mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:03:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bela kepica DeeDee (Didi)
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bela kepica DeeDee (Didi)  (Prebrano 34673 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #15 : torek, 22.12.2009 : 23:22:02 »

Naš Švrki je imel notranje stranišče in ob slabem vremenu se je najpogosteje skril pod omaro, ker ni želel ven na mraz. Tako, da večjih problemov ni imel ne on ne mi. Pa veliko sreče s kepico.
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #16 : sreda, 23.12.2009 : 09:58:41 »

hvala svrk! Vaš je maltežanček?

Ja naša gre rada ven, sploh rada šiba za mano.. tut v stanovanju se igrava pa šiba za mano in zraven spušča smešne zvoke hehehe..
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #17 : sreda, 23.12.2009 : 13:01:39 »

Saj bo kmalu topleje, pa se boste potepali  Smiley Lubčka beli kepici  Kiss
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #18 : sreda, 23.12.2009 : 14:05:27 »

Švrki je bil iz masovne proizvodnje nekje na Slovaškem  Huh
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #19 : sreda, 23.12.2009 : 15:34:48 »


Drugače pa teh ljudi ne poznamo, smo pa videli in maltežanko in belega višavskega terierja ko smo šli po našo kepico. Kako bodo oni delali s svojimi psi, ni moj problem in se niti ne mislim vtikat.


Ne vem, meni ni vseeno kako drugi delajo s svojimi psi. Kako je lahko tebi vseeno kako delajo s starši tvojega psa?
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #20 : sreda, 23.12.2009 : 16:38:23 »

joj Pola, veš da jst teh ljudi ne poznam in se ne vtikam v njihovo življenje. Glede na to da je za oba psa lepo poskrbljeno, oba sta lepo negovana.. ne vem zakaj bi se sekirala? Nisem jaz kriva, da sta se pač na stopnicah srečala ravno ko se je psička gonila.. tut oni ne morejo 24ur na dan na psa gledat kaj dela vrjetno
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #21 : sreda, 23.12.2009 : 16:50:09 »

Morejo in morajo, tako jim zakon veleva. Tebi tudi, zdaj, ko si lastnica psa. Se ti sploh tega zavedaš? Veš, kaj so tvoje zakonske obveznosti? Wink

Psička je res luškana, toda to še vedno ni razlog, da se določenih stvari ne pove.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #22 : sreda, 23.12.2009 : 18:21:34 »

... ne vem zakaj bi se sekirala? Nisem jaz kriva, da sta se pač na stopnicah srečala ravno ko se je psička gonila..
Jaz pa se malo sekiram za primer, če se bosta tadva psička v prihodnosti še takole srečevala in če bo zato v prihodnje še več (nezaželenih?) mladičkov. Glede teh stvari sem postala precej skeptična, odkar prebiram tale forum in odkar sem se na veliko založila s pasjo literaturo. Sama pri sebi ugotavljam, da sem bila v preteklosti veliko premalo občutljiva za te stvari. To pa je bila izključno posledica pomanjkanja znanja oz. premajhne razgledanosti. Ugotavljam, da sem sama v preteklosti naredila celo vrsto napak in neumnosti, za kar pa sem čisto sama kriva. Na tem mestu bi se zahvalila vsem, ki so me speljali na pravo pot. No, samo toliko v razmislek. Wink


Morejo in morajo, tako jim zakon veleva. Tebi tudi, zdaj, ko si lastnica psa. Se ti sploh tega zavedaš? Veš, kaj so tvoje zakonske obveznosti? Wink
Jaz sem si ravno danes sprintala Zakon o zaščiti živali, Pravilnik o zaščiti hišnih živali in Pravilnik o pogojih za zavetišča za zapuščene živali. Smiley Če kdo priporoča še kakšnega, prosim na dan z besedo. Smiley

Strelca, Didi je krasna psička, zelo je lepa, pa navihana izgleda! Smiley Kiss Želim vama (oz. vam vsem) ogromno lepih trenutkov. Uživajta skupaj! Smiley Počohaj Didi še zame. Kiss
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 23.12.2009 : 20:42:00 »

Ne vem zakaj bi se sekirala?

No v tem primeru recimo je razlog za sekirancijo to, da sta zaradi nevestnih lastnikov psa sploh prišla skupaj - na tvojo srečo mogoče, ker si iz tega dobila deedee, ampak kaj če vseh mladičkov ne bi mogli oddati? Zaradi nepremišljenih, neprevidnih in neodgovornih ljudi, so zavetišča tako polna kot so in zato se je treba povsod vedno truditi proti temu in zato se celo jaz sekiram malo zaradi tega srečanja na stopnišču, kaj šele ti, ki imaš njuno potomko ...

Ne me razumeti narobe, deedee je srčakan kepica in razumem te, da si nad njo navdušena. Verjetno ima energije zvrhan koš Wink
A cepljena in čipirana je tvoja malčica puhasta?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #24 : sreda, 23.12.2009 : 21:06:56 »

Jaz pa se malo sekiram za primer, če se bosta tadva psička v prihodnosti še takole srečevala in če bo zato v prihodnje še več (nezaželenih?) mladičkov. Glede teh stvari sem postala precej skeptična, odkar prebiram tale forum in odkar sem se na veliko založila s pasjo literaturo. Sama pri sebi ugotavljam, da sem bila v preteklosti veliko premalo občutljiva za te stvari. To pa je bila izključno posledica pomanjkanja znanja oz. premajhne razgledanosti. Ugotavljam, da sem sama v preteklosti naredila celo vrsto napak in neumnosti, za kar pa sem čisto sama kriva. Na tem mestu bi se zahvalila vsem, ki so me speljali na pravo pot. No, samo toliko v razmislek. Wink


Maja3000, super napisano.  Smiley

Tudi jaz sem hotela dodati že pred nekaj dnevi, da preveč "lahkotno" opisujete dogodek na stopnicah, češ, da sta se srečala na stopnicah, in "hop!" Način mi ni všeč. Čeprav je moj Bučko prav tako spočet, rodovniško samojedko je naskočil aljaški malamut (ne vem če rodovniški, pa tudi ni važno), in je na svet prišel moj Bučko, ki ga imam tako zelo zelo rada, zato te na nek način razumem. In ti verjamem, da jo imaš rada. (Mimogrede, živali se NE poklanja za darilo.) 
Dobro bi bilo (ne samo dobro) , če bi uspeli prepričati lastnika psice (mame vaše Didi), da jo sterilizirajo. A vi boste sterilizirali Didi ?

ČE ste kaj gledali po zavetiščih, je takšnih in drugačnih mladičkov že sedaj preveč (in ja, prav tako lušnih, kot je vaša Didi). Samo v premislek.
Logiran
v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 23.12.2009 : 22:26:15 »

Strelca odpre temo za svojo psicko, pa se potem notri govori vse ostalo, samo o psicki ne...
Pa tam, ko je rekla za darilo, je ocitno, da je sla tudi ona zraven, tako da je verjetno vedela kaj bo dobila in se s tem strinjala (kot da bi jo sama sla hotela in sla iskat). Moje mnenje...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #26 : sreda, 23.12.2009 : 22:41:39 »

Saj govorimo o psički, o Didi govorimo  Smiley In o njenem spočetju.  Smiley Nič slabega ne mislimo.  Wink
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #27 : sreda, 23.12.2009 : 23:02:59 »

Strelca ti tudi že razmišljaš o mladičkih s svojo deedee?
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #28 : četrtek, 24.12.2009 : 11:30:55 »

Strelca odpre temo za svojo psicko, pa se potem notri govori vse ostalo, samo o psicki ne...
Jaz sem samo svoje napake in neumnost ponudila v razmislek. Čisto dobronamerno. Pa o Didi Kiss sem tudi pisala, seveda mimo tega ne bi mogla. In vesela sem, da je Strelca svoji Didi odprla temo in si želim, da bi kmalu še kaj napisala o tej ljubki psički (kaj počneta, kakšne vragolije zganja,...). Smiley
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #29 : četrtek, 24.12.2009 : 13:51:13 »

Ok stvar je taka.

Jst imam svojo psičko najraje na svetu in mi ni bila podarjena kot darilo (mi jo niso zavili v škatlo, pa kot veste je šele te dni Božič in ne 14 dni nazaj ko sem jo dobila).
Imela sem psičko mešanko, ki sem jo rešila pred groznimi lastniki in ta psička je bila stara 15 let ko je odšla na drug svet. Tako da nekaj pojma o psih pa že imam.
Jaz ne morem pameti solit nekim ljudem, ki jih sploh ne poznam in živijo na drugem koncu Slovenije. Jaz bom poskrbela za mojo kužiko na najboljši možni način. Niti en dan še ni bila sama doma, niti par ur ne.

Čipirana še ni, ker je premala, sem jo imela tudi že pri veterinarju in so mi rekli da naj pridem v prvi polovici januarja, da jo cepijo in takrat čipirajo. Veterinarji bodo pa že vedeli kaj delajo, kajne?

Seveda ne razmišljam o tem, da bi Didi imela mladičke, saj je še tako mala.. sploh premala še za steralizacijo. Glede na to, da smo tudi prejšnjo psičko imeli celo njeno življenje v stanovanju in ji ni nič manjkalo, tudi mladičev ni imela in ni bila steralizirana. Ko bo čas za to, se bom pogovorila z veterinarjem kako pa kaj.

Se mi pa zamalo zdi, da odprem temo o svojem malem zakladku, potem pa mi take pišete kot da sem najbolj grozen lastnik psa na svetu.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bela kepica DeeDee (Didi)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines