mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:55:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Filarija - cepljenje  (Prebrano 41006 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #30 : četrtek, 16.06.2005 : 11:55:40 »

Popravite me, če se motim: problem so samo komaji ob obali, a ne?
Cardotek tablete - kako se dozirajo: Pred ali po obisku problematičnega območja?
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #31 : četrtek, 16.06.2005 : 12:45:37 »

Sebi prav imaš,največi problem so komarji na obali Undecided!!
Cardotek,se dozira tako,da dajaš en briket na mesec,od takrat ko začnejo komarji!
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #32 : četrtek, 16.06.2005 : 13:15:00 »

Boljše je dati kak dan preden se gre na območje kjer je filarija.

Kot vidim je pri nas malo morje zdravil, katera naj bi preprečevala filarijo. V Italiji, kjer so kar nekaj let pred nami, saj naj bi filarija prišla ravno iz padske nižine, pa ti ponudijo predvsem Interceptor ali Cardotek, torej ne kot pri nas pet zdravil, ko pa vprašaš katero je boljše, pa te vetrinarji gledajo kot teleta v nova vrata, saj nimajo pojma kaj prodajajo, samo da zaslužijo.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #33 : četrtek, 16.06.2005 : 13:23:08 »

Hvala, Simon_in_Bay, za koristne informacije!
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #34 : četrtek, 16.06.2005 : 13:57:46 »

biscuit, ali lahko prosim prepišeš 'sestavine' cepiva? Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #35 : četrtek, 16.06.2005 : 14:16:53 »

Ne vem ali je že to blo kje napisano, prosim ne me kregat če bom ponovila vprašanje, ali se takšna preventiva proti filariji priporoča tudi pred npr. enodnevnim obiskom obale, ali zgolj pri tistih ki grejo vsaj za za čez noč in seveda več?

Ker tak po logiki, jaz grem rada na morje samo na kavo in če s tem psa po nepotrebnem izpostavljam, rajši nebom šla, ker zaradi par ur z zdravilom šopat pa tudi ni vredu!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #36 : četrtek, 16.06.2005 : 15:10:31 »

No, to o pričetkih se mi zdi da kar vsi malo nakladamo "tja v en dan"...

Pred začetkom se zelooo priporoča:
Citat
FILARIJA
Pred začetkom preventive proti srčnem črvu bo zelo dobrodošel veterinarski pregled, ki naj bi izključil okužbo, saj bi v nasprotnem primeru preventivna zdravila celo škodila. Zdravila, ki so na voljo, se daje enkrat mesečno v času, ko so prisotni komarji, ki so prenašalci bolezni.

Veterinar pregleda kri in če izključi mikrofilarijo filarije v krvi, ki izgelda tako:

se začne s preventivo. V nadaljevanju in naslednja leta (ob predpostavki: redna preventiva) pa se začne ob nastopu komarjeve sezone.

Za zaščito občasnih "obislovalcev Obale" pa ne vem in ne bom nič pisala, ker zadeve ne poznam.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #37 : četrtek, 16.06.2005 : 15:11:48 »

Aja, še to:

Kaja
Citat
Zato pa tudi sprasujem kdo je proizvajalec. Bis, poglej prosim na racun ali na nalepko v knjizici!
Jessy
Citat
biscuit, ali lahko prosim prepišeš 'sestavine' cepiva?
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #38 : četrtek, 16.06.2005 : 16:17:23 »

Nič ne piše o nobenem proizvajalcu,ne sestavin...bom,pa naslednjič povprašala!
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #39 : četrtek, 16.06.2005 : 17:47:14 »

Na moji tekočini piše rok trajanja! Res je da ni nobenih drugih podatkov kaj je notri, pa tudi če bi bili, saj nismo veterinarji da bi vedeli če je to res to.Kdo nam pa garantira da niso cepljenja pa neke tablete preveč agresivne metode?!  Huh Tisti psi ki so poginli pa se je lahko zgodilo da mu je lastnik pozabu dat dozo. Če pes zboli  za filariozo, ima določene simptome, ki so opazni in se jo da pozdravit, če je dovolj hitro odkrita!!!!
Moja psička dobiva  to že eno leto (svetovali so mi da ji dajem tudi po zimi ker so tako mile zime, da so tudi takrat komarji) in za enkrat je ok. Grin
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #40 : četrtek, 16.06.2005 : 20:19:42 »

Tara04...hvala ker si jim ti vse lepo pojasnila Wink
Sploh pa konec koncev tudi ljudje lahko umremo,če nam pri cepljenju vbrizgajo preveč cepiva!
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #41 : petek, 17.06.2005 : 10:43:04 »

Kaj mi zna kdo povedat, ali se dobi Interceptor tudi v Sloveniji za kupit? Dobi se ga morda tudi v kakšni lekarni pri nas?
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #42 : petek, 17.06.2005 : 10:50:13 »

Po mojem ne! Jaz ga še nisem našel. Dobi se ga v vsaki lekarni v Italiji
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #43 : petek, 17.06.2005 : 17:44:02 »

Jaz bi podala samo eno mnenje glede teh zaščit, ki se dobijo kar tako v italiji. Undecided Najbolje se je najprej dooobro pozanimat ker vem da tudi italijani znajo prodajat smeti. Jaz osebno nebi kar nekaj sama kupovala ampak bi našla enega veterinarja z najvišjim nazivom in ga povprašala. Slišala pa sem da so veterinarji v Itaiji bolj švoh. V Kopru na markovcu je eden ki samo razmišlja in ne daje rezultatov (je iz italije).

Pozdravček Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 19.06.2005 : 20:48:43 »

Torej ce prav razumem, nimate pojma kaj je veterinar spricnil v vasega psa, razen tega pac, da naj bi bilo ultra super duper d best mega hip zascita pred uiber grozno filarijo?

Kaja, jp, me res zanima, ce gre za to. Ker ce gre...svaka jim cast... Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines