mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:41:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Izpadanje dlake
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpadanje dlake  (Prebrano 35431 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #75 : sreda, 14.07.2004 : 10:31:12 »

Jupi!!!  Cheesy Cheesy Z Bino je danes že bolje Grin Grin Grin

Sicer se ji kar fejst opazi, da je nekaj narobe z njeno dlako okoli vratu, ampak ta dlaka, ki ji je ostala, postala spet bele barve (prej je bila rdečkasta-kot da bi bila umazana), koža pa spet postaja lepa, rožasta (prej kot da bi bila umazana).

V ponedeljek je dobila zadnjo dozo antibiotika, vceraj sem klicala veta, da ni nič bolje in sva najavljeni za danes popoldne. Sedaj pa vidim njeno izboljšanje. Samo upam, da ni to samo v moji glavi, da si jaz tega ne zamišljam  Undecided

Še vedno pa me zelo zanima vzrok za njene težave. Bom malo positnarila za erlihijo. In upam, da ni kriva hrana  Lips Sealed Undecided Sedaj je Nutro (lamb) in poje na obrok za 70 g več kot prej ProPlana. Pa se mi zdi prav suhcana in občutek imam, da je stalno lačna Tongue

Maja, kako je kaj s Špelo?

LP jana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #76 : sreda, 14.07.2004 : 11:19:30 »

Tudi boljse. Nima vec tistih mozoljckov. Je sicer se vedno prhljajasta, ampak manj. Pa vidi se, da se rec susi in pod tem je koza ok. Vceraj, ko sem jo cesala, je koncno sla ven samo podlanka in ne vec tudi zgornja dlaka. Pa tudi sicer je dlaka lepsa - ni vec tako rjava ampak crna in spet ratuje nazaj svetleca. Kozuh ima sicer na nekaterih mestih se vedno "prestreljen", se pa rec zarasca. Npr. ene plese na vihru smo se ze cisto znebili.
m.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #77 : sreda, 14.07.2004 : 11:39:20 »

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Super!!!

En velik  Kiss za Špelo in Bino!!!

Upam, da bo šlo tako naprej...

Lp jana
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #78 : četrtek, 09.09.2004 : 07:44:43 »

Nisem našla bolj primerne teme  Undecided

Gali se pri levem očesu naredil "madež" brez dlake, oz. s še čisto malo. Izgleda, da je ne srbi, se pa povečuje.. Zdaj je velik približno za cm2.

Ima kdo izkušnje, oz. kaj bi to lahko bilo?
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #79 : četrtek, 09.09.2004 : 07:59:50 »

Koliko pa je pes star? Če je še mladič bi lahko bil demodex... Preveri pri veterinarju. Ampak če je to samo ena takšna pika, potem ne dovoli veterinarju, da ti da kakšne antibiotike. Ampak raje počakaj, da stvar sama izgine... Sama sem pred časom mislila, da ima moja psica demodex, in sem prebrala ogromno člankov na internetu o tej bolezni ...
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #80 : četrtek, 09.09.2004 : 10:15:08 »

Bonie, Gala je stara 14,5 mesecev. Ne bi rada prehitro zagnala panike, spet pa ne bi bila prepozna.... Undecided
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #81 : četrtek, 09.09.2004 : 11:30:48 »

Maj,
najboljše je, da jo pelješ k veterinarju. Boš vsaj vedela pri čem si... Res je, da je brezdlakasta pika na obrazu, še posebej nad očesom, največkrat prav znak lokalnega demodexa (tako sem prebrala), pa tvoja psica je še tudi mlada, ampak obstaja še cel kup raznih kožnih težav in alergij, ki jih tudi sama ne poznam, pa se podobno kažejo kot opisuješ... Če se neodlakani madež veča, bi jaz psa sigurno čimprej peljala k veterinarju. Ampak jaz mogoče celo prevečkrat letim k veterinarju... Bodi pa vseeno pozorna pri predpisovanju antibiotikov za vsako malenkost in injekcij proti alergijam... Sama imam precej slabe izkušnje s tem. Raje bodi malo bolj tečna in gnjavi veterinarja... To sem se tudi sama že naučila, pa čeprav me zdaj že grdo gledajo, ko se samo pojavim pri vratih...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #82 : nedelja, 07.11.2004 : 21:17:22 »

Maja, malo visje si omenila, da si speli dajala dermanorm kapsule. Kako se je obneslo? Se jih dobi samo pri veterinarju ali se kje? Mogoce poznas tudi olje? lp
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #83 : nedelja, 07.11.2004 : 22:58:20 »

Ojla.
Spelino stanje je super. Sicer problemi z dlako in kozo niso minili ravno v treh dneh, ampak konec dober, vse dobro, ali kao ze recejo. Spelo sem takrat dobesedno nafilala z vsemi moznimi dodatki, ki naj bi pripomogli k odpravljanju tezav s kozo in dlako. Poleg omenjenih dermanorm kapsul - mislim, da se res dobijo samo pri vetu (nisem pa 100%) smo zamenjali brikete, v hrano (kuhano) sem (in ji se) ji dodajala zajbelj in rozmarin, pa pivski kvas, spirulino, laneno seme, missing link ... Kaksen mesec je bila tudi na precej strogi dieti, se vedno ne dobiva nobenih psenicnih zadev (makaroni, zdrob, ...), omejene pa smo imeli tudi vrste mesa. Tako da, tezko recem kaj je najbolj pomagalo...  Undecided Ji pa zdaj teh kapsul ne dajem vec.
No, eno (od) alergij smo le definirali in sicer na cvetaco  Roll Eyes
lp, m.

p.s. so pa tele "kuglice" kar drage. Mislim, da je Spela glede na kilazo morala pojesti 3 dnevno, 100 kapsul pa se mi zdi, da stane okrog 10kSIT.
Logiran
Łyra
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #84 : nedelja, 19.06.2005 : 18:05:49 »

Pozdravljeni!
Imam težavo. Zanima me zakaj moji psici kar naprej izpada dlaka! Ob vsakem letnem času, vedno in povsod pušča dlake! Cry Poskusili smo že vse brikete, tudi za občutljivo kožo in vse mogoče. Ne pomaga nobeno česanje, noben šampon in nič! Mi lahko kdo svetuje kaj lahko še poskusim? Sad Aja, pa še to: krtačim jo 2× do 3× na dan.
Lep pozdrav, Ana & Lyra... Kiss
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #85 : nedelja, 19.06.2005 : 20:52:32 »

Łyra, nič nisi napisala kje biva psička. Če je v stanovanju je to dokaj normalno. Če seveda ni kakršnih koli sprememb na koži in če dlaka ne izpada v šopih, tako da bi bila prav gola mesta. Kar se tiče kopanja psa, preveč tudi ni dobro. Razen če je pes res umazan (ali se povalja po čem) ni potrebno več kot 2-3x na leto. Seveda pa je pomembno redno krtačenje.
Mojemu psu prav v tem času dlaka spet obilno izpada (živi v stanovanju). Pa je bilo že kak mesec boljše. Ampak je zopet bolj toplo vreme.
Jaz mojemu v času obilnega izpadanja dajem vitamine Dermatin (mislim da se ne dobijo več) ali pa Dermanorm kapsule (o katerih je pisala Maja01). Pa seveda krtačim.
Torej če je to le puščanje dlake, ki ni vezano na srbečico, spremebe na koži, gola mesta, preveč prhljaja je normalno.
Lp Katja
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #86 : nedelja, 19.06.2005 : 20:53:06 »

A jo imaš slučajno notri? Ker potem psica nima jesenskega in spomladanskega izgubljanja dlake, ker tudi nima prave zimske dlake. Zato pa dlako izgublja preko celega leta.

Lp jana
Logiran
Evč
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 91


« Odgovor #87 : sobota, 25.06.2005 : 09:58:23 »

Maj: poznam tvoj problem, samo s to razliko, da moj Dart takšen "flek" dobi na zadnjih stegnih. Ko sem to že uspešno odpravila, pa se je danes zopet pojavil. Na prejšnjem pregledu pri vet se ni pokazalo nič posebnega. Mikrosporije ni, parazitov tudi ne, pregledana je bila tudi kri in vse je bilo bp. Zato sem mu zamenjala hrano na Nutro lamb&rice in en teden dodajala B-kompleks (dobiš v lekarni). Zreducirala pa sva tudi vse mlečne izdelke, čeprav je to pomenilo, da se gospod kar dva dni golih briketov še pritaknil ni in pošteno shujšal  Undecided

Kot sem pa rekla se je ta flek danes spet pojavil in bo treba vse skupaj ponoviti. Mesto ga ne srbi le občasno se popraska. Aja še nekaj - zadnjič se je hitro popravilo stanje ko je dobil novo dozo Frontline-a.

Malo nasvetov z moje strani in upam, da bo kaj pomagalo. Pazi na to, če se Gala slučajno praska in če je tako ti svetujem da čimprej k vet, da ne boš sprehajal naokoli "dalmatinčka"  Wink
Logiran
pax
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #88 : sreda, 12.10.2005 : 12:52:02 »

Pozdrav vsem ! Jaz in moj mešanec  Pax sva nova na tem forumu in upam, da naju boste sprejeli! Wink Wink :- Pa kar takoj prosim za nasvet- na koncu hrbta se mu je zelo razredčila dlaka. Bolh nimamo, opazim p ::a tudi ful prhljaja. Kaj bi to lahko bilo? Pomanjkanje nečesa? Help in lp od Tine in Paxa Shocked
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #89 : sreda, 12.10.2005 : 13:21:43 »

s čim ga hraniš? mogoce mu hrana ne odgovarja?   Huh 
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Izpadanje dlake
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines