mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:24:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Filarija - cepljenje  (Prebrano 41066 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #135 : torek, 02.08.2005 : 07:54:40 »

Ali kdo ve ceno Cardoteca za težo 30-40 kg?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #136 : torek, 02.08.2005 : 07:55:46 »

Evo ja, cardotek je odvisen od teže psa. Imaš cardotek tablete, ki stanejo (bom povedala za mojega, ki ima 26 kg) 8 tablet 37,5 eurov in pa cardotek plus (ki deluje še proti nekaterim notranjim zajedalcem - nimam škatlice tukaj da bi pogledala proti katerim) pa ima 6 briketkov, ki jih pes same poje in stane 28,5 eurov.

Tableto sem dala jaz Bluju direktno v salamco (šunko zavito), ker sem bila samo tako prepričana, da je pojedel celo, ker je drugače zbirčen in velikokrat ne poje vsega za večerjo, briketek pa mu očitno dovolj diši, da ga zmaže samega...

Kolikor sem jaz zasledila v temi o strongholdu in svojih izkušnjah ne deluje proti klopom...
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #137 : torek, 02.08.2005 : 08:20:18 »

Evo ja, cardotek je odvisen od teže psa. Imaš cardotek tablete, ki stanejo (bom povedala za mojega, ki ima 26 kg) 8 tablet 37,5 eurov in pa cardotek plus (ki deluje še proti nekaterim notranjim zajedalcem - nimam škatlice tukaj da bi pogledala proti katerim) pa ima 6 briketkov, ki jih pes same poje in stane 28,5 eurov.

Ali velja 8 tabletk za celo sezono?
Glede na to, da nismo z obale in ni potrebno dajat zaščito celo sezono, mislim, da bi verjetno prišel ceneje Stronghold (okrog 6.000 SIT za 53 kg psičko) vsaj za našo, (pa seveda ne bom dala z Advantixom  Wink .
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #138 : torek, 02.08.2005 : 08:32:27 »

Ali obstaja kakšna možnost, da bi mi kdo nabavil in poslal cardotek? Seveda vse stroške plačam jaz. Sem namreč iz drugega konca Slo in ne bi rada nehala uporaljati advantixa...
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #139 : torek, 02.08.2005 : 08:52:54 »

Sebi, če si iz konca, kjer filarije nimate (tako kot jaz), se lahko zmeniva, pa skupaj kupiva eno škatlo in si razdeliva stroške. Meni jo prinese teta drug četrtek, ker pa ne rabim toliko tablet, bi lahko tako.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #140 : torek, 02.08.2005 : 09:20:08 »

Jaz ne dajem nobenih tablet ampak kapljice ki se dobijo pri nas. Osebno bi pa raje povprašala veta kaj se dobi pri nas in koliko so dobre te tablete. Zdi se mi čudno zakaj so jih pri nas nehali prodajat. Undecided
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #141 : torek, 02.08.2005 : 11:02:56 »

Tara cardotek-a, kolikor jaz vem niso nikoli prodajali...odkar imajo svojo tekočinico pa seveda prodajajo raje to...o tekočini je bilo tudi ogromno povedanega...

Ja v škatli je tablet za celo sezono (trajajo ponavadi, več časa, npr tiste, ki sem jih kupila letos trajajo do 2008) jaz jih bom itak porabla vse, je pa pametno, da si recimo dva razdelita škatlo na pol, če imata približno enako težkega psa...)
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #142 : torek, 02.08.2005 : 11:22:13 »

In ravno to sva naredile midva z sammy82 - Eva še enkrat hvala!
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #143 : torek, 02.08.2005 : 13:16:55 »

Itak ne moreš rečt kaj je bolje in kaj ne. Pri nas pa so tudi pred leti prodajali neke tablete samo se ne spomnem kako se kličejo.
Meni so te kapljice mega in jih nebi zamenjala se posebaj ko sem dobila podatek da po jemenju tablet je pes vseeno bil pozitiven na testu za filarijo, tisti ki pa uporabljajo kapljice se v sedmih letih še ni zgodilo.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #144 : torek, 02.08.2005 : 14:54:35 »

Kolikor vem so pri nas prodajali tablete Interceptor...zdej jih menda ne več.

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #145 : torek, 02.08.2005 : 15:02:40 »

Jah, jaz sem tudi Bluju prvo leto dajala kapljice pa so me prav na tem mestu (forumu) odvrnili od tega, češ, da ni zanesljiva, kot sem že nekje prej napisala tudi sosedova psice je na kapljicah in testirana, zaenkrat še vsakič negativna. So bili pa primeri, ko so psi pozitivni kljub tekočini.

O tem je bilo že ogromno govora v različnih temah, ker je naš prejšnji pes poginil (sicer zaradi starosti imel pa je tudi filarijo) sem zapaničarla in naokrog povprašala ljudi o tem kaj dajajo psom (nekateri so na tej tekočini, nekateri na strongholdu, večinoma pa na cardoteku...) zato sem z Blujem presedlala na cardotek.

Jaz sem mnenja (tudi Blu je bil negativen na testiranju po kapljicah), da so lahko eni ali drugi kdaj pozabili dajat preventivo (oz so kdaj dali na več kot 30 dni in je bil pes potem okužen...vedno je potrebno dopustit še človeški faktor, ne?)
Zato je pač pomembno, da si reden pri dajanju kakršnekoli preventive, pes je pač odvisen od lastnika...in njegove odgovornosti in točnosti...
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #146 : torek, 02.08.2005 : 17:52:33 »

Se popolnoma strinjam glede človeške pozabljivosti. To sem enkrat že tudi jaz napisala ampak so še vedno vsi pljuvali mojo izbiro. Nič ni 100% Smiley
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #147 : sreda, 03.08.2005 : 08:17:48 »

Ne vem zakaj ima cela Evropa interceptor in cardotek, ki niso dobre edino mi Slovenci imamo SUPER TEKOČINO?

Petra, ne vem če so kdaj pri nas imeli interceptor, ker še zdej nekateri naši veterinarji nimajo pojma kaj je to.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #148 : sreda, 03.08.2005 : 09:18:51 »

Simon_in_Bay
Ne bom trdila, mislim, da so jih imeli kr nekaj let nazaj Huh.

Naš prejšnji pes (imeli smo g,a ko se je filarija začela pojavljati in nobeden ni vedel nič o preventivi) je dobival kasneje Interceptor, imel pa je že odrasle gliste, tablete pa so toliko pomagale, da se te niso razmnoževale in uničevale ostale mikrofilarije (ki jih je dobil preko okuženih komarjev)...

Bom vprašala, če so moji slučajno hodili v Italijo po te tablete... Huh

To pa da nekateri veterinarji ne vejo kaj je to se pa sloh ne čudim Tongue

Smrt komarjem! Angry
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #149 : sreda, 03.08.2005 : 09:21:22 »

Citat
Smrt komarjem!

... in klopom!
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines