mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 19:20:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Filarija - cepljenje  (Prebrano 41047 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #45 : ponedeljek, 20.06.2005 : 12:13:58 »

Zanimivo je to, da se je pred leti tudi pri nas na Obali dobilo Interceptor na Veterinarski za kupit. Potem, ko so pa začeli proizvajati in prodajati tisto tekočino pa Interceptorja ni več za dobit. Škoda, sem misla, da si bom tokrat prišparala iti v I.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #46 : sreda, 22.06.2005 : 17:46:34 »

Pozdrav!

Danes sem zvedla, da je ta tekočina, ki se jo dobi na obali zelo zanesljiva saj v sedmih letih moja veterinarka ni imela primera, ki bi bil pozitiven ob rednem jemanju te tekočine.Po teh tabletah, ki so se dobile tudi pri nas pa se je zgodilo. Seveda je treba to tekočino dajat čez celo leto se pravi tudi po zimi. Nekdo je reku, da se tablete začne dajat, ko začnejo komarji, kar je nemogoče vedet, ker kot sem rekla so celo leto!!Priporočam , kdor ima to tekočino, naj jo vbrizga psu v gobec, ker edino tako bo 100%, da je pes dozo dobil.Tako da ne skrbite preveč Smiley

LP
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #47 : četrtek, 23.06.2005 : 06:24:18 »

Celo leto?? To pa prvič slišim. Še koprski veterinarji, ki bi naredili vse samo da zaslužijo 100 Sit pravijo, da se zdravilo, katerokoli pač dajemo, začne dajati marca ali aprila. Vsekakor pa naj nebi škodilo če daješ celo leto, sploh tablete, katere so tudi proti glistam. Da MORAŠ dajati celo leto? Bo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 23.06.2005 : 07:54:57 »

In se vedno ne veste, katera je ta tekocina? Ali vsi govorite o tisti taprvi-Guardian?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #49 : četrtek, 23.06.2005 : 08:10:54 »

In se vedno ne veste, katera je ta tekocina? Ali vsi govorite o tisti taprvi-Guardian?

To zanima tudi mene, saj sem ravno zato odprla temo z naslovom CEPLJENJE in spraševala konkretno o Guardian-u (tega cepiva "kao" ne poznam, o ostalih preventivnih sredstvih smo že lani pisali in razglabljali).

Torej ima izkušnje s tem edino Bis, če nisme kaj izpustila, ki pa žal ne ve, kaj vsebuje in kdo je proizvajalec.

Citat
upam, da ne govorite o kakem Pro Heart 6...
Zanimivo branje...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 23.06.2005 : 08:15:24 »

Ja saj, ampak pisejo pa o "tekocincah", ki jih je vet. vbrizgal. Tekocinca gor, tekocinca dol... Valda ne bo kristalov v psa dajal no! Lahko vbrizga tudi fiziolosko in pokasira 6000sit. Se ne bi cudila. Wink

PS: Kaja, svaka jim cast (skoda ker nisem sla stavit, bi dobila). Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #51 : četrtek, 23.06.2005 : 08:24:44 »

Glede vseh nedeklariranih tekočin sem tudi sama zelo skeptična.
Mi še vedno, tako kot že nekaj let,  ostajamo na Cardoteku ( ivermectin ), Cardoteku Plus ( ivermectin + pirantel ).

Ne pa govorit o 1 tabletki na mesec, ker je doziranje odvisno od kg psa, pa tudi tabletke vsebujejo ali 0,272 mg ali pa 0,136 mg ali pa 0,068 mg ivermectina/ tabletko, odvisno za kako težke pse so namenjene.

Je pa res kriminalka Shocked , ko za tri pse za 3 mesece odšteješ okroglih 196 EUR-ov, pa še to moraš obiti več lekarn, da sploh prideš do željenega števila tablet. Sem ravno včeraj letala po Trstu in Opčinah!

Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #52 : četrtek, 23.06.2005 : 08:58:15 »

Interceptor je narejen tako, da daš 1 tableto, kupiš pa tiste tablete, ki so narejene za težo tvojega psa (Ok za teže Mefistovih psov res ne vem če obstajajo).

Jaz grem kupit v lekarno v Milje (sta dve lekarni), kjer jih imajo vedno oz. do sedaj sem jih vedno dobil.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 23.06.2005 : 09:16:59 »

Hehehe, si predstavljas, da dobi pesjan reakcijo na katero od tekocinc...ti pa ne ves povedati nic drugega kot to, da je pes dobil "tekocinco". Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #54 : četrtek, 23.06.2005 : 09:37:20 »

Ja, simon in bay, meni je moja vaterinarka rekla naj dajem celo leto in ji zaupam, tudi zato ker me pozna. Saj tudi mene pozimi komarji kdaj piknejo Smiley
Veterinar pa tudi ne more rečt, jah jutri smo 1.aprila ali maja in pridejo komarji. ???Se mi zdi kar smešno  Grin
To zadeva tekočino, ki jo dobiš na obali za drugo pa ne vem.
Kdor ima dobre izkušne s tabletami pa super.Te tablete sem tudi jaz imela ko so se prodajali še pri nas, pol smo kar nehali dajat, ne vem zakaj in zdaj po sedmih letih smo začeli spet s to tekočino.Med tem pa ni zbolela.Za se vprašat je tudi to, zakaj so jih nehali pri nas prodajat, Huh saj mi smo jih naročali iz Ljubljane, ker jih na obali ni bilo. Huh
Rečem ji tekočina,  ker nima imena, ker jo proizvajajo v lekarni v Izoli. Piše samo perventiva proti filariozi pa ima datum in  še par stvari.In kot sem že napisala, jo vbrizgnem v gobček ker sem tako 100% da dobi.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #55 : četrtek, 23.06.2005 : 10:14:41 »

Lejte, meni je popolnoma vseeno kaj tlacite v vase pse-tablete, tekocince, injekcije itd., ker pac ne gre za mojega psa. Mene samo firbec matra, kaj so se spet spomnili. Okej, za Guardiana mi je ratalo jasno, kam pes taco moli. Ce ne veste, pac ne veste. Ni panike. Jaz zase vem, da psu nikoli ne bi dala neke preventivne tekocince, ne da bi vedela iz cesa je. Ostali pa kakor hocete, saj so psi vasi, ne moji.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #56 : četrtek, 23.06.2005 : 12:26:32 »

Eno vprasanje!
Ali cardotec tablete vsebujejo Ivermectin ali ne?

Citat
Cardotek tablete ne vsebujejo IVERMETINA, ki je lahko smrten za britanske ovčarje. Delovanje naj bi bilo enako

Citat
Mi še vedno, tako kot že nekaj let,  ostajamo na Cardoteku ( ivermectin ), Cardoteku Plus ( ivermectin + pirantel ).

Glede na to, da si ti dve izjavi nasprotujeta, mogoce ne bi bilo slabo, da se zadeva razscisti. Sploh, ker britanci (in vsi z njimi krizani) lahko zalostno koncajo zaradi tega zdravila. Vem za skota, ki se je komaj izvlekel, ker mu je veterinar dal zdravilo proti garjam, ki je vsebovalo ivermectin! lp

http://www.marvistavet.com/html/body_ivermectin.html


Logiran

Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #57 : četrtek, 23.06.2005 : 12:33:20 »

Kaja, to je bila moja napaka. Cardotek kolikor vem VSEBUJE ivermetin, zato mi uporabljamo Interceptor.

Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #58 : četrtek, 23.06.2005 : 12:48:31 »

Jaz sem tudi pri veterinarju v kopru kupla kaplice in ko sem prišla domov ugotovila, da so brez vsakršnje deklaracije, da o sestavinah niti ne govorim. Zato sem se malo pozanimala in prišla do zaključka, da je od koprskih veterinarjev že marsikdo zahteval dokument s sestavinami, ampak ga ni bilo mogoče dobit.
Zato sem tudi kaplice zabrisala stran in šla v trst po cardotec.
Tara04, lahko ti veterinarja poprosiš za papirje, ki spadajo k vsakemu zdravilu? Mogoče pa le obstaja?
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #59 : četrtek, 23.06.2005 : 13:10:08 »

Tiste kapljice baje vsebujejo ivermetin. Tako mi je povedal veterinar v Kopru. To pa je tudi vse kar vem o njih. Te pa veterinarji (vsaj mene so poskušali) na vsak način skušajo prepričat, da vzameš te kapljice. Na srečo mi je vzrediteljica najprej povedala, da pod nobenim pogojem ne dajem zdravila z ivermetinom, ker če ne, bi verjetno nasedel veterinarju. Ko sem mu povedal, da so britanci alergični (on namreč tega ni vedel), je pa rekel: ja raje reskiraš z zdravilom, ker če ne ti bo crknila od filarije. To so naši veterinarji.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines