mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:23:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: izcedek iz spolovila
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: izcedek iz spolovila  (Prebrano 14023 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 23.12.2006 : 20:43:36 »

Ma kaj ni vedno najboljša obramba tista naravna - telesna...
Če umivamo zdravega psa, mu s tem umijemo tudi naravno zaščito. Vsaj tako jaz vidim.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #16 : sobota, 23.12.2006 : 21:07:03 »

Kolikor vem, morajo tudi človeški fantje malo bolje poskrbeti za higieno tega dela telesa in da je pogosto problem, ker mamice fantkov tega ne naučijo, ker za to ne vedo.

Tako da mogoče niti ni tako slaba ideja.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 23.12.2006 : 21:15:14 »

Nisem vedla  Tongue
Logiran
Zajfa
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #18 : nedelja, 04.02.2007 : 21:08:45 »

Naš kuža ima že od 4 meseca belo-prozoren izcedek iz lulčka. Bili smo pri veterinarju, dal nam je tekočino s katero bi naj spirali. Za nekaj časa je pomagalo, potem pa se je zelo hitro ponovilo.
Izcedek zdaj traja ze pol leta. V zadnjem mesecu smo opazili da ima izcedek tudi iz oči. Izcedek je rjave barve. Brišemo ga večkrat na dan. Prozoren izcedek ima iz nosu. Izcedka je toliko, da ga lahko popivnamo z robkom. Spredaj po nosu in iz strani. Izcedek je fizično viden.

Prosimo za nasvet.


Veterinarji znajo samo zaracunavati, narediti pa nič.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #19 : petek, 16.02.2007 : 21:05:33 »

Zdravo!

Jaz sem imel psa pred kratkim na operaciji očesa, ker si je poškodoval oko... no in mimogrede sem po operaciji ko se je psiček zbujal vprašal veterinarja glede tega rumenega izcedka... Odvrnil je, da je to povsem normalno za mlade pse saj imajo kožico preveč skupaj in med uriniranjem jim tece nekaj tja not al nekaj takega pol pa se strdi pa pol tece ven. Naj bi bilo normalno za pse do približno enega leta. Svetoval pa mi je kamilični čaj (mlačen) da mu to tekočino vbrizgaš in s tem umiješ in še delno razkužiš... no take so moje izkušnje
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #20 : nedelja, 18.02.2007 : 15:15:11 »

Te dni sem skakala okoli pri veterinarjih in pogovor je nanesel na ta izcedek...meni je dr. Matko svetoval, da se to naj ne bi čistilo v normalnem stanju, saj so tam bakterije, ki delujejo kot obramba pred raznimi vdori svinjarije (to je pomembno sploh pri pritlehnih psih, ki vse pometejo), je pa drugačna pesem v času gonitve, ko je povečano delovanje hormonov in se tudi izloča več semenske tekočine. Takrat bi naj bili malo bolj pozorni na izcedek, saj lahko pride do vnetja, če je kuža preveč len (tako kot moj) in si ne čisti sproti.

Vendar jaz ne bi uporabila kamilice (še kakšen košček ostane tam vmes med penisom in kožico, potem bi šele bila huda vnetja), se pa dobi v lekarni prav za to primerna tekočina in se ščisti....sem pa že pozabila, kako se ji reče.

Me pa je posebej opozoril, da se naj to ne opravlja na redni bazi, saj s tem izpereš dobre bakterije in uničiš obrambo.

Lp
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #21 : sobota, 02.08.2008 : 00:53:37 »

Malo me zanima glede tega izcedka...
A če je belkaste barve naj bi bilo normalno? Lulček pa mora bit take lepe rozaste barve?  Huh
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #22 : ponedeljek, 18.08.2008 : 10:06:53 »

Pozdravljeni!
Imam eno vprasanje...moja psicka, stara je 5 mesecev ima zelenkast izcedek iz noznice, je pa brez vonja...ali gre za kaksno vnetje? Hvala
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #23 : ponedeljek, 18.08.2008 : 10:28:30 »

Lahko gre za piometro - gnojno vnetje maternice, če ni sterilizirana oziroma če so ji pri sterilizaciji odstranili samo jajčnike. Zelen izcedek na splošno pomeni nekaj gnojnega in s tem se ni za hecat. Čimprej na veterino!
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #24 : ponedeljek, 18.08.2008 : 11:12:53 »

Hvala! Sem jih tudi ze klicala, tak da kar greva tja. Lp
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 10.12.2009 : 12:01:54 »

Živjo
Imam eno "zdravstveno" vprašanje. Naš Din (francoski buldog) ima v zadnjem času belo-rumenkast izcedek (gnojav) iz penisa (no ubistvu iz prepucija). Bil sem pri veterinarki, ki je povedala, da ima to veliko psov in da nekega ciljanega in specifičnega zdravljenja ni, dala mi je samo neko milo, ki ga razredčim z vodo in potem to mešanico z brizgo vbrizgam v prepucij, da se ščisti.
Po pravici povedano, s to "terapijo" nisem najbolj zadovoljen, zato se obračam na vas. Je kdo že imel podobne težave? Kako jih je rešil?
LP
anže
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #26 : četrtek, 10.12.2009 : 12:08:35 »

Mi smo pri naših zunanjih dveh pustili pri miru. So sami vse popucali.  Pri naših se ni nikoli ta občasni izcedek spremenil v kaj resnega. In tudi vet ni nikoli nič dajal na to temo.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: izcedek iz spolovila
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines