mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:13:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Na pomoc ! Imam zadosti prostora na vrtu za labradorca ?
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Na pomoc ! Imam zadosti prostora na vrtu za labradorca ?  (Prebrano 21859 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Janrus
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : ponedeljek, 18.01.2010 : 15:41:42 »

Zivjo vsem ! Verjetno mi bodo v bliznji prihodnosti kupili labradorca. Ker bi zivel na vrtu, me zanima, ce imam za labradorca zadosti velik vrt. Vrt ima priblizno 300 kv. metrov.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #1 : ponedeljek, 18.01.2010 : 15:45:32 »

Ne nimaš, bi pa bilo dovolj 20 km2 stanovanja!
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #2 : ponedeljek, 18.01.2010 : 15:55:53 »

 Grin Haha zanimivo vprasanje. Velikost vrta pravzaprav sploh ni pomembna, pomemben je cas ki ga posvetite svojemu stirinoznemu prijatelju. Imela sem Labradorko 12 let in se enkrat vecji vrt, pa verjames ali ne...... vecino svojega zivljenja je prezivela na parih kvadratnih metrih pod mizo v kuhinji (ce bi slucajno kaj padlo z nje  Grin Roll Eyes) ali pa na parih kvadratih ob ocetovi pisalni mizi.  Wink

lp
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #3 : ponedeljek, 18.01.2010 : 16:00:31 »

Hja, jaz imam rada svoje pse ob sebi, tam nekje zunaj mi čist nič ne nucajo. Pes rabi pa samo tvojo bližino in en mičken košček kavča. Aja pa sprehode in...saj vemo kaj vse pes rabi, a ne? Ampak 300 m2 vrta pa po moje niti ne rabi pa še dolgčas mu bo samemu tam nekje na vrtu.

Ej Vis, a malček pretiravaš...20 KM2 stanovanja?? Grin
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : ponedeljek, 18.01.2010 : 16:17:44 »

Ej Vis, a malček pretiravaš...20 KM2 stanovanja?? Grin
res je... 20KM2 je dovolj za 5 velikih psov, plus še kar nekaj ostalih živali imam v tem ''radiju'' Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 18.01.2010 : 16:22:32 »

verjetno je mislila 20 m2 Wink
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #6 : ponedeljek, 18.01.2010 : 16:25:07 »

Vem vem Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : ponedeljek, 18.01.2010 : 16:46:41 »

Dovolj bo 300 kv. metrov. Saj ga boste še tako in tako na sprehode vodili  Smiley
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 18.01.2010 : 17:47:49 »

Verjetno ti bodo v prihodnosti kupili labradorca? Pes ni igrača ali darilo. Pa sploh kaj več o tej pasmi? Oz. o psih, da sprašuješ takšne stvari?
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #9 : torek, 19.01.2010 : 01:30:35 »

Po mojem mnenju lahko komot zivi zunaj, vse kar rabi je dobro izolirana uta in zrihtan pesjak ter dovolj prebitega casa s teboj, torej veliko ukvarjanja s psom.
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #10 : torek, 19.01.2010 : 08:10:36 »

Jaz vam ga za na vrt sploh ne bi prodala.
Imamo labradorca 1 + 1 mešanca z labradorcem, pa sta naša družinska člana in z nami v hiši. Ko je pa zunaj prijetno toplo in nas ni doma, pa lahko uživata tudi v večjem pesjaku na vrtu, kjer imata tudi prostorno kočo in dobro zavetje.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #11 : torek, 19.01.2010 : 08:34:49 »

Jaz pa (izjemoma) - pesjak (ali zunanje bivanje nasploh) ni mučenje sam po sebi, ampak zanemarjanje in mučenje samo omogoča.
Zato tudi taka skepsa vseh, ki bi morda tudi oddali psa v take razmere, če bi dobro poznali posameznega vodnika.
Seveda govorimo o labradorcu in ne hrtu ali podobni pasmi, ki res ni za na mraz.

Če si psa za ven omisli mlajši upokojenec, ki ne glede na vremenske razmere vse dopoldne nekaj brklja okrog hiše ali cimpra v delavnici, kamor psu dovoli, opoldne odide na Šmarno goro in zvečer še na dolg sprehod po okolici, potem s tem ni niti malo narobe. Problem je le, da je takih izjemno malo v primerjavi s tistimi, ki žival 'pozabijo' nekje na vrtu ali v boksu, da se potem zabava s kopanjem lukenj, preganjanjem mimo ograje hodečih in lajanjem v luft in je skratka skrajno nesrečna in osamljena. V prvem primeru ima 300m2 čez vrh glave dovolj, v drugem mu prisotnosti vodnika ne odtehta niti 3000m2.

Če je lastnik v redu in ga ne moti, da se bo zaradi zunanjega bivanja psa njemu bistveno poslabšala komodnost življenja (hočeš nočeš si zunaj, ne glede na dež, sneg ali ušpičene prekle), ni s pesjakom oz. vrtom nič kaj dosti narobe. Tako kot ni nič narobe z bivalno kletko, ki konec koncev tudi meri samo slab meter in bi lahko služila kot pravcata mučilna naprava.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : torek, 19.01.2010 : 09:04:52 »

Po mojem mnenju lahko komot zivi zunaj, vse kar rabi je dobro izolirana uta in zrihtan pesjak ter dovolj prebitega casa s teboj, torej veliko ukvarjanja s psom.

Podpis.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #13 : torek, 19.01.2010 : 10:47:07 »

verjetno je mislila 20 m2 Wink

Verjetno, ker sicer bi se v tako velikem stanovanju bolj redko srečala s psom. Roll Eyes
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #14 : torek, 19.01.2010 : 10:52:29 »

hja no - najbrž drži, da pes ob sicer ustreznem ravnanju in ukvarjanju in bivalnih pogojih lahko živi zunaj...ampak jaz osebno psa, ki ne bi mogel bit z mano v stanovanju, nočem ma pod razno ne; bi bla raje brez.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Na pomoc ! Imam zadosti prostora na vrtu za labradorca ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines