mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 16:25:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Filarija - cepljenje  (Prebrano 41041 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #60 : četrtek, 23.06.2005 : 13:32:50 »

Citat
Te tablete sem tudi jaz imela ko so se prodajali še pri nas, pol smo kar nehali dajat, ne vem zakaj in zdaj po sedmih letih smo začeli spet s to tekočino.Med tem pa ni zbolela.Za se vprašat je tudi to, zakaj so jih nehali pri nas prodajat,
Zakaj so jih nehali prodajat? Zato ker tiste kapljice za v hrano delajo "sami" in imajo fejst zaslužek... Prodajajo pa ampule Stronghold 15 mg, 30, 45, 60, 120, 240 mg, z vso deklaracijo, navodili tudi v slovenskem jeziku, ki se tud inahajajo na seznamu podatkov o zdravilih v veterinarski medicini
http://www2.gov.si/mz/mz-splet.nsf/V/K18F0083D3A7BD499C1256FC800381EF6/$file/SEZNAM%2016.03.2005.pdf
in vsebuje selamektin (selamectin) z različnimi mg.

Citat
ja raje reskiraš z zdravilom, ker če ne ti bo crknila od filarije
ta je pa res še huja od tiste: "gospa! vi preveč gledate vašega psa!"
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #61 : četrtek, 23.06.2005 : 14:16:52 »

Citat
Kaja, to je bila moja napaka. Cardotek kolikor vem VSEBUJE ivermetin, zato mi uporabljamo Interceptor.


Okidoki! Wink

Citat
Citat
ja raje reskiraš z zdravilom, ker če ne ti bo crknila od filarije
ta je pa res še huja od tiste: "gospa! vi preveč gledate vašega psa!"

Uf, ne zelim si spoznati vasih veterinarjev! Sad lp
Logiran

Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #62 : četrtek, 23.06.2005 : 15:56:03 »

Moja psička ne prenaša ampul, zato ji dajem to. Mislim da ni toliko zaradi zaslužka ker jih ne delajo oni ampak v lekarni.Saj so zaslužli tudi s tabletami, ker si pa nabijejo maržo in smo na istem, sploh pa je ta tekočina cenejša kot so bile tablete. Sploh pa me ne zanima cena, glavno da deluje.Zaupam pa, ker se poznam od prej s to veterinarko in mi nebi lagala da v sedmih letih ni imela enega primera, ki je redno jemal to zadevo. Pa itak ni nič 100% v življenju.Še naš zdravnik neveš kdaj bo falil Smiley
Lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #63 : četrtek, 23.06.2005 : 18:57:31 »

Joj spet isto Roll Eyes....tekočina...je dobra,ni dobra, jo redčijo ali ne Undecided...ne vem kaj (Blu je bil tudi leto in pol na tekočini in hvala bogu ni nič narobe, sosedova psica je pet let že na tekočini in je vsako leto na testiranju negativna...to je po mojem mnenju vsekakor odvisno od rednosti dajanja preventive)

Midva sva od lani na cardoteku Cool.

Kar se tiče dajanja tekočine celo leto pa tako.
Komarjev pozimi definitivno ni  Wink (recimo, ker se je pa letos jesen podaljšala smo dali zadnjo dozo cardoteka konec novembra), ko pade temperatura pod 10°C odrasli odmrejo/zamrznejo, naslednje leto oz. sezono pa se morejo ličinke najprej razvit in to je, ko temperature narasejo (ko imamo največ opravka s klopi ponavadi, so komarji v larvalnem stadiju...) tako, da reci piši so res pripravljeni enkrat aprila, maja. Roll Eyes

Tudi zdraven tekočine dobiš navodilo, kjer piše, da se tekočino daje v hrano in to od maja do oktobra. Kar naj bi načeloma veljalo, če se komarji pojavijo aprila in ivemertin deluje na do 30 dni stare mikrofilarije  se recimo izide...(prej jih nisem opazila).

Dajanje v gobček...hja, majhno dozico  za majhnega psa še še, nazadnje, ko sem pogledala bi mogla Bluju dat 1,5 ml, kar ni tako malo in dvomim, da bi pustil, da mu dam zadevo na tak način.  Huh

Obalni veterinarji  Angry....jaz ne bi dajala roke v ogenj, da te kljub poznanstvu ne bi okrog prinesli Angry (nas namreč so in to veterinar, ki ga poznamo že zelo dolgo...govorim iz izkušenj).

Samo kot pripomba (pa ne leti konkretno na nobenega), mi se tukaj žremo in ugotavljamo s čim vse bomo nafilali naše pse, da bodo ja zdravi, na obali pa je še vedno izredno visok odstotek takih, ki svojim psom ne dajejo ničesar... Shocked( iz dveh razlogov, ker ne vejo ali pa se jim ne zdi vredno, dajat psu preventivo (kakršnokoli), ker je predraga Shocked Angry)

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #64 : četrtek, 23.06.2005 : 19:53:05 »

Ojla Petra,

a mogoce ves (oz. je sploh znano) koliko teh, ki ne dobijo preventivnih sredstev, dejansko zboli za filarijo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #65 : četrtek, 23.06.2005 : 20:02:29 »

Vsi tukaj govorite o tekočini,Bis je pa dobil cepivo..tako,da jaz o tekočini ne vem nič Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #66 : četrtek, 23.06.2005 : 20:05:28 »

Ja, katero "cepivo"? Guardian (Fort Dodge)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #67 : petek, 24.06.2005 : 06:01:18 »

Ja, katero "cepivo"? Guardian (Fort Dodge)?

Ja,Guardian Huh
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #68 : petek, 24.06.2005 : 07:19:35 »

Kakšni so pravzaprav aktualni kazalci glede odstotkov okuženosti komarjev na Primorskem? Zadnjič sem govorila s teto, ki živi tam na vašem koncu, pa mi je rekla, da pred par leti je bilo tega polno v časopisih pa po radiju, zdaj pa nič kaj več zato je ona in verjetno tudi marsikdo drug misli, da je nevarnost "mimo" oziroma da ni panike. Sicer sama nima psa, ampak drugače se za takšne stvari zanima, pa ni nikjer nič zasledila.

Se pa absolutno strinjam, da se splača psu dajat preventivo, ne glede na to koliko stane, sploh tistim, ki tam živite in so psi izpostavljeni dnevno, skozi celo sezono, marsikomu pa se to zdi brezveze in ponovno metanje denarja stran, hja, kaj moramo.
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #69 : petek, 24.06.2005 : 07:52:49 »

Uma,tudi jaz se spomnim da so včasih bolj opozarjali na filarijo in da naj naše ljubljenčke zaščitimo...opozoril je vedno manj Undecided!! Je pa res tako kot praviš,raje zaščitiš psa,ko pa da tvegaš!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #70 : petek, 24.06.2005 : 08:51:10 »

Tudi zascita predstavlja tveganje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #71 : petek, 24.06.2005 : 10:04:05 »

Število okuženih psov na Obali se povečuje zaradi brezvestnosti in brezbrižnosti nekaterih lastnikov, ki vztrajajo na tem, da je preventiva nepotrebna (beri-draga). Tudi analiza krvi ni tako poceni, zato se veliko lastnikov še vedno ne odloča za preventivo. Osveščanje je omejeno na veterinarske ambulante, ki so z letaki in plakati dobro založene. Bolezen je prisotna že skoraj 15 let, zato res ni potrebe, da še sedaj nakladajo o tem v časopisih. Naš prejšnji pes, ki je umrl pri 13,5 letih je preventivo dobival skoraj vse življenje, natančneje od takrat, ko se je pri nas bolezen pojavila prvič. Nikoli ni zaradi tega imel zdravstvenih težav. Umrl je, ker mu je močno opešalo srce, vsi ostali organi so bili popolnoma zdravi. Eden od sedanjih psov pa je prišel k hiši okužen z odraslo filarijo, zdravljenje je bilo zelo boleče in tvegano, trajalo je skoraj eno leto, stalo nas je ca.100.000,00 sit. Ob zdravljenju smo tvegali pogin psa. To sem napisala samo v premislek preventivoskeptikom, pa naj se sami odločijo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #72 : petek, 24.06.2005 : 10:31:41 »

Se eno vprasanje; vam je dohtarca rekla (in je 100000%, da to drzi), da je tale Guardian 6 mesecno zdravilo oz. preventiva? 6, ne 12?

Karmen, horror zgodbic je se pa jos. Nedolgo tega sem brala o psu, ki je pri ca. letu dni fasal tumor na vratu, sledila je operacija, pri 20 mesecih je bil mrtev. Vzrok-bojda preventiva za filariozo; jim kar verjamem. Pro Heart 6, saj veste, tisto, ki ZAGOTOVO ne bo povzrocilo kake reakcije, so lani-3. septembra oz. tam nekje, umaknili iz prodaje (v ZDA). Drugod ga se prodajajo. Guardian naj bi bilo le drugo ime za Pro Heart 6 (oz. 12, nisem cisto ziher).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #73 : petek, 24.06.2005 : 11:18:47 »

Simon in bay: Vseh ne morš tlačit v isti koš.Jaz sem tudi mela slabe izkušnje z ostalimi iz kopra apak jaz hodim samo k eni in ji zaupam.namreč prepoznaš tudi iz pogovora kakšen je vet. Jaz njo vedno sprašujem ka je to in kaj ono in če mi kakšna stvar ne diši mi poskusi naj drugo rešitev če ne me napoti v Lj., kjer me tudi Zaninovič pozna in te tlači v psa stvari po nepotrebnem.Plus tega pa mi je dala tudi njeno osebno številko , ker  moja psička večkrat potrebuje pomoč.
To bi malokateri veterinar naredu, kljub zaslužku.Meni nebi pasalo da me nedelje in praznike klicari folk.Samo gombač je bil še takšen.
Sploh pa ne vem kaj imajo oni veze z zaslužkom ker to ni privat ampak nacionalni inštitut v lasti države.
Za kakšno nujno stvar ti do Lj. žival lahko pogine, tako da smo prisiljeni si nekoga izbrat.
Čez kak mesec bo v Izoli odprla privat kliniko Lara, ki je bila na specializaciji za kirurgijo v Ameriki.Moram it malo pogledat.
Sploh je pa brez veze da se dajemo kaj je boljše .vsakemu je boljše svoja metoda in tako je prav.

Nanoook: Nevem zakaj se tako razburjaš kako pa veš da je tvoja metoda 100% in da ne bo škodla na kakšnem drugem področju.Ne rečem če veste da je pes alergičen!
Kot sem rekla, Tudi človeški zdravnik fali in so žrtve. Tako pač je Smiley

Lp Vsem!

P.s:Nekdo me je vprašal za sestavine te naše tekočine.Pom probala staknit Wink

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #74 : petek, 24.06.2005 : 11:26:20 »

Hehe, razburjam se zato, ker nisem sla stavit kaj je Guardian, bi namrec dobila (vse kaze na to no). Hec, se ne razburjam, zakaj bi se? Saj ne gre za mojega psa, saj sem ze napisala. Wink
Me pac filarija zanima in me firbec matra, cesa se bodo nasi zdaj spomnili.
Da pa pogruntas da je 1 + 1 = 2, pa ni potrebno biti zdravnik, samo pismen moras biti.

Glede vetov pa...rajsi ne bi. Je to ze druga tema, ne spada v tole.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Filarija - cepljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines