mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:16:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nasvet glede psa manjše rasti
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nasvet glede psa manjše rasti  (Prebrano 28022 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #30 : sreda, 25.11.2009 : 16:05:23 »

zabica2, vidim, da si omenila tudi malega šnavcerja. Meni se zdi to odlična izbira. Res odličen pes za tek, hribe, vodo... skratka za aktivne ljudi. Če pa teren postane prehud, pa psa varno pospraviš v nahrbtnik!
Šnavcerji so odlični spremljevalci tako v naravi, kot v mestu. Tudi za šolanje so zelo primerni.
Imajo pa KARAKTER in lastnik mora biti na to pripravljen. 

Lp, Maja Smiley
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #31 : sreda, 25.11.2009 : 16:36:01 »

Plus za basenjija je njegova velikost, enostavna nega, dlak je zelo malo po stanovanju, ne lajajo (lahko pa zelo glasno zatulijo), primerni so za aktivne osebe (in bodo brez težav tekli 10 km na dan), odlično prenašajo vročino. Glede vode - eni bodo šli v vodo, celo zaplavali, drugi pa ni šans.
(potencialni) minus je lovski nagon.

Kaj pa npr. cirneco dell'Etna, whippet? Manchesterski terier? Nova Scotia Duck Tolling Retriever? Kakšen manjši ovčar, npr. kelpie, avstralski govedar, pumi...?

Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #32 : sreda, 25.11.2009 : 18:40:27 »

 
 joj ampak tale je pa močna - Avstralski govedar - je res po velikosti  manjši pes ampak stanovanje
 v bloku pa najstniki pa tekanje 10 km res ne gre skupaj.To je močan pes, izredno delaven,ki potrebuje
 še vse kaj drugega kot tekanje .... velikost je pri izbirai psa bolj med zadnjimi pomembnimi lastnostmi.
 Pa brez zamere , samo dobronamerna pripomba.
 
 lp   
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #33 : sreda, 25.11.2009 : 20:04:31 »

Takole, nasteli so ti kar precej pasem, ki bi ustrezale vasim vizuelnim in sportnim zahtevam. Zdaj pa tisto najbolj pomembno... Ugotovite, kateri od nastetih vam bo karakterno pisan na kozo. Kontaktirajte lastnike, pojdite na razstave in si te pasme oglejte v zivo. Tam boste imeli tudi idealno priliko za oseben kontakt z lastniki, vzreditelji in jasno psi.
V koncni fazi boste prisli do spoznanja, da je karakter pred videzom in upam, da boste do tega spoznanja prisli se preden kupite psa, ki vam bo ustrezal zgolj po videzu.  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
zabica2
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #34 : sreda, 25.11.2009 : 20:19:27 »

Drejči, res je. Kar na nekaj pasem ste me opozorili, za kar vsem, HVALA. Že brskamo in beremo. Pa vsekakor bo potrebno pasmo še v živo videti, se z lastniki pogovoriti in se šele potem odločiti. Res hvala vsem za namige. Seveda bom vesela vsakršne dodatne takšne in drugačne izkušnje.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #35 : sreda, 25.11.2009 : 20:43:45 »

Saj so že vse opisali predhodniki, rada bi samo dodala, da je po mojih izkušnjah - seveda rodovniški in preverjene vzreje  - pudelj točno tak, kot ga opisuje yo. Daleč od damskega cucka, izjemno aktiven, športni pes neuničljivo zalogo energije  in kar je še pozitivnega - karakterno nezahteven, praviloma lahko vodljiv, primeren za začetnike in  za bivanje v stanovanju (dlaka dejansko ne odpada). Njegov izgled je skoraj v celoti odvisen od urejanja dlake in striženja. Lahko je zelo eleganten.
No ja, samo še ena od izkušenj.  Cool
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #36 : nedelja, 29.11.2009 : 20:00:22 »

Me moti to stalno in konstantno metanje ''damskega cucka'' pod nos. Kaj pa je to za vas? Če že obstaja tako imenovan damski cucek, potem to ni noben pes določene pasme, ampak pes, ki si ga je človek takega naredil. Druga stvar pa-nobenega psa ne bi smeli imenovati cucek.
Logiran
zabica2
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #37 : torek, 01.12.2009 : 12:07:16 »

Padla je odločitev - Manchester terier bo naš bodoči hišni ljubljenček. Tafi hvala za namig.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #38 : torek, 01.12.2009 : 12:36:41 »

Super  Smiley ta pasma psov je v Sloveniji zelo redka.  Smiley
Logiran
MT Deli
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #39 : torek, 01.12.2009 : 12:54:22 »

No ja. Tako redka pa ravno ni.  veselje
http://www.shrani.si/f/a/sh/3zzD46pB/200910310025.jpg
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : torek, 01.12.2009 : 13:05:00 »

No ja. Tako redka pa ravno ni.  veselje

Res je
Med nami je tudi vzrediteljica manchesterjev Wink
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #41 : torek, 01.12.2009 : 13:21:58 »

A res ? Nisem vedela... Smiley A ste edini vzreditelji pri nas te pasme, ali je še kdo ?  Smiley
Logiran
zabica2
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #42 : torek, 01.12.2009 : 14:09:04 »

No, priznam, srečanje z vzrediteljico je dalo piko na i naši odločitvi. Vesela sem, da sem imela čast spoznati kinologa z veliko začetnico Cool
Logiran
MT Deli
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #43 : torek, 01.12.2009 : 14:22:35 »

Da ne bo kake pomote. Na sliki, ki sem jo prilepil sta res dve psički iz psarne. Ampak na tleh sram pa je naša Deli. Posnetek je nastal, ko smo bili zadnjič na obisku. Je bila ravno prilika da sem si ogledal družinsko deblo na kupu(babica, mami in ati, pa še hčerko sem pripeljal s sabo). To so ene take krasne priložnosti za primerjavo kaj je res dedno in na kaj vpliva vzgoja. Vsi pa so tako hitri, da sem kar vesel da sem ujel tri skupaj. bravo
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #44 : torek, 01.12.2009 : 15:58:41 »

Dobra izbira
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nasvet glede psa manjše rasti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines