mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 05:42:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nasvet glede psa manjše rasti
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nasvet glede psa manjše rasti  (Prebrano 27993 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zabica2
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : sreda, 25.11.2009 : 09:59:10 »

Pozdravljeni,

razmišljamo o nakupu manjšega psa. Zaradi slabih izkušenj, ki jih imam pri nabavi psa prek "prijateljev", se odločamo za nakup rodovniškega psa, vendar je iz nabora lepih smrčkov, kar težko izbrati pravega. Zato prosim lastnike psov za nasvet. Glede na razmere bi si želeli imeli manjšega psa, ki pa mu ne bi bilo težko preteči kakšnih 10 km, saj radi tečemo in se gibljemo v naravi, pa čeprav živimo v mestnem jedru. Niso nam všeč "damski" kužki. Kljub velikosti naj bo smrček le pes ;-) Pes bo v stanovanju, zato si želimo, da bi bilo dela z negovanjem dlake kar najmanj. Glede na naravo dela, bo naš bodoči smrček le redko brez družbe. Živimo v manjšem bloku z dvema najstnikoma, tako da majhni otroci niso problem. Nismo navdušeni nad psom, ki je laja zaradi lastnega veselja - saj vem, vse je odvisno od vzgoje, pa vendar.

Ogledovali smo si višavske terierje in gomilarje, pa nas skrbi morebitna preglasnost in (ne)možnost tekanja. Všeč mi je tudi mali šnavcer. In seveda množica ostalih smrčkov ;-)

Hvaležni vam bo za vsakršen koli namig, ki nam bo pomagal nadaljnje raziskovanje pasme. Za malimi pasmami se nisem nikoli obračala, saj sem bila vedno navdušena nad ovčarji vseh vrst. Vendar želimo psa imeti v svoji bližini - tako doma kot na poti. In na razmere bo majhen kuža najprimernejši. Zavedamo sem, da bo pes naš dolgoletni življenjski popotnik, zato se nam z nakupom ne mudi čez noč.   

Hvala vsem vnaprej.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1 : sreda, 25.11.2009 : 10:05:49 »

Najprej vas moram pohvalit, da greste v nakup psa tako premišljeno. Tudi jaz sem vam hotela predlagati višavskega terierja, vidim, da razmišljate o njem. Kaj pa border collie, vam bi bil prevelik ? Ta mi je prišel na misel...bodo ostali člani napisali kaj več.  Smiley
Logiran
zabica2
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 25.11.2009 : 10:21:33 »

A ste nam brali misli? Border collie je naš ljubljenček, samo je malo velik. S partnerjem praviva, da ga bova imela na stara leta, ko se iz mesta umakneva na podeželje.

Imate izkušnje z višavci? A so res glasni, kot pravijo nekateri po forumih? Glede na kratke nogice, ali jim bi tek ne predstavljal problem?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : sreda, 25.11.2009 : 10:27:17 »

Nekako bi vam glede na to, da ste aktivni bil pisan na kožo. Pa tudi tako velik ni.

Žal o višavcih nimam izkušenj, jih pa imajo ljudje na tem forumu. Za začetek si lahko preberete vse o njih:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,204.0.html

Upam, da se vam kdo oglasi, ki ga ima dejansko doma, in vam razčisti vprašanja.  Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : sreda, 25.11.2009 : 10:28:00 »

Hmmm...višavski terier bi bil kr primeren, glede na vaše napisano. Lahko se oglasite pri nas ali pokličete, imamo ravno mladičke. Brez skrbi lahko teče, hodi v hribe in še kaj. Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : sreda, 25.11.2009 : 10:30:48 »

Sem upala, da se oglasiš McKruster  Wink
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 25.11.2009 : 10:42:50 »

Kaj pa kak tibetanec ali pa lakeland terier? Mali italijanski hrt? - to so trije za moje pojme čisto različni psi, ampak poznam primerke vseh treh, ki ne lajajo prav za vsako figo Cheesy, tako da vem, da je možno, ne pomeni pa, da kak drug iste pasme ne bi Cheesy. Vsi trije tudi vsaj po mojem mnenju niso mini mini in imajo tudi daljše nogice kot višavci, ter dlako (razen tibetančka, ki je na istem), ki je za vzdrževanje lažja.

Poznam tudi višavčka, ki pa mu recimo Šmarna gora, že dela probleme in ga potem na koncu nosijo do vrha (spet ni nujno, da ja pri vseh tako in več definitivno lahko povedo vzreditelji in lastniki).


Pa kak manjši/srednje velik špic morda? Fox terier ipd. - izbire je ogromno,

Januarja bo v Ljubljani razstava psov, če se vam ne mudi, je to dobra priložnost za ogled psov in pa pogovor z njihovimi dvonožci.


nabor pasem pa najdete tudi tu:http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=104
prilepila sem terierje, ampak saj naprej se boste sami znašli Cheesy

Še vedno pa lahko razmislite o takšnile opciji  Winkhttp://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,32848.0.html
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : sreda, 25.11.2009 : 10:46:47 »

Ne, višavec definitivno ni problem za ure in ure hoje, teka, itd. Smo jih letos zraven v hribe meli, pa je blo super. Lakeland je relativno oster, sicer meni osebno všeč, ampak je kr hudiček.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #8 : sreda, 25.11.2009 : 10:51:03 »

Živjo zabica2,

vesela sem, da kupujete psa premišljeno.  Smiley
Pomembno je, da si izberete psa, ki vam bo karakterno najbolj ustrezal. Sicer si navedla, da bi bilo zaželjeno, da zmore preteči cca 10km, da ni zaželjeno lajanje in da z dlako ne bi bilo dosti dela, ampak to ni dovolj.
Kot si sama ugotovila, višavci in gomilarji res niso za "dolge proge". Iz izkušenj povem, da je višavcem 10km preveč. Z mojim sem vsak drugi dan tekla po 5 km in so se mu po 14 dneh pričele težave z izpahom pogačice. Njegove nogice so bile preobremenjene, zato ga na tek s seboj nisem več vzela in se mu je stanje popravilo nazaj. Drugo je sprehod v takšni dolžini, tempo pri teku, ki ga imate vi, pa ne sme biti obremenjujoč za psa.  

Moje mnenje je, da je za tak napor (10km) primerna višja pasma.

Predlagam vam, da prečešete rubriko PASME in pretuhtate, kateri pes bi vam najbolj ustrezal. Vsekakor pa za več podatkov o pasmah kontaktirate vzreditelje, ki vam bodo znali svetovati.

Prijetno branje želim in upam, da boste res našli pasmo, ki vam ustreza.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : sreda, 25.11.2009 : 10:57:53 »

Oxer nisem vedela, da si imela težave s pogačicami...mi smo tekli z njimi na take razdalje, pa ni bilo problemov, drugače nebi rekla.
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #10 : sreda, 25.11.2009 : 10:58:52 »

Tudi jaz lahko potrdim, da moji višavki ni za tek. Lahko se ure in ure igra in divja, raziskuje, da bi pa tekla ob meni, še posebaj na povodcu, pa ji ni. Takoj ko sem upočasnila tek, ali se ustavila, mi je zlezla u naročje  Roll Eyes
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #11 : sreda, 25.11.2009 : 11:00:15 »

So si pa itak različni, verjetno nakateri radi tečejo, drugi malo manj. Moja rabi neko dogajanje, motivacijo.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 25.11.2009 : 11:04:36 »

Glede lajanja je po mojem res najbolj od vzgoje in ukvarjanja odvisno.. pa tudi pri mladiču se verjetno že vidi, če je zelo glasen.  Smiley

Kaj pa kakšen španijel? Čeprav pri slednjem so pa z ušesi in očmi pogosti problemi.
Od manjših pasem je meni (imam podobne kriterije, samo so mi všeč večje pasme)všeč valižanski ovčar.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #13 : sreda, 25.11.2009 : 11:05:45 »

Mislila sem, da mi bo dobra družba ob teku in sem se zmotila. Interes za tek sem imela jaz in ne pes.  Sad
Drugače je zelo aktiven in hribolazimo, če se le da ampak tempo, ki sem ga pa imela pri teku je bil pa preveč zanj in je ves čas zaostajal, motivacija po 2 km ni več delovala, potem so se pa začele še težave s pogačicami in sem nehala tečt z njim.

Neumorno divja, ko gremo v hribe in ko se igramo na travniku ampak je razlika, ker si tempo določa sam. Pri teku, pa ne narekuje pes tempa oz. če bi se ozirala nanj, bi eventuelno lahko le hitro hodila.  Sad
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #14 : sreda, 25.11.2009 : 11:17:01 »

Kaj pa pritlikavi (ne toy) ali srednji pudelj?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nasvet glede psa manjše rasti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines