mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 20:41:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Maček-prosim za mnenje
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maček-prosim za mnenje  (Prebrano 20116 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« : sobota, 02.01.2010 : 14:29:15 »

Torej...
Pred nekaj časa sem se preselila v Ljubljano, v garsonjero. Razmišljala sem o tem, da bi vzela s sabo svoja psa, ampak je to nemogoče, ker mi lastnik ne dovoli psa, med sabo sta psa zelo navezana, prav tako ju obožujejo domači. V glavnem, ker moram gledati na dobrobit živali, sem razmišljala o posvojitvi mačke.
Imam pa nekaj vprašanj, preden se karkoli prenaglim.
-živim v garsonjeri, je to dovolj za mačko?Sicer me mačje stranišče ne skrbi, to se že počisti, bolj me skrbi zaradi ne tako velikega prostora,
-med vikendi grem pribl. dvakrat na mesec domov.Domnevam, da je dva dni preveč za mačko.Ali bi bil prevelik stres, da vzamem mačko s sabo? Posebej zaradi vožnje, menjave okolja.Sprašujem zato, ker sem na enem forumu videla da mačke jemljejo na dopust itd in me zanima, ali je bolje da vzamem mladiča da se navadi na novo, čeprav sama bi raje vzela odraslega mačka iz Horjula...enega imam že nagledanega, ampak ne smem se prenagliti, kot sem že omenila...
Lp,Emanuela
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1 : sobota, 02.01.2010 : 14:34:24 »

Pa ti lastnik dovoli imeti mačko?
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 02.01.2010 : 14:37:00 »

Ja, mačko mi na srečo dovoli, prav tako ostale male živali.
Nimam pojma zakaj ima probleme s psom, ampak njegovo mnenje je, da so psi nesnage, da mu bodo popraskali parket itd, zdaj še ga moti to, da bi morala plačati (jaz) če bi imela psa za pol osebe itd...Tako da se ne mislim prerekati.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #3 : sobota, 02.01.2010 : 14:41:15 »

-živim v garsonjeri, je to dovolj za mačko?Sicer me mačje stranišče ne skrbi, to se že počisti, bolj me skrbi zaradi ne tako velikega prostora,
*** Je dovolj za mačka.

-med vikendi grem pribl. dvakrat na mesec domov.Domnevam, da je dva dni preveč za mačko.Ali bi bil prevelik stres, da vzamem mačko s sabo?
*** Odvisno od tega kako ga navadiš. Lahko ga počasi privajaš na vožnje in ga vzameš s sabo v avto za 10 minut, pa čez nekaj dni spet ponoviš malce dlje, itn. Mojemu je še vedno nelagodno med vožnjo, ampak mu jaz stalno govorim nekakšne bedarije kar njega pomirja. Ni pa najbolj navdušen. Menjava okolja ga navduši in ga izključno zato vzamem s sabo, zaenkrat le na relaciji Ljubljana - Radovljica.

Posebej zaradi vožnje, menjave okolja.Sprašujem zato, ker sem na enem forumu videla da mačke jemljejo na dopust itd in me zanima, ali je bolje da vzamem mladiča da se navadi na novo, čeprav sama bi raje vzela odraslega mačka iz Horjula...enega imam že nagledanega, ampak ne smem se prenagliti, kot sem že omenila...
*** Vprašaj Polono kaj meni glede tega. Ona najbolje pozna mačke, ki so pri njej in ti bo znala najbolje svetovati.

Je pa dobro vprašanje, če ti lastnik dovoli imeti mucka?
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 02.01.2010 : 14:43:20 »

Prav, Polono bom poklicala v ponedeljek, oz pač v zavetišče, med uradnimi urami.
Ja, kot sem napisala, mi lastnik dovoli vse razen psov.Sem se pa tudi dogovorila z njim, oz je predlagal on, da se to dopiše v pogodbo.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #5 : sobota, 02.01.2010 : 14:45:49 »

Mi je pa všeč, da nameravaš posvojiti odraslega Horjulskega mačka...  Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #6 : sobota, 02.01.2010 : 14:48:25 »

V garsonjeri imaš komot mačka, ni premajhen prostor, ogromno ljudi ima mačka v garsonjeri (tudi več kot le enega Smiley ).
Najbolje, da pokličeš Polono, ji razložiš situacijo in ti bo znala povedat kako in kaj Wink
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 02.01.2010 : 14:54:24 »

Polono pa dobim v bistvu na št. Horjulskega zavetišča?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #8 : sobota, 02.01.2010 : 14:55:16 »

Ja.
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 02.01.2010 : 15:02:19 »

Hvala za odgovore. Sporočim kako in kaj se je razpletlo, torej v naslednjih dneh Cheesy
missysb, meni v bistvu ni važno kako maček izgleda, zato tudi razmišljam v tej smeri.Mi je veliko važnejši karakter muca, še bolj pa to, kako se bom ujela s katerim.Možno, da tistemu, ki ga imam nagledanega sploh ne bom všeč SmileySmiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #10 : sobota, 02.01.2010 : 15:14:08 »

Pikapolonica, ne moreš mu biti takoj všeč. Kateri muc pri zdravi pameti bi pa z lahkim srcem zapustil Horjul?  Tongue

Sporoči kako bo šlo.  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #11 : sobota, 02.01.2010 : 15:56:56 »

Čisto btw, meni so mački bistveno bolj spraskali parket (dirjanje) kot pes, ki ga sploh ni.
Missybsb  ima verjetno prav, prilagajanje mačka in  lastnika poteka počasi, vsaj pri meni je. Traja tedne, mesece, da se vzpostavi  pravi odnos.
Eden od mačkov je doživel dobeseden šok, ko je odšel iz Horjula (rit,  razmazana do konca, je hudo zbolela!),  povsem dobro se počuti šele zdaj, po šestih mesecih, drugi je menjava okolja (in manj mačk) veliko bolj ustrezala. Oba sta bila napol odrasla.
Če boš mačka navadila, verjetno ne bi smelo biti večjih težav s prevozom.
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 02.01.2010 : 16:39:15 »

Torej, v primeru posvojitve bi bilo bolje, da sem kak mesec, dva čez vikende doma namesto na Ptuju-do tja je le uro in nekaj vožnje, najprej se tako ali tako mora navaditi name, na novo okolje.
Drugače pa upam, da bo se ga dalo navaditi.Naša družinska mačka Maca se je (na žalost je že pokojna nekaj časa) upirala vožnji...v bistvu spuščena je bila nemirna, v transporterju pa se ji je popolnoma odpeljalo...tako da smo se vožnje posluževali le redko, torej veterina, oddaljena nekaj minut in domov.
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 02.01.2010 : 16:40:29 »

P.S. Pozabila sem dodati to, da ima lastnik izoblikovano mnenje, na splošno je trden in se niti noče zameriti z vsiljevanjem, če se je tako pač odločil.Nasplošno pa imam tako preprogo, v glavnem, velecenjeni parket nikakor ne bi bil v nevarnosti Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #14 : sobota, 02.01.2010 : 17:28:26 »

Pikapolonica, imaš ZS. Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Maček-prosim za mnenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines