mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 09:21:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: ribje konzerve
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ribje konzerve  (Prebrano 12165 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« : petek, 15.01.2010 : 14:30:52 »

Bi morala imeti kakšne zadržke pred občasnim hranjenjem z ribjimi konzervami? Nekajkrat sem psu zmešala med riž konzervo tunine/sardelic/Piknik...ipd. in mu je bilo zelo všeč. Se pa sprašujem, če je to zdravo zanj.
Ribe namreč obožuje in kadar imam možnost mu najraje skuham sveže, ni jih pa vedno pri roki.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1 : petek, 15.01.2010 : 14:39:16 »

Mislim, da ni problema.

Jaz tudi to prakticiram. Smiley
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #2 : petek, 15.01.2010 : 14:44:27 »

Občasno po mojem mnenju ok. Tudi moja starejša psica dobi tu in tam kakšno odcejeno konzervo tune ipd., ne bi pa tega dajala vsak dan (vsebnost soli itd.).

Lp.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #3 : petek, 15.01.2010 : 15:17:34 »

Laetitia, samo nekaj - jaz imam zelo rada tuno. Iz tega lahko izhajaš, da je pojem kar dosti. Vem, da ni veliko glede na številko pojedenih konzerv tune, ampak vedi, da sem v 4-ih konzervah do sedaj nič hudega sluteč ugriznila v kost, ki je nisem mogla pregrizniti z zobmi.
In to v tistih, "tanartabulših" in najbolj kvalitetnih konzervah..tist..rumenoplavuti tun v roza embalaži, reklama "vulevupateavekmua" pa to.

Tako da ne vem, verjetno je vse OK, samo jaz vem, da bi najprej do potankosti pregledala in "prešlatala" vsak košček tune iz konzerve.

Sardin in ostalih morskih konzerv ne jem, tako da ne morem reči nič. Preferiram sveže morske dobrote. Vem le to, da so sardine v konzervah zapakirane cele z glavami - ne vem, če je kakšna večja in trdnejša kost tam, naj povedo ostali, če moraš biti slučajno pozorna.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : petek, 15.01.2010 : 15:21:34 »

Jaz dam moji enkrat na (recimo) 14 dni za obrok pasjo rižoto s tuno. Konzervo tune dam kuhat skupaj z zelenjavo in rižem.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #5 : petek, 15.01.2010 : 15:25:56 »

Podobno moji psi enkrat na cca 14 dni radi pojejo kaj ribjega. Vedno pa vzamem konzervo tune v lastnem soku, sardele in tuna v olju se mi zdijo premastni za pse. Je pa za pogledat, ja, če kje kakšna prevelika kost zraven zašla.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #6 : petek, 15.01.2010 : 19:07:58 »



Sardin in ostalih morskih konzerv ne jem, tako da ne morem reči nič. Preferiram sveže morske dobrote. Vem le to, da so sardine v konzervah zapakirane cele z glavami - ne vem, če je kakšna večja in trdnejša kost tam, naj povedo ostali, če moraš biti slučajno pozorna.

jaz sardin tudi ne jem... ampak ne zato ker imajo kosti in glave ( nimajo glav- ) , ampak zato ker so velikokrat z " kaviarjem"( ikrami) in ko to vidim se mi kar želodec obrne bruham

Za pse pa kupujem ali merkatorjeve ali pa šparove( tapocenske), tako sardine kot une najcenejše tune( ki so čisto raztručkane v konzervi), odcedim + dodam olivno olje in zmešam z briketi ali pa še kakšni makaroni.
Dina, itak, če enkrat na teden ni ribe v skledi gladovno štrajka. Tongue
Drugače pa poleti veliko prakticiramo vse mogoče  ribe zunaj na žaru, plus  ostalo(  lignje, škampe, hobotnico izpod peke itd) in vedno od rib  dobita repe in glave Wink, pa kožo in še kakšen kos meska odstopim Cool... nikoli nobenega problema. Je pa res ,da nihče ni goltač- jih konzumirata počasi in z užitkom.

edino kakšnih morskih sadežev pa ne marata... prakticirano, ko sem jima enkrat dala morsko rižoto( se jo je malo preveč naredilo) in Sta z kirurško natančnostjo iz sklede zmetala školjke in lignje.... ravno tako od hobotnice sta samo krompir pojedla...
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #7 : petek, 15.01.2010 : 20:25:42 »

Hvala za odgovore. Tuno ponavadi še dodatno razdrobim z vilicami in bi najbrž našla kosti, bom pa odslej še bolj pozorna. Sardine so pakirane brez glave, kosti imajo pa čisto mehke (zaradi termične obdelave menda), najbrž je mišljeno, da jih poješ kar s kostmi, če ravno nimaš predsodkov :-) Tudi te zmečkam, preden jih pomešam med ostalo hrano, v nasprotnem primeru bi najbrž mali izbrskal samo ribe iz sklede potem pa me debelo gledal češ zdaj pa naj samo riž jem al kaj?
Ko mu pripravljam sveže ribe, pa jih itak do potankosti pregledam, da ne bi kakšna kost ostala. Rakov in mehkužcev še nismo poskusili, bo tudi to prišlo na vrsto in sploh ne dvomim, da mu ne bi bilo všeč. Na morsko hrano je tako nor, da niti mimo ribarnice ne more, ne da bi nos pomolil not. Ponavadi se to konča tako, da prodajalec pride ven z vrečko sardel za "simpatičnega kužka, ki mu dišijo ribe", jaz zardevam, pseto pa zadovoljno opazuje svoj izplen in se oblizuje ob misli na kosilo.
Logiran
galgo
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 16.01.2010 : 08:17:34 »

Vedno pa vzamem konzervo tune v lastnem soku, sardele in tuna v olju se mi zdijo premastni za pse.

Zakaj se ti zdi premastno? Sprašujem, ker vem, da nekateri svojim psom celo dodajajo nekatera olja tudi na brikete, zaradi dlake in se mi zdi nasploh prebave... Ali ne gre toliko za količino maščobe, kot za (ne)kvaliteto le- te? Jaz sicer našemu naredim kdaj riž s tuno, pa dam olje vedno zareven, zato me zanima. Sicer pa to dobi res bolj na dva, tri tedne, tako da verjetno ni tak problem. ? Kosti pa sama tudi še nisem zasledila, tako da hvala za opozorilo. Kolega pa je opozoril tudi na to, da so konzervirane ribe za pse preslane in zato ne ravno priporočljive. Še kdo tako misli?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #9 : sobota, 16.01.2010 : 09:12:03 »

Odvisno kako pes prenaša maščobe. Moj je itak na ribjem olju, kadar dobiva piščančje vratove, dobi vmes tudi celo ploočevinko tunine z oljem vred, ker ga vratovi zapirajo. Nikoli ne driska zaradi tega. Ribje olje pa dobiva vsak dan po žlički, za srčka, dlako in sklepe. Občasno dobi tudi olivno olje na brikete, to je posebna specialiteta Wink.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #10 : sobota, 16.01.2010 : 09:18:35 »

Laetitia, zakaj pa ne kupiš konzervic tune za pse?
Tuna je v lahki psom prijazni želatini in ne v industrijskem olju. Dobi se tudi kombinacijo tune in brancina - krasni kosi mesa brez kože in kosti.
Pri nas to blazno radi pomalicajo - tako pasji, kot mačji del družine.

Lp, Maja
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 16.01.2010 : 10:56:53 »

Zakaj se ti zdi premastno? Sprašujem, ker vem, da nekateri svojim psom celo dodajajo nekatera olja tudi na brikete, zaradi dlake in se mi zdi nasploh prebave... Ali ne gre toliko za količino maščobe, kot za (ne)kvaliteto le- te? Jaz sicer našemu naredim kdaj riž s tuno, pa dam olje vedno zareven, zato me zanima. Sicer pa to dobi res bolj na dva, tri tedne, tako da verjetno ni tak problem. ? Kosti pa sama tudi še nisem zasledila, tako da hvala za opozorilo. Kolega pa je opozoril tudi na to, da so konzervirane ribe za pse preslane in zato ne ravno priporočljive. Še kdo tako misli?
Bolj je vprašanje kvalitete, ja. V konzervah ribjega olja ni ( ki je ok ), olivno je ( kvaliteta sicer vprašljiva, vendar nič groznega ), rastlinskega pa jim jaz ne dajem.
S
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #12 : sobota, 16.01.2010 : 17:21:43 »

Bolj je vprašanje kvalitete, ja. V konzervah ribjega olja ni ( ki je ok ), olivno je ( kvaliteta sicer vprašljiva, vendar nič groznega ), rastlinskega pa jim jaz ne dajem.
S

Tiste ribe ,ki so že" kao" v olivnem  olju so tako ali tako precenjene.
Olivno olje  domače(- mi ga imamo iz Šolte) tako ali tako posebaj dodaš. Wink
Rastlinsko olje- jaz kar precej prakticiram sončnično k briketom in tudi vso hrano pripravljam na sončničnem olju. Olivno pa ne prepražujem.... kvečjemu ga dodam na koncu.( naša dva ga obožujeta)

ravno tako v lekarni kupim laneno olje. Vsake toliko ga dam z rumenjakom. Za dlako Wink

Tapasjih konzerv s tuno pa naši psi tudi povohajo ne Roll Eyes... nasplošno nista konzerva fana Tongue ( razen kakšne pofl konzerve...tisto verjetno bi)
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #13 : sobota, 16.01.2010 : 17:45:42 »

Seveda je tudi pasje konzerve s tuno. Teh z brancinom nisem še našla, bom drugič bolj pogledala.

Kakovost olja v navadnih (človeških) tuninih konzervah je dokaj preprosto določiti. Konzervo daš v hladilnik. Če se olje strdi, je olivno; če pa se ne, je rastlinsko. Ponavadi je mešanica obojega. Pa tiste konzerve, katerih notranjost je bele barve, ustrezajo bolj strogim standardom (pri nas je dovoljeno prodajat tudi navadne, v  mnogih državah EU pa ne).
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #14 : ponedeljek, 18.01.2010 : 11:47:38 »

Pri nas vsi psi(4) obožujejo ribe.Najstarejša se cela proda za kakšno ribico.Dobijo pa kakršnekoli,surove,kuhane,pečene,konzervirane.Pravzaprav dobijo poleg rib skoraj vse kar plava po morju.Sladkovodnih rib ne dajem.Pri velikih ribah izluščim hrbtenico,pri ostalih ne.Glave dobijo vedno za pojest.Če dobijo ribe iz konzerv(te so pri nas zelo redke,ker jim rajši kupim 1/2 kg sardel) nikoli ne odcejam olja.Prav tako nikoli ne dajem posebej olja na brikete.Dobijo pa obvezno po obroku rib vsi za dodatek velik kos kruha,ki ni preveč suh.
LP Tjaša
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: ribje konzerve
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines