mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:52:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Izpadanje dlake
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpadanje dlake  (Prebrano 35430 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #30 : sobota, 12.06.2004 : 15:35:34 »

Lahko, da ima psička alergijo ali pa kakšno bolezen. Mislim, da bi bio dobro, da bi šla k veterinarju Roll Eyes

Sploh pa bi bilo bolje, da bi temo uvrstila med rubriko zdravje Wink

Tu je tema o izpadanju dlake že odprta:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=394;start=0
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : četrtek, 24.06.2004 : 08:14:27 »

tejcca, retriverka, kako ste resili problem z izpadanjem dlake in kaj je bil vzrok.
Kaja, po koliko casa uporabe Missing linka se je dlaka tvoji kuzici izboljsala?
lp, m.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #32 : torek, 06.07.2004 : 14:02:34 »

Uf, nisem si mislila, da bo tudi Bina imela kdaj probleme z dlako... Lips Sealed Undecided

Torej, njen problem je sledeč:

Bini se pojavljajo mesta, kjer je brez dlake. Vet. je naredil preiskus z lučko (za mikrosporijo) in je bilo neg., pogledal je vzorček kože pod mikroskopom in je bilo vse OK. Se pa ta mesta brez dlake pojavljajo večinoma okoli in po vratu, tako da sumimo, da je zaradi ovratnice. Sedaj bo brez in bomo videli, če bo kaj bolje. Dlake okoli vratu nima lepe bele, ampak rjavo, kot da bi bila umazana. In na mestih, kjer je brez dlake, se pojavljajo majhne hrastice.

Kakšno uro nazaj sem si vzela malo več časa in Bino dobro pregledala. In ugotovila, da se gola mesta pojavljajo tudi drugje po telesu. Tam, kjer je golo mesto, je koža rjava (kot da bi bila umazana) in tam ji dlaka odpada v šopkih. Ta gola mesta so velika kot kakšem kovanec za 5 sit.

Sem pa danes opazila bolhe na psici. Tako da jo bom najprej skopala, potem bo dobila ovratnico proti bolham, pa še hrano ji bom zamenjala.

Sem jo že peljala k vet., pa je rekel, da bi rad še malo počakal, preden ji da antibiotike.

Ali ima kdo kakšno idejo, nasvet?

Imela je tudi Missing link (3 mesece ga je jemala, nazadnje 3 mesece nazaj). Upam, da se ji bo kmalu popravilo, ker me že skrbi, kaj bi bilo lahko narobe.

Jo pa nič ne srbi.

Lp jana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #33 : torek, 06.07.2004 : 14:14:53 »

glede na to, da si opazila bolhe, gre mogoce za alergijo nanje oz. njihovo slino (ce se temu tako rece...).
Drugace pa ima Spela podobne simptome, samo v parkrat in zmeraj hujsi obliki...
 Undecided Pri nas se je tudi zacelo z malimi plesami, zdaj dobi pa rdece spuscaje, ki postanejo gnojni (izgleda kot neki mozoljcki), iz njih pa potem nastanejo hraste/prhljaj. Tudi njej dlaka izpada v sopih in na teh "bolnih" mestih izgleda kot da je mastna. To ima zdaj ze po desnem boku in zgornjem delu hrbta. Zadnjih 14 dni dobiva normaderm kapsule, missing link in kopala sem jo s protialergijskim samponom (Allercalm), s cimer pa smo nehali, saj se mi zdi, da ji se bolj susi kozo.
Mi gremo ta teden se na pregled k dr. Tini Kotnik (dermatologinja) na kliniko v Mestni log.
Jo pa najverjetneje srbi, ker se precej grize, pa tudi praska. Bolh nima. Trenutno menjamo tudi hrano, ceprav mislim, da ni hrana kriva (prej kaksna trava).
cisto smo ze depresivni...  Cry
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #34 : torek, 06.07.2004 : 14:19:06 »

ah, ja, sem vedela, da sem nekaj pozabila - mikrosporija ni - smo opravili test z woodovo svetilko in laboratorijske teste.
m.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #35 : torek, 06.07.2004 : 14:21:10 »

Maja, ali mi lahko napišeš tlf. od dr. Tine Kotnik? Če ne bolje drugi teden, jo peljem tja na pregled. Ali se je potrebno naročiti pri njej?

LP jana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #36 : torek, 06.07.2004 : 14:35:37 »

01 477 92 77 - ampak mislim, da je to "centrala".
Ambulanta dela od 8h do 14h, ob petkih do 12h. Je pa tukaj samo se do 15. potem gre na dopust. Trenutno se ne da narocit, ker ima vse polno, meni je rekla, naj kar pridemo enkrat v tem delovniku in da bomo pac pocakali, ce jih bo vec cakalo.
m.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #37 : torek, 06.07.2004 : 14:48:00 »

Maja, oprosti sem sele zdaj videla, da si me nekaj vprasala.... sram
Mi smo prve spremembe na obeh psih opazili se preden smo pojedli celo vrecko. Don je vrecko pospravil v kaksnem mesecu, Kaja pa v dveh (ne vem tocno, ker je ML jedla tudi Vini obcasno).
Kaj pa Spela in Bina jesta?
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #38 : torek, 06.07.2004 : 14:51:39 »

Spela je bila do sedaj na Boschu + mojih kuharskih umetnijah, zdaj pa menjamo brikete na Canidae + kuharijo. Ceprav se mi zdi, da pri Speli ne gre za alergijo na hrano, da je prej v igri kaksna trava, frontline ali pa kaksna Savska bakterija. Ne vem...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #39 : torek, 06.07.2004 : 14:54:46 »

Kaj pa Spela in Bina jesta?
Bina pa je sedaj 5 mesecev imela ProPlan (lososa), težave pa ima približno mesec dni? ali bi lahko bila kriva hrana Huh Danes bom malo primerjala hrano in se verjetno odločila za Nutro (ovčetina in riž).

Je pa vsaj to dobro, da je nič ne srbi, ampak vseeno se ji mesta brez dlake kar širijo Lips Sealed Undecided

Lp jana
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #40 : torek, 06.07.2004 : 16:08:13 »

Cisto neumestno: Sojino olje je dobro za dlako in kozuh..Tako da  zlica na dan v hrano..
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #41 : torek, 06.07.2004 : 17:55:42 »

jaz ji dam vsaj 3x na teden zlico olivnega...
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #42 : torek, 06.07.2004 : 17:58:44 »

Naša psa sta imela po trebuščku in ikrog lulčka čisto majčkene krastice in tam je začela potem odpadat dlaka. Prvič, ko sem to opazila, sem ju začela mazat z Plivaseptom (roza milo) in je izginilo. Milo sem dobila, ko je bil Whisky mladiček in je imel po trebuščku male gnojne mehurčke. Je pa to neka reakcija na košeno travo, saj se težave pojavijo vedno, ko se valjata po njej!
Je pa to res le na trebuščku in na majhnih površinah. In psa nič ne moti.
Bina, a si ji mogoče dala kakšne nove ampule?
lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #43 : torek, 06.07.2004 : 18:05:08 »

Bina, a si ji mogoče dala kakšne nove ampule?
Razmišljam danes že cel dan, kaj se je v njenem življenju spremenilo, da ima sedaj tako reakcijo. Ne, dobila ni nobenih ampul. V bistvu sem ji danes prvič kupila ovratnico proti bolham, pa ji je premajhna (tudi tista, ki je dolga 65 cm). Tako da mi ostane samo še špricanje s sprejem proti bolham. Ampul ji raje ne dajem (pri Berotu niso bile uspešne-je dobil bolhe).

Od danes naprej sem ji ukinila vse dodatke v hrani (npr. mleko, skuta, jajca....). Samo še briketi. In bom videla, če bo kaj bolje Undecided Jo pa peljem ta teden nazaj k vetu. Me zanima, kaj bo rekel.

Hvala vsem za nasvete. Upam, da bom kmalu našla vzrok za težave, ker drugače bom postala še siva  Undecided od skrbi!

LP jana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #44 : torek, 06.07.2004 : 18:56:36 »

Bina, ne vem, ce je od hrane, bo treba res veterinarja vprasat. Lahko pa ti povem, da ti bodo v vsakem primeru pac ponudili druge brikete. Undecided
Osebno bi raje za dolocen cas ukinila brikete in poskusila samo z doma pripravljeno hrano (ce jo je seveda navajena). Moji dve dami izgledata super, pocutita pa se se bolje.  Cheesy

Mimogrede, nas vecni driskac Don je tudi sedaj na proplanu (losos) in ga zaenkrat dobro prenasa. Mu pa vseeno se vedno kuhamo, dobiva pa tudi surovo meso. lp
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Izpadanje dlake
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines