mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 10:26:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Filarija - cepljenje  (Prebrano 40855 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #150 : sreda, 03.08.2005 : 10:36:15 »

Simon, res so prodajali neke tablete ma to pravim kakih 7 let nazaj, ne vem pa kako so se klicale, ker smo tudi mi dajali naši samo pol smo kar nehali, nevem zakaj, naročali smo jih nekam v ljubljano.

Res me pa zanima zakaj so jih nehali prodajat pri nas in to ni zato da bi zaslužli s kapljicami ker koprska veterinarska je držvna last in zaslužli bi s kapljicami in tabletami isto.
Kaj pa priporočajo veti drugot v sloveniji?
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #151 : sreda, 03.08.2005 : 10:57:40 »

V Lescah so mi svetovali za mladiče Stronghold.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #152 : sreda, 03.08.2005 : 11:20:40 »

Jaz Geri dajem stronghold. Sicer poleti nisva veliko na obali. Pri nas pa komarji niso okuženi. Meni je več veterinarjev svetovalo stronghold ker ima pač dodatne pluse (proti notranjim in zunannim zajedalcem...) tako da potem za klope bolj gledam oz. jo pošpricam s človeškim sprejem (ali biokilom) preden greva na sprehod (po nogah in trebuhu...). Mislim da je strongold najboljša rešitev- še posebno za tiste, ki niste z obale.
Moje mišlenje je tako- če že psa moram zastrupljati zaradi bolh, glist, filarij, itd. potem raje dam samo en "strup" gor kot pa da bi dala advantix (mimogrede smo bili zelo zadovoljni z njim in ga mislim po poletju spet uporabljat) pa neke kapljice oz. tablete pa potem še tablete za razglistenje itd.

Lp, Mojca
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #153 : sreda, 03.08.2005 : 11:31:10 »

Jah, jaz moram dat kapljice ker mi tablete ne dišijo, ampule pa ne prenaša, za razglistenje pa itak dobi na 3-4 mesece 1/4 tako da to ni taka stvar.
Kakorkoli gledaš zastrupljamo bolj sebe kot naše pse, zato mi ta izrak kar ne gre v uho. Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #154 : sreda, 03.08.2005 : 12:19:40 »

Ah.. zastrupljamo. Moja mama dela v medicini in je strog nasprotnik jemanja zdravil brez potrebe. Pri nas doma ne najdeš ne lekadola in ne aspirina. Antibiotika ne vzamemo če nimamo vsaj 39 vročine, pa še takrat razmislimo Wink Zakaj? Ker je bilo dokazano da antibiotik poveča možnost za nastanek raka, pa zakaj bi za lajšanje bolečin jemala neke zmazke, raje potrpim... Po istem načelu delam pri mojih psih. Nič nepotrebnih zdravil, nič nepotrebnih cepljenj. Kot je pri ljudeh dokazano, da če jemlješ neko zdravilo daljši čas (npr. aspirin) potem se učinek zmanjša ker se telo navadi nanj in na koncu ne pomaga več tako je tudi za zdravila za pse. Ni dobro stalno istega zdravila dajati, pa ne tu mislim za filarijo ampak na splošno.

Če je tvoja psica preobčutljiva na ampule potem tako nimaš te možnosti in moraš pač vzeti kar je najboljši približek. Logično je da potem moraš še razglistiti itd. posebej. Če pa bi imela možnost dat samo ampule pa bi bila to sigurno najboljša varjanta- v smislu ubiješ več muh na en mah...

Lp, M.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #155 : sreda, 03.08.2005 : 12:34:55 »

Geri, jaz mislim z hrano. Si kdaj preverla kaj pomenijo E-ji na deklaracijah?
Jaz imam spisek doma in ti pride slabo ko to vidiš kaj vse dajo v človeško hrano. In pol se ljudje čudijo kako so dobili raka... Grin

Jaz bi ji z veseljem dala ampule če bi lahko Cry
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #156 : sreda, 03.08.2005 : 15:21:37 »

Se strinjam z Geri, saj Stronghold ubije več muh na en mah  Wink.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #157 : torek, 09.08.2005 : 09:21:48 »

Samo v vednost: Cardotek se v Italiji dobi zgolj na recept, pa še to je treba potem počakat, da ga naročijo, ker ga nimajo na zalogi.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #158 : četrtek, 11.08.2005 : 11:33:30 »

A?

Od kdaj pa? Jaz sem ga dva meseca nazaj dobila brez problema.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #159 : petek, 12.08.2005 : 12:23:21 »

Teta je šla prejšnji teden v lekarno v La Spezii, pa so ji tako rekli ...
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #160 : sobota, 13.08.2005 : 06:51:51 »

Ne vem točno katera je ta lekarna...(jih ne poznam po imenih, samo po lokaciji...)

Kdo pa naj bi ti recept napisal? Veterinar?
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #161 : nedelja, 14.08.2005 : 21:20:13 »

La Spezia je mesto. Lekarna ne vem, katera je bila. Napisal naj bi veterinar, ja.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #162 : sreda, 17.08.2005 : 09:53:18 »

Sem gledal v soboto o živalih in ljudeh oz. zdej se nako drugače kliče oddaja. Hm, je zgledal tisti veterinar kar OK, pa vidim, da tudi kar nekaj govori, očitno tudi o stvareh, ki jih ne pozna najbolje, namreč rekel je, da obstaja SAMO ENA preventiva za dirofilarijo in to da so tiste ampule. se nebi prej malo pozanimali kaj o tem? Seveda o nevarnosti za britanske ovčarje na reakcijo na ivermetin niti besede!!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #163 : četrtek, 18.08.2005 : 07:04:42 »

Emmm, mogoče je mislil kot edina preventiva, ki je dosegljiva po celi Sloveniji...to pa, da po tolkih letih filarije pri nas veterinarji še vedno ne vejo kaj več od tega (al pa nočejo povedat) samo potrjuje da smo vsaj 100 let za leseno žlico...
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #164 : četrtek, 18.08.2005 : 11:32:19 »

Ojla!

S psičko se odpravljava na Hrvaško, pa me zanima, če kdo ve, kakšna je stopnja okuženosti s filarijo tam?

Hvala.

LP, Tjaša.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines