mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:17:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Syringomyelia
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Syringomyelia  (Prebrano 2882 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« : sobota, 16.01.2010 : 22:35:54 »

Pozdravljeni!

V zadnjem času berem vedno več člankov o tej izredno neprijetni in neozdravljivi bolezni (oz. se jo da le do določene mere oblažiti z operacijo).
To je dedna bolezen, ko ima pes po domače povedano prevelike možgane za lobanjo. Možgani torej pritiskajo na lobanjo in to psu povzroča strašne bolečine, v začetni fazi skelenje, srbenje in občutljivost glave in vratnega predela.
Najbolj so tej bolezni zaradi majhne glave podrvženi kavalirji.
Ker sem tudi sama lastnica kavalirja me zanima kakšno je dejansko stanje.
Torej, koliko je ta bolezen resnično razširjena in v kolikšni meri gre za medijsko napihovanje.
Koliko je ta bolezen dejansko nevarno oz. do kakšne stopnje se ponavadi razvije.
In če morda kdo slučajno ve koliko psov je bilo v zadnjih letih diagnosticirano za to bolezen.
Zelo dobrodošlo bi bilo tudi mnenje strokovnjaka (veterinarja) in pa koga, ki ima s tem osebno izkušnjo.
Najleša hvala za vse odgovore

Lp,
Ana
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Syringomyelia
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines