mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:27:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bordojska Doga
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 57   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bordojska Doga  (Prebrano 181246 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #15 : torek, 20.04.2004 : 15:06:53 »

ferdi:
Citat
je pa ta pasma svetovna
ja, res... meni je bil ful simpaticen, vse tako na izi Grin Grin... se kot mladic ni bil nic divji, ampak bolj resen Wink... je mel pa tudi on kar nekaj tezav z zdravjem ze ko je bil manjsi (alergija na mlecne izdelke,...) Sad... je pa drugace kuza uvozen...

no, ferdi, ce potrebujes kak kontakt od lastnikov tegala mojga znanca bodrojca, da izmenjate izkusnje, se mi javi na zasebne sporocila...

lp, ksenija
Logiran
bosh
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #16 : torek, 27.04.2004 : 18:23:53 »

Huh

Zdravo!
Nameravam kupiti bordojsko dogo. V leglu, kjer sem gledala mladiče so trije mladiči s črno masko. Zanima me, če je to pri Bordojskih dogah dovoljeno. Mladiči so sicer rodovniški, vendar nikjer v knjigi nisem zasledila, da bi bila za Bordojsko dogo črna maska značilna.

Hvala za odgovor, Majska
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #17 : sreda, 28.04.2004 : 10:01:35 »

Pozdrav!
Bordojska doga mora imeti dobro izraženo ČRNO ali rdečo masko. Tako da je črna maska vsekakor dovoljena. Meni osebno so tisti z črno masko tudi lepši Wink

LP  in veliko sreče pri izbiri mladička
nina
Logiran
tomi
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #18 : torek, 04.05.2004 : 03:10:43 »

1./dlaka pri bordojcu s časom posvetli, ne pa pobeli.
2./če je ta bradavica podobna odtisku bo sama izginila. Ti psi imajo občutljivo kožo. Priporočljivo je spanje na bombažni podlagi in paziti pri prehrani.
3./Smrčanje je redno in za ljubitelja sploh ne bi smelo biti moteče, sploh pa ne zelo !!!
Logiran
bosh
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #19 : torek, 04.05.2004 : 16:39:45 »

Lep pozdrav!

Čez dva dni grem po rodovniškega mladiča bordojske doge s črno masko. Veliko sem se že pozanimala o pasmi prej, sedaj pa me še zanima če mogoče kdo ve, kako je z vzrejnimi dovoljenji za to pasmo pri nas? Kdaj lahko samčka dan prvič pariti in kolikšno vsoto denarja lahko zahtevam? Ta psiček stane 1000 evrov, okoli 240 SIT, zato ne bi rada bila razočarana na vzrejnem pregledu. Je sploh možnost, da tako dragi pes ne dobi vzrejnega pregleda?

Hvala za odgovore. Huh

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #20 : torek, 04.05.2004 : 17:12:02 »

Bosh,
ti kar jaz odgovarjam, čeprav se ne spoznam na bordojske doge  Sad

Citat
Kdaj lahko samčka dan prvič pariti in kolikšno vsoto denarja lahko zahtevam?
Cena skočnine je načeloma dogovor med lastnikom samca in samice. Sicer so določene neke cene, vendar se mi zdi, da je to svar dogovora. Nekje je skočnina celo enaka višini mladička (pri švicarjih je npr. skočnina polovica vrednosti mladička).

Minimalna starost za parjenje samca je 15 mesecev. Poglej si pravilnik o parjenju tukaj

Citat
Je sploh možnost, da tako dragi pes ne dobi vzrejnega pregleda?

Cena mladička nima nobene veze z vzrejnim dovoljenjem. Ti pri 2 mesecih sploh še ne moreš vedeti, kakšen pes bo zrastel. lahk bo imel slabe kolke, lahko bo imel kakšno dedno napako, lahko mu bo manjkal kakšen zob, možnost je, da se mu moda ne spustijo in še in še. Še enkrat ponavljam, da sama cena mladiča NI pogoj, da bo mladič super in da bo postal šampion. Vse je odvisno od prednikov ter tvoje skrbi za mladiča.  Torej odgovor na tvoje vprašanje je DA. Tudi drag mladič je lahko brez vzrejnega dovoljenja.

LP Jana
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #21 : torek, 04.05.2004 : 17:24:15 »

Hmmmm ne me napadat prosim

Si pogledal še kake druge vreditelje?

papa
Logiran
bosh
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #22 : četrtek, 06.05.2004 : 15:03:31 »

Zanima me kaj pomeni oznaka HD/A in HD frei
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #23 : četrtek, 06.05.2004 : 15:19:29 »


Upam, da bo za silo pravilna razlaga:

HD A   najnižja stopnja displazije oziroma brez displazije ( to je najboljša ocena displazije )

HD frei  pa tudi nekaj podobnega

Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #24 : četrtek, 06.05.2004 : 15:25:47 »

Citat
Je sploh možnost, da tako dragi pes ne dobi vzrejnega pregleda?

Nastavljena cena ni merilo kvalitete!  Ceno vsak lahko oblikuje po svoje glede na odziv trga! Saj so ti že lepo napisali.
Bolj pomembni so predniki, prepoznavnost  vzreditelja, kakšne pse je do sedaj vzgojil,......vse to pa da potem mladičku tisto realno ceno, ki pa se žal pogosto ne ujema z nastavljeno ceno.

Veliko veselja z mladičkom!
Logiran
MINKA
novinec
*
Sporočil: 7



« Odgovor #25 : sreda, 23.02.2005 : 20:37:00 »

Ime mi je Aurora, na razstavi v Ljubljani sem izpolnila pogoje za prvi slovenski šampionat (366 dni). Roll Eyes


lep pozdrav

Logiran
Vladimir
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #26 : četrtek, 17.03.2005 : 17:46:21 »

Ime mi je Aurora, na razstavi v Ljubljani sem izpolnila pogoje za prvi slovenski šampionat (366 dni). Roll Eyes


lep pozdrav



Se opravičujem, imel sem malo tehničnih težav.

To je njena hči: Boba SLO LAND

http://i2.photobucket.com/albums/y41/galerija-forum/razvedrilni/pasme/Slika084A.jpg 41.98 KB


pozdrav


Vladimir
Logiran
Vladimir
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #27 : ponedeljek, 21.03.2005 : 17:22:54 »

Razstava v Zagrebu, 20.3.2005
Aurora - CAC, CACIB, BOB

http://i2.photobucket.com/albums/y41/galerija-forum/Slika072.jpg 127.25 KB

lep pozdrav

Vladimir

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #28 : ponedeljek, 21.03.2005 : 18:56:26 »

Čestitke vladimir, škoda da me v nedeljo ni bilo zraven, sam pač mogla malo odležat, pa Amoss je tudi užaljen da se ni mogel raztavljat.
Bobo (malo) pa le kaj peljite na razstave, boste tudi z njo želi same uspehe. Cheesy
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #29 : sreda, 08.06.2005 : 07:40:47 »

imam mlado bordojsko dogo in bi prosil za nasvete o vzgoji negi pac vse kar veste.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 57   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bordojska Doga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines