mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:14:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nasvet glede psa manjše rasti
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nasvet glede psa manjše rasti  (Prebrano 27838 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zabica2
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 25.11.2009 : 11:18:48 »

Houdini hvala za informacijo glede razstave. To bo res pravo mesto za ogled pasem v živo. Hvala seveda vsem za predlagane pasme - jih bomo bolje proučili. Pa kaj, ko pri vse pasmah piše vse lepo ;-) Ravno zato so mi všeč lastne izkušnje, kot npr. od Oxer. Hvala. V mladih letih sem imela mešančka, ki je z mano tekel tudi po več kot 10 km in bog ne daj, da me je videl v športni opremi in, da ga nisem vzela s seboj.

Španjeli so tudi lepi, ja. Kaj pa njihov lovski nagon? Baje zna biti precej moteč.

Hvala vsem. Seveda so vse ideje še dobrodošle ;-) Ste mi olajšali brskanje po zbirki knjig, ki smo jih prinesli iz knjižnice ;-)
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #16 : sreda, 25.11.2009 : 11:21:21 »

zabica če imaš čas dejansko lahko prideš pogledat k nam višavce, čisto neobvezujoče, pa greš potem še naprej gledat, tako se najlažje odločiš. Smiley
Logiran
zabica2
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 25.11.2009 : 11:23:03 »

Yo, tudi pudlja smo gledali. Predvsem ker je baje glede spuščanja dlak zelo primerna pasma. Kakšne so njegove "športne" sposobnosti?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #18 : sreda, 25.11.2009 : 11:31:09 »

Jack russel ali pa parsson russel?
Parsson ima daljše noge, verjetno bi bil še primernejši, sta pa oba živahna terierska hudička.
Mogoče pa najdeš tu kakega lastnika, ki bi povedal kaj o enem ali drugem...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #19 : sreda, 25.11.2009 : 11:34:51 »

Kodri so precej športni, parson russel terier pa še bolj.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #20 : sreda, 25.11.2009 : 11:41:58 »

Ogledovali smo si višavske terierje in gomilarje, pa nas skrbi morebitna preglasnost in (ne)možnost tekanja. Všeč mi je tudi mali šnavcer. In seveda množica ostalih smrčkov ;-)

Višavci (po mojih izkušnjah) nimajo težav s tekanjem (oziroma večjimi napori in obremenitvami, če so tega vajeni). Odvisno od kondicije oz. našega življenjskega stila. Pa preglasni tudi niso (pač terjerji, ne da bi lajali tja v tri krasne).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #21 : sreda, 25.11.2009 : 11:44:24 »

Yo, tudi pudlja smo gledali. Predvsem ker je baje glede spuščanja dlak zelo primerna pasma. Kakšne so njegove "športne" sposobnosti?

Jaz sem pudlja imela, lahko ti povem svoje izkušnje. Zelo aktiven, zelo učljiv, izredno privržen družini. Mi smo z njo (samička je bila) lazili vsepovsod. V hribe, na morje, na izlete... Rada je tekla, rada je plavala... itd. Energije ji ni zmanjkalo nikoli. Nikar ne misli, da je pudelj tisto, kar mnogokrat vidimo - zavaljene štruce, ki se nosijo po naročjih. Pravi pudelj je atletsko grajen pes, sposoben aktivnega gibanja. Ob nakupu je treba paziti na to, da niso histerični, da si dobiš karakterno stabilnega mladiča (opazuj obnašanje mame, ki pove veliko - velja za vse pasme) in seveda kot pri vseh preveri zdravstveno stanje prednikov in njihovih potomcev. Dlaka? Striženje (glede na vaše želje vsekakor na športno frizurco), kopanje po potrebi in česanje. Dlak pušča relativno malo, ne bom pa trdila, da popolnoma nič.
Toliko zelo na kratko, če imaš konkretna vprašanja, bom z veseljem odgovorila.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #22 : sreda, 25.11.2009 : 11:50:39 »

No pa bom še jaz predlagala. Kaj pa papillon? Tudi jaz sem iskala nekaj majhnega, čeprav sem bolj ljubitelj večjih vrst in mi nobena manjša pasma ni karakterno tako ustrezala. Potem pa sem naletela na papillone: majhen pes (nekje med 2-4kg se gibljejo pri nas), izredno aktiven, teče zraven nas, ko se rolamo(tudi daljše razdalje). Ni pa tako energičen, da bi pa takšne ˝treninge˝nujno potreboval vsak dan. jaz sem ga poimenovala kar ˝pritlikavi border˝ (pa upam da me ne bo kdo preresno vzel), ker je res pes poln energije, uživa delati, izvajati trike, divjati, se rekreirati, po drugi strani je pa lahko zelo umirjen in uživa v cartanju. Vzrediteljica našega papillona pravi, da so to majhni psi z ovčarskim karakterjem.
Lajajo tudi ne , kar tako brezveze. Naš samo opozori, če je kdo pri vratih. Bolj aktivno pa laja, ko imam frizbi ali žogico v rokah. Edino kar bi vas mogoče motilo je dlaka, glede na to da je dolga. Sicer ni tako veliko dela, potrebuje pač redno česanje (kot vse pasme z daljšo dlako), da se mu dlaka ne vozla.
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 25.11.2009 : 14:03:21 »

Imam še eno pasmo BASENJI, spada v 5 skupino-pratipski psi in špici
Poglejte si
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=179
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #24 : sreda, 25.11.2009 : 14:06:52 »

Dobra ideja, basenji. Smiley
Logiran
zabica2
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 25.11.2009 : 14:24:40 »

Dada73 hvala - res lep in zanimiv kužek. Malo me sicer zbodlo , da "absolutno nimajo občutka za promet" :-( V mestnem okolju zna biti to precej nadležno. Pa vode ne mara - mi smo pa ob morju doma :-( Je pa res zanimiv kužek. Že berem forum, ki je namenjen tem psom. Cool
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #26 : sreda, 25.11.2009 : 14:52:11 »

Predlagam branje: Mali družni psi - Gorazd Gavez. Ljubljana: Kmečki glas, 1987.

ČE še nimate... Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #27 : sreda, 25.11.2009 : 15:00:35 »

V mestnem okolju morajo biti vsi psi po zakonu na vrvici. Sicer se pa pri nobeni pasmi ne velja zanašati na "občutek za promet".
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #28 : sreda, 25.11.2009 : 15:03:04 »

Še nekaj, glede na to, da ste ob morju doma, morate upoštevati tudi to, katera pasma bolje prenaša vročino. Med malimi družnimi je takih bolj malo.
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 25.11.2009 : 15:18:21 »

Ja Basenji pa ima rad sonce, nima rad mraza, glede vode pa sem nekje videla posnetek kako Basenji plava, tak da verjetno ne bi bil nek problem.
Ampak ti kužki so res srčkani
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nasvet glede psa manjše rasti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines