mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 01:57:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kmetje
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kmetje  (Prebrano 34366 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #75 : nedelja, 23.08.2009 : 10:22:42 »

Kar tukaj bom napisala. Sredi idile kmečke, kjer zdaj živim, smo na sprehodu med lepo urejenimi polji, našli odrto trupelce zajca ali mačka. Nedotaknjeno, samo kože ni več imelo.

Bi kaj pomagalo, če pokličem policijo ali uradnega veterinarja?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #76 : četrtek, 29.07.2010 : 13:57:24 »

Kmetje ja...spet imajo tekmo v trosenju gnojnice... bruham se počutim, kot da spim sredi hleva pod kravami...
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #77 : četrtek, 29.07.2010 : 14:00:49 »

Jp. krasno za učenje psa, kam lahko stopi in kam ne  Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #78 : četrtek, 29.07.2010 : 14:10:05 »

Hehe, Zoia, si pa optimist  Smiley dobra si, da tako razmišljaš, v meni se sam jeza nabira....

Pri nas nikamor, ampak res. Skoraj vse površine, razen tiste res blizu urbanega naselja so pognojene. Vse rjavo...

Dež pada, pa tekmujejo, kdo bo več raztosil. Imamo eno veliiiko kmetijo v bližini, kjer oče in sin "ukurblata" vsak svoj traktor (kateri je širši od enega pasu ceste), ter hitro začneta vozit. Res smrdi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #79 : četrtek, 29.07.2010 : 14:27:57 »

Kmet prav: če prej ne smrdi, potem ne diši
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #80 : torek, 09.11.2010 : 12:01:38 »

 http://24ur.com/novice/slovenija/obvezno-prekuhavanje-vode-2.html

očitno mora biti nek hud presežek, da se je pojavilo v medijih. jezen
za svojo oklico lahko trdim ,da niti v enem potoku ni več voda pitna( niti za pse) ... čeprav je le ta bila še dobre 4 leta nazaj.

zadnje kopanje psa v potoku je bilo pred 3-mi leti posledica  mesec dni zdravljenja in vsakodnevnega kopanja..ker sta se oba skoraj do kože ogulila. da izpuščajev ne omenjam Lips Sealed.
Pitje iz potoka.. ( sosedov pes) huda zastrupitev...zdravljenje ( ne vem kako dolgo)

To je  skrb za okolje naših vrlih  kmetovalcev . Angry
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #81 : torek, 09.11.2010 : 12:34:17 »

Fajn, da takole zvem, sploh ker stalno na pipi visim  Roll Eyes Imamo pa drugače v okolici še par izvirov s čisto pitno vodo tudi za ljudi.
Logiran
sansa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 219


WWW
« Odgovor #82 : torek, 09.11.2010 : 13:38:40 »

Grdobe neodgovorne pohlepne.  Angry
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 13.06.2013 : 10:01:32 »

Spet kopljem na površje staro temo.
Želela bi vas opozoriti, da vsi kmetje niso "kmetje". Na našem koncu se je začela prva košnja. Zelo pozno. Po eni strani se razni strokovnjaki razburjajo, če kosijo prezgodaj, ko rože še ne odcvetijo, ker potem ni semena, po drugi strani pa je letos situacija taka, da se kosi pozno.
 To pomeni, da so v travah lahko že mladiči srn.
Kakšne travme doživljajo kmetje, ne ve vsak. Brez heca. Lahko prehodiš cel travnik in pregledaš vse. Srn ne boš videl. Trava je ogromna in poležana. Name  se je obrnil kmet, če bi moj pes mogoče opazil srninega mladiča v travi. Oni, jagrski bi ga ubil, če bi ga našel. Med samo košnjo mora kmet gledati nazaj, na kosilnico. Ogromna trava se namreč zabaše v "kardan". In to mora čistiti na nekaj deset metrov. Mladič srne bi bil lahko samo nekaj metrov stran, pa se ne vidi.
Hočem vam povedati, da veliko kmetov stori marsikaj za zaščito divjadi, pa se včasih vseeno zgodi, da je srna pod kosilnico. Na kakšen način to popolnoma preprečiti, pa ne moremo ugotoviti, žal. Travnike ne moremo cele ograditi, kot avtocesto. Pa se tudi tam znajde srna.
Preden bodo v rumenem tisku objavljene kakšne nazorne slike posledice brezsrčnih kmetov in bodo padale žaljivke na vse na splošno, vas opozarjam, da ne smemo biti tako površni. Ne spadamo vsi v isti koš!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #84 : četrtek, 13.06.2013 : 10:05:46 »

bamfel, res je tako. Niso kar na splošno vsi kmetje nemarni in pohlepni, sigurno niso vsi za v isti koš.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #85 : četrtek, 13.06.2013 : 10:09:23 »

Ravno včeraj sem prebrala, da je dan/večer pred košnjo fino prehoditi cel travnik s psom. Da sicer srnica zato ne bo zbežala, pač pa jo bodo do naslednjega dne starši preselili drugam, na varno.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #86 : četrtek, 13.06.2013 : 10:11:49 »

Spet kopljem na površje staro temo.
Želela bi vas opozoriti, da vsi kmetje niso "kmetje". Na našem koncu se je začela prva košnja. Zelo pozno. Po eni strani se razni strokovnjaki razburjajo, če kosijo prezgodaj, ko rože še ne odcvetijo, ker potem ni semena, po drugi strani pa je letos situacija taka, da se kosi pozno.
 To pomeni, da so v travah lahko že mladiči srn.
Kakšne travme doživljajo kmetje, ne ve vsak. Brez heca. Lahko prehodiš cel travnik in pregledaš vse. Srn ne boš videl. Trava je ogromna in poležana. Name  se je obrnil kmet, če bi moj pes mogoče opazil srninega mladiča v travi. Oni, jagrski bi ga ubil, če bi ga našel. Med samo košnjo mora kmet gledati nazaj, na kosilnico. Ogromna trava se namreč zabaše v "kardan". In to mora čistiti na nekaj deset metrov. Mladič srne bi bil lahko samo nekaj metrov stran, pa se ne vidi.
Hočem vam povedati, da veliko kmetov stori marsikaj za zaščito divjadi, pa se včasih vseeno zgodi, da je srna pod kosilnico. Na kakšen način to popolnoma preprečiti, pa ne moremo ugotoviti, žal. Travnike ne moremo cele ograditi, kot avtocesto. Pa se tudi tam znajde srna.
Preden bodo v rumenem tisku objavljene kakšne nazorne slike posledice brezsrčnih kmetov in bodo padale žaljivke na vse na splošno, vas opozarjam, da ne smemo biti tako površni. Ne spadamo vsi v isti koš!

Se podpišem, in kolikokrat se ob branju te teme ugriznem v jezik in si mislim, vi kar udrihajte po kmetih, dejansko pa niti eden od vseh, ki tako hitijo blatit kmete ne vedo kaj kmetje preživljajo, kako se počutijo, ko pride mala srna pod kosilnico, pa čeprav se po drugi strani jezijo, ker jim jeleni uničujejo travo, da morajo na koncu krmo dokupovati da lahko njihove živali preživijo zimo.

Ah v bistvu precej škoda mojega časa in mojih besed.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #87 : četrtek, 13.06.2013 : 10:14:02 »

Ja, to sva prakticirala z našim Fredom. Pa ne samo na našem travniku, pač pa še po nekaterih drugih. Vsekakor je pa prijeten občutek, ko laziš po travi, ki ti je skoraj čez glavo, nabiraš klope in se tolažiš s tem, da si mogoče vsaj kakšni srni rešil življenje. Jih je letošnja zima zelo razredčila.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #88 : četrtek, 13.06.2013 : 10:22:15 »

U, to bi bila pa sanjska služba za Xeno! Izganjalec/nakazovalec divjadi.

Me pa kar zmrazi ob misli, kako mora biti nekaterim prav stresno ob košnji, saj ne vedo, kaj bodo kljub pazljivosti dobili pod stroj.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #89 : četrtek, 13.06.2013 : 10:25:47 »

Boni bi bila tudi taprava za kaj takega. Takoj greva kakšne travnike prehodit.  Smiley
Ja, niso vsi isti. In verjamem, da se zaradi tega lahko še kako sekirajo... Undecided
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kmetje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines