mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:39:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kašelj
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kašelj  (Prebrano 20074 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #30 : petek, 23.06.2006 : 15:56:45 »

Clinofug jemlje že (meni se zdi) da 18 dni. (3tedenski tretma zaradi borelije). Je rekla veterinarka (po telefonu), da kašljanje naj ne bi bilo v povezavi z borelijo. Zaenkrat bom poizkusila s Panatusom (rekla veterinarka, da lahko), v pondeljek pa na kliniko.  Undecided
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #31 : petek, 23.06.2006 : 16:24:11 »

scythe pa samo kašlja ali ima tudi kak izcedek iz nosu in kdaj bruhal je. Moja je tudi začela samo tako malo kašljati in je vetiji niso resno jemali. No v ponedeljek res na kliniko in naj ga ornk pregledajo....lp
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #32 : petek, 23.06.2006 : 17:11:25 »

Ob tem kašlju nič ne bruha. Je pa zadnjič (nekaj dni nazaj) res bruhal - ampak ne vem če je bilo ob kašlju (me ni bilo zraven). Izbruhal je malo sluzi in trave. Izcedka iz smrčka nima.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #33 : petek, 23.06.2006 : 18:06:50 »

No takrat je tudi Aska samo enkrt nekaj bruhala, drugače samo kašljala,  pa ni imela povišane temperature in ostalih znakov bolezni. No čimprej do vetija...pa upam, da bo kmalu vse ok...lp
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 27.08.2006 : 20:26:05 »

Pozdravljeni,
Imam kuzka starega 13 tednov. Ze 3. dan ko smo ga prinesli domov, smo opazili to cudno izkasljevanje. Isto takso kot opisujete (kot da ima nekaj v grlu in hoce to izkasljat). In tudi hropel je ful. Drugace pa je ze vse skoz zelo zivahen in normalno je. Veterinarka je rekla da je pljucnica in smo zaceli z antibiotiki. Kasljanje se je spremenilo v bolj mokro. Do vceraj je ze skoraj nehal kasljat. Danes je prvi dan brez antibiotikov in kasljanje(tisto zacetno suho izkasljavanje) se je ponovilo. Zdaj me pa ful skrbi ko sem prebrala da je mozno da je kaj v zvezi z srckom. Je pa baje imel visrusno pljucnico, ker jo je tudi nas drugi kuza dobil.
Kaj mislite o tem?
Hjoooj kak je to hudo ko imas bolano zival. Raje bi bla jaz bolana, ker se mi srcek trga ko ga poslusam kasljat:-(
Hvala vnaprej!
Katja
Logiran
suzi buldog
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #35 : sreda, 20.09.2006 : 22:01:31 »

Tudi mi imamo podobne probleme. Naš bulldog je star 8 mesecev pa že 4 mesece deluje malo prehlajen. Na začetku mu je malo teklo iz noska in ob dihanju se je slišalo kot da je vse zamašeno (kot pri prehlajenem človeku). Po obiskih veterinarja, ki je poslušal pljuča in rekel, da so čista in da je neka infekcija više smo jedli synulox cca 10 dni in počasi je šlo na bolje. Predno smo šli pa so se začeli pojavljati neki taki napadi, kot pri zožanem sapniku, ko je kuža par sekund zelo težko dihal. Niso pa se dogajali ob vzburjenju ampak kar iz ljubega miru. Ko smo nehali jemati antibiotike se je v parih dnevih stanje začelo drastično slabšati in dušil se je že skoraj celo noč. Spet ista diagnoza in terapija, le da tokrat ni več pomagala. Sedaj ima druge antibiotike klinofug ampak še vedno ima občasno vse zamašeno in se dvakrat na dan duši. Drugače je relativno živahen, je pa samo če mu daš iz roke iz sklede iste hrane ne poje. Ali ima kdo od vas podobno izkušnjo. Res mi je grozno ga gledat nemočno ko se duši...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #36 : četrtek, 21.09.2006 : 16:11:44 »

ulpi kako je s psičko? Ko se je moja pozdravila, je občasno tudi še kašljala, ampak to samo še takrat, ko je imela ovratnico na sebi na sprehodih. Zato je bila takrat rajši na oprsnici. Sedaj pa tudi s tem ni več problema...lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #37 : četrtek, 21.09.2006 : 17:54:28 »

Tudi nam so svetovali nošenje oprsnice; tako res popazim, ko gremo na daljše sprehode in ob predpostavki, da bo dosti ljudi, psov, mačk, ipd Wink dam raje oprsnico. Je bolje, vsekakor. Vendar... ko je čas za kašljat... kašlja z ali brez oprsnice Undecided
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #38 : petek, 13.10.2006 : 07:36:26 »

Hojla,zgleda se se je kužni kašelj spet pojavil.Pri nas so ga namreč naši psi pokasirali.Pri Berry sploh ni bilo tako hudo,pomagalo je že antibiotik in Panatus,pri Lojzu pa je bila orng kriza.Revež je čez noč začel dobesedno rigati kot osel,pomagala ni nobena stvar.Na koncu se je veterinarka odločila,da mu da Turbogesic,ki se uporablja pri konjih za narkoze.Ne morete verjeti, ampak je celo pomagalo.Sicer ga je dobil minimalno količino,zadet pa je bil celih 24 ur.Vendar se je vsaj to davljenje končalo.Sedaj nadaljujemo terapijo z antibiotiki in Panatusom in se stanje že močno izboljšuje.
LP Tjaša
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 20.12.2006 : 11:07:33 »

Naj še v tole temo napišem, da vsi ki ste bili na razstavi v Celju pazite na svoje pse... Ogromno psov že kašlja in kot kaže gre za kužni kašelj!!!! sram
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #40 : petek, 22.12.2006 : 12:23:33 »

apollo ne samo da kaže na kužni kašelj ampak je celo res.Za nekaj psov,ki so začeli kašljati in sem govorila z lastniki se je pokazalo da so po nekaj odmerkih zdravljenja z Panatus sirupom,Lekadolom boljši in ne kašljajo več. Izgleda da so se pojavili novi sevi tega virusa,tako da bodo morali proizvajalci naresti novo vakcino na novih sevih.Te vakcine,ki so sedaj na tržišču so že malo stare.
LP Tjaša
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #41 : petek, 29.12.2006 : 13:51:06 »

No, zdaj je pa že moj Maj na vrsti    Undecided

Sicer še precej v začetni fazi, ampak ob večjem naporu ali na mrzlem zraku že kašlja.  Od veta je dobil synulox, bomo videli kako se bo razvilo.
Dejansko je res da je na Celjskem koncu prišlo do "izbruha" in je nadpovprečno veliko št. psov obolelo. Pes fantove družine je prvi zbolel in je zelo bogi, saj je celo noč kašljal in zaradi nespanja popolnoma izčrpan. Kot kaže so zdravila prejela, tako upam da mu bo hitro bolje. Zaradi njega sem lahko bila vsaj bolj pozorna na znake svojega.

Želim vam vsem veliko zdravja!  Wink
Logiran

Izis
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #42 : ponedeljek, 15.12.2008 : 11:24:33 »

Hm, mene pa zanima, ce je okuzba s kuznim kasljem mogoca v tem primeru:

Pes od fantovih starsev, ki prebiva v hisi, trenutno preboleva kuzni kaselj. V petek gredo starsi s psom na vikend in jaz pridem v soboto s svojim psom k fantu v hiso. Je mozno, da se moja psicka naleze kaslja (glede na to da je airborne)?

Iz iste posode, vem da se ne sme piti, ker se prenasa tudi s slino, ampak saj to se opere.  Smiley Hvala za odgovor Smiley
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #43 : torek, 26.05.2009 : 14:53:03 »

Ja sedaj tudi moja Nala zelo kašlja. Priprčana sem, da zaradi klimo, ker gre iz tako mrzlega prostora v  takšno vročino. Čisto sem obupana in nevem,kako naj ji pomagam, drugače,kot pa,da jo peljem k veterinarju.
Logiran
vsezasreco
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #44 : torek, 05.01.2010 : 17:45:22 »

Jaz imam maltežana Totota, star je 13 let, zadnje leto je začel kašljati, kot jih je že povedalo veliko, kot da bi hotel nekaj spraviti ven. Pred okoli pol leta je zaradi neke druge težave bil pri veterinarju kjer so odkrili tudi šum na srcu. Zdaj zadnje dva dni bolj pogosto kašlja in me skrbi. Drugače je aktiven, normalno je in pije. Nekateri pravijo naj počakam z veterinarjem in ga pelem ko bo še bolj pogosto kašljal. Kaj vi pravite?

hvala
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kašelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines