mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:45:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Arven (ex. "skoraj slepa Nika")
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Arven (ex. "skoraj slepa Nika")  (Prebrano 16234 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« : petek, 27.11.2009 : 19:07:34 »

Tule je njena zgodba. Ne preveč vesela, ampak mislim, da definitivno s srečnim koncem: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,33011.0.html Imela pa je tudi to srečo, da je naletela na dobre ljudi, ki so se res potrudili zanjo - zato tem še enkrat hvala! Kiss Kiss

No, prvi dan v novem domu je za nami in mamo se fajn. No, eni bolj, eni manj Smiley Arven se ima super (z izjemo konstantnih nadlegovanj s stani dvonožcev, ki ji hočjo učke mazat in v nosa neke tekočine špricat), Nikita in Zoro pa...no...od živčnosti bruhata Smiley

Ker sva ravno danes spustili še Kopalniško bando, je še posebej veselo, ker 4 mačkoni skačejo okrog in se igrajo. No, Zoro pa Nikita pa sta varno pospravljena na zgornjih policah in samo opazujeta Smiley

Tule je par slikc za okus, več jih pride, ko bo mala bolj voljna pozirat ali pa jaz bolj umetniško (beri: avanturistično, na vse štiri, pod mizo in pod kavč Smiley) navdahnjena.

Na svoji dekci iz dote:


Redek trenutek poziranja:


Vsi trije na kupu:


Nesrečni Zoro (počekirite te ogromne zenice Smiley):


In Nikita, čist apatičen:



Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #1 : petek, 27.11.2009 : 20:02:10 »

 Smiley Kiss
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #2 : petek, 27.11.2009 : 20:07:31 »

Kako je uspela operacija učkov? Se rezultati vidijo takoj? Jo je bolelo po posegu?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : petek, 27.11.2009 : 20:11:15 »

Je pa dobila ful zanimivo in lepo ime! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #4 : petek, 27.11.2009 : 20:12:25 »

Uboga moja sončka, dobila sta sestrico in zdaj trmarita in histerijo zganjata Tongue. Bosta preživela  Wink Kiss.
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #5 : petek, 27.11.2009 : 20:47:29 »

kakšno mučenje staroselcev
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #6 : petek, 27.11.2009 : 20:48:56 »

ups, sem prehitro poslala. bi morala sledit še kakšna četica smajlijev.   Tongue

 Cheesy Wink Kiss
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #7 : petek, 27.11.2009 : 21:29:46 »

Operacija je baje super uspela in naj bi se stanje z učki še celo zboljšalo, čeprav že zdaj vidi malo. Kaj več bo pa drobižka povedala, ker je bila ona pri vetu z njo.

Ime ji je Sabina izbrala in je vilinsko, tko da je muca očitno pravljično bitje Smiley Nika ni bi mogla ostat, ker Nikito kličemo Niki...

Staroselca oz. "sončka" (aja? men se ne zdita Smiley) sta pa tko razvajena, da nimam prou nč slabe vesti, da jih mal mučimo Smiley Sicer pa sem zihr, da bosta zlo hitr popustila, ko bosta vidla, da ni haska...

Sicer je pa pri nas totaln žur, mački letijo po luftu in celo več al manj brez izgredov. No razen tega, da sem Arven lihkar u glavo dobila, s polnim zaletom, brez opozorila, ampak hvala bogu tud brez krempljev. Punca je neverjetmno živahna. In prikupna Smiley

 Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss za vse moje
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #8 : sobota, 28.11.2009 : 19:43:07 »

Super, da je operacija uspela! Smiley Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
avena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 29.11.2009 : 11:59:12 »

Lepo. Staroselca se bosta pa menda tudi navadila Wink. Uživajte skupaj!
Logiran
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #10 : nedelja, 29.11.2009 : 13:02:23 »

Veterinarka je rekla, da zaenkrat Arven dobro kaže. Upajmo, da ostane tako. Rekla je, da vidi tako, kot bi gledala čez umazano okno. Arven mala srčica  Kiss!
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 30.11.2009 : 03:42:46 »

Staroselca sem danes zvečer najdla skupaj stlačena v en transporter Smiley Sicer vem, da se jih tja notr stlačit da, je pa vsekakor malo majhen prostor za njunih 13 kil Smiley Nesreči mali Smiley Bruhanja je sicer manj, ampak se še dogaja... Je pa vsaj Zoro ratal malo bolj družaben, tako da se vsaj prosto okrog šeta...pa občasno vsem tamalim po vrsti fljocke tala  Grin, ko mu nagajajo (je pa pri tem kar nežen, predvsem pa ne uporablja krempljev).

Js se pa sicer trudim situacijo bogima revežema (japajade) čim bolj olajšat... Naša mačja druščina ima namreč na voljo vse in še več - razen moje študijske sobe. Ta je off limits, tudi zato, ker plašči not visijo ipd. - pač, nekaj mora biti samo moje Smiley In ker je off limits, Zoro in Nikita seveda vztrajno silita not. In po potrebi tudi tulita pred vrati. In ker se mi je danes Zoro tako zasmilil, sem ga k sebi vzela - pa je jadni začel prest, samo da je prag prestopil Cheesy Klinc, softička sem Smiley Ampak morta dojet, da jih nimamo nič manj radi, čeprav so tud drugi mucki tu...

Arven (aka Šnorkl, kot jo ljubkovalno kličem) pa se je izkazala kot prava mala porednica. Načrtno in naklepno meče stvari na tla. Sem jo prav opazovala... Hodi malo po mizi, sreča svinčnik - tačka sem, tačka tja, pa je na tleh. Pa blokec, pa CDji, pa prazne flaše, pa labelo, pa ključi, pa svečke...kar sreča, to skine Smiley Pa mejle tud rada okol pošlja, samo na žalost noben ne šteka, kaj je hotla povedat Smiley Smo se pa vse tri že precej izboljšale v špricanju, mazanju, kapanju in tabletanju - tako da čez par dni sploh ne bo več noben opazil, da se v tej smeri sploh kaj dogaja Smiley

Aja, Helena - Arven najraje spi na svoji "dota" dekci  Kiss

Pa slike brez fleša bom tud probala nekak narest... Drugače jo pa tud pogledat lahko prideš Wink

Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 07.12.2009 : 02:42:36 »

Šnorkl se ne slika preveč rada...in če hočm narest sliko brez fleša, mora bit vsaj 5 sekund pri miru. To pa tud ni rada Smiley
Oz. če je, je ta čas ponavadi pod kavčem - njeno novo najljubše mesto. Se jo pa da takoj vn dobit - sam eno žogico mimo pošlješ Smiley

V glavnem, tamala je ful radoživa in norčava. Večino časa blesavi naokrog, tko da je mene večkrat strah, da ji ne bom "napoto" Smiley kokr sm ji že parkrat bila (in ni bilo preveč prijetno). Staroselca sta nehala bruhat že par dni nazaj. In tud nesrečnih fac več nimata. V bistvu se dost normalno obnašata. Nismo jih pa še recimo najdl spat v objemu Smiley Ampak upam, da še pride.

Ma pa Šnorkl eno drugo dobro prijateljico - namreč Drakulco. Ta je še bolj ubrisana (ampak vseen manj nevarna Smiley) in tko onedve večino časa skupi kroge nabijata.

V glavnem - fajn je. Celo šnorka manj Smiley

Čez malo manj kot 2 tedna pa gremo že šivčke ven dat - takrat bomo pa tudi videli, kaj bo Arven videla Smiley oz. kaj se da v tej smeri še narest...
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 07.12.2009 : 05:05:26 »

 Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #14 : ponedeljek, 07.12.2009 : 13:13:28 »

Ma pa Šnorkl eno drugo dobro prijateljico - namreè Drakulco. Ta je še bolj ubrisana (ampak vseen manj nevarna Smiley) in tko onedve veèino èasa skupi kroge nabijata.

 
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #15 : ponedeljek, 07.12.2009 : 13:45:20 »


Čez malo manj kot 2 tedna pa gremo že šivčke ven dat - takrat bomo pa tudi videli, kaj bo Arven videla Smiley oz. kaj se da v tej smeri še narest...

Ali še nosi ovratnik? Kaj posebej pazite, da si ne bi poškodovala oči?
Logiran
Snaky
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 07.12.2009 : 14:01:08 »

Ovratnika ni imela nikoli, no vsaj pri nama ne  Smiley. Drugače z njenimi učki, razen tega, da ima mrenico čez, ni nič narobe. Je glih tolk riskantno kot pri ostalih muckih, da bi si kaj poškodovala. Šivček je pa tudi tako mini, da ni opicije, da bi si kaj vn potegnila al pa kej tazga.

Glede na to kok je hiperaktivna, je bolj naju strah, da nama očk ne iztakne  Cheesy
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #17 : ponedeljek, 07.12.2009 : 14:07:08 »

Aha, potem je to pri nas drugače. Imamo ogromno šivov in celo v nekih cevkah, da vse štrli. Ovratniki so obvezni!
Logiran
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #18 : četrtek, 10.12.2009 : 17:17:12 »

Arven zlata! Smiley
Logiran
Snaky
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 10.12.2009 : 19:05:10 »

Arven zlobna! Ta mala hudička - razmišljam, da bi jo preimenovala v Devilo  Evil - mi je zdele v teh parih tednih pojedla tok živcev, kokr mi jih vsi muski k sm jih kdaj mela, v celem svojem življenju skupaj niso. Tamala sam išče kje lahko kaj ušpič, vrže kej dol, zgirze kako majčko (ja in ja uničuje mi cunje - kmalu bom brez oblek), se kam obesi, raznese umazano perilo po stanovanju..... Uglavnem, idej ji ne zmanka.

Sej pol, ko jo mine ta hudičevost se pride pocrklat in lupčke dajat ampak takoj po 10 minutah pa vklopi spet destruktivno fazo  Shocked. Ampak ne glede na vse jo imamo radi, sej pravjo, svoje otroke morš met rad ne glede na vse  Grin

Arven je torej moj mali hudiček  Evil Kiss
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #20 : četrtek, 10.12.2009 : 20:41:13 »

Sabi  Kiss Kiss
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 19.12.2009 : 17:03:34 »

Še en slikovni update:

Takole se igra in uživa na novem plezalu:


Speča lepotica:




Best frendici Drakula (aka Cindy aka Miss Piggy) in Arven (aka Šnorkl):




Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 20.12.2009 : 06:56:44 »

 Kiss Kiss
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 20.12.2009 : 07:05:41 »

 Smiley Kiss
Logiran
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #24 : nedelja, 20.12.2009 : 08:53:27 »

Kako lepa punca je postala!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Snaky
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 20.12.2009 : 20:26:58 »

Vsak dan je lepša in vsak dan ma več idej kako me spravt ob živce  Grin. Punca odrašča  Evil
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #26 : ponedeljek, 21.12.2009 : 09:05:52 »

A dej nehi... Arven je pa res ena fletkana angelčica!   Kiss
Samo slikice poglej!  Evil
Logiran
Snaky
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 21.12.2009 : 09:10:15 »

Ja sej, a ni tko, da je najboljša zvijača, ki jo je hudič kdaj koli naredu to, da je prepričou svet, da ne obstaja  Evil
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 21.12.2009 : 17:05:20 »

Pa naj še to dodam, da punce takrat, ko šnorkla na okrog, niti slučajno ni možno slikat...ker je edini razlog, da je na vseh tako lepo umirjena... Smiley
Logiran
Snaky
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 21.12.2009 : 17:25:56 »

Ja in na okol šnorkla 23 ur na dan  Evil
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 18.04.2010 : 22:08:16 »

Da ne bi slučajno kdo na Arven pozabil, ker je pač nepozabna Smiley, je že zadnjič čas, da se kej mal oglasimo, kaj se ji dogaja Smiley

Arven ima novo najboljšo prijateljico Shadow, lepo mačjeljubo črnuhinjo, s katero se podita in podirata stvari Smiley Sicer pa je še vedno predvsem in izključno sama zaslužna za večino pi**** pri nas doma - predvsem raztgane štumfe, spodnje gate, majice in puloverje. V sekundi dajset najde pot do oblačil, ki niso popolnoma zavarovana (izven dosega ji pa itak nič ni Smiley) V glavnem, zdej ima nekaj svojih štumfov (tiste, ki jih je že načela) - kar ji sicer ne zadošča, pa vsaj mene pomiri, da ni čisto nesrečna, ker ne more skoz nečesa uničevat Smiley

Tkole izgleda:




No, v vmesnem času pa sva naredili še en eksperiment - najino najljubšo lubico sva namreč peljali na en sprehod. Po repu in veselm šnorklanju sodeč, ji je bilo kar všeč, tko da bomo še šli. Samo da bo primerno vreme - ker se bojim, da se ne bi kej prehladila al pa kej, čeprav nič ne zgleda, da bi bila kej posebej občutljiva, je kar trdoživa punca Smiley Tkole je pa zgledala na zraku:



Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #31 : nedelja, 18.04.2010 : 22:15:53 »

Šnorklasta štumfarka Cheesy Cheesy Kiss
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #32 : nedelja, 18.04.2010 : 22:24:39 »

Naju je pa lepo navadila, da ne puščava več cunj na tleh - v bistvu je muca štumfarica Smiley
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #33 : ponedeljek, 19.04.2010 : 07:49:11 »

Hehe, štumfarica. Cheesy Tejle mačkici pa ni hudega. Kiss
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #34 : ponedeljek, 19.04.2010 : 09:03:44 »

Kaj, če bi vidve predstavili še ostale člane  Smiley (Nicky in Zorro sta zapostavljena revčka  Angry Cool)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 19.04.2010 : 09:14:53 »

Naju je pa lepo navadila, da ne puščava več cunj na tleh - v bistvu je muca štumfarica Smiley
Ja, Romzy, se boš morala kar sprijaznit, da imaš klon od Muce Copatarice doma Grin
Krasna elegantna manekenka je sicer postala!
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Snaky
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 19.04.2010 : 11:34:37 »

Nič nista zapostavljena. Onadva sta poklicna manekena in če bi dale njune slike gor, bi potem mogl vsi, ki jih pogledajo, plačat zato  Wink  Cool
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #37 : ponedeljek, 19.04.2010 : 15:35:09 »

Sicer pa imata svojo temo - ki je sicer precej zapostavljena, ampak obstaja pa:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,23292.0.html

Sicer pa je tule njihov skupni mačji FB album, za potešitev radovednosti Smiley
http://www.facebook.com/romanasladic?ref=profile#!/album.php?aid=36956&id=590403815&ref=mf

Logiran
Ricky Martin
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 19.04.2010 : 16:03:27 »

 Kiss Kiss pikica mala zlata Kiss Kiss prav posebna gospodična, ki ne paše nikamor drugam kot samo h vama Kiss
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 05.05.2010 : 21:30:50 »

Tale naša Arven je res flegma - kdorkoli, kadarkoli, kjerkoli - lahko pride zraven in ne bo niti trznila (ok, to ne velja edino za fen - tega se očitno boji ko vraga, hecno, da se sesalca recimo pa ne Smiley)

Zadnjič smo ji dali enga naspidiranega kužota (ki ni vajen mačk, ful ga pa zanimajo in je cel blesav, ko jih vidi, noben se mu pa ne pusti povohat...) zraven - niti trznila ni:


Sicer nisem ujela bistvenih momentov - ampak celo jo je prelizal, vmes tudi malo "probal" Smiley - ona pa hladna ko špricer. Res je faca.

No, danes je pojedla čisto nove štumfe, ki so bili 5 minut nenadzorovani v nakupovalni vrečki. Tko da se zdej mal kujam...  Roll Eyes
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #40 : sobota, 19.06.2010 : 23:17:06 »

Še en mini update o Arven.

Gospodična ima 4,5 kg in je po teži ujela Nikija. Ko sva jo dobile (konec leta) je bila prbližno pol manjša in lažja (na tretji sliki v tej temi so vsi trije mački na kupu in se lepo vidi, kok je bila manjša). In rekli so, da bo ostala bolj miniaturna, zaradi vseh zdravstvenih težav in ker je bila v zgodnjem otroštvu podhranjena...no, kako bi rekla...nič od miniaturnosti ni ostalo - punca je prava dondica Smiley

Pa še ena pomembna novica (ki niti ni več popolnoma nova) - šnorkl se ji je izredno popravil. Fiziološko tekočino uporabljamo le še zelo redko, noska ji je pa treba enkrat na dan malo obrisat, pa še to se dostkrat dela že celo bolj iz preventive kot dejanske potrebe. Tud šnorklanje samo je skoraj v celoti potihnilo, tko da je skor ko nova Smiley

Še vedno pa je en tak zlat hudiček Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Arven (ex. "skoraj slepa Nika")
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines