mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 03:16:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Maček-prosim za mnenje
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maček-prosim za mnenje  (Prebrano 20121 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« : sobota, 02.01.2010 : 14:29:15 »

Torej...
Pred nekaj časa sem se preselila v Ljubljano, v garsonjero. Razmišljala sem o tem, da bi vzela s sabo svoja psa, ampak je to nemogoče, ker mi lastnik ne dovoli psa, med sabo sta psa zelo navezana, prav tako ju obožujejo domači. V glavnem, ker moram gledati na dobrobit živali, sem razmišljala o posvojitvi mačke.
Imam pa nekaj vprašanj, preden se karkoli prenaglim.
-živim v garsonjeri, je to dovolj za mačko?Sicer me mačje stranišče ne skrbi, to se že počisti, bolj me skrbi zaradi ne tako velikega prostora,
-med vikendi grem pribl. dvakrat na mesec domov.Domnevam, da je dva dni preveč za mačko.Ali bi bil prevelik stres, da vzamem mačko s sabo? Posebej zaradi vožnje, menjave okolja.Sprašujem zato, ker sem na enem forumu videla da mačke jemljejo na dopust itd in me zanima, ali je bolje da vzamem mladiča da se navadi na novo, čeprav sama bi raje vzela odraslega mačka iz Horjula...enega imam že nagledanega, ampak ne smem se prenagliti, kot sem že omenila...
Lp,Emanuela
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1 : sobota, 02.01.2010 : 14:34:24 »

Pa ti lastnik dovoli imeti mačko?
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 02.01.2010 : 14:37:00 »

Ja, mačko mi na srečo dovoli, prav tako ostale male živali.
Nimam pojma zakaj ima probleme s psom, ampak njegovo mnenje je, da so psi nesnage, da mu bodo popraskali parket itd, zdaj še ga moti to, da bi morala plačati (jaz) če bi imela psa za pol osebe itd...Tako da se ne mislim prerekati.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #3 : sobota, 02.01.2010 : 14:41:15 »

-živim v garsonjeri, je to dovolj za mačko?Sicer me mačje stranišče ne skrbi, to se že počisti, bolj me skrbi zaradi ne tako velikega prostora,
*** Je dovolj za mačka.

-med vikendi grem pribl. dvakrat na mesec domov.Domnevam, da je dva dni preveč za mačko.Ali bi bil prevelik stres, da vzamem mačko s sabo?
*** Odvisno od tega kako ga navadiš. Lahko ga počasi privajaš na vožnje in ga vzameš s sabo v avto za 10 minut, pa čez nekaj dni spet ponoviš malce dlje, itn. Mojemu je še vedno nelagodno med vožnjo, ampak mu jaz stalno govorim nekakšne bedarije kar njega pomirja. Ni pa najbolj navdušen. Menjava okolja ga navduši in ga izključno zato vzamem s sabo, zaenkrat le na relaciji Ljubljana - Radovljica.

Posebej zaradi vožnje, menjave okolja.Sprašujem zato, ker sem na enem forumu videla da mačke jemljejo na dopust itd in me zanima, ali je bolje da vzamem mladiča da se navadi na novo, čeprav sama bi raje vzela odraslega mačka iz Horjula...enega imam že nagledanega, ampak ne smem se prenagliti, kot sem že omenila...
*** Vprašaj Polono kaj meni glede tega. Ona najbolje pozna mačke, ki so pri njej in ti bo znala najbolje svetovati.

Je pa dobro vprašanje, če ti lastnik dovoli imeti mucka?
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 02.01.2010 : 14:43:20 »

Prav, Polono bom poklicala v ponedeljek, oz pač v zavetišče, med uradnimi urami.
Ja, kot sem napisala, mi lastnik dovoli vse razen psov.Sem se pa tudi dogovorila z njim, oz je predlagal on, da se to dopiše v pogodbo.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #5 : sobota, 02.01.2010 : 14:45:49 »

Mi je pa všeč, da nameravaš posvojiti odraslega Horjulskega mačka...  Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #6 : sobota, 02.01.2010 : 14:48:25 »

V garsonjeri imaš komot mačka, ni premajhen prostor, ogromno ljudi ima mačka v garsonjeri (tudi več kot le enega Smiley ).
Najbolje, da pokličeš Polono, ji razložiš situacijo in ti bo znala povedat kako in kaj Wink
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 02.01.2010 : 14:54:24 »

Polono pa dobim v bistvu na št. Horjulskega zavetišča?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #8 : sobota, 02.01.2010 : 14:55:16 »

Ja.
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 02.01.2010 : 15:02:19 »

Hvala za odgovore. Sporočim kako in kaj se je razpletlo, torej v naslednjih dneh Cheesy
missysb, meni v bistvu ni važno kako maček izgleda, zato tudi razmišljam v tej smeri.Mi je veliko važnejši karakter muca, še bolj pa to, kako se bom ujela s katerim.Možno, da tistemu, ki ga imam nagledanega sploh ne bom všeč SmileySmiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #10 : sobota, 02.01.2010 : 15:14:08 »

Pikapolonica, ne moreš mu biti takoj všeč. Kateri muc pri zdravi pameti bi pa z lahkim srcem zapustil Horjul?  Tongue

Sporoči kako bo šlo.  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #11 : sobota, 02.01.2010 : 15:56:56 »

Čisto btw, meni so mački bistveno bolj spraskali parket (dirjanje) kot pes, ki ga sploh ni.
Missybsb  ima verjetno prav, prilagajanje mačka in  lastnika poteka počasi, vsaj pri meni je. Traja tedne, mesece, da se vzpostavi  pravi odnos.
Eden od mačkov je doživel dobeseden šok, ko je odšel iz Horjula (rit,  razmazana do konca, je hudo zbolela!),  povsem dobro se počuti šele zdaj, po šestih mesecih, drugi je menjava okolja (in manj mačk) veliko bolj ustrezala. Oba sta bila napol odrasla.
Če boš mačka navadila, verjetno ne bi smelo biti večjih težav s prevozom.
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 02.01.2010 : 16:39:15 »

Torej, v primeru posvojitve bi bilo bolje, da sem kak mesec, dva čez vikende doma namesto na Ptuju-do tja je le uro in nekaj vožnje, najprej se tako ali tako mora navaditi name, na novo okolje.
Drugače pa upam, da bo se ga dalo navaditi.Naša družinska mačka Maca se je (na žalost je že pokojna nekaj časa) upirala vožnji...v bistvu spuščena je bila nemirna, v transporterju pa se ji je popolnoma odpeljalo...tako da smo se vožnje posluževali le redko, torej veterina, oddaljena nekaj minut in domov.
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 02.01.2010 : 16:40:29 »

P.S. Pozabila sem dodati to, da ima lastnik izoblikovano mnenje, na splošno je trden in se niti noče zameriti z vsiljevanjem, če se je tako pač odločil.Nasplošno pa imam tako preprogo, v glavnem, velecenjeni parket nikakor ne bi bil v nevarnosti Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #14 : sobota, 02.01.2010 : 17:28:26 »

Pikapolonica, imaš ZS. Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 02.01.2010 : 17:40:59 »

Pikapolonica nima dostopa do ZS.
Logiran

pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 02.01.2010 : 20:33:14 »

Ne, si moram še nabaviti mini ali midi...eh, še kar nekaj dela me čaka na tem forumu Smiley
Zdaj ne vem če lahko objavim moj email, bom pa probala:namesto zsja mi lahko sporočilo pošlješ na *****
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 02.01.2010 : 20:38:42 »

Za zacetek predlagam:

- pravila na mojpesForumu
- razlage in pomoc
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #18 : sobota, 02.01.2010 : 20:51:47 »

pikapolonica*, nikar ne obupat Wink Posvojila sem odraslo mačko, sicer ne Horjulko, pač pa od prostovoljke z številnimi začasniki. Dobra dva meseca po posvojitvi je šla z menoj na devet ur trajajočo pot z javnim prevozom. Prav nič se ni pritoževala, pa še na drugi lokaciji se je zelo hitro sprostila. Toda to je zelo odvisno od karakterja posamezne mačke. Moj drugi posvojenec je tudi odrasel, pojutrišnjem bo dva meseca, da je pri meni, in se ga ne bi upala peljati na tako pot, ker se bojim, da bi zelo slabo prenesel transporter za dlje časa (še pot k veterinarju je vprašljiva, kaj šele mnogo ur na avtobusu Wink ).

Se pravi, imaš takšne in drugačne. Polona ti bo najbolj znala svetovati, brez dvoma.
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 02.01.2010 : 21:06:20 »

Cats, hvala za tvoje mnenje:)
Jana, tebi pa hvala za linka.Saj grem počasi, korak za korakom po forumu in se učim malo tu, malo tam SmileySmiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #20 : sobota, 02.01.2010 : 22:23:23 »

Od mačka do mačka je odvisno in če imaš malo filinga in razmišljaš z zdravo pametjo, ne bi smelo biti večjih pretresov ob 1 in malo več urni vožnji. Včasih se je treba čim manj obremenjevati in komplicirati, pa vsi vse lažje prensemo/prenesejo. Mačje začanike o vsem tem številu njih žal ne morem vprašati ali bi se radi peljali, ali jim prostor ustreza, ali jim je barva všeč,...pač to ali nič. Alternative ni, razen ceste. Za enkrat še nisem imela panike ali večjih težav na potovanjih, s svojim ali začasnikom, tudi po 8 ur ne. Zraven je moral, nihče ni kompliciral in tako so vsi prepredli pot. Od vseh se mi je samo en polulal in pokakal, ampak usrano rit pač počistiš na cilju pa je vredu. Mačke so krasne in se hitro učijo, če jim daš možnost (razen redkih izjem TongueWink
Logiran

pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 02.01.2010 : 22:30:08 »

Ja, pri začasnikih pa verjamem da pri večjem št. pač res ne moreš komplicirati.
Mene pa pač skrbi prilagajanje, sploh ker je mačka le drugače kot pes in potem še v mojem primeru biti dva dni v drugem okolju, pri dveh (sicer na mačke navajenih) psih.
In posebej me skrbi zato, ker sem ravno brala po forumu kakšne probleme delajo eni mački-od depresije do lulanja po hiši itd že samo zato, ker je sprememba znotraj bivalnega okolja.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 02.01.2010 : 22:37:19 »

Vem ja. Saj pravim, da je še vseno od mačka odvisno, ampak me ob vseh stalnih in začasnih mačkah čudi, da so čisto vse sprejele prej enega zdaj dva za njih tuja psa, nove mačke, novo okolje, selitev iz enega v drugega, vožnje z avtom, čakanje v avtu,... prenesle pri meni vse brez kakšnih pretresov. Kak dan dva pihanja, to je pa tudi vse. Zakaj, sama ne vem. Pač pripeljem, odložim, se lotim svojega dela,... mački dam možnost da se brez mojega dihanja za ovratnik odloči kaj in kako bo Wink
Logiran

pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #23 : sobota, 02.01.2010 : 22:41:24 »

Dobra ideja.Eh, eni preveč pretiravamo očitno in potem živali to čutijo-sklepam po psih doma.Bolj ko sem komplicirala pri spoznavanju tujcev, slabše je bilo.Zdaj jih pač morata sprejeti, hočeš nočeš.Ko jima res kdo ne paše, se pač zavlečeta na ležišče Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #24 : sobota, 02.01.2010 : 22:45:28 »

Tako je. Sem prepričana, da boš našla pravo maco zase, nekateri so tako flegma, da jim je vse prav. Zato je pomembno, da ti zna skrbnik svetovati, kar v Horjulu vsekakor znajo Kiss , je pa res, da te kdaj kakšno mače zelo preseneti in gre plašno in problematično od tebe , v novem domu je pa čist drugo in neprepoznavno napredovalo Cheesy tako kot moj Sini-bučman Kiss
Srečno!
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #25 : sobota, 02.01.2010 : 22:52:16 »

Pikapolonica, pa jaz ne bi čakala, da se spoznata do zadnje dlake, bi ga ob prvem vikendu s čim manj kompliciranja zbasala v transporter in šla.
Če bo menjavanje stalno, to ne bo več prava sprememba, pa tudi stresno ne bo več.
No ja, vprašaj še Polono.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #26 : nedelja, 03.01.2010 : 08:38:57 »

Pikapolonica, sama sem ravno tak komplikator kot ti. Smiley Ko sem šla na dopust, sem muca morala peljat v Radovljico k očetu, sestri in Tjaši in  nisem zares vedela kaj naj pričakujem (od lulanja po vseh kotih zaradi presranosti do ne vem še česa). Ko sva prispela v stanovanje in sem ga spustila ven je bil tako vesel in razburjen od samega veselja, da ima nov teren za raziskovat, da ga je bilo veselje gledat Pa je bil ene 4 ali 5 mesecev star. Pa sva šla zdajle spet na obisk, je vožnjo prenesel 'tko-tko', na cilju pa spet ista zgodba - pogumno raziskovanje in razburjenost zaradi novih ljudi, okolja, ... rit moja. Oborožila sem se z vsem možnim (od šampona, mokrih robčkov za dojenčke, brisač, plenična podloga v transporterju čeprav sem ga pustila po avtu vandrat...) in seveda premični WC (vzela sem škatlo in pesek v vreči, kar smo potem naštimali v WC in mu takoj, ko sva prispela tja, pokazali - ga posadili notri in je dojel)... Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #27 : nedelja, 03.01.2010 : 10:18:52 »

KDO JE REKEL SINI-BUČMAN  Angry Huh!!!!!!! ON bučman ?!?!? Lepo vas prosim, no... Azn
pikapolonica*, nič sekiranja. Jaz sem se ogromno presekirala zaradi bučmana, pa čisto brezveze. Ta mačja zalega ima res ogromno možnost prilagajanja, zato se čisto nič ne sekiraj. Pusti si svetovati od mačkaric, pa bo vse v najlepšem redu.

Bučman, pfuj...   Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 03.01.2010 : 11:16:30 »

 pevka veselje
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #29 : nedelja, 03.01.2010 : 11:39:28 »

Pikapolonica*, lepo, da si se odločila posvojiti odraslega mačka in držim pesti, da bi se čimbolj ujela  Wink
Kar pa se transportov tiče - če boš videla, da je to res "misija nemogoče" in da bi tvoj maček na menjave okolja reagiral z velikim stresom, se še vedno lahko odločiš za možnost, da mačka med tvojo "vikend" odsotnostjo obiskuje na tvojem domu nekdo drug. Fino je, če imaš med prijatelji in znanci koga, ki mu lahko zaupaš in bi bil pripavljen vsak dan enkrat priti v tvoje stanovanje in mačku očistiti stranišče ter ga nahraniti in se malo poigrati. Fino je tudi, če maček to osebo pozna že od prej - torej, da je to oseba, ki je kdaj pa kdaj pri tebi na obisku in za mačka ni popolnoma nekaj novega.
Kot sem prav na tem forumu opazila, se je kar nekaj članic med seboj dogovarjalo za tako "varstvo" oz. oskrbo muc med njihovo odsotnostjo - če torej ni optimalne možnosti za to, da bi maček potoval s tabo, je tudi to ena od rešitev Wink

Logiran

Unikatne tablice in portretki
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 03.01.2010 : 12:57:46 »

Hvala za vaše nasvete Smiley
Ja to da bi mi mačko kdo popazil, sploh ni slaba ideja.Če bi bilo po moje, bi jo tako ali tako vzela s sabo, ampak je potemtakem bolje da počakam na odziv posvojenčka.
Drugače pa tudi jaz upam da se bom ujela-do zdaj sem bila nekako bolj pasji tip,zadnja leta pa se navdušujem tudi nad mačkami.
Upam, da na koncu muc ne bo hotel spakirati pa spokati nazaj v Horjul Smiley Smiley
Logiran
Radaljac
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 67


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 06.01.2010 : 01:11:51 »

Živjo!

Imam mačka, ki se seli z menoj vsak teden. Čez vikend je doma, kjer imamo tudi dva psa in še eno mačko. Iz Ljubljane do mojega doma je uro in pol vožnje. Maček se je krasno navadil in nobenih problemov nimam z njim. Je pa res, da nisem tako komplicirala. Je pač šel z mano. Z avtom, z vlakom, kakorkoli. Od začetka mu transporter ni bil preveč všeč, ampak se je navadil in zdaj je na vlaku vedno čudovito priden in vožnjo večinoma prespi. Bil je mladič, ko sem ga začela navajat, to je res, ampak nenazadnje... da ne bi imela mačka samo zato, ker bi ga bilo treba za vikend selit je pa najbrž nesmiselno, ne?  Wink Pa še to; tudi jaz sem bila prej vedno bolj pasja kot mačja in sem ta tudi jaz želela svojo psičko peljati s seboj v Ljubljano, pa se ni izšlo. Mala je zdaj doma, kjer uživa in kjer je rada, jaz pa sem zaradi svojega mačka definitivno postala vsaj pol mačja, če ne kaj več. Mački so zakon.  Cheesy Zabavni še pa še in super za v posteljo namesto termoforčka.  Cheesy
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #32 : sreda, 06.01.2010 : 01:41:43 »

Ah, saj sem dobila nekaj nasvetov, poanta pa je ista-čimmanj kompliciranja:) Zaenkrat je stanje takšno, da grem po posvojenčka Smiley v ponedeljek, potem pa korak za korakom.Zaenkrat sem v mrzlici nabavljanja stvari Smiley Jaz pa tako vedno hodim z avtom, tako da časa za kompliciranje med vožnjo ne bo...vsaj nekaj.
Tudi jaz sem hotela vzeti družinsko psičko,ampak potem ko dejansko pomislim-Kala je navajena da lahko gre na dvorišče, da spi po celi bajti,da s Taijem norita po kuhinji, dnevni itd , da je ves čas v gibanju in pasji družbi ,tega ji tukaj ne morem omogočiti tako kot je treba.
Ja nič, bom pa pol pol Smiley Saj ko sem bila majhna sem bila isto mahnjena na vse...so me klicali mačkija, kasneje pa pasja šefica...nimaš kaj:D:D Že zdaj pa imam občutek, da mi ne bo niti malo žal.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #33 : sreda, 06.01.2010 : 09:42:19 »

Pikapolonica*, mi smo naši dve že kar nekajkrat pustili sami čez vikend. Greš pač v soboto zjutraj namesto v petek zvečer, porihtaš WCje, daš vodo in hrano na zalogo in v nedeljo zvečer si že doma. Včasih je to celo boljša možnost, kot vlačit jih s sabo (če se izkažejo za 'nevozne') ali prepuščat oskrbo tretjemu, da te potem cel vikend žre, če je slučajno zračil, spustil koga na balkon... Tudi problem novega okolja, ki ga nimaš naštudiranega (starše naučit, da se ga ne spušča, da so okna zaprta...), ni kar tako.

Je pa res, da moji zdaj bistveno laže prenašata tisti dan in pol samote, ker sta dve, pa čeprav se sicer marata samo pogojno (po mojiodsotosti jih skoraj praviloma najdem spat skupaj).
Tole sem ti mislila predlagat... Dela je z dvema enako kot z eno, če bi jaz posvajala na novo, bi definitivno vzela dve in ne bi dodajala novih živali šele čez leta, ko se ti prvi že tako osamosvoji, da celo leto združevalne komplikacije povzroča in safer fura.

Skratka, jaz mislim, da bi bla 2 mucka zate zakon, ker bi sem ter tja eden drugemu lahko skrajšala samotni vikend - sploh če se bi poznala že od prej Tongue!
Če se jih odločiš vozit z avtom, imaš pa isto težav kot z enim. Naložiš dva transporterja pač...
Tudi v primeru, da se odločiš iskat varstvo, je enak problem z enim ali pa z dvema Smiley.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #34 : sreda, 06.01.2010 : 11:21:59 »

Tudi mi smo že puščali čez vikend same. Mene je sicer vsakič vest pekla, ampak se je ubistvu čisto OK obneslo. Najbolj me je skrbelo zaradi hrane, samo potem sem vedno pomislila na tiste, ki enkrat ali dvakrat na mesec svojim živalim "podtaknejo" postni dan, ko ne dobijo nobene hrane.
Po prihodu domov pa so bile sklede, ki smo jih izdatno napolnili ob odhodu, običajno še s kakim briketom noter Smiley

Je pa res, da dve lažje prenašata samoto kot ena, ker se lahko ukvarjata ena z drugo, dela pa res ni kaj dosti več.

Glede transporta imamo  mi eno, ki se ne mara vozit, še manj mara transporter in je zato ne silim, če ni nujno. "Ta mali" je pa itak baraba in je sicer malo užaljen, če mora bit predolgo v "hiški" novo okolje mu pa ne dela problemov - gre takoj raziskovat.

Kar pogumno!
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 06.01.2010 : 13:53:30 »

Uh, jaz bi zelo rada imela dve, ampak dokler sem podnajemnik-kar pomeni še kakšni dve, tri leta si več kot ene mačke ne smem pripeljati.Ah ja, ti naši najemodajalci Smiley
Pa npr, če bi res tako naredila samo z enim-od sob zjutraj do ned zvečer, a to ne bi nič vplivalo nanj?
Kasneje bo pa itak safr fural...glede na to, da računam da bo muc z mano tudi ko bom malo starejša, še pride vmes ena selitev, kak muc in pes, navsezadnje še otrok.
Tako da bo veliko prilagajanja Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #36 : sreda, 06.01.2010 : 14:09:20 »

Že odrasel pomoje to kar lažje prenaša. Na začetku mu je malo čudno, pa nadere te, ko se vrneš (eni so namesto tega užaljeni in ignorirajo), seveda da mu je vmes tudi dolgčas. Lahko mu recimo naštimaš bujenje z radiem na vsake nekaj ur ali pa TV pustiš prižgan. Lahko bi mu nasula naokrog malo mačje mete, da mu bo bolj prijetno tačas in bo rahlo 'zadet od vonjev' okrog hodil. Sicer pa mucki, ko so sami, več spijo. Potem, ko prideš, pa itak nadomestita.

Je pa to prednost -pri psu se česa takega enostavno ne da. Pri mačku večinoma gre. Če mu bo prehudo, ti bo že pokazal. V tem primeru je opcija še vedno nekdo, ki pride vsaj en dan za kako urco ali dve k njemu ali pa vožnja. Ne se preveč obremenjevat, se ne da vsega vnaprej izračunat, ampak na koncu se vse nekako izide, ker volja in želja očitno je Smiley.
Logiran
metapovz
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #37 : ponedeljek, 01.02.2010 : 16:41:41 »

Prebrala sem tvoje pisanje o tem, da bi imela muco iz zavetišča. Sama imam same take najdene muce , sedaj že 8.  in 9. Decembra pa sem dobila v oskrbo še eno 3 leta staro muco, ki naj bi jo usmrtili. Ker je bila popolnoma zdrava, v zavetišču pa ni bilo prostora, je "začasno" pristala pri nas. Je sterilizirana skoraj siamka, ki je prav v redu, je pa zelo teritorjalna in ne prenese naših staroselskih mačk. Imamo še dva psa, ki pa je prav nič ne motita. Živimo v atriju vendar je ta muca očitno navajena bivanja v stanovanju saj sploh noče ven. Je snažna, veterinarsko pregledana in sploh je OK. Vendar je pri nas problem zaradi ostalih dveh mucov. Če te zanima ti lahko pošljem sliko. Žal pa nimamo nobenih podatkov o njenem preteklem življenju, ker jo je lastnih kar pustil v ambulanti in zginil.
meta
   

Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 01.02.2010 : 20:06:38 »

Metapovz - predlagam, da jo objavite v rubriki muce iščejo dom
Logiran
metapovz
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 08.02.2010 : 13:07:58 »

Hvala za nasvet. ker sem novinka v FORUMIH, prosim za pot kako pridem do rubrike MUCE IŠČEJO DOM.  l

Lep  pozdrav

Meta
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 08.02.2010 : 13:14:50 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,31.0.html
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #41 : nedelja, 28.03.2010 : 17:32:20 »

Kako se ubranit tujega mačka, ki hoče na vsak način napasti tvojega psa, ko greš z njim po pločniku mimo hiše? Takega zares divjega, ki na vsak način hoče napasti tvojega psa in se tudi tebe ne ustraši? Mačka imajo v hiši, zunaj pa samo na povodcu, ker so poleg ceste. Danes je bil slučajno sam zunaj. In jaz se še vedno tresem, ker sem z Mini v naročju bežala pred njim. Česa takšnega še nisem doživela, vsaj s strani mačka ne.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #42 : ponedeljek, 10.12.2012 : 12:38:29 »

Kolega me sprašuje:

"branka pozdravljena, sosed ima mačko, ki je stalno lačna, ima bolhe, začenjajo se ji delat garje, bogve kaj še ima, kaj naj storim?!? Aja, da bo on to zrihtal pri veterinarju ni šans, ker ni tak ljubitelj živali, otroci so pa "veseli", ker imajo "igračko":

Jaz ji zdajle dva dni dajem hrano na črno in dal sem ji ampulo za bolhe, tudi na črno.

Prosim za mnenje, jo peljem na črno veterinarju, ali kaj drugega, mi je hudo za njo, ker mi je prirasla h srcu"
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #43 : ponedeljek, 10.12.2012 : 13:31:31 »

Mogoče bi ti jo pa sosed (pro)dal?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #44 : ponedeljek, 10.12.2012 : 13:48:04 »

Haha, mogoče bi pa mu, ja  Wink

Ne res, kaj naj mu svetujem: jo naj pelje v zavetišče, al kaj naj naredi?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #45 : ponedeljek, 10.12.2012 : 17:35:04 »

Čist brez heca, lastniški živali, pri kateri lastnik vsaj približno izpolnjuje minimalne zahteve kaj drugega kot da jo odkupiš težko narediš. Če seveda pogovor ne pomaga. Prijava na inšpekcijo uspe če gre za hudo zanemarjanje živali, pri kateri je moč dokazati lastništvo. Pri mačkah, ki žive prosto okrog hiš je to zelo težko. Približno zdrave zunanje mačke v zavetišču ne bodo vzeli, bo cepljena, kastrirana in označena izpuščena kot prostoživečka.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #46 : ponedeljek, 10.12.2012 : 17:56:55 »

A ni to zabavno: pristojne službe ne morejo dokazati lastništva, zato za mačko ni nihče "pristojen", ta, ki ga dobrobit mačke edinega zanima, naj jo pa odkupi od lastnika!? In kaj bo s tem dosegel? Verjetno bodo imeli v kratkem novo mačko pri tej isti hiši v enakem ali še slabšem stanju.

branka, kaj bi sosed rad dosegel: da bo mačka dobila veterinarsko oskrbo in bila vrnjena na lokacijo, nov dom ali bi jo želel on posvojiti in skrbeti zanjo?

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #47 : torek, 11.12.2012 : 14:46:22 »

Njemu se smili, vidi da je lačna, nekaj bolna, ima tudi garje...on bi jo peljal k veterinarju, ker je stari ne bo. Hrani jo pa že sedaj, ker se mu enostavno smili.
Logiran
Aich
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #48 : sobota, 21.06.2014 : 22:51:03 »

Nisem našla teme, kjer bi bilo to vprašanje bolj primerno, zato pišem tukaj:
danes sem od nekoga slišala, da če maček grize stvari, da to pomeni, da mu nečesa manjka (grize npr pohištvo). A je temu res tako, al ga je tega pač treba odvadit in kako se ga odvadi?
Hvala za odgovore Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Maček-prosim za mnenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines