mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:36:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali lovci lahko...?  (Prebrano 49095 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #165 : ponedeljek, 14.03.2011 : 15:13:14 »

ja obstaja nekaj izjem - polhanje, pa nastavljanje pasti za podgane, miši, molje, ose, lubadarje....ampak verjetno niso bile mišljene tovrstne pasti.
Logiran
marrana
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #166 : ponedeljek, 14.03.2011 : 15:17:24 »

Past je tista velika "z zobmi", nazadnje je bila notri tačka, mislili smo, da jazbečeva.. Je mogoče, da bi to bila polhova?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #167 : ponedeljek, 14.03.2011 : 15:38:09 »

Pasti za polhe so majhne "škrinjce", škatlice, ki jih nastavljajo po drevju - točno določeno kdaj in koliko jih lahko.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #168 : ponedeljek, 14.03.2011 : 15:40:09 »

Če je tisto z zobmi nastavljal v bližini naselja, je bila verjetno namenjena lisici, čeprav se notri lahko ujame vse od jazbecev do mačkov.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #169 : ponedeljek, 14.03.2011 : 15:45:27 »

 Lips Sealed bruham
marrana, sicer nisem 100% prepričana ampak mogoče tale past in mesto, kjer je bila nastavljena izpolnjujeta pogoj tudi za prijavo na policijo.
Logiran
marrana
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #170 : ponedeljek, 14.03.2011 : 16:23:49 »

Bom poslikala in poslala tudi na policijo. Sem tako besna ...  butnglavc
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #171 : petek, 20.01.2017 : 10:32:44 »

Še tukaj

V soboto in nedeljo bomo na Cacib Ljubljana zbirali podpise proti odstrelu volkov. V Sloveniji so namreč zaščitena vrsta, lovci imajo pa hude apetite po njihovih trofejah. Vsako leto si izborijo odstrel določenega števila volkov.
Populacija volkov je absolutno premajhna, da bi si tukaj lahko privoščili kaj takega. Seveda se pa šakal potem lahko nemoteno širi in pleni drobnico.
Volkove namreč ustrezna ograja ustavi, šakalov ne.
Tudi zavarovalnice nam delajo škodo. Ne povrnejo odškodnine v primeru, da bo lastnik napisal, da mu je ovce pobil šakal. Ker to ni avtohtona žival. Zato vsi napišejo, da mu je klal volk. In statistika je porazna.

Če bi želeli kakor koli pripomoči k boljšemu stanju, lepo povabljeni, da prispevate svoj podpis.

Lep pozdrav in hvala.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #172 : petek, 20.01.2017 : 11:26:48 »

Šakal ni tujerodna vrsta.
Študija potrdila, da je šakal avtohtona evropska zver
Šakal je domorodna vrsta
Golden jackal should not be treated as an alien species in Europe
Legal implications of range expansions in a terrestrial carnivore: the case of the golden jackal (Canis aureus) in Europe



Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines