mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 06:22:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bordojska Doga
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 57   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bordojska Doga  (Prebrano 182754 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #360 : sreda, 14.02.2007 : 23:48:32 »

Da pripopam še slikce od Dona....  Smiley











Pa še s svojo prijateljico


Donovo ime po pedigree-ju je Ebue La Maison de Gleboff, njegova starša pa sta Azhbah La Maison de Gleboff (oče), (Azhbah je iz kombinacije Multi Ch.Orloff de l'Etang de Mirloup x Yunior World Winner Ch.White-Bul-dog Scarlett)  in Hellwitch Carnivorus Vulgaris (mama) (Hellwitch je iz kombinacije Ch.Quaker de Paskileny x European Ch. Anika Lacrima Heliandum, ki je hčerka Yunior World Winnerja Ch.Arthur of Clearcut Carnivorus Vulgaris - no pa smo spet pri njem ... Grin )


Donova mama Hellwitch Carnivorus Vulgaris
http://www.doguedebordeaux.com.hr/images/Nina0001Mail.jpg

Donov oče Ch.Azhbah La Maison de Gleboff
http://static.album.email.si/2/1/218244/tdHQQIcIZ8hrw8fANfbvA.jpg
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #361 : četrtek, 15.02.2007 : 07:51:25 »

Tanja hvala za slikce in nasvete.Ja tudi mi Donu na brikete polijemo razne dodatke,skuto,meso,itd,vendar on je frajer in ven pobere priboljške,brikete pa pusti.Zdaj mu raje dajemo brikete posebaj, ostalo pa zopet posebaj, počakamo nekaj časa potem posido z hrano umaknemo in jo dobi pozneje.Hrano nima na razpolago ves čas,ker imamo tudi labradorko,ki samo čaka,da bi Don kaj pustil.Nimamo boksa,oba sta z nami v hiši vedno sta skupaj in se super razumeta. Za ušesa vem,da se dobi tekočina za čiščenje,pri labradorki nikoli ni problema,ko ji čistim usesa,Don pa se upira.Bom probala uporabiti kako finto, da bo pustil,mogoče bo zraven dobival koščke mesa pa bo pozabil ha,ha.Za oči pa bomo šli k veterinarju.Upam ,da se na naslednji razstavi vidimo.

LP.Majda
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #362 : sobota, 17.02.2007 : 15:28:00 »

No, če pridete v Celje vam lahko pokažem kako se čistijo ušesa, bom prinesla s sabo (upam da ne pozabim Roll Eyes).

Ja, sej to itak počnejo vsi psi, da poberejo iz posode samo tisto kar imajo radi ali kar jim paše Grin. Je treba fajn premešat, mogoče celo zmiksat dodano hrano, pol pa naj izbirajo  Grin. Sej se jih naučiš "okol prinest", je pa res da te oni velikokrat prej "pogruntajo"... Wink
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #363 : ponedeljek, 19.02.2007 : 13:51:51 »

Luna...





Balu...

Logiran
bordojček
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


« Odgovor #364 : sreda, 21.02.2007 : 16:56:33 »

Živijo!

Kje se skrivate vsi fani bordojcev?!  Huh

Moram pohvaliti Luno in Baluja, ki sem jih pred kratkim videl v živo, da sta oba zelo zelo lepa in močna z super karakterjem.
No naša Circe počasi napreduje, v tednu je dobila dobri dve kilci. No zdaj ji dajem brikete zmešane z skuto in se ji prav trga, ko to dobi. No, seveda ji je treba na koncu obrisati gobček in smrček, čeprav ne obožuje glih tega, vendar je tako umazana, da bi lahko v cirkusu nastopala.  Grin Grin Grin

Boštjan, a boš prišel z Aresom v nedelju na razstavo?

LP
Logiran
snickers
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #365 : sreda, 21.02.2007 : 17:25:35 »

Ja,ja z Aresom v soboto pridema,vendar samo na ogled...
Logiran
snickers
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #366 : sreda, 21.02.2007 : 17:26:07 »

ups,pomota. V nedeljo
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #367 : sreda, 21.02.2007 : 23:08:25 »

Kje se skrivate vsi fani bordojcev?! Huh
Pa sej skoz čekiram, če kdo bo kej napisal, pa ni nč od tega  Angry. Jaz, pol pa dooolgo nič.... pa spet jaz.... Roll Eyes



Moram pohvaliti Luno in Baluja, ki sem jih pred kratkim videl v živo, da sta oba zelo zelo lepa in močna z super karakterjem.
Luna & Balu se zahvaljujeta za pohvalo in pošiljata Circe enga slinastega lupčka  Kiss.


Ja,ja z Aresom v soboto pridema,vendar samo na ogled...
Upam, da bo čas za kakšno pijačko Smiley


Kje se pa Timi skriva zadnje čase? A je čist v učenje "padel"? Grin

Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #368 : četrtek, 22.02.2007 : 07:11:09 »

LUNA IN BALU sta zelo lepa.Tanja ali je Balu tudi tvoj pes,sem mislila da imaš samo Luno. Ja jaz tudi vsak dan pogledam na ta forum če je kaj novega.

LP. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #369 : četrtek, 22.02.2007 : 12:32:32 »

Hvala, Majda!

Sej jaz imam samo Luno, Balu je pri meni samo na handlingu. Je bil že spomladi par mesecev, pa je šel nazaj domov, zdaj je pa pri meni od septembra/oktobra in bo dokler ne zaključi 2 šampionata in interšampionat. Potem se vrne k lastnici. Cry Ne vem kako bom to preživela, sem se preveč navezala na njega  Cry.
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #370 : četrtek, 22.02.2007 : 19:27:11 »

Danes smo obiskali vet,mu je ščistil ušesa za oči,pa je dejal da bo potrebna operacija.Smo že naročeni na operacijo v soboto v LJ.pri dr.Zemljiču.Upam,da bo vse v redu.

LP.Majda
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #371 : četrtek, 22.02.2007 : 23:25:27 »

Ojoj, Majda, za kakšno operacijo oči pa gre? Vsekakor držimo pesti in tačke, da se Don kmalu pozdravi! Smiley
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #372 : petek, 23.02.2007 : 09:36:56 »

Včeraj ga je vet. pregledal,in je rekel,da ima zavihane ali podvihane veke ne vem kako se to strokovno imenuje,in nam je svetoval operacijo.On je tudi svetoval dr.Zemljiča,baje je zelo dober in priznan zdravnik za oči,ta naš vet. ga je tudi poklical,in smo kar dobili termin za v soboto.Kakor je povedal vet. je to hitro končano,psa tam pustimo 2-3 ure,potem pa ga peljemo domov.Bom poročala.Moram pa pohvaliti celotno veterinarsko postajo Šentjur posebno dr.Zupanca,so izredno prijazni,včeraj naprimer,mu je sčistil ušesa,v oči dal kapljice,zraven dodal še 1kg priboljška pa nič računal.Včasih sem hodila v Topolščico,tam pa sam ko stopiš skozi vrata je 5 jurjev.Drugače je Dona pohvalil,da je lep in da so vse okončine pravilne.Dona smo stehtali in ima 49kg.Bom jutri poročala,kako bo v LJ.

lp.Majda
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #373 : petek, 23.02.2007 : 13:49:01 »

Živjo!

Se pravi, da ne veste točno ali gre za uvihane (entropic) ali izvihane (ectropic) veke? No, v vsakem primeru zahtevajte od veterinarja, da Donu pred pomirjevalom in pred anastezijo dobro pregleda oziroma posluša srce(poudarek je na pred!)! Pa upam, da bojo delali na inhalacijski anesteziji, vsekakor boljša za psa kot tiopentalska. Dobro se pozanimajte prej in veliko sreče ter čimhitrejše okrevanje. Pa poročajte kako bo šlo.
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #374 : petek, 23.02.2007 : 16:25:08 »

Ja upam,da ga bo prej pregledal,saj sem na forumu malo prebirala poste na to temo,in so mnenja zelo različna,eni pravijo,da so brez operacije dosegli izboljšanje,eni so poiskali še mnenje kakšnega drugega veterinarja,ki jim je odsvetoval operacijo in je bilo potem boljš.Ali je kdo od vas imel podobne težave.Na forumu sem tudi prebrala,da se nekateri psi tudi ne zbudijo več,ojoj ojoj. Cry Cry Cry
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 57   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bordojska Doga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines