mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:30:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Pes je oslepel, kako naprej?
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes je oslepel, kako naprej?  (Prebrano 35121 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #75 : petek, 17.11.2017 : 11:48:21 »

Za psa je zelo velik šok, če nenadoma oslepi. Če počasi in postopoma (kot je običajno na starost), niti ni šok, saj se sproti in počasi prilagaja na manjšo vidljivost. 
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #76 : petek, 17.11.2017 : 14:37:25 »

Moja ima katarakto, pač počasi in zanesljivo napreduje...Če pes postopno izgublja vid, je lažje. Vedno se svetuje, da se pohištva ne prestavlja, da imaš psa na povodcu, da z različnimi podlagami ločiš prehode, različni vonji (sveče), otroška vratca, igrače, ki se oglašajo, s pomočjo hrane se tudi marsikaj pomaga.

Kar mene skrbi so odzivi na okolico. Po drugi strani pa bo morda bolje in bom presenečena. Je reaktivna, nestabilna, vsega novega se ustraši. In se zelo zanaša na vid. Tak, da sem že sedaj vpeljala določene spremembe pri vodenju. Da bi mi kar se da pomagalo, pri umirjanju psice, kadar se zvokov prestraši. Trenutno se še zelo opira na vid, ampak dodajam poseben dotik za umirjanje v stilu"nič slabega se ni zgodilo".
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Pes je oslepel, kako naprej?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines