mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 28.05.2024 : 21:33:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 132   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda  (Prebrano 337949 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1815 : četrtek, 26.02.2015 : 15:57:37 »

MrSD jimgre samo luč ugasnit, pa ga ni od nikoder. Ga pokličeš čez pol ure in več, če se je izgubil ... neee, s Silbo mata žur (kar je tudi slišat Grin). Ko sta aktivirala hrošča na baterije in se je nekam zeletel,, sem mislila, da mamo potres (kake vibracije zmore  Shocked). Potem igra na pianino, pa Silba skoči gor in ... baaaaam. Roll Eyes Pol pa zaspita in mava midva s Flyjem (in Fru) celo posteljo zase Tongue.

Si kar predstavljam tole...a ni fajn, no? ljubezen
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1816 : četrtek, 26.02.2015 : 23:53:14 »

Čist mačja hiša je tole postala, iiiiiiiiiiiiii ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1817 : petek, 27.02.2015 : 10:42:29 »

Si kar predstavljam tole...a ni fajn, no? ljubezen

Must love him ... ljubezen love
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1818 : torek, 03.03.2015 : 15:16:40 »

V soboto je bil krasen sončen dan (z burjo Wink) in izborila sem si pobeg z možgani na off. Cheesy Cool Po kakih dveh urah petkovega nočnega "študija" vzhodne istrske obale sem omagala  in se v soboto odločila za dolino Glinščice. To je skoraj ista lokacija, kakopak. Grin huh V tem kanjonu, katerega vrh se dotika slovensko-italijanske meje in je viden tudi z avtocestnega viadukta nad Trstom, sem bila enkrat samkrat v 4. razredu OŠ, na nepozabnem 5-urnem planinskem pohodu Odprta meja (Krvavi potok - Glinščica - Socerb). Glede na letni čas gneče še ni bilo pričakovati, kač tudi ne, torej, pojdimo pogledat, kaj imamo doma. Z razlogom mi je dolina ostala v tako lepem spominu! love


Pri zadnjih hišah v Boljuncu (v tej vasi smo tudi parkirali) so dobro vidni ostanki rimskega vodovoda iz 1. stol. n. š. V uporabi je bil 500-600 let in še v 18. stoletju so razmišljali o njegovi obnovi za preskrbo Trsta s pitno vodo.



Gospe nista bili razpoloženi za poziranje ... Roll Eyes Tako je ta fotka tudi edina "normalna" pasja s tega izletka. Undecided huh



Po južnem, levem bregu doline, smo krenili proti vzhodu. Klančki so komaj zaznavni, steza skrajno udobna, taka sprehajalna Wink, razgledi pa krasni! V steni stoji cerkvica sv. Marije v Pečah, najstarejša v občini Dolina, prvič omenjena v 13. stoletju. Po strmi stezi se da splezati še višje, a se mi zaradi našega mladeniča, pa tudi besne burje, za to nismo odločili. Tudi Jagi in Fru nad sunki, ki so ju kar malo prestavljali levo in desno, nista bili preveč navdušeni. Evil







Kjer se srečata apnenec in fliš, pada slap Supet.



V skrajnem kotu doline, tik ob slovensko-italijanski meji, pa leži vasica Botač, še do nedavno dostopna samo peš in zato skoraj izumrla. Še v 1. polovici 20. stoletja je tu delovala vrsta mlinov. Zdaj se življenje vrača; celo gostilnica se najde (taka taprava vaška oštarija Grin) in hrana je odlična. njami





Na mostu v Botaču smo stopili na drugo stran reke in se povzpeli na severno/desno pobočje, na traso nekdanje ozkotirne železniške proge Hrpelje - Trst, ki je urejena v kolesarsko-sprehajalno pot in je ena sama dolga razgledna točka. Cheesy





Prepadne stene so seveda raj za plezalce, to je tista pogumna vrsta ljudi, ki jo jaz bolj težko razumem. Lips Sealed Tongue predaja





In še pogled nazaj pred spustom v dolino ... levo zgoraj predori v skalah, tam čez spodaj pa cerkvica.





5 urc fuuul na easy s kosilom vred. Psi so imeli ogromno dela, da so vse tuje časopise prebrali in prevedli. Cheesy
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1819 : torek, 03.03.2015 : 15:21:07 »

Spet eno THE poročilo.  super bravo
Še mene prime, da bi šla pljuča prezračit.  Tongue
Čeprav ste v HrIb spet rili.  trmoglavka
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1820 : torek, 03.03.2015 : 15:32:50 »

Wauuuu, tole pa skrajno lepo izgleda Afro  bravo

Nisem bila še nikoli! (BK)
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1821 : torek, 03.03.2015 : 15:45:04 »

Čeprav ste v HrIb spet rili.  trmoglavka

Dolina je to, ne hrib. Tongue Roll Eyes Če se vrneš po isti poti in greš ali po eni ali po drugi strani, ni nobenega klanca Smiley. Do cekrve tudi ni treba, gre pot spodaj mimo. Pa veš da so železniške trase zelo ravne Wink - ta je dolga 17 km, če se lotiš na Kozini.

Nisem bila še nikoli! (BK)

mamaF, naroči AtuF, da te mora nemudoma peljat na ogled domačih krajev. Roll Eyes Smiley
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1822 : torek, 03.03.2015 : 15:51:32 »



Boš zdej rekla, da ste se do sem s helikopterjem pripeljali, al kaj?   Roll Eyes

PS: Jest bi tut to  ljubezen, samo v hrib pa zdejle res ne morem.  Undecided
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1823 : torek, 03.03.2015 : 15:55:52 »

Pravim, da ni omembe vrednega klanca, če greš po isti strani gor in dol ... in da gor do cerkve ni treba it.  Tole je slikano z železniške trase dol na drugo stran Wink.

Btw, ko smo že pri sprehodih po kraškem robu z razgledom na morje ... must-see sta tudi Rilkejeva pot (Sesljan - grad Devin) in Napoleonova cesta (od obeliska na Opčinah do cerkve na Griži/Vejni). Prisežem, da klancev NI! Smiley Bom napopala kako slikco Cool.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1824 : torek, 03.03.2015 : 15:59:44 »

Pravim, da ni omembe vrednega klanca, če greš po isti strani gor in dol ... in da gor do cerkve ni treba it.  Tole je slikano z železniške trase dol na drugo stran Wink.

Btw, ko smo že pri sprehodih po kraškem robu z razgledom na morje ... must-see sta tudi Rilkejeva pot (Sesljan - grad Devin) in Napoleonova cesta (od obeliska na Opčinah do cerkve na Griži/Vejni). Prisežem, da klancev NI! Smiley Bom napopala kako slikco Cool.
Vam hribolazcem ni niti pod razno za zaupat.  Tongue Roll Eyes Sem jaz tudi ze sla na kak pohod s hribolazci, ki so sveto zatrjevali, da res ni nobenih klancev na nasi poti in potem - klanec za klancem.  Angry Ampak ti klanci za njih sploh niso steli za klance, ker pac niso bili skoraj navpicni, a ne.  predaja
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1825 : torek, 03.03.2015 : 16:39:17 »

Uf!  Globok poklon, že spet!  bravo  In seveda super reportaža.  Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #1826 : torek, 03.03.2015 : 17:21:18 »

O tale sprehajalna potka izgleda pa super Smiley Ves mogoce, ce je prevozna tudi z vozickom?

Kolk je Sky ze velik  Smiley Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1827 : torek, 03.03.2015 : 19:51:39 »

http://si.bikeways.eu/il-sentiero-dell-ex-ferrovia-della-val-rosandra.html
Železniška trasa zagotovo, smo tudi vozičke srečevali. ;-) Je nekaj takega kot poti po Tivoliju.
Začnete lahko v Borštu, kjer pride pot prav v vas.

Logiran
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #1828 : torek, 03.03.2015 : 21:53:20 »

Super, bomo preizkusili, hvala  Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1829 : torek, 03.03.2015 : 23:03:56 »

Btw, ko smo že pri sprehodih po kraškem robu z razgledom na morje ... must-see sta tudi Rilkejeva pot (Sesljan - grad Devin) in Napoleonova cesta (od obeliska na Opčinah do cerkve na Griži/Vejni). Prisežem, da klancev NI! Smiley Bom napopala kako slikco Cool.

Nekaj razglednic s približno z našega sprehoda (februar 2012) po 2 km dolgi Rilkejevi pešpoti (naravni rezervat Devinske stene).





Ravno, urejeno, tudi s sandalčki gre. Cool Nobene bojazni, da bi kdo zgrmel dobrih 80 m globoko v prepad.








Bitko Kiss

Na petih strateških točkah so razgledišča. Tod se je potikala seveda tudi vojska, tako da se najdejo tudi bunkerji, topovska ploščad ipd. (tole spodaj je sicer naravno okno, do katerega prideš skozi bunker).



In Devinski grad na koncu poti.


Logiran
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 132   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines