mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:46:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dvojna merila!
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dvojna merila!  (Prebrano 6532 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« : torek, 14.06.2005 : 19:44:31 »

Danes me je pa res zelo razkurilo! Angry
Torej kot sem ze pisala: nasa dvomesecna psicka in odrasle macke... Ampak tokrat je problem MOJA MAMA Angry Stvar pa je sledeca:
Ko smo pred 10 dnevi dobili psicko, mi je rekla, da sedaj jo pa naj tudi jaz vzgajam in ne samo ona. Ker ces, ona je mogla vzgajat prejsnjega psa. In res, sama ga je vzgajala in jo je ubogal... Samo ne vem, kako bi ga tedaj vzgajala jaz, ker mi je bilo sele 9 let in nisem imela pojma o vzgoji. In tokrat mi je lepo povedala katere stvari psicka ˝ne sme˝ in kako je to vzgojo treba izvajat... Ker jaz sem pac clovek, ki se skoro nikoli ne krega, krici in povzdiguje glasu. Najprej sem si mislila, da tega ne bom zmozna pri psu, a to ni res. Sedaj ze tudi mene uboga, ce samo malo povzdignem glas. Vcasih se celo zdi, da se mene, ce sem huda, vstrasi se bolj kot mame Wink
No, ampak point je, da ko mi je mama zadnjic povedala za katere stvari vse moram okarat psicko, sem ji tudi sama povedala, da jo mora tudi ona okarat, ce preganja macke. Nic drugega nisem zelela od nje kot to, saj mama pri prejsnjem psu tega ni vstela v vzgojo in zato mi je eno muco ubil, druge pa grozno preganjal Cry (moji mami so pac macke le biolosko sredstvo za unicevanje glodalcev Shocked)
In kaj vidim danes... Angry Shocked Sad
Bila sem kar ene par metrov oddaljena, mama me ni vidla, ko je sla s psicko proti vhodu hise in tam je bla muca. Psicka se zapodi za njo in jo spodi, mama pa NIC! Angry
In pole mami jaz to recem, da se mi ne zdi prav, ona pa me gleda z napol odprtimi usti in oci je imela tako izbuljene, ko pes kadar serje in je rekla: ˝To pa sploh nisem opazla.˝
Jaooooooo Shocked
In to so zame dvojna merila. Jaz tako, mama drugace  Sad
Prevec panicarim, ali se upraviceno jezim zaradi tega???
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1 : torek, 14.06.2005 : 20:17:36 »

Pomoje je kar prav...no,mogoce ne se jezit ampak starsem dopovedat da je pes tvoj in tvoja pravila katerih se morejo drzat.Pri meni je bilo namrec isto....najprej sem se morala postavit na rob da pes ni dobival ostanke kosil ali piknikov(moj oce namrec ultra zacini vso hrano),pol da ni dobival ko je prosjacil,da mu niso silili muce pred gobec(to je mamina muca in ker je stalno doma je bila kar napadalna!!!),da se ni prosto spehajal po mestu!!!,da so pazili na sopnice in kaksne skoke.....itd.
Hvala bogu da sicer zivimo loceno(studiram namrec v Lj,sem pa iz Kp) ker ce ne bi sla ista kolicina energije kot gre v solanje in opazovanje psa v solanje in opazovanje starsev!!! Grin
Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #2 : torek, 14.06.2005 : 20:25:07 »

Meni gre tudi na živce, če starši ne upoštevajo navodil glede vzgoje MOJEGA PSA!

Tako je bilo pri nas s hrano.  Bingo je enkrat ko je bil mali začel prosjačiti za hrano pri mizi. In starši so mu jo seveda dali, rekoč ''ja glej ga kako je lačen''. Pa je pred pol ure jedel svoj obrok! In sem jim rekla, naj tega več ne delajo. Potem je vedno bolj prosjačil, in oči mu je vedno dal pod mizo. Enkrat sem se razkurila, in rekla da je to MOJ pes, in da MOJ pes NE sme prosjačiti! Od takrat naprej je vsaj glede tega mir. Tongue No ja, saj včasih se še zgodi, da mu dajo pod mizo, a jim pošljem tak strupen pogled  Grin , da rajši takoj prenehajo. Grin Grin Grin

Problem imam 'le' še z prekomernim hranjenjem. Sad MOJEGA psa, hranim jaz. Wink Dvakrat dnevno dobi predvideno količino briketov. A moj oče ga kar še hrani. Zjutraj recimo, ko jaz še spim se onadva zabavata tako, da mu da oči kej za jesti. Pa čeprav je že jedel. In tega mu nikakor ne morem dopovedati.  Undecided Pa saj potem skozi celi dan nekaj je! Pa enkrat 3 makarončke, pa potem spet zvečer nekaj in tako. Tako ne gre. Če ima kdo način, kako naj mu dopovem, da ga ne sme hraniti(vsaj ne brez moje vednosti in dovoljenja), prosim za nasvet. Grin

Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #3 : torek, 14.06.2005 : 20:47:09 »

Jessy, enkrat sem se prav nasmejala, ko je Yo opisala kako je ona preprečila mami hranjenje njenih psov Grin. Se ne spomnim kje je to bilo, bo pa mogoče Yo še enkrat napisala, ker je bilo res izvirno in zabavno Grin.

Se pa strinjam, da naj bi bila vzgoja psa pri vseh družinskih članih enaka. S tem mislim, da ima pes določena pravila, ki se jih mora pri vseh družinskih članih držati. Če vsak nekaj dela po svoje se zna zgoditi, da bo pes zmeden, ker ne bo vedel kaj pričakovati, ali pa bo člane družine, ki mu bolj popuščajo, začel vrteti okoli tačk.

lp
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #4 : torek, 14.06.2005 : 21:24:29 »

Aja, da se to povem, da sem in na forumu in v knjigah prebrala, da se psu da hrano po kosilu druzine in mami to povedala... Ma kej... seveda ji je dala pred nami Angry Ko pa sem ji rekla, pa mi je odvrnila: ˝Oh, sej ne bo vidla, da mi jemo...˝  Shocked Alora, sej mali psicki so slepi, gluhi in predvsem ne vonjajo  Huh
No, je pa en drug problem se tu, ker se kuziko smatra kot NASA PSICKA  Undecided
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #5 : sobota, 18.06.2005 : 17:07:49 »

Uf Runka to je pa ze bolj zapleteno ce je psicka od vseh...tako odpade zelo strupen,pa vendar delujoc stavek:"To je moj pes!"
Res vso sreco in veliko potrpljenja pri prevzgoji starsev! Grin
Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #6 : sobota, 18.06.2005 : 17:54:43 »

runka, tole mi zveni zelo domače! jaz ti predlagam, da vztrajaš pa vztrajaš, ker se bo le tako obneslo. je pa res, da moraš vedno vztrajat pri enem in istem in ne spreminjat mnenja. izplača se! jaz sem za ograjo težila malo več kot leto dni, pa sem jo dobila... za psa je pa trajalo malo dlje - 14 let:)
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #7 : sobota, 18.06.2005 : 18:07:57 »

uf...problemi problemi Wink

No pri nas je pa glede tega super Wink...na zacetku, ko smo ga nasli je bil star okrog 2 leti....ampak smo ga pobrali na cesti in je bil naucen( od prej) na zelo strogo.....ko je nekdo pometal dvorisce je bil ze na drugi strani dvorisca in cvilil, pa v hiso se je bal....itd. No potem, ko smo ga ucili vse na novo, smo se zmenili......pes je moj in odlocam jaz kako bo....lahko mi dajejo samo nasvete....prej je bil pri hisi rottvajler s katerim je mami obiskovala solo. No in tako je tudi ostalo......jaz sem glavna, drugi delajo tako kot jaz recem. Za jest mu dajem samo jaz, tako da oni nimajo vstopa do kosare z brikete, no na sprehod ga peljejo.....ampak delajo z njim tako kot jaz. v glavnem pri nas glede tega ni problema.....sjuh. pri moji prijateljici....pa je vse drugace.....ampak nebi o tem.

lp
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dvojna merila!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines