mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:08:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Filarija - cepljenje  (Prebrano 40658 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« : sreda, 15.06.2005 : 12:55:59 »

Jana, jaz sem iskala to temo, ker vem, da je nekoč bila, a je nisem našla več. Upam, da se ne podvajam Cheesy.

Dobila sem informacijo, da se lahko psička cepi proti filariji (srčkove gliste), da drži eno leto in da se imenuje "Guardian".

Kaj veste o temu?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : sreda, 15.06.2005 : 12:58:05 »

To je nekje pisalo v eni temi,da je nekdo svoje psa cepil.  Tudi mene bi zanimalo, kje? Kolko stane? Pri kakšni starosti? Itd.
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #2 : sreda, 15.06.2005 : 13:05:37 »

Arieb in Uma..tole cepivo deluje eno leto,torej jaz sem včeraj cepila in to naslednjega junija imam mir Wink! Deluje enako kot tabletke..itd.!! Prednosti so le te,da ne rabiš skrbet kdaj si psu dal tableto,slabosti ni Wink!
Cepi se takrat,ko pričnejo komarji...cepiš pa pri veterinarju(jaz sem morala malo počakati,da dobijo cepivo ker ga nimajo veliko na zalogi)!
Cena je 6.000SIT,kar je enako kot stanejo tabletke ali ampule...itd.!

Če koga še kaj zanima na kar povpraša Smiley!
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #3 : sreda, 15.06.2005 : 13:05:58 »

Kot sem že napisal v eni drugi temi: v lekarni v Miljah zelo odsvetujejo to cepivo, ker še ni preveč preizkušeno, čeprav ga v Italiji že vsaj dobro leto imajo. je bilo kar nekaj smrti, pa baje da ni enakega učinka skozi celo leto. To sem slišal, kaj pa je resnica pa nebi vedel... Mi smo še vedno na INTERCEPTORJU.
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #4 : sreda, 15.06.2005 : 13:12:31 »

Kopiram iz druge teme Wink:
Meni pa so na Kozini to priporočali,in povedali da je veliko ljudi zadovoljnih ! Jaz temu veterinarju zelo zaupam,ker se tudi res zavzame za vsako stvar ki ga vprašaš,tudi Bisu je včeraj zelo dobro pregledal nogico,povedal jasno vse kar sem vprašala....in mislim da ne smejo cepit psa s cepivom,po katerem pes lahko pogine!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #5 : sreda, 15.06.2005 : 14:08:10 »

Hmm, jaz sem tudi slišala, da zadevo odsvetujejo, hkrati pa, da jo že nekaj časa veselo uporabljajo v Trstu (veterinarji) in da precej ljudi hodi tam cepit psa (kakorkoli je to rešitev za tiste, ki radi pozabijo na mesečne obveznosti...mi smo letos s tabletami (cardotek, zdej gremo na cardotek plus, ker so te imeli v lekarni) začeli aprila (preventivno) in dajemo vsako 4. soboto (se pravi na 28 dni) in nimamo problemov, da bi kdaj pozabla na to...)

Je za se pozanimat na kakšen način zadeva deluje...kaj je sploh noter...no kakorkoli več informacij bi koristilo...(se mi pa ne zdi dosti 6000).

Bis, zgodi se oz. se dogaja, da so nekateri psi preobčutljivi na omenjeno substanco...o tem je bila menda lani debata na forumu...mislim, da pod temo srčne gliste...

Še eno vprašanje imam, glede na to, da so komarji tukaj že kakšen mesec ste dajali Bis-u prej katero drugo preventivo?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6 : sreda, 15.06.2005 : 15:10:20 »

Kdo je proizvajalec cepiva? lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #7 : sreda, 15.06.2005 : 15:56:56 »

Bisu smo dajali včasih Cardotek...sedaj pa inekcijo!
Količina cepiva,se gleda na težo psa,in ker ima Bis 5kg je dobil samo res dve kapljici!

Petra,pa mi nismo dali inekcije,ker se na tabletke Cardotek ne bi spomnili,ampak ker je veterinar lepo povedal da je ena od možnosti,ki pa jo lastniki kar pogosto uporabljajo za pse
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #8 : sreda, 15.06.2005 : 18:28:19 »

Ja razumem, sej nisem mislila, da pa niste redni Wink, pravim samo, da je praktično za tiste, ki radi pozabijo...

A je potem cena  na kg psa al kako?
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #9 : sreda, 15.06.2005 : 19:19:56 »

Petra,cena ni na kg...samo količina cepiva je na kg Wink
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #10 : sreda, 15.06.2005 : 20:29:59 »

Če je kateri pes poginil zaradi cepiva, je zato, ker je bil okužen z glisto. Čeprav dvomim, da je kateri res poginil. Ne verjamem pa, da cepivo enakomerno deluje eno leto, saj je meni že lani veterinar odsvetoval cepivo, ki naj bi delovalo 6 mesecev, ker se učinkovitost s časom zmanjšuje.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #11 : sreda, 15.06.2005 : 21:46:26 »

Karmen,
psi niso poginili zaradi filarije. Torej ne govorim oz. bolje ne govorijo, da cepivo ne deluje. Govori se, da so zaradi reakcije na cepivo poginili. Sem mislil, da je vzrok ivermetin in da umirajo britanski ovčarji, ampak gospa v lekarni mi je govorila o nemškem ovčarju (pa ni edini).

S tem ne mislim kogar koli strašit ali trdit, da cepivo ni OK, ampak je pa vseeno dobro biti previden. Očitno cepivo še ni dovolj preizkušeno. Sicer ne vem kdo proizvaja to cepivo, ampak mi je vseeno prišla na misel zgodba o Mercedesu A klase. Mercedes, sinonim za kvaliteto in ne vem kaj še vse. Verjetno so z njim naredili nešteto testov, varen na trk od spredaj, zadaj... na koncu pa se v ovinku prevrne. Enako je MOGOČE(!!!) tukaj. Lahko je vodilno in najboljše podjetje na tem področju. Cepivo je na testiranju mogoče pokazalo, da je 100 % pri preprečevanju filarije, da deluje 1 leto (čeprav se govori da ne drži), pa še ne vem kaj, mogoče se pa na koncu ugotovi, da žal veliko psov ne preživi cepljenja zaradi reakcij.

Torej lahko rečem srečen tisti, ki mu pes preživi! Ampak ste pripravljeni med prvimi reskirat?
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #12 : sreda, 15.06.2005 : 22:31:23 »

Poznavalci...
Citat
Kdo je proizvajalec cepiva?
... in - kaj vsebuje?

To me vse spominja na reklame pralnih praškov... vsi čudovito, praktično brez pranja zagotavljajo zavidljivo belino... Shocked

Mi smo do sedaj uporabljali najprej briketke Cardotek, potem tabletke Interceptor in zadnja leta ampule Stronghold. Jih pa običajno damo že marca/aprila, ko zagledamo 1. komarja Sad

Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #13 : sreda, 15.06.2005 : 22:33:04 »

Še to: Simon, kaj si pa slišal, po kolikem času so tiste reakcije Angry
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #14 : sreda, 15.06.2005 : 22:35:42 »

Iskreno povedano ne poznam ravno najbolje razlik med evropskim in ameriškim trgom pa vseeno...

Na tujih forumih (predvsem ameriških!!) sem sama brala skoraj same kritike na račun cepiva! Še enkrat ponavljam, ne vem ali je cepivo enako našemu, predvidevam pa da mora biti, saj je filarija na koncu koncev ena in ista stvar Huh..

Vglavnem, poginilo naj bi ogromno psov,je pa res da naj bi bil še posebej kritičen za male pasme z malo kilažo... Huh...Pa psi ki so poginili niso bili okuženi!!

Še nekaj..kaj je razlika med Strongholdom in tabletami Cardotek? Jaz sem mislila psu dati Stronghold...saj sem razumela da je edina preventiva pred filarijo Undecided Torej pozna kdo razliko in kaj svetujete?

LP,
Diana
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines