mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:30:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Maček-prosim za mnenje
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maček-prosim za mnenje  (Prebrano 20086 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #45 : ponedeljek, 10.12.2012 : 17:35:04 »

Čist brez heca, lastniški živali, pri kateri lastnik vsaj približno izpolnjuje minimalne zahteve kaj drugega kot da jo odkupiš težko narediš. Če seveda pogovor ne pomaga. Prijava na inšpekcijo uspe če gre za hudo zanemarjanje živali, pri kateri je moč dokazati lastništvo. Pri mačkah, ki žive prosto okrog hiš je to zelo težko. Približno zdrave zunanje mačke v zavetišču ne bodo vzeli, bo cepljena, kastrirana in označena izpuščena kot prostoživečka.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #46 : ponedeljek, 10.12.2012 : 17:56:55 »

A ni to zabavno: pristojne službe ne morejo dokazati lastništva, zato za mačko ni nihče "pristojen", ta, ki ga dobrobit mačke edinega zanima, naj jo pa odkupi od lastnika!? In kaj bo s tem dosegel? Verjetno bodo imeli v kratkem novo mačko pri tej isti hiši v enakem ali še slabšem stanju.

branka, kaj bi sosed rad dosegel: da bo mačka dobila veterinarsko oskrbo in bila vrnjena na lokacijo, nov dom ali bi jo želel on posvojiti in skrbeti zanjo?

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #47 : torek, 11.12.2012 : 14:46:22 »

Njemu se smili, vidi da je lačna, nekaj bolna, ima tudi garje...on bi jo peljal k veterinarju, ker je stari ne bo. Hrani jo pa že sedaj, ker se mu enostavno smili.
Logiran
Aich
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #48 : sobota, 21.06.2014 : 22:51:03 »

Nisem našla teme, kjer bi bilo to vprašanje bolj primerno, zato pišem tukaj:
danes sem od nekoga slišala, da če maček grize stvari, da to pomeni, da mu nečesa manjka (grize npr pohištvo). A je temu res tako, al ga je tega pač treba odvadit in kako se ga odvadi?
Hvala za odgovore Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Maček-prosim za mnenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines