mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:11:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kmetje
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kmetje  (Prebrano 34448 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #30 : ponedeljek, 04.07.2005 : 08:47:57 »

O gnojenju si lahko prebereš tukaj:
http://www.kgz-ptuj.si/svetovalna/vnos__rastlinskih__hranil__v__tl.htm
http://www.sigov.si/mop/zakonodaja/zakoni/okolje/register/odpadki/navodilo_kmetijsko_gnojenje.pdf

Če ne dela v skladu z Uredbo ga prijavi kmetijski in okoljski inšekciji.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #31 : ponedeljek, 04.07.2005 : 10:17:59 »

Tjaša zdaj je v redu. Tudi na novo ni nič polival, hvala Bogu. Zdaj samo še čakam, da bo šel polivat (če bo šel), potem pa takoj prijava, majke mi!  Cool
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #32 : ponedeljek, 04.07.2005 : 10:27:37 »

sebi, najlepša hvala za link. Berem in berem, pa vidim, da ta kmet dela vse proti zakonom. Npr. tole: gnojevko je treba zaradi izhlapevanja amoniaka zlivati čim bližje tlem-on pa gnoji, da šprica na vse strani. Pri tem je potrebno upoštevati vremenske razmere, zlasti temperaturo in vlažnost zraka ter osončenje-on pa gnoji ob 12 popoldne pri temperaturi okrog 30 stopinj celzija, potem pa še popoldne (2x v enem dnevu) okrog 15 ure, ko je temperatura še za malenkost višja, itd. itd....
Saj bi mu skopirala to vse skupaj, pa poslala na njegov naslov, samo kaj ko hudiča ne bo nič razumel.

Saj pravim, čakam na njegovo naslednjo potezo, potem pa HOP Cefizelj, pa te imamo.  Cheesy Wink

LP sončen pozdrav vsem skupaj! Smiley
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #33 : ponedeljek, 04.07.2005 : 12:21:06 »

No super. Poročaj, ko bo kaj novega.

LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #34 : ponedeljek, 04.07.2005 : 16:09:49 »

No super. Poroèaj, ko bo kaj novega.

LP
SEVEDA bom.

LP
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #35 : ponedeljek, 04.07.2005 : 18:00:58 »

sebi, najlepša hvala za link. Berem in berem, pa vidim, da ta kmet dela vse proti zakonom. Npr. tole: gnojevko je treba zaradi izhlapevanja amoniaka zlivati čim bližje tlem-on pa gnoji, da šprica na vse strani. Pri tem je potrebno upoštevati vremenske razmere, zlasti temperaturo in vlažnost zraka ter osončenje-on pa gnoji ob 12 popoldne pri temperaturi okrog 30 stopinj celzija, potem pa še popoldne (2x v enem dnevu) okrog 15 ure, ko je temperatura še za malenkost višja, itd. itd....
Saj bi mu skopirala to vse skupaj, pa poslala na njegov naslov, samo kaj ko hudiča ne bo nič razumel.

Saj pravim, čakam na njegovo naslednjo potezo, potem pa HOP Cefizelj, pa te imamo. Cheesy Wink

LP sončen pozdrav vsem skupaj! Smiley

Glej, da si boš vse dokumentirala - fotografije, z datumi in podatki o vremenu, razmerah itd. - čim več dokazov. Tudi tisti del o količini upoštevaj - če sem prav razumela, je v primeru prašičjega gnoja dovoljeno polivanje s tretjino manj.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #36 : torek, 05.07.2005 : 11:55:19 »

Upam, da ne bom potrebovala sploh. Če ne bo več izzival, tudi jaz ne bom njega.  Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #37 : torek, 05.07.2005 : 17:30:25 »

To  , da ne bo izlival  ...  so pobožne  želje Wink.  Itak , da bo še!  Počakaj  ,da bo gnojna jama zopet polna Tongue.  "jovo na novo".    Roll Eyes
Pri nas  so enega prijavili ker je cisterno pral  kar z vodo iz potoka.  Lahko si  predstavljaš kaj naredi  tako dejanje ribam.  Potem so ga pa prijavili( posneli na kamero),  so  ribiči "popizditis"  dobili  in ukrepali Cool
Sedaj  pa  ribiči veselo v batovcihz  vso bojno opremo na rami  tudi po dva  km, maširajo,  ker jim ta isti pacijent  gume luknja.....  "kao" na njegovo  travco parkirajo avtomobile.  In je hudo oškodovan, zaradi  10  cm  trave  ki jo pomečka  avtomobilska guma.

TRI  krave  mu stradajo,  zaradi te trave.  Da ne govorim,  da  zvečer,  dežura na  svojem travniku  z vilami.  Preganja pa samo tiste,  kateri grejo  po potki, mimo njegovega travnikaz psom na povodcu,  vseh tistih , ki pa svoje  pse  pustijo v  prostem "šetanju", tisti pa  niso  krivi.  Čeprav  serjejo  in ščijejo  po njegovi  velecenjeni  travici,  med njimi tudi njegovo  ščene  pod imenom reksi Tongue.

No mene  ne nadira  več  ker imam  dolgodlakega  dobermana, ki  glave  trga. Wink Roll Eyes  ( to je pa že  druga  zgodba Grin Grin)

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #38 : torek, 05.07.2005 : 17:44:33 »

Ja Damayanti daj še tisto povej.Zadnji stavek imam v mislih Wink.Bog ve kaj si bogemu kmetu natvezila o dobermanih Grin Grin.Mislim,da je za crknit smešno.

Citat
"kao" na njegovo  travco parkirajo avtomobile.  In je hudo oškodovan, zaradi  10  cm  trave  ki jo pomečka  avtomobilska guma.
Moja mami je samo žalostni v dolino gledala,da sem jaz mislila da se bo kar sesedla.So lovci dobili dovoljenje,da na naši zemlji postavijo prežo in potem so svojo lado nivo peljali po 20cm travi 200m.Skratka mami je bla fertik,ati pa jim je še en šnops nesel Grin.

Damayanti na dan z besedami.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #39 : torek, 05.07.2005 : 19:06:01 »

začelo  se je  že  nekaj  časa  nazaj,  ko me  oče, tega kmeta( pacienta  )obtožil  da imam  dobermana Roll Eyes,  ko  sem mu  prijazno odgovorila , da je seter  , me je  pa nazijal,  da naj bom tiho, in kaj bom jaz njemu govorila, da so  Nemci  že  42-ega leta v teh  krajih take dobermane  vozili. Roll Eyes Roll Eyes

Mislim  ,  kaj čem  mu potem  pojasnjevat,  ( star  človek...moder Smiley)  Jaz  nimam pojma  kakšne pasme  je moj pes  ... a ne. Wink Grin

No  to da  jabolko ne pade  , daleč od drevesa  verjetno vsi veste......  sin je  podedoval očetovo modrost Wink  Zelo  rad  pa hodi  v  gostilne. Smiley

In  enkrat  je bil v gostilni,  za  šankom, pa  še  ene par modelov( mojih  znancev) in  vsi  ga  poznajo,  po  njegovih  inteligenčnih podvigih. Wink

Mimo  tiste  gostilne,    pa  midva  z  Damsterjem hodiva na sprehod, in takrat  sem se zadebatirala z  eno  znanko(  pred gostilno),  in moj Damster, ima  pač  neko  čudno navado.  Vsakogar, ki gre  tesno mimo njega  povoha  v    "zadnico",  če  ima  pa  ženska  slučajno  še  mesečno perilo pa  še  malo "  kakor gricka"  in  se  ful  oblizuje.  Moški niso  izjema  tudi njih  obvoha.

In to je "pacijent",  opazil  skozi okno, za  šankom,  prav tako  vsi  ostali,  in so mu naložili,  da je ta pes  nevaren, in da trga  "glave".  Kakšne  glave  so imeli v mislih  sklepaj......  nikakor  ne tistih  nad rameni.   Ker je pač  ta  kmet  bolj  pri  tapametnih  jim je seveda   veselo nasedel......  in  sedaj  se naju  že na daleč izogiba  ker se boji za  svoje "premoženje ".

E  to je to. Wink Grin
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #40 : torek, 05.07.2005 : 19:15:26 »

Hehe Damayanti sem vedela,da bo nekaj podobnega.Samo...a nimaš ti dobermana???

Sam ni neumna tale štorja...o bogi ljudje,ki mi bodo morili Grin Grin.Hvala za idejo.Ker naš počne isto kot tvoj.Ovohava...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #41 : torek, 05.07.2005 : 19:23:20 »

Ja  imam  ja  dobermana Wink Grin   seveda!! Od takrat naprej  ko  so  stari vaški modreci   določili  mojemu psu pasmo  ni več  gordon seter ampak  dolgodlaki doberman Cool.  Slika  levo Grin Wink
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #42 : torek, 05.07.2005 : 19:25:27 »

Tole je malo izven konteksta, ampak Damayanti ima dolgodlakega dobermana, WildAngel pa je nek starejši gospod hotel prepričati, da je njena dobermanka, seter, samo kratkodlake vrste in da on bo že vedel. Pa sva se po dolgem pregovarjanju rajši strinjali z njim. Kaj bo ona vedela, kljub temu, da je na rodovniku to napisano-so jo okrog prinesli. Dobermani so širši in napadalni (mislil je seveda rotweilerje).  Lips Sealed

Pa še ena o kmetih-pri nas se v poletnih mesecih po gozdu tudi sprehajati ne da več, saj se vsake 1/2 minute pripelje kakšen traktor (s cisternami hodijo črpat vodo iz potoka, da ne govorim o oljnih madežih, ki jih puščajo ob potoku), ki pa se seveda na ozki gozdni poti ne more umaknit, tako da se moram jaz s psom v grmovje zakopat, pa še to Bandit čisto znori, ko pelje nekaj cm mimo njega. Kaj hočem, se pač boji traktorjev. Ampak saj sem sama kriva, kaj pa iščem po gozdu.  Shocked

LP
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #43 : sreda, 06.07.2005 : 06:26:49 »

Citat
(s cisternami hodijo črpat vodo iz potoka

Tudi to je prepovedano. Piščite številke okoljskih inšpektorjev in prijevite! Tudi v potokih mora biti zagotovljen sprejemljiv ekološki pretok (Qes) - je tista količina in kvaliteta vode, ki zagotavlja ohranitev ekološkega ravnotežja v in ob vodnem prostoru - saj vodo jemljejo tako rekoč za namakanje.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #44 : sreda, 06.07.2005 : 08:26:36 »

Ampak na žalost se pri nas kmetje obnašajo, kot da je cel gozd njihov. Imamo tudi nek izvir, ki je bil pred leti obnovljen in je veliko ljudi hodilo tja po vodo (naravna voda in to). Sedaj pa je tam vse od olja, s traktorji vozijo po lesu, ki ščiti izvir, tako da je že vse prav ubogo, ko pa tam zmanjka vode, pa hop v potok.
Vaščani smo to pač sprejeli, saj nismo vedeli da tega ne smejo. Sem pa zadnjič v potoku videla, kako ribe skačejo proti toku in "iščejo vodo", saj je potok že zelo plitev.

LP
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kmetje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines