mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:38:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bordojska Doga
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 57   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bordojska Doga  (Prebrano 181522 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #60 : petek, 30.09.2005 : 07:41:03 »

Z reševanjem se ukvarjam 4leta aktivno,tako da vem kakšni so stroški in koliko časa gre za treninge in razne preizkušnje,glede hrane tudi vem kakšne so cene in kvaliteta.Ja verjetno bi se kje dalo zmeniti glede kupnine na obroke,samo mislim da smo Slo.glede tega še kar nezaupljivi.

LP.M
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #61 : petek, 30.09.2005 : 07:45:34 »

Poskusila bi pa le glede reševanja in bi potem vidla kako in kaj.Med reševalci imamo tudi pasme,ki naj ne bi bile za reševanje pa so zelo uspešni.Samp probati je treba in vztrajati.

LP.M
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #62 : nedelja, 09.10.2005 : 23:32:31 »

Zadnje čase nisem imela stikov z vami, zanima me kdo ima sedaj mladičke bordojske doge,zanimam se za samičko.

LP.M
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #63 : ponedeljek, 10.10.2005 : 20:58:56 »

Majda poceni bordojke. Obstaja stran vpisi dogue de bordeaux rescue na google, ker obstaja posebno zavetisce samo za bordojske doge, non stop je ponudba za vsaj 15 psov zastonj.
Vladimir po mojih izkusnjah so bordojske doge izjemno ucljive(bolj kot novofudlanec, ki bi naj bil special za resevanje). seveda so moje izkusnje samo glede osnov, nimam pa nobenega dvoma glede ucljivosti za resevanje in agillty. Mora pa biti doslednost pravi odnos, znanje in ni omejitev. Vse ti pove, da sma rabila le nekaj minut ucenja za pomen besed sedi in pridi.
Logiran
Vladimir
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #64 : torek, 11.10.2005 : 08:45:56 »


Vladimir po mojih izkusnjah so bordojske doge izjemno ucljive(bolj kot novofudlanec, ki bi naj bil special za resevanje). seveda so moje izkusnje samo glede osnov, nimam pa nobenega dvoma glede ucljivosti za resevanje in agillty. Mora pa biti doslednost pravi odnos, znanje in ni omejitev. Vse ti pove, da sma rabila le nekaj minut ucenja za pomen besed sedi in pridi.

Zdravo dogue de bordeaux

Ne bi te rad žalil vendar nimaš pojma  o stvari ki jo razglabljaš.

Da ne bom moril druge z dejstvi te moram razočarati da sta psa ki jih primerjaš čisto drugega karakterja in različna.
Res pa je da je Novofurlandec znan po reševanju samo ne izpod ruševin ampak iz vode(vidno polje in ne ostrina prirojenega  voha).Poznam tudi gospo ki je z Novofurlandcem opravila ISP - B.
Bordojska doga pa ima svoj značilno deformiran gobec ki pa ima probleme z dihanjem v malo večji vročini.
Vsak lastnik kakršnega koli psa pa se lahko udeleži tečaja za ruševinarja vendar je za nekatere to le druženje z istomislečimi,kajti vsi psi niso za strokovno zahtevna  področja,ki nimajo prirojene naravne zasnove.( VOH)
Sedi in pridi je zelo,zelo .... velika razlika kot išči.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #65 : torek, 11.10.2005 : 16:04:03 »

se strinjam: če imaš psa s katerim se ukvarjaš z šolanjem "za štos", potem lahko tudi obrambo delaš z čivavo. samo če hčeš imet pa "ruševinarja" oz. iskalca pogrešanih oseb, in it v pakistan reševat, pa z bordojko sigurno ne boš prišel v ekipo, ker so druge pasme veliko bolj prilagojene temu namenu in uspešnejše.

Za hobi (v smislu zagotavljanja mentalne in fizične telovadbe psu) se da pa seveda šolat vsako pasmo v katerikoli disciplini.
Logiran
missy
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #66 : četrtek, 03.11.2005 : 15:42:52 »

hojla,sem nova na forumu in vse lepo pozdravljam! Wink
vladimir kako luštkani mladički(me spomnijo na naše 2 ko sta bila še majčkena)
zanima me nekaj...ali je dobro da je pri  kotitvi zdraven nekdo ki se na to spozna in ali je veliko možnosti da pride do kakšnih zapletov?s fantom imava 2 bordojski dogi!2 leti in pol starega samca in leto in pol staro samico!ravno zadnjič sva se pogovarjala o temu ali bi sploh imela mladičke...oz.kužka(imela mladičke)-da ne bo pomote Smiley
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #67 : petek, 04.11.2005 : 13:12:26 »

Naša pasja dama bo kmalu napolnila 18 mesecev. Obožuje vodo, je prava mazica, rada daje  lupčke  Kiss (skoči na mene, me objame z obema tacama okoli vratu in me polupčka  Grin). Zelo rada ima vse male pse in mladičke. Pri igri velikokrat pozabi na svojo težo  Smiley.
Začela je tudi svojo razstavno kariero. Postala je Klubska mladinska prvakinja Hrvaške 2005, manjkata pa ji še en hrvaški in en slovenski PRM (oz. CAC) za zaključek obeh mladinskih šampionatov.

Tukaj pa je nekaj njenih najnovejših slik:

http://topfield.moj-album.com/slike/25210/6ZTIMioRMwyIWPPm.jpg

http://topfield.moj-album.com/slike/25210/b8bPEcZdU4BT8kCG.jpg

http://topfield.moj-album.com/slike/25210/kFhw3eTn8W0sQRW3.jpg

http://topfield.moj-album.com/slike/25210/zW5qp8bVW4IV5T6F.jpg


T.
Logiran
snickers
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #68 : nedelja, 13.11.2005 : 15:07:17 »

LP!
Že nekaj let sem navdušen nad bordojsko dogo in zdaj je prišel trenutek, ko se mi bo izpolnila želja in jo tudi dobim. Sem pa v majhni dilemi, namreč ne vem ali se naj odločim za samca ali samičko. Samec je verjetno bolj dominanten,samica bolj vodljiva,kako je v času gonjenja,hmm miljon vprašanj....
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #69 : torek, 15.11.2005 : 11:08:54 »

Živjo!

Bom poskusila odgovoriti na tvoja vprašanja. Torej, sprašuješ glede spola; ja, ponavadi so samčki bolj dominantni od samičk. Je pa veliko odvisno od vzgoje in zgodnje socializacije psa. Mogoče bi bil za to vprašanje bolj primeren Vladimir, ker ima doma samca in samičko. Vendar mislim, da se da z vzgojo veliko narediti. Mi z Luno nimamo popolnoma nobenih težav, je izredno vodljiva, poslušna, prijazna psička. Do sedaj je nisem slišala še nikoli zarenčati, pa živi v kardelu šestih psov. Imamo precej pasjih obiskov in se z vsemi psi odlično razume. Predvsem ima rada majhne pse in mladičke. Tudi zelo učljiva je, ne rabim ji velikokrat ponoviti, ko se učiva nov ukaz. Vse dojema izredno hitro. Imam pa enake izkušnje z našo prejšnjo psičko Piko Smiley.

Glede gonitve bi rekla samo to: če si boš kupil kvalitetno psičko in boš imel namen z njo vzrejat, jo boš moral zelo pazit v času gonitve, da ne pride do nezaželjene paritve. Če z njo nimaš namena vzrejat, je najbolje, da jo daš okoli 6-7 mesecev sterilizirat. Še vedno boš imel dobro prijateljico in spremljevalko, ki ti bo polepšala življenje  Smiley

lp, Tanja
Logiran
snickers
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #70 : torek, 15.11.2005 : 18:52:17 »

Zdravo

Tanja hvala za informacije, iz tvojih odgovorov sicer razberem, da se nagibaš k samički in predvidevam,da je to tudi najboljša izbira. Sam se sicer bolj nagibam k samčku vendar, ker živim v bloku v velikem naselju, kjer je ogromno ljudi kot tudi psov se bojim da bi ta dominantnost samca lahko kdaj bila problem. Saj veš samci se radi dokazujejo in branijo svoj teritorij. Po drugi strani pa mislim da če psa pravilno socializiraš in vzgojiš  bi znal biti tudi samec pravi muc kar se tiče obnašanja. Reci,da imam prav?

Še nekaj, mi lahko poveš kakšno internet stran ali naslov kako najbolje ravnat z mladičkom do 6 meseca starosti,kar se tiče prehrane in gibanja. Bral sem da so do 6 meseca najbolj občutljivi(kolki,rast itd..)
Hvala za odgovor
LP, Boštjan
Logiran
Primož
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #71 : petek, 16.12.2005 : 10:08:03 »

Oglašam se vam kot novi član foruma,doma imam tri mesece starega bordojca.

http://www.mobisux.com/album/data/500/42312filip_ismo_040-med.jpg


lp Primož

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #72 : petek, 16.12.2005 : 13:42:50 »

Kakšen bonbonček je tale bordojček, Smiley kje si ga pa kupil?
Logiran
Primož
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #73 : petek, 16.12.2005 : 14:47:55 »

Samo zgleda tako,je živ hudič!Tako živahnega bordojca še nism srečal,vse mora pogrist,uničt....je pa zelo zabavn Smiley
Iskat sem ga šel v Brno 
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #74 : petek, 16.12.2005 : 15:02:41 »

 Najbolj mi je padel tale v oči.

http://www.doguedebordeaux.cz/sim/gal/gal25.jpg

Samo zgleda tako,je živ hudič!http://www.doguedebordeaux.cz/sim/index.htm 

Zanimivo, da ni kaj v žlahti z bokserjem Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 57   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bordojska Doga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines