mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:48:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Filarija - cepljenje  (Prebrano 40657 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #15 : sreda, 15.06.2005 : 22:38:30 »


Še nekaj..kaj je razlika med Strongholdom in tabletami Cardotek? Jaz sem mislila psu dati Stronghold...saj sem razumela da je edina preventiva pred filarijo Undecided Torej pozna kdo razliko in kaj svetujete?

Opala, moja napaka... sram ???sem šele sedaj videla da so briketi Cardotek in tableti Interceptor Huh

Torej še vedno me zanima razlika Wink

LP,
Diana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 15.06.2005 : 23:43:46 »

Hehehehehehe, upam, da ne govorite o kakem Pro Heart 6... Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #17 : četrtek, 16.06.2005 : 05:58:05 »

Kako pa proti srčni glisti ščiti Advantix? Če sploh  Undecided .... Sicer ščiti pred bolhami, klopi, komarjem. Ali to pomeni, da ga lahko uporabljam kot sredstvo proti srčni glisti?
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #18 : četrtek, 16.06.2005 : 06:06:34 »

Cardotek tablete ne vsebujejo IVERMETINA, ki je lahko smrten za britanske ovčarje. Delovanje naj bi bilo enako.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #19 : četrtek, 16.06.2005 : 06:23:56 »

sebi advantix naj bi pse varoval tako, da ga ne pikajo (kot OFF pri ljudeh, je pa res, da se učinkovitost, ko se približuje 4. teden upada...) ne deluje pa proti glistam...

Mel, glavna razlika med strongholdom in cardotekom je ta, da je prvi v ampulah in se nanaša na kožo, drugega pa je v obliki tablete, mislim, da je razlika med cardotekom (obstaja cardotek in cardotek plus, ki ščiti pred nekaterimi notranjimi zajedalci) in interceptorjem v sestavini, cardotek namreč tudi vsebuje Ivemertin, za katerega pravijo, da so nekateri psi občutljivi nanj...
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #20 : četrtek, 16.06.2005 : 06:36:49 »

Citat
sebi advantix naj bi pse varoval tako, da ga ne pikajo (kot OFF pri ljudeh, je pa res, da se učinkovitost, ko se približuje 4. teden upada...) ne deluje pa proti glistam...
Ja, to da je repelent mi je znano... A proti glistam pa ne deluje? Kako pa potem skombinirati Advantix še s čem proti srčnim glistam?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #21 : četrtek, 16.06.2005 : 07:08:24 »

ja advantix + cardotek (recimo)...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : četrtek, 16.06.2005 : 07:23:50 »

Jelena, mislis tole?  Wink
http://www.nzymes.com/Articles/proheart_6_side_effects.htm

Zato pa tudi sprasujem kdo je proizvajalec. Bis, poglej prosim na racun ali na nalepko v knjizici! lp
Logiran

JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #23 : četrtek, 16.06.2005 : 09:14:14 »

Meni oz. Jenny je pa vet lani dal kapljice, Inverktin, ki se tudi dozirajo na kilažo psa. Kapljice sem ji dala PO vrnitvi iz Istre in se potem preventivno dajejo 1x mesečno. Ima kdo s temi kapljicami kake izkušnje? Meni so ostale še od lani avgusta in me zanima, če mi lahko kdo svetuje ali so še za uporabiti ali je "rok trajanja" že pretekel... 
Prosim za kake informacije! Hvala!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #24 : četrtek, 16.06.2005 : 10:29:38 »

Rok trajanja bi moral biti napisan na kapljicah (to so te, ki se dajejo v hrano verjetno)...ponavadi trajajo dve leti...poglej za vsak slučaj.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #25 : četrtek, 16.06.2005 : 10:34:11 »

Ampak če so odprte, potem verjetno rok proizvajalca ne drži več?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #26 : četrtek, 16.06.2005 : 10:36:30 »

ponavadi piše uporabno najmanj do ... vseeno je mogoče boljše, da kupiš nove, če na njig nič ne piše (al pa kaj drugega)
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #27 : četrtek, 16.06.2005 : 11:20:49 »

pozdrav!

Sebi:Advantix ne  ščiti proti filariji ampak samo odganja komarje to pane pomeni da psa ne bo noben komar pičil. Jaz uporabljam neko tekočino ki jo imajo na veterini v Kopru in jo pripravlja lekarna v Izoli. enkra mesečno jo brizgneš v gobček ali v hrano( kolikor predpiše veterinar glede na težo psa) in sem kar zadovoljna. enkrat se mi je zgodilo da se nisem spomnila ali sem dala ali ne in sem morala počakat dva tedna in pol sem ji lahko dala.

Lp, Eneja
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #28 : četrtek, 16.06.2005 : 11:21:11 »

.. saj to se res bere že kot kakšna kriminalka... Angry Shocked sram Undecided

Samo po izjavah:

JannyK - tekočina Inverktin, ki jo daš med hrano: nam so lani v pasji šoli povedali, da so neučinkovite, da je lasten proizvod ("zmazek"), da je na Obali mnogo psov poginilo zaradi neučinkovitosti te zaščite, enega poznam...

Petra - advantix + cardotek (recimo)... Točno, jaz sem veterinarja vprašala, če bi dala ampule Stronghold, pa čez npr. 14 dni še Advantix (se mi je zdelo, da bi to bila popolna zaščita pred vsem). NE, je preveč agresivno; svetovali so ene ampule in drugo v drugačni obliki (ali briketi, ali tablete, nikakor pa ne skupaj).

Po izkušnjah:

Mel - Stronghold...saj sem razumela da je edina preventiva pred filarijo. Zagotovo ni edina, saj je o temu že pisanega. Ker nimam občutljivega psa, imam izkušnje (dobre) z Interceptor, Cardotek in Stronghold (pri tem pariti, kaj je Simon povedal).
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #29 : četrtek, 16.06.2005 : 11:45:18 »

Očitno, Tara04, imamo isto zadevščino; meni so jo pripravili na neki ljubljanski kliniki. Ker pa ti jo "zmešajo" kar tam, ni nikjer nobene deklaracije in napisanega roka trajanja.
A kot praviš, Arieb, ni učinkovita!?!?  Lips Sealed   
Skratka -očitno sem tako jaz, kot veliko drugih- v dvomih... Kaj je najučinkovitejše in hkrati najmanj obremenilno za organizem....  Undecided  Sad
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines