mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:46:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kmetje
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kmetje  (Prebrano 34267 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #15 : sobota, 25.06.2005 : 11:39:20 »

Branka,  ni  samo  lepa  dolenjska.........  je  tudi  lepa  gorenjska Roll Eyes Tongue Wink
Boljše  za  se  voziš  z  odprtimi  očmi,  če  , ne lahko  zaideš. Grin Grin Grin

In  verjemi, mi  ,  tudi  tukaj  v najhujši vročini  vozijo,  samo  , da  tri  oblake,  vidijo  na nebu,  že  mislijo,  da  bo  dež  padal.......  potem  pa  ,  cisterne  in    rally - Pariz-Dakar....  vsak  se  zapodi  na svojo  njivo,  in  gas . Pa  na griče  trudi(  čeprav  je  "baje"  prepovedano.)
Lansko  leto,  so  imeli   prebivalci,  sosednje  vasi....  celega  hudiča,  zaradi  pitne  vode. Smiley Smiley....  fekalije Roll Eyes.  Pa  jih  še ni  izučilo.  In  jih  tudi   nikoli   ne  bo. Lips Sealed

   
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #16 : sobota, 25.06.2005 : 12:03:34 »

Samo  upam, da ne boš  omenjala ,  da te moti  zaradi  psa.  Ker  pri nas  neglede  , da pobiraš  njegove   dreke,  in  hodiš  z  vrečko  po travniku,  ti  , kaj hitro  povejo ,  da  zaradi  drekov  krave  dobijo  metulje(... al nekaj takega ),  in  da  če  bo  krava,  poginila,  da te  bo  tožil.

Zgleda da je povsod isto, eni pobiramo, imamo privezane pse, drugi pa pripeljejo gonečo psičko, takrat se pa pojavi cel trop iskalcev ljubezni, ki sračkajo vse počez -so brez lastnika, včasih kateri še s ketno okrog vratu, potem se pojavi lastnik, ki ga drugač nikol ne vidiš in obklinca tiste ki smo tam, saj tiste ki jih ni ne more. Sicer se od prve take izkušnje pred tremi leti takih krajev izogibam, ponavlja se pa situacija še vedno.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #17 : sobota, 25.06.2005 : 12:33:20 »



Zgleda da je povsod isto, eni pobiramo, imamo privezane pse, drugi pa pripeljejo gonečo psičko, takrat se pa pojavi cel trop iskalcev ljubezni, ki sračkajo vse počez -so brez lastnika, včasih kateri še s ketno okrog vratu, potem se pojavi lastnik, ki ga drugač nikol ne vidiš in obklinca tiste ki smo tam, saj tiste ki jih ni ne more. Sicer se od prve take izkušnje pred tremi leti takih krajev izogibam, ponavlja se pa situacija še vedno.

Pri  nas je  ponavadi  tako,  da je  tisti  z ketno  , še  celo njegov.  In  potem  pritrapa,  z  traktorjem,  najprej  "  nalomi  "svojega  Runota  z  palico.  Potem  ga pa  nadereš,  če  je to  nov način  vzgoje, in  naj  ga raje  malo ven pelje,  in  mu kdaj    , da svežo  vodo.  Potem  pa  v  njegov  zagovor  začne  tak  dialog. Angry

Naslednjič (  prisežem... Angry.)  mu bom  vrečko  z  drekom  namazala ,  na  sprednjo  šipo,  njegovega novega  zetorja,   pa naj  mu  zetor  metljaja  faše. Angry Angry Angry
Saj ne  rečem,  da  so  vsi  isti.  Obstajao,  tudi  svetle  izjeme,  ki  te lepo  ogovori  in  še  celo  pohvali, da je takih  malo,  ki dreke pobirajo.   Ampak  nekateri  so  pa pacienti . Tongue

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #18 : ponedeljek, 27.06.2005 : 09:44:00 »

Mah ti kmetje  Angry.. Ima en kmet pri nas psa privezanega na 1 meter dolgo ketno...se mi tako smili  Cry Cry Tudi lajati več ne more... Cry
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #19 : četrtek, 30.06.2005 : 15:18:27 »

Gnojnico mi polivajo 1.5 metra stran od hiše!!! Po cesti, skoraj po avtomobilu, ko sem šla mimo  Angry Angry Angry! Ustavim avto in mu rečem:" A ni bilo dovolj, da si že enkrat danes polival (zjutraj je že pognojil!), dej nehaj, ker mi smrdi da dihat ne morem! Fanta je od smradu zagrabilo za srce, ima aritmijo srca! " In veste kaj je on naredil: Obrnil je svoj traktor in me skoraj zalil-špricalo je pol metra stran od mene!!! Znorela sem totalno!

Ja pa kaj naj naredim?!? Prosim nekakšno pomoč! Zjutraj sem klicala policijo, pa veste kaj so mi odgovorili: "Ja gospa, gnojnica ni parfum, ni še nikoli dišala..."  Lips Sealed Angry

Kaj naj naredim? Imam vsaj kakšno možnost kje, na kakšni inštituciji? Mogoče varuh za človekove pravice, ali varovanje zdravja?! Ne vem, niti sama ne vem, kaj naj naredim. Kupila bom puško, pa začela streljat-res bom to naredila!  Angry Angry

Imam vse dokumentirano na slikah. Lepo se vidi, da je polival 1.5 metra od bajte! Mislim, da tega ne bi smel...
Matr mi ravnokar smrdi!  Angry
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #20 : četrtek, 30.06.2005 : 15:32:54 »

no, k boš opravila s streljanjem, pridi k nam. tudi pri nas so primerki za "pospravit". boš?
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #21 : četrtek, 30.06.2005 : 16:14:58 »

Branka ni kaj,ampak mogla sem se smejat.Oprosti.
En predlog,da ne zapraviš prevč za puško.Mogoče se kje najde kak prijazen kmet,ki bi ti z veseljem odstopil vedro gnojnice.Pa pejt do kmeta,ki je polival gnojnico pa mu ju zlij pred vrata,mogoče še z njegovega dvorišča gnoj tja na nosi itd.
Veš tista s policaji je bla pa huda.Samo...ali si ti pričakoval kakšen drugačen odgovor.Kaj bi pa kmetu sploh lahko naredili??Verjemi,če mi v šoli preživimo,ko gnojnico polivajo 2m stran in je to na začetku poletja,ko so okna odprta...ful smrdi in nič ne ukrenejo,da tudi pri vas ne bo drugače.Pa še s kmetije sem...samo da pri nas ne polivamo gnojnice Wink.

S kje pa drugače si ti??Ker vas-podeželje in mesto...2 različna pojma.

Lep dan in upam,da se bo do jutri že kaj "izsmradilo" Grin.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #22 : petek, 01.07.2005 : 07:50:23 »

Ja, malo se je pa res "izsmradilo" čez noč. Samo ko bi vi vedeli, kako sem popoldne bruhala od vsega skupaj? Prav kozlala sem, ne bruhala-kozlala.  sram Morda tudi zaradi živcev, ker sem bila res prehudo živčna in histerična, ko je začel polivati skoraj v moj avto. Ma to je takooo smrdelo!!

Tjaša z vasi sem doma, sosedje so mi kmetje. Tam eden ima tako velik traktor, skoraj kot naša hiša, in ko pripne tisto svojo cisterno gor, je pa res hudo. Pa šprica in šprica, da ne more nehat.

S policaji je pa res huda-ni čudno, da je na temo policajev toliko vicev.  Lips Sealed Ma nič jim ne morem, prav NIČ, samo živčna sem lahko naprej... Undecided
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #23 : petek, 01.07.2005 : 08:45:23 »

Branka razumem te ker meni tudi ful smrdi.Samo pri nas polivajo kakšnih 200m stran,doma pa sploh ne.

Upam,da je sedaj vse ok Wink.

Pa lep dan (čeprav je dež Angry ).
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #24 : petek, 01.07.2005 : 14:29:49 »

Sem ful dolg post napisala, pa dam na "hiter odgovor", pa mi ga "skensla"  Huh

Drugače pa ja, še vedno čutim posledice od včerajšnjega bruhanja, peče me grlo in boli želodec, ter vsake toliko časa mi postane slabo.  sram
Mislim, da bi lahko morali kmetje eno omejitev, da ne bi smeli gnojiti v strnjenem naselju-nekaj takšnega, kot je za petarde. Cool

Vsem lep dan, mi kar paše, da dežuje, se je vsaj smrad v zemljo pogreznil.  Angry Wink
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #25 : petek, 01.07.2005 : 16:32:11 »

Na nas mejita 2 travnika, vsak je od drugega kmeta. Gnojita zelo malo, vsaj v primerjavi z vašim sosedom, zato tudi smrdi ne.
Mislim, da gre v vašem primeru zgolj za provokacijo. Edina rešitev je, da se tako početje "ignorira" (kmet ne sme vedeti, da te je s tem prizadel), klicati pa je treba kakšno okoljevarstveno organizacijo, saj gnojenje v tolikšni meri gotovo ni koristno okolju, sploh pa ne podtalnici.
Kakšna pa je tista gnojnica, da tako smrdi? Mislim, da s tako aromo (da si bruhala) okolju zgolj škoduje.

LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #26 : nedelja, 03.07.2005 : 10:43:54 »

Maja., ne vem, kako naj smrad ignoriram-imaš kakšen predlog? Glej, jaz da tega kmeta ignoriram, se mu ne bo nič zamerilo, saj nima niti polovice moje, ali tvoje pameti. To odpade, saj sploh ne ve najbrž, kaj to pomeni-ignoranca. Ko sem se drla na njega, me je samo gledal, ni rekel niti bu, niti mu-NIČ.  Lips Sealed
Kakšma gnojnica je bnila, pa ne vem. V glavnem je bila čisto tekoča, rumeno-rjave barve, pa smrdela je takoooo zelo, da kaj takšnega še nisem vohala. Mislim, da bom res klicala okoljevarstvene organizacije, potem se naj pa zmenijo, kdo ima vse to čez.  Angry Škoduje pa sigurno ta gnojnica, bom slikala njegov travnik, pa boste videli, da mu skoraj nič trave ne raste. Drugi so že v drugič koslili, on pa še v prvič ni. Živimo pa dokaj blizu reke Krke, tako da se vse steka v njo, pa seveda tudi v podtalnico.
Kako sem jezna...Eni tako čuvamo okolje, pospravljamo vse za sabo in za drugimi, pobiramo uboge kakce za našimi psi, kmetje pa kod da se iz vseh nas norca delajo, polivajo OGROMNE količine gnojnice, zasmradijo in zaserjejo celo okolje, se vozijo z naravi škodljivimi stroji, nam uničujejo prostor, v katerem bi se morali dobro počutiti, a se žal ne smemo in ne moremo. Od kje jim takšna pravica, OD KJE? Mogoče si kmet misli (saj vem, da ne vsi-eni so tudi zelo v redu ljudje), če smrdi meni, naj pa še drugim.  Angry Ampak on si je sam izbral, da je kmet, jaz pa ne! Men je pa "usiljeno" bit na pol kmetica, saj delim z njimi življenjski prostor, ki pa ni po moji želji in tudi nikoli ne bo.  Angry
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #27 : nedelja, 03.07.2005 : 12:53:33 »

Maja., ne vem, kako naj smrad ignoriram-imaš kakšen predlog? Glej, jaz da tega kmeta ignoriram, se mu ne bo nič zamerilo, saj nima niti polovice moje, ali tvoje pameti. To odpade, saj sploh ne ve najbrž, kaj to pomeni-ignoranca. Ko sem se drla na njega, me je samo gledal, ni rekel niti bu, niti mu-NIČ.  Lips Sealed


Ja v bistvu sem mislila na ignoriranje kmeta, smradu se pač ne da ignorirati. Ampak jaz tega kmeta ne poznam, tako da ne vem.

Mislim, da je res najbolje poklicati kakšno okoljevarstveno organizacijo, sploh če je v bližini voda.

Ima ta kmet mogoče prašiče? Baje prašičja gnojnica smrdi za pop......

Upam, da bo kaj uspeha pri okoljevarstvenikih. Mogoče če bi se vas več sosedov skupaj dobilo..

LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #28 : ponedeljek, 04.07.2005 : 08:29:24 »

Maja. ima prašiče, ima. In najbrž imaš prav, da smrdi po prašičji gnojnici  Angry Na to še pomislila nisem do sedaj. Po moje je prašičja še bolj škodljiva, agresivna od kravje, ali ne?  Lips Sealed Angry
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #29 : ponedeljek, 04.07.2005 : 08:33:33 »

...agresivna od kravje, ali ne?  Lips Sealed Angry

Ja Branka imaš prav.Prašičja je bolj agresivna od kravje za škodljivost pa ne vem sram.

Kako pa je sedaj s smradom??
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kmetje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines