mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 11:26:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kašelj
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kašelj  (Prebrano 20135 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #15 : ponedeljek, 12.09.2005 : 13:04:29 »

Pozdravcek

No ker vidim da je tema kaselj malo zazivela... lahko povem svojo izkusnjo do konca..
Ker se je kasljanje ponovilo.. smo dali Tilly se enkrat slikati pljuca in srce... Pokazalo je to... da je z srcom in pljuci vse ok... Nakar smo pregledali sapnik in ostalo... Diagnoza je bila taka... Tilly ima zoozanje sapnika in mora kadar je kriza pokasljevanja jemati tablete... Dugace se pa pocuti vredu... igriva je tako kot vedno.. je in pije tako kot ponavadi... uglavnem je stara Tilly vendar z kašljem... kašelj jo bo spremlal do konca življenja in s tem smo se sprijaznili... pač bo na tabletih ko bo potrebno..
Mislim pa... da ko pes začne kašljat.. da je najbolje da ga čim hitreje odpeljete k veterinarju da se odkrije vzrok.. jaz mislim, da se ne spaca ugotavljati kaj bi bilo... ampak enostavno odpeljes k vetu in nekako on ugotovi cemu je vzrok kasljanja...
Pri nas smo ugotovili sele po pol leta.. in zal mi je da se ne da psa prej na preizkavo da se ugotovi kaj je... ce bi ze prej vedela kaj ji je... bi se ze prej zdravila s tableti... ne pa da smo jo pitali z antibiotiki in raznimi drugimi skodljivimi stvarmi...
Hvala bogu da je samo to in da ni bilo kaj hujsega

LP
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #16 : ponedeljek, 12.09.2005 : 13:17:34 »

Zožanje sapnika?? Zakaj pa pride do tega? Je to prirojena hiba kakšne pasme? Znane so mi težav buldogov in ostalih "kratkogobčnih"pasem pri dihanju, o zožanju sapnika pa slišim prvič. Shocked
Logiran
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #17 : ponedeljek, 12.09.2005 : 13:36:10 »

Pa niti ne vemo zakaj je do tega prislo. Smo z vetom govorili in ugotavljali vzrok. Eden naj bi bil zato ker jo je leto prej zadel predvrocinski udar in je lahko to udarilo na sapnik... drugo bi lahko bilo to prirojeno... vendar kolikor sem sprasevala vzreditelja njegovi psi nimajo tega oz. nebi vedel za prednike ali je kateri imel ta problem...  Sama pasma ni podvrzena k temu... tako da res ne vemo kako je do tega prislo... je pa resnicno nas cudilo to ker se je pojavilo pri dobrih stirih letih sredi zime...
Sedaj ko je lepo soncno vreme nic ne kaslja... ko pa se vreme spreminja... in ko je mrzlo/toplo zacne pokasljevati... tako da ji damo tableto ki prime po cca. 30 minutah in deluje 8 ur.
Tablete dobro prenasa... smo pa tudi ugotavlali ce je to kaj pogojeno z malo preveliko telesno tezo... samo tudi ne vemo... Tilly je whippetka ki ima plecne 54 cm in 16 kg...
Whippeti samci pa imajo pri tej velikosti 13-14 kg... tako da imamo tudi dieto in bomo videli kako in kaj bo...
Po moje da vzroka za to nikoli ne bomo ugotovili... mi je pa najbolj pomembno da sedaj vemo kaj je in na kaksen nacin ji lahko pomagamo...
Na zacetku ko smo ugotavljali kaj bi ji lahko bilo nam je dal vet pet razlicnih diagnoz, ki pa smo jih pocasi crtali iz nase liste... Najprej je bil kuzni kaselj.. Potem popuscanje srca... potem je bilo nekaj z bronhiji (se natancno ne spomnim), potem da se ji lahko pljuca sesedajo.. na koncu pa smo ugotovili za to kar smo najmanj mislili da ima (zoozitev sapnika ob mrzlem vlaznem / toplem suhem vremenu)

Hvala bogu da ni kaj hujsega... in da smo se res maximalno potrudili najti vzrok kasljanja (sicer je trajalo , samo smo ga nasli)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : ponedeljek, 12.09.2005 : 14:22:28 »

Če je kužni kašelj se bo hitro izboljšalo. Ni nujno da kašlja kar naprej, tudi meni so največ kašljali zvečer in zjutraj in tudi sluz izkašljujejo. Pa še ravno zdajle se ta gnusoba zelo hito širi (moje jo še niso fasale tok...tok...) Antibiotiki itak ne pomagajo, kvečjemu kakšno pljučnico preprečijo. Meni se je dobro obnesel čisto navaden janežev sirup proti kašlju.
Če bi se pa kakor koli poslabšalo ali v parih dneh ne bo čisto dober, pa nikar ne odlašaj, pelji ga h kardiologu, tako kot ti svetuje Primavera.
Logiran
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #19 : ponedeljek, 12.09.2005 : 18:54:33 »

No da vam povem da je moja psička stara 9 mesecev in ne vem če je že lahko tako hitro kaj narobe s srčkom kaj pravite?
Logiran
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #20 : ponedeljek, 12.09.2005 : 18:55:44 »

Sicer pa jo bom dala za vsak slučaj slikat da bomo res videli če je kaj narobe in da bom glede tega imela čisto vest.
Logiran
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #21 : ponedeljek, 12.09.2005 : 19:02:33 »

Aja pa še to sem pozabla vprašat. Ali pri slikanju vidijo če je kaj narobe ali jo moram zato peljat h kardiologu,da vidijo ali je s srčkom kaj narobe?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #22 : torek, 13.09.2005 : 11:22:06 »

Zožanje sapnika sploh ni tako redka zadeva, imela sem psico, ki je vse življenje kolikor je bila pri meni pokašljevala, ker pa se stanje ni slabšalo in v bistvu niti ni bilo moteče se v zadevo nismo pretirano poglabljali. Šele čisto na koncu, ko je šla zaradi drugih vzrokov na rentgen, se je spotoma odkril tudi vzrok, imela je zožan sapnik, vendar pri njej ni šlo za prirojeno okvaro, pač pa je nastala, ker jo je imel prejšnji člastnik privezano na verigi, okrog vratu pa je imela tako tesno ketno, da se ji je zažrla v kožo in očitno poškodovala tudi sapnik. Tudi vsakemu psu, ki je privezan in ima ovratnico na zateg se to lahko zgodi.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #23 : torek, 13.09.2005 : 12:38:11 »

Zožanje sapnika sploh ni tako redka zadeva, imela sem psico, ki je vse življenje kolikor je bila pri meni pokašljevala, ker pa se stanje ni slabšalo in v bistvu niti ni bilo moteče se v zadevo nismo pretirano poglabljali. Šele čisto na koncu, ko je šla zaradi drugih vzrokov na rentgen, se je spotoma odkril tudi vzrok, imela je zožan sapnik, vendar pri njej ni šlo za prirojeno okvaro, pač pa je nastala, ker jo je imel prejšnji člastnik privezano na verigi, okrog vratu pa je imela tako tesno ketno, da se ji je zažrla v kožo in očitno poškodovala tudi sapnik. Tudi vsakemu psu, ki je privezan in ima ovratnico na zateg se to lahko zgodi.

Ja,kar se da "humane" kovinske ovratnice na zateg v primerjavi z bodičastimi in električnimi povzročijo mnogo več fizičnih poškodb.
zato bom jaz vedno proti šolanju s temi ovratnicami.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : torek, 13.09.2005 : 16:06:44 »

Ko so pa tako komot...
Logiran
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #25 : sreda, 14.09.2005 : 23:08:23 »

No da vam povem kako je z mojo psičko. Bli sma na slikanju pljuč in srčka. Pljuča so lepa in čista,edino srček je čisto malo povečan. Ampak to je lahko prirojeno. Dali sva tudi kri. In pokazalo je da je pri levkocitih ne vem kako se reče nekaj na meji ali povišano kar kaže na virozo. Tako da smo sedaj skoraj 100% da gre za kužni kašelj. Tako da srčno popuščanje ziher ni, ker bi se drugače v pljučih nabirala voda. Zdaj boma počakali še kakšen teden,da vidima če se bo kaj izboljšalo.No moglo se bi.Tačas pa sma na antibiotikih,da ne stakne slučajno še kakšne pljučnice. Kot si rekla Lanabela se ta gnusoba res hitro širi. V glavnem, da vam povem,da je za mene veliko olajšanje, da je s srčkom in pljučami vse vredu.In da sem upala,da bi bil ta virozni kašelj, ker me je bilo zelo strah,če bi bilo kaj s srčkom narobe.

LP
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #26 : petek, 23.06.2006 : 10:40:30 »

Astor (bernski planšar) že cca 1 teden občasno "pokašljuje". No ja, ne morem reči, da kašlja, ker ni kašelj, ampak meni se zdi, kakor da ima nekaj zataknjeno v grlu in poskuša "odhrkati" (predstavljajte si ,da imate npr: ribjo koščico v grlu in kako bi jo poskušali s hrkanjem odstraniti). Razen tega je kuža normalno aktiven, igriv, ješč. Smo pa trenutno na Clinofugu (ima borelijo).

Ker Astor veliko gloda razne veje, sem najprej mislila, da je samo kakšna trska. Dala sem mu večji kos kruha, vendar ni pomagalo (pri ribjih koščicah običajno pomaga).

Kakšna ideja?
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #27 : petek, 23.06.2006 : 12:10:52 »

Mogoče malo čajčeka, če je prehlajen.  Sem pa slišala, če se psu kaj zagozdi v grlu, da je dobro, če malo vate pomočiš v mleko in mu daš za pojest. Ne vem, če deluje, vsekakor pa ne more škoditi.  Undecided
Lp, Tjaša
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #28 : petek, 23.06.2006 : 13:32:44 »

Žal mi ta kašelj ne deluje kot tipičen kašelj, tako da nekako dvomim v prehlad. Res je tako kot bi se želel nečesa odhrkati.

Sem klicala na veterino, pa so rekli, da če ni hudo, da naj prideva šele v ponedeljek, da bodo naredili vse preiskave, ker gre lahko zgolj za kašelj ali pa srce.  Undecided
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #29 : petek, 23.06.2006 : 15:29:26 »

Mogoče so pa kakšni stranski učinki tablet.  Huh Jih že dalj časa jemlje?
No, upam da bodo ugotovili kaj mu je in da bo vse ok. Povej, kako bosta opravila.  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kašelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines