mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 06:21:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bordojska Doga
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 57   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bordojska Doga  (Prebrano 182753 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
alenpolona
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #675 : petek, 22.02.2008 : 23:07:37 »

lp

Dragi Dogec!

Nujno se drži navodil, ki so ti jih dali tukaj na forumu (mislem da TopFild,...)!!! In zapomni si, da pri tej pasmi velja samo pozitiven odnos z veliko pohvale. Strogo brez kaznovanja!

Kar se pa tiče prehranjevanja, pa mislim, da piše tudi na vrečki briketov. Preveri!

Pa kakšno knjigco, članke,... uglavnem čim več prečitaj! Loht ti povem, da sem se sam zelo posvetil temu obdobju, do enega leta in pol, kar se tiče prehranjevanja. Pa tvoj psiček se po mojem mnenju nebi nič branil kakšne bol tople oddeje, če ga maš še vedno zunaj.

Srečno
Logiran
dogec
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #676 : sobota, 23.02.2008 : 13:47:01 »

TopField:
Uzel sem mu hrano za 1 dan tako da je samo ob obrokih dobil za 15 min. Nekajkrat ni jedel potem pa je cačel. zdaj mu pustim saj poje vse.Tudi sprehajala sma se danes že s povodcem tako da je uspelo. :DHvala ti za enrat.

alenpolona:
V svoji pasji uti sem mu kupil takšno blazino in mu je toplo. Ima pa še eno odejo in uta je 2x izolirana ter narejena tako da ne piha v notranjost.
Logiran
dogec
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #677 : sobota, 23.02.2008 : 14:04:00 »

Imam mero da mu dam briketov. Zdaj pa sem zmeril v g in je namerlo 700g. Zato seveda ni mogel pojesti 2x tak obrok na dan. se pravi 1400g na dan:D. Na vrečki piše 15 kg-450g. Don ima 13 tam nekje tako da mu bom deval zdaj 450g na dan. A še to porazdelim na 2 obroka?
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #678 : sobota, 23.02.2008 : 18:59:37 »

Ja dogec porazdeli na dva obroka, med brikete pa lahko dodaš še ribe v konzervi ali kakšno mleto meso,mi smo našemu Donu od začetka dodajali tudi kozje mleko,in danes pri 20.mesecih nima problema z mlekom od časa do časa ga še dobi,kupljenega,no mogoče bo gdo rekel,da mleko ni zdravo,ampak jaz sem dodajala mleko in labradorki in bordojcu in ni bilo problemov.Drugače pa mu dodajaj še skuto v katero si zmešal surovo jajce.
Tanja me zanima sledeče,glede da imajo bordojci kratko dlako sem mislila da so bolj zmrzljivi,vendar je naš pes zelo rad na mrzlem,prav išče prostor kjer je bolj mrzlo,za razliko od psice-labradorke ki je veliko boljš odlakana in je zelo rada notri. Od vsega začetka oba spita notri v hiši .Zanima me kako ostali psi reagirajo na mraz.
Ali pride kdo jutri na rastavo v Celje,in ob kateri uri¨?Tanja če prideš povej ,da ti pripeljemo Dona pokazat.

LP. Kiss Cheesy
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #679 : sobota, 23.02.2008 : 22:36:46 »

Čer!


TopField:
Uzel sem mu hrano za 1 dan tako da je samo ob obrokih dobil za 15 min. Nekajkrat ni jedel potem pa je cačel. zdaj mu pustim saj poje vse.Tudi sprehajala sma se danes že s povodcem tako da je uspelo. :DHvala ti za enrat.

Kako to misliš, da si mu vzel hrano za en dan? A da ni nič jedel cel dan?
Komot prakcitiraš pri vsakem obroku, da mu pustiš hrano po 15 minut. Za povodec pa se vesela, da ti je uspelo. Sej bo počasi Wink

Imam mero da mu dam briketov. Zdaj pa sem zmeril v g in je namerlo 700g. Zato seveda ni mogel pojesti 2x tak obrok na dan. se pravi 1400g na dan:D. Na vrečki piše 15 kg-450g. Don ima 13 tam nekje tako da mu bom deval zdaj 450g na dan. A še to porazdelim na 2 obroka?

Hill's ima več različnih meric, ki so prilagojene velikosti briketov, če Dona hraniš z Nature's Best potem mora tudi merica biti Nature's Best. Priporočam pa ti, da ga hraniš 3x dnevno, se pravi, da 450 g razdeliš na 3 obroke (3x po 150 g recimo).
Upam, da ti je kdo povedal, da so bordojske doge nagnjene k torziji (zasuku) želodca. Pes naj 2 uri pred in 2 uri po obroku ne bo aktiven, ampak naj počiva. Pri tako majhnem še ni problem, ampak je fajn, da ga na tak red začnem navajati že kot mladiča. Se pravi nobenega norenja, skakanja, vzpenjanja itd. pred in po obroku.

...no mogoče bo gdo rekel,da mleko ni zdravo,ampak jaz sem dodajala mleko in labradorki in bordojcu in ni bilo problemov...

Sej mleko je čisto ok. Moji ga tudi dobijo občasno. Problem nastane pri psih, ki v črevesju nimajo določenega encima in zato mleka ne prebavljajo, posledično potem dobijo drisko. Moja prva bordojka je bila že taka. Ampak samo ona od vseh psov, ki so živeli z mano, ostali čist ok prebavljajo mleko. Ona ga pač ni dobivala in je bila zadeva rešena Smiley .

Tanja me zanima sledeče,glede da imajo bordojci kratko dlako sem mislila da so bolj zmrzljivi,vendar je naš pes zelo rad na mrzlem,prav išče prostor kjer je bolj mrzlo,za razliko od psice-labradorke ki je veliko boljš odlakana in je zelo rada notri. Od vsega začetka oba spita notri v hiši .Zanima me kako ostali psi reagirajo na mraz.

No tuki bi spet lahko napisala cel roman Smiley
Luna živi v stanovanju, zelo velikokrat je v stanovanju tudi Triša, Spike manjkrat zaradi njegovega označevanja teritorija  Roll Eyes Angry V stanovanju živita tudi dalmatinec in bulterierka. Bulterierka bi najraje spala v kaminu  Roll Eyes Grin, dalmatinec kakor kdaj, tud se včasih stiska h kaminu, Luna pa ne, ona išče hladne prostore v stanovanju. Prav tako Triša, ona diha kot stara lokomotiva, ko je gor. Moje mnenje je, da bordojcev ne zebe zunaj, saj imajo gost kožuh. Seveda so moji psi pozimi noter, poleg pesjakov imam posebej za njih zgrajeno hišico 20 m2, ogrevano seveda. Tam so pozimi in ponoči med letom, razen poleti. Čeprav jih poleti dam včasih čez dan v to hišico, ker je v njej takrat precej hladno.
Ne vem moji bordojci uživajo pozimi na snegu, dočim bulterijerje začne kmalu zebsti, njih pa ne. Dalmatinec je pa itak zgodba zase  Roll Eyes. Tele trije, ki živijo v stanovanju ponavadi zasedejo vse sedežne, tako da TV gledamo v stoje  Grin



http://static.album.email.si/4/7/444147/jDmn-KaqL0uuJ4Lc1ypOj.jpg

Včasih se pa tud vsi trije zgužvajo na trosed  Grin
http://static.album.email.si/1/1/448311/hTy8d90d1XbAe82bVixNQ.jpg

Luna (krivec za tole razdejanje je pa Shela - bullterierka  Roll Eyes )
http://static.album.email.si/4/9/444149/HEaN5IjMqlvusO4GvDjD4.jpg

http://static.album.email.si/2/3/233967/gRwm-_uqHOZnb_Ugd3oZ6.jpg

Ali pride kdo jutri na rastavo v Celje,in ob kateri uri¨?Tanja če prideš povej ,da ti pripeljemo Dona pokazat.
Ne, jaz ne pridem. Vem samo za Herberta iz Avstrije da pride. Po moje jih ne bo ne vem koliko  Sad. Dubravka ne bo, Ivan je na Cacib Gent v Belgiji, mogoče pride Timi kej pogledat. Al pa Jadran z Madnesom.  No v vsakem primeru, če kdo gre, SLIKE, SLIKE, SLIKE!!! Grin In pa rezultate seveda!
Nas bo kar pa nekaj naslednji vikend na Cacib Zagreb! A pride kdo od vas, če drugega ne, vsaj pogledat? S Sanjo se itak vidimo, kaj pa ostali??
Logiran
dogec
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #680 : nedelja, 24.02.2008 : 12:00:10 »

Citat
Kako to misliš, da si mu vzel hrano za en dan? A da ni nič jedel cel dan?
Komot prakcitiraš pri vsakem obroku, da mu pustiš hrano po 15 minut. Za povodec pa se vesela, da ti je uspelo. Sej bo počasi Wink

Nisem mu odvzel hrane :)temveč sem mu jo dajal za 15 min. Ampak tu je težava saj nepoje tudi takrat ko dobi. Ga naj pustim lačnega če nebo pojedel?

Citat
Hill's ima več različnih meric, ki so prilagojene velikosti briketov, če Dona hraniš z Nature's Best potem mora tudi merica biti Nature's Best. Priporočam pa ti, da ga hraniš 3x dnevno, se pravi, da 450 g razdeliš na 3 obroke (3x po 150 g recimo).
Upam, da ti je kdo povedal, da so bordojske doge nagnjene k torziji (zasuku) želodca. Pes naj 2 uri pred in 2 uri po obroku ne bo aktiven, ampak naj počiva. Pri tako majhnem še ni problem, ampak je fajn, da ga na tak red začnem navajati že kot mladiča. Se pravi nobenega norenja, skakanja, vzpenjanja itd. pred in po obroku.

S tem se nebi čisto strinjal. Mal hecno se vidi koliko sem mu dajal prej na obrok(700g), zdaj pa 150g, ampak dobro če tako more biti. Glede tega pa da more počivati 2 ure pred in 2 ure po obroku je pa mal nesmiselno. Če mu dam 3 obroke in pred tem in po počiva 2 ure je vsega skupaj 12 ur počivanja. Potem lahko cele dneve samo leži, ponoči pa tako in tako. JE pa zelo aktiven tako da nevem kako bi to lahko uspelo.Hranu ga bom 2x na dan in bom poskušal vsaj kako uro počakat če se ne bo hotel igrat.
Logiran
Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #681 : nedelja, 24.02.2008 : 17:46:18 »

Nisem mu odvzel hrane :)temveč sem mu jo dajal za 15 min. Ampak tu je težava saj nepoje tudi takrat ko dobi. Ga naj pustim lačnega če nebo pojedel?


Ni ga treba pustit lačnega zato ker v pičlih 15 minutah pač ne poje. Zakaj mu ne pustiš hrane recimo pol ure, potem če mu jo že moraš stran jemat. Na tvoje mestu bi mu hrano dala na dva dela in en del zjutraj en del pa proti koncu popoldneva. Pojedel pa bo,ko mu bo pasalo. Če pa še od jutra do popoldneva ni pojel vsega, pa mu naslednje jutro pač daš manj-če še neveš koliko na en obrok.  (Mladiči imajo do največ 4 obroke..ampak tud zato sem jaz moji na 3 obroke dozo briketkov razdelila, 4 obrok pa je pojedla kaj našega..(makarone, meso,..) Zdaj pa mata vsaka po 2 obroka, + tega pa vedno kaj iz pulta pade. Tongue )
Logiran
dogec
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #682 : nedelja, 24.02.2008 : 18:27:08 »

ja sej mu pustim , ampak mi nepoje neglede koliko je in kdaj je. mu pa dam od kosila in takoj poje vse razen briketov.
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #683 : nedelja, 24.02.2008 : 19:09:10 »

Nisem mu odvzel hrane :)temveč sem mu jo dajal za 15 min. Ampak tu je težava saj nepoje tudi takrat ko dobi. Ga naj pustim lačnega če nebo pojedel?

Točno. Pusti ga lačnega in mu isti obrok daj kot naslednji. Enkrat bo že začel jesti.

S tem se nebi čisto strinjal. Mal hecno se vidi koliko sem mu dajal prej na obrok(700g), zdaj pa 150g, ampak dobro če tako more biti. Glede tega pa da more počivati 2 ure pred in 2 ure po obroku je pa mal nesmiselno. Če mu dam 3 obroke in pred tem in po počiva 2 ure je vsega skupaj 12 ur počivanja. Potem lahko cele dneve samo leži, ponoči pa tako in tako. JE pa zelo aktiven tako da nevem kako bi to lahko uspelo.Hranu ga bom 2x na dan in bom poskušal vsaj kako uro počakat če se ne bo hotel igrat.

S čim se ne bi strinjal?
Na vrečki ti piše, da naj mladič s kilažo 15 kg dobi 450 g briketov na dan. Če to razdeliš na 3 obroke, potem je to 3x po 150 g. Lahko pa mu dajaš obroke po 700 g in še naprej jamraš, da ti pes ne poje vsega.

Glede počivanja ti bom pa tako rekla; nikjer ti nisem napisala, da to počni sedaj. Še enkrat preberi moj post. Rekla sem, da ga počasi navajaj na ta ritem. Spet tvoja stvar, zaradi mene gresta lahko 2x na Šmarno goro, pa še mal plavat, pa skakat, pol mu dej pa 1500g briketov za jest. Pes je tvoj, počni z njim kar želiš, jaz sem ti povedala k čemu je pasma nagnjena in ti dala nasvet kako postopat. Odločitev je tvoja.
Logiran
dogec
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #684 : ponedeljek, 25.02.2008 : 19:40:22 »

TopField: bom naredu tako kot sir rekla.
Strinjo se samo nebi s tem da počiva skos drgač pa je vredu. Glede obrokov pa ga tako navajam da takrat ko ima zajest mu hranim po roki in tako je. Brezskrbi da ga nebom na Šmarno goro vozu. Grin samo to sem hotel da bi potem skos moral počivat. seveda pa ne hodim takrrat ko je jedel ali prej. Na sprehod pa itak ne hodim daleč ker ga še na vajam na krajše razdalje. Hvala zaenkrat Wink
Logiran
biba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 105


« Odgovor #685 : torek, 26.02.2008 : 01:19:51 »

dogec, kaj pa vem, samo verjetno TopField ni dobesedno mislila, da mora pes 2 uri pred in po obroku ravno SPAT, temveč da pač ni ravno zelo aktiven, da ne skače nekaj ful ali premaguje večje napore (sprehod v klanec), itd...če sem jaz prav razumela, drugače me pa TopField kar popravi.

Glede vaših mrcin pa same pohvale,...vsi imate res krasne.
Logiran
dogec
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #686 : ponedeljek, 03.03.2008 : 20:10:35 »

Kupil sem brikete za dona ,ampak je navadna iz jagnjetine,riža,pšenice...skratka brez dodanih vitaminov. Zanima pa me ali je vredu če mu dajem to hrano +vitamine.Ker je vse skupaj dosti ceneje. Kaj če so trdi  se mu lahko zlomijo zobje? Ker prejšna hrana je 5x dražja ampak ma vitamine, s tem da je ta hrana dosti cenejša ter mu bom dodal vitamine-ali je enako ?  Koliko stanejo vitamini pri vas v trgovah in kje jih kupite? Hvala za odgovor
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #687 : četrtek, 06.03.2008 : 23:19:25 »

A se lahko mal pohvalim  Grin Cheesy?

Smo bili ta vikend na Cacib Zagreb in bili zelo uspešni. Spikey (Royalred Ranger Emberez) je bil obadva dneva PRM Best Junior, Quenny (Topfield African Queen v lastništvu psarne Agramerbordog) je bila v soboto PRM Best Junior in Junior BOB. Obadva sta imela konkurenco 3 psov. Queeny je bila v nedeljo v ringu zelo igriva in je pristala na 3.mestu z odlično oceno. Topfield Awesome Rock, bratec od Queeny pa je obadva dneva zasedel 2. mesto v mladih. Poleg Spikeya in Queeny sem hendlala še Agramerbordog Hulka, samčka starega 5 mesecev.

Royalred Ranger Emberez


http://static.album.email.si/3/1/483031/hA87UXB3Mg6n3PJfd10Xc.jpg

http://static.album.email.si/3/0/483030/mF35JBxwv-tzvkkocjwFt.jpg

Junior class males


Topfield African Queen


http://static.album.email.si/1/5/483015/CjJ-g-ca-gJIWN67NgqP2.jpg

http://static.album.email.si/3/8/483038/T_rRBTcnzcnGb3O7RcWGH.jpg

http://static.album.email.si/3/9/483039/699D98A07762mzMdn34PU.jpg

Junior Class Winners, Topfield African Queen & Royalred Ranger Emberez with judge Pedro Bispo


Royalred Ranger Emberez & Topfield Awesome Rock & Cip Simon's Way


Topfield Awesome Rock


http://static.album.email.si/2/8/483028/1SE-RPxSZeklCZ90kPpP-.jpg

Junior Class males


Agramerbordog Hulk
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #688 : petek, 07.03.2008 : 00:19:40 »

Čestitam!
Jaz sem pa včeraj v pasji šoli Gali videla mladička bordojske doge. Kakšen cuker!
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #689 : petek, 07.03.2008 : 10:18:02 »

Kupil sem brikete za dona ,ampak je navadna iz jagnjetine,riža,pšenice...skratka brez dodanih vitaminov. Zanima pa me ali je vredu če mu dajem to hrano +vitamine.Ker je vse skupaj dosti ceneje. Kaj če so trdi se mu lahko zlomijo zobje? Ker prejšna hrana je 5x dražja ampak ma vitamine, s tem da je ta hrana dosti cenejša ter mu bom dodal vitamine-ali je enako ? Koliko stanejo vitamini pri vas v trgovah in kje jih kupite? Hvala za odgovor

Živjo Dogec!

Katero hrano si kupil? Če si kupil kvalitetno hrano (Hill's, Eukanuba, Proplan, Royal Canine itd.) ne rabiš nič dodajati, ker je hrana prilagojena starosti in velikosti psa. Če si kupil junk food (Pedigree, Chappy itd..) ti priporočam, da mu zamenjaš hrano. Bordojc kar veliko poje, take stroške bi moral predvideti preden si se odločil za pasmo. Nikakor ne boš profitiral, če mu boš kupoval junk food in dodajal vitamine, dodajati bi moral še kalcij, fosfor in ostale minerale in proteine. Prvič ne, ker verjetno ena sama tableta ni dovolj, da bi pokrila dnevno potrebo po vitaminih, drugič pa se ti ne splača zaradi zdravja psa (alergije, driske, precej slana hrana- posledično se jim z leti lahko začne nabirati voda v srcu..). Priporočam, da greš nazaj na Hill's ali kakšno drugo kvalitetno hrano.

A glukozamin si mu že začel dodajati?
Logiran
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 57   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bordojska Doga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines