mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 07:42:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali lovci lahko...?  (Prebrano 49290 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #150 : četrtek, 12.08.2010 : 22:11:31 »

Jaz se tudi vsakič zgorzim, ko vidim take zadeve.
Takšen komot ustreli tudi va, ki stojite za psom. Tale očitno ni bil privezan, ampak lahko bi tudi bil in oboroženih psihopatov pod pretvezo lovstva je očitno preveč.

Pa sej težijo povsod. Nam so se na treningu reševanja hoteli pametovat, da plašimo divjad, oni pa s pouško v roki in z velepomembnim egom. Celo iz travnika, kjer smo imeli dovoljenje lastnika so nas hoteli sterat, da ki je njihovo lovišče.  Shocked
Naj si ga kupijo pa bo njihovo.

Bi jo prijavli zaradi spuščanja psa in bi bilo.

Da se moramo skrivat zaradi nekaj debilov ali biti v strahu, ko se gre na sprehod v gozd, da se bo kaz godilo. Gozd NI javna površina in dokler se ne počne prepovedanih stvari (gonja recimo) ti nima nihče kaj težit. Je hoja v gore pozimi dosti hujši stres za divjad kot pa sprehod s spušenim psom po kaki poti, ki ne preganja divjadi, ker je pod kontrolo. Gozdovi niso tako pregledni, da ne more počit še tebe, če maš srečo. kolikokrat se med sabo postreljajo pa ne bodo koga drugega. Verjetno takih nesreč ni, ker se vsi ustrašimo ko vidimo kakšen 4x4 in ne gremo raje v drugo smer.

Zadnje čase pa opažam, da itak vse blazno skrbi kako se ima divjad, ko te iz jipa sredi hoste sprašujejo, kaj tam počnemo. Najbolje, da nas še za emšo vprašajo in naslednjič pridejo s hamerjem.  Lips Sealed
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #151 : sreda, 18.08.2010 : 19:46:51 »

Kaj pa vem, sama osebno z lovci  nimam čisto nobenih problemov (s tistimi domačimi vsaj, z enimi lovskimi turisti smo se enkrat že malo spalčkali, ko so nam šibre frčale okrog glav). Pse imam spuščene (pod kontrolo seveda), pa se samo lepo pozdravimo če se srečamo. Tudi pri treningih z reševalnimi psi še nismo imeli problemov z lovci (enkrat so nas opozorili, ko se je že začelo temniti, da naj se prav hitro spokamo, ker smo delali točno na pasišču od divjih prašičev, pa bi znal kakšen pes kaj fasat, to je bilo pa tudi vse). Je pa zelo zdravo vnaprej prijavit trening pri lovcih, če se gre v kakšen bolj konkreten gozd delat. Da ne bi prišlo do kakšne nesreče. Pa tudi zato, ker imajo ljudje ušesa in če slišijo lajanje v gozdu kaj hitro pokličejo lovce, da tam eni psi spet srne gonijo. In lovci  pridejo (za razliko od večine inšpektorjev) vedno in hitro. Že v naprej nakurjeni in slabe volje.

Je pa tako, da se nekateri lovci ne morejo sprijazniti s tem, da se psov zdaj pač ne sme več streljati kot bi se jim ravno zljubilo. Streljali so jih vedno  in tisti, ki so to počeli iz veselja in ne iz potrebe, to počno še danes. Letos nič pogosteje kot lani ali pred petimi leti, samo da se jim prej las ni skrivil, zdaj pa pridejo v cajteng.
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #152 : sreda, 18.08.2010 : 20:59:06 »

Mislim, da ta zadeva ni bila omenjena na tem foumu, zato linkam, da bo vse zbrano:
http://www.zurnal24.si/primorska/macki-jagodnik-podgrad-178204/clanek
http://www.zurnal24.si/slovenija/kljub-priznanju-ni-bilo-kazni-178578/clanek

"V nedeljo sem prišel zvečer z lova in sem videl, da ponovno s... po parceli. Stekli sta čez dvorišče na nasprotno stran ulice. Me je zagrabila takšna jeza! V tistem trenutku sem ju počil! Tega ne zanikam," je dejal Jagodnik.

Logiran
venera
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #153 : nedelja, 30.01.2011 : 12:15:38 »

Jaz z lovci na srečo nimam slabih izkušenj in moram reči, da se zakonov lepo držijo (psov ne streljajo). In ker je lovec, ki je pristojen za naš okoliš zadnjič v gozdu naletel na psa, ki je preganjal divjad (ga ujel, klical policijo, lastnika, itd.), smo sedaj dobili tablo- pse na povodce Shocked. Zanima me, če mogoče kdo ve je to samo opozorilna tabla, in ali lovcem daje kakšno pravico? Kot pravico mislim, da lahko dobiš kazen, če nimaš psa na povodcu, ali pa da lahko enostavno ustreli psa, če preganja divjad?
Moj pes ne preganja divjadi in se od mene ne oddalji več kot 20m, zato imam v gozdu vedno spuščenega in ne bi rada plačala kakšne kazni po neumnosti.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #154 : nedelja, 30.01.2011 : 18:31:26 »

kazen v gozdu , ki ni last države ali kakšen park, za spuščenega psa ni osnovana na nobenem zakonu. Je pa kazen lahko konkretna, če lovi divjad. Gozd, ki je lastniški ni j.p.
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #155 : nedelja, 06.02.2011 : 20:59:49 »

Ti lovci bi se morali odeti s svetniškim sijem. Kako lepo skrbijo za divjad in jih varujejo pred psi, da jih le ti ne bi poškodovali. Konec koncev raztrgano truplo je teško nagačit in ga obesit pred vhodom v lovski dom. Srnini parklji morajo biti lepo ohranjeni, da služijo za obešalnik v lovskih kočah. Ah saj res, to da so srne imune na njihovo prekleto streljanje in pobijanje np divjih fazanov, je pa tudi samoumevno. Mimogrede, fazane pri nas gojijo,da jih potem streljajo...ah ti naravovarstveniki.
In še nekaj, iz lastnih izkušenj, lahko imamo napisanih en vem koliko zakonov, ko gre za lovstvo, a so v Sloveniji tako močni, da jim nič ne moreš.
Če bi gledali po tem, kdo največ s svojo prisotnostjo ogroža divjad, bi danes o lovstvu govorili v pretekliku.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #156 : torek, 22.02.2011 : 11:37:28 »

No dejstvo je, da brez lovcev danes ne bi imeli nobene izmed velikih zveri, pa še kašne druge divjadi, ki jo je danes celo preveč, tudi ne.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #157 : torek, 22.02.2011 : 12:23:18 »

Lanabela, si prepričana? Spomnim se, leta 2 in 3, ko je ZOO lj naseljeval rise in divje mačke v Kočevju in na Pokljuki. O kakšnih lovcih tam takrat ni bilo ne duha ne sluha. So bili pa primerki z njihovih vrst, ki so v taistem zoo-ju ponoči organizirali lov na srne v ogradi...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #158 : torek, 22.02.2011 : 13:49:29 »

Povsem prepričana. Risa so ponovno naselili prav lovci 1973.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #159 : torek, 22.02.2011 : 14:22:56 »

Ok, sem bila tam veš. Pa moja teta - tehnični vodja ZOO LJ, veterinar dr. Simčič in mislim da celo dva nemca iz zoo Berlin. Lahko pa, da so sodelovali z lovsko družino ker je bilo naseljevanje načrtovano po njihovih zapisih kje in koliko risov je včasih bilo.
Logiran
marrana
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #160 : ponedeljek, 14.03.2011 : 12:46:51 »

Prosim za pomoc vse, ki se bolje spoznate na lovsko problematiko.
Lovec v nasi vasi nastavlja pasti prakticno v naselju. Ali imam kaksno moznost za prijavo in kam jo moram nasloviti?
Hvala.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #161 : ponedeljek, 14.03.2011 : 13:18:07 »

Prijava na lovsko družino in lovsko inšpekcijo.Vsekakor je lovski inšpektor pravi naslov.
Tjaša
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #162 : ponedeljek, 14.03.2011 : 13:26:33 »

Pasti je prepovedano nastavljati kjerkoli, ne samo v naselju. Tudi lovci jih ne smejo.
Logiran
marrana
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #163 : ponedeljek, 14.03.2011 : 13:40:11 »

Lanabela, tako se mi je tudi zdelo, ja. Najlepša hvala obema!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #164 : ponedeljek, 14.03.2011 : 14:44:03 »

Pasti je prepovedano nastavljati kjerkoli, ne samo v naselju. Tudi lovci jih ne smejo.
Polhanje - žal... Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines