mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:22:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kmetje
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kmetje  (Prebrano 34447 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #60 : torek, 13.09.2005 : 20:48:48 »

Sori Rem...jaz ga bom šla jutr postavt 5cm za cest,2m visok in 5cm narazen.Točno to bom naredil...nej "rabutajo" jabolka,hruške,slive vse živo...ampak BUČ mi pa ne bojo...tega se pa ne gremo.mislm to me pa popen.Prid do hiše,vpraši pa jo dobiš.Ne boš pa ti po njivi tacal ipd.Pa ,da ne bi kdo rekel zakaj jih mamo tako za cesto.Od ceste so 3 m...pred lanskim so bile pa v dolini.Neeee gospod je z avtom prišel po razmajani poti.Da se ne bo samo čez kmete pljuvalo...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #61 : torek, 13.09.2005 : 20:58:08 »

Sori Rem...jaz ga bom šla jutr postavt 5cm za cest,2m visok in 5cm narazen.Točno to bom naredil...nej "rabutajo" jabolka,hruške,slive vse živo...ampak BUČ mi pa ne bojo...tega se pa ne gremo.mislm to me pa popen.Prid do hiše,vpraši pa jo dobiš.Ne boš pa ti po njivi tacal ipd.Pa ,da ne bi kdo rekel zakaj jih mamo tako za cesto.Od ceste so 3 m...pred lanskim so bile pa v dolini.Neeee gospod je z avtom prišel po razmajani poti.Da se ne bo samo čez kmete pljuvalo...

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

A  boš  konec oktobra imela  še kakšno ?  Tako  veliko lepo rumeno  bi ...Wink...Ponižno prosim  Smiley Wink
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #62 : torek, 13.09.2005 : 21:53:37 »

He, he jaz se menim od tistega el. pastirja za  za krave Grin, jih je za njim ene 15, lepih rjavk,pa je našega malega malo skrbelo kaj je na drugi strani, dotaknil se je pastirja s tistim kaveljčkom pri povodcu, ga je streslo da  j e zacvilil na glas pol pa začel bežati,da bi rabila rolerje, da bi ga dohitela, ko sva se vračala po isti poti nazaj je bil na tistem mestu,kjer se je to zgodilo nasršen kot jež, poleg je šel pa tako lepo, da mi je bilo žal, da ne vidi inštruktor iz šole.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #63 : sreda, 14.09.2005 : 12:41:50 »

He, he jaz se menim od tistega el. pastirja za  za krave Grin, jih je za njim ene 15, lepih rjavk,pa je našega malega malo skrbelo kaj je na drugi strani, dotaknil se je pastirja s tistim kaveljčkom pri povodcu, ga je streslo da j e zacvilil na glas pol pa začel bežati,da bi rabila rolerje, da bi ga dohitela, ko sva se vračala po isti poti nazaj je bil na tistem mestu,kjer se je to zgodilo nasršen kot jež, poleg je šel pa tako lepo, da mi je bilo žal, da ne vidi inštruktor iz šole.
Huh- bogi Bond. Pri nas smo tud to že doživeli. Je bila Gina pač malo preveč radovedna... je res tako hudo  zacvilila  Lips Sealed Še potem se je vsa tresla, ko smo vračali in tudi drugič v avtu, ko je ven zagledala kravice, se  je tresla.
Verjamem, da ni prijetno  Undecided, me pa zanima, če strese isto, če se dotakne žival ali s telesom ( dlako ) ali s smrčkom ( ki je vlažen ) , najhuje pa je res verjetno, če se s kovinsko ovratnico.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #64 : sreda, 14.09.2005 : 12:53:28 »

Se mi zdi. da  je odvisno s čim se dotakne, tam kjer je poligon za šolanje psov so tudi konji, vse je ograjeno z el pastirjem, psi so kar precej tacali tam okrog pa ni nobeden nič zacvilil, tudi naš ne,ko smo lastniki psov preverili s prstom koliko trese je bilo čisti minimalno, Bond se je pa tukaj dotaknil s kovinskim delcem,ki je na povodcu, po moje ga je zato tako grdo ruknilo, v glavnem si je zapomnil tisi kraj. Sama pa potem nisem upala probat kako trese, je bil tam še en moški pa je bil še večji strahopetec kot jaz, je začel kar bežat ko je videl kako Bond cvili.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #65 : sreda, 14.09.2005 : 13:17:53 »

he he, moje gredo mimo električnega pastirja daleč okoli, če je vključen seveda, to točno vejo. Mislim da je ta previdnost še od takrat, ko je Lana nagrizla kabel pod napetostjo, pa je nekajkrat prebilo, je sekal kot bi z bičem pokal. Od takrat je vse kar je pod napetostjo varno pred psi. Samo ne vem, kako so to dopovedale tamladim, ki tistega električnega pokanja niso doživele.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #66 : sreda, 14.09.2005 : 14:41:59 »

Se mi zdi. da je odvisno s čim se dotakne, tam kjer je poligon za šolanje psov so tudi konji, vse je ograjeno z el pastirjem, psi so kar precej tacali tam okrog pa ni nobeden nič zacvilil, tudi naš ne,ko smo lastniki psov preverili s prstom koliko trese je bilo čisti minimalno, Bond se je pa tukaj dotaknil s kovinskim delcem,ki je na povodcu, po moje ga je zato tako grdo ruknilo, v glavnem si je zapomnil tisi kraj. Sama pa potem nisem upala probat kako trese, je bil tam še en moški pa je bil še večji strahopetec kot jaz, je začel kar bežat ko je videl kako Bond cvili.

Ja  za konje  je bolj nežen  pastir Grin Wink.  Krave  pa  rabijo  več  voltaže  , da se jim dopove kje jim je meja..... Grin ( Zato  pa so   goveje zmerljivke med ljudmi  tako  uporabne Grin Grin)
Moj  Damč, je imel  prvo srečanje z  električnim pastirjem ko je bil star 5 mesecev.  Ampak  si ga je zapomnil,  za  vekomaj. Cheesy
Najprej  mi je ušel Angry, pri  vstopu  k  kravam  , ga je na srečo  zgrešil,  potem  je    dirjal med kravami  in lajal  na njih Angry,  nato se je preganjal  z  teličkom,  da ne omenim  kolikokrat ga vrglo  iz  ovinka  direktno  v drek  in  blato Tongue.  jaz sem se  trudila  za ogrado  ga priklicati,  ... izvajala  vse mogoče , da bi ga privabila....  uglavnem ,izgledalo  je kot , da bi  iz  umobolnice ušla sram.  No  in na koncu  sta se  z tistim  malim  teličkom  le približala  ogradi  in,  ko  je  v  igri  odskočil  jih  je  fasal Cheesy.......  kako    je tulil  si  lahko  samo  zamišljate(  kot bi ga zaklali).  Potem je  samo  še  bežal  pred  kravami Smiley.
Lahko  si pa še zamišlate kako je bilo  mene  sram,  ker , sprehajalcev  je šlo takrat  mimo  kot bi jih naklel  in  vsi  so se  ustavili in pasli  zijala  in se  smejali , kako se  tele in pes lovita....  in zraven  so se verjetno  še naslajali  kako  jaz  penim  za ogrado.
Je  pa na koncu  dobil  lekcijo Cool.....  mimo  el.  pastirja  je sedaj  poleg  brez  opominjanja  ..  samo  izpod čela  pogleduje  proti kravam.  Edino problem nastane, ko se je potrebno odmaknit avtomobilu...  takrat  ga je treba  pa skoraj  zvlečt  na  kraj  ceste.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #67 : sreda, 14.09.2005 : 18:38:30 »

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
A  boš  konec oktobra imela  še kakšno ?  Tako  veliko lepo rumeno  bi ...Wink...Ponižno prosim  Smiley Wink

Pa ni blema...sam prid Wink (pred hišo ne na njivo)

Drugače pa je Ron pastirja fasal 2x in ga sedaj lepo povoha (na 5cm) in ugotavlja kaj je v njem.Pravi kmečki fant Grin Grin...bi pa samo nekaj dodala.Za konje se uporablja MOČNEJŠI pastir.Saj pri nas je tako.To pa zaradi žrebeta,ki:zleze pod njem,ga pregrizne,potrga (elektrika pa je v njem!).Tako,da je bil danes 4 dan zapovrstjo,ko je bil zunaj Angry.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #68 : sobota, 01.10.2005 : 12:10:27 »

No naše buče so lepo na varnem doma.Hehe.Ena izdmed njih pa tule Wink.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #69 : sobota, 01.10.2005 : 12:32:01 »

Primerne za noč čarovnic Cool
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #70 : ponedeljek, 24.10.2005 : 19:36:14 »

Moji so se že vsi spoznali s pastirjem.. Timi je enkrat lezel spodaj, ma ga je odneslo par metrov, medtem ko je Dino lezel pod njim in spet nazaj, pa niti trznil ni. To je bil pastir za krave.

Lucho je pa v njuško spajtljalo, ko sem jo imela s sabo na šihtu in je hotela malo v lonžo k kobili z žrebetom.
Potem se je tiste ograde ogibala na par metrov Tongue Aja, mene je enkrat tudi-prav tako na šihtu, najprej sploh nisem dojela kaj je to bilo, tak hecen filing Grin

Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #71 : ponedeljek, 31.10.2005 : 18:45:48 »

Mi smo tudi v noska fasali včeraj  Roll Eyes
Saj je fajn, vsaj ne bo silila h kravam. Kaj pa vtika smrček, kamor ni treba  Cool

Smo razmišljali, da bi s pastirjem ogradili še vrt in rože. No ja, saj zdaj ni več potrebno, ker rož več ni - se je tašča prejšnji teden cel vikend ukvarjala z rožami, posadila goro vijolic, mačeh, ciprese, uredila skalnjak, vse po barvah razporedila ...

Potem smo pa Kalo spustili na dvorišče za 10 minut brez nadzora  Cry

Kolk se je mogla zabavat ... čisto vse rože je potrgala, nesla na travo in počasi trebila. Skalnjak je razkopala, ciprese pa samo pomendrala, ker ji menda ni bil okus preveč všeč ...

Tašča pa v jok  sram
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #72 : torek, 14.11.2006 : 16:41:28 »

Pri nas je situacija skorajda že nevzdržna. Kmetje trosijo, vozijo gnojnico povsod, ampak res povsod, tudi v neposredni bližini hiš. (100 m) Dva dni nazaj mi je slučajno pobegnil pes, (bil je že skoraj na povodcu, pa se mi je na nek "čaroben" način zmuznil iz rok. ) Angry Pride čez prb. eno uro nazaj, čisto polit z gnojnico, tako da sumim, da ga je nekdo polil namerno. Moj pes je tak, da je zaupljiv do ljudi, skoraj preveč zaupljiv, ampak kmetje pri nas na Dolenjskem pa so postali pravi svinjaki našega sprehajalnega in naselbinskega okolja. To ni niti zdravo niti prijetno okolje.  Angry

LP, Branka
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #73 : sobota, 25.11.2006 : 11:10:10 »

V pomoč če se da komu brat

http://okolje.arso.gov.si/onesnazevanje_voda/predpisi/20060111_141316_Mejne_vrednosti_za_vnos_v_tla.pdf

Lp,B.
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #74 : sobota, 25.11.2006 : 11:12:13 »

Aja, da ne bo treba vse prečesat, v 9. členu je tematika gnojnica  Wink.

Lp, B.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kmetje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines