mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:33:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Lagotto romagnolo - čvek
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lagotto romagnolo - čvek  (Prebrano 20127 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jo
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 01.02.2010 : 22:42:17 »

Naš pes je Kan Trace Bazooka Joe. To je pes, ki ste ga slikali na razstavi.
S šestnajstimi meseci je seveda bolj umirjen, kljub temu pa zahteva sprehod (vsaj uro na dan), na katerem mimogrede delamo vaje. Kadar je z nami nam nosi igrače in prosi za igro. Seveda je treba vse igre in vaje začeti in zaključiti po svoji volji, sicer tvegamo neke vrste izsiljevanje.
Za razstave ima res dlako preko oči, sicer pa mu jo postrižemo, tako da z očmi nima nobenih težav. Tudi sicer nisem slišal opozoril glede oči - kolikor vem je težav zaenkrat malo.
Pozorni pa morate biti na kolčno displazijo pri starših. Zahtevajte dokumentacijo in kopije izvidov. Pojavlja se tudi juvenilna epilepsija. Nekateri psi so nosilci (+-), prizadeti pa , vsaj glede na literaturo, pogosto poginejo že v leglu.
Dlako negujemo z redkim glavnikom enkrat na 7 do 14 dni. Potrebno je redno striženje, ki ga v Sloveniji še najbolj obvladajo nekateri lastniki. Jaz sem se učil pri prijateljih, ki imajo čudovitega samca ter dve samički. Mlada bo mogoče že letos, sicer pa naslednje leto godna za paritev. Imen ne omenjam, ker jih moram prej prositi za dovoljenje.
S kožo temnejši psi nimajo težav, le negovati jih je treba - čim manj s šamponom in kemikalijami. Tudi pri insekticidih in repelentih je treba biti previden.
Svetlejši , predvsem pa beli psi imajo nežnejšo kožo, kar pa je povsem v redu, le malo bolj je treba paziti na morebitne poškodbe in preprečiti, da bi se pes praskal in grizel zaradi insektov ali pikajočih rastlinskih delov v kožuhu.

Za alergije nisem slišal. Paziti je treba na sluhovode - redno čiščenje zaradi dlake v sluhovodih ter previdno s plavanjem v hladnih dneh in ledeni vodi (po možnosti ne).
Pes je aktiven, ni pa hiperaktiven, če je deležen sprehoda in igre. Po dveh letih se še bolj umirijo (menda).
Doma , ko so njegove potrebe zadovoljene, zadovoljno brunda in budno spremlja dogajanje. Po možnosti nenehno firbca, kaj počnemo in če se lotim kakršnega koli dela, je s smrčkom že zraven. Z vožnjo je enako kot pri drugih psih - nekateri jo prenašajo odlično (Jo na primer), drugi pa so precej poklapani in jim je slabo. Ni pravil - le čim bolj zgodaj in čim večkrat mora v avto in vedno naj doživi kaj lepega (ne veterinarja).
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #16 : torek, 02.02.2010 : 08:54:11 »

Najlepša hvala za pojasnila, mislim, da sem dobila odgovore, ki sem jih iskala. Jaz se bi s psom poleg sprehodov in šolanja poslušnosti še z agilityjem ukvarjala, ampak ne želim kakšnega divjaka v smislu border collija, ki mu ne bi bila kos.  Cheesy
Zelo lepega psa imate, meni je bil res zelo všeč - sploh ko sem ga pobožala, je bil to res en tak čudovit občutek Smiley
Sem nekje prebrala, da so beli psi sicer tudi bolj podvrženi agresiji? (ne vem sicer, če je res kaj na tem). Meni so tako ali tako rjavi in lisasti najbolj všeč.  Koliko hrane pa naj bi dobila ta pasma dnevno?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #17 : torek, 02.02.2010 : 16:57:05 »

Že vem iz kje je! Smiley Oni imajo krasne lagottote!
Res lepo, da se število teh psov v sloveniji povečuje, meni so izredno srčkani, sploh njihov karakter je krasen! Kiss
Upam, da še kakšnega kdaj u živo prečoham! Smiley

Za agility so pa po mojem mnenju (tako kot španjeli) vredu.
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #18 : torek, 02.02.2010 : 19:15:09 »

od včeraj dalje sem tudi jaz ponosna lastnica lagotija  Smiley
Logiran
Jo
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #19 : torek, 02.02.2010 : 19:22:12 »

Beli lagotti so ravno tako prijazni kot lisasti ali rjavi. Najpomembnejša je socializacija mladičkov, dobri vzreditelji, dobre izkušnje z ljudmi in živalmi, vzgoja..... Beli lagotto naših prijateljev je pravi angelček.
Pojedo pa 200 do 250g kakovostne hrane v enem ali dveh obrokih - odvisno od aktivnosti. Radi jedo tudi sadje in zelenjavo, sicer pa nobenih posebnosti.
V živo  bo kar nekaj lagottov v Zagrebu (razstava psov) ob koncu tega meseca, sicer pa v Celju na Evropski razstavi.
Če jih želite videti po sto in več na kupu,  morate na špecialko v Italijo.
Logiran
Jo
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #20 : torek, 02.02.2010 : 19:34:18 »

Krasen mladiček. Od kod prihaja?
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #21 : torek, 02.02.2010 : 19:35:35 »

Nezzek ne veš, kaj zamujaš, če ga še nisi nikoli prečohala   Cheesy

Kate - prekrasen je tale tvoj lagotto! Sigurno si zelo vesela  Smiley

Torej jo bo treba obvezno mahnit enkrat v Italijo  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #22 : torek, 02.02.2010 : 20:08:33 »

Ja saj vem.. sram Moram jih enkrat spoznat od blizu Wink  Bi kdaj vzela katerega za JH, samo kaj, ko nikoli nobebega ni! Cheesy Cheesy
Ohh ti lisasti so meni krasni.. Kiss Čestitke za novega člana! Smiley
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #23 : torek, 02.02.2010 : 20:42:07 »

Hvala. Prihaja iz Švedske, kakor so mi pa pravila foruma znana pa ne smem biti bolj specifična Smiley
Je pa Ela že po enem dnevu presegla vsa moja pričakovanja, res super kuža, boljšega karakterja si ne bi mogla želeti  Grin
O specialski sem tudi jaz že razmišljala .. vrjetno bomo šli kdaj malo pogledati oz. vrjetno ne samo pogledati ampak tudi razstavljati  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #24 : torek, 02.02.2010 : 20:43:00 »

Pravila foruma dovoljujejo, da napišeš polno rodovniško ime svojega psa Wink
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #25 : torek, 02.02.2010 : 20:48:58 »

hvala Kalsnag, nisem vedela Smiley
no v tem primeru je pa rodovniško ime moje psičke Nostryffelns Happy MiDi Sweety  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #26 : sreda, 03.02.2010 : 19:03:15 »

O res lepo, da jo boste pokazali tudi na razstavah! Smiley Potem pa res upam, da jo kdaj vidim, glede na to, da imajo lagotti in španjeli velikokrat enak ring na razstavah... Smiley Smiley
Je to vaša prva psička (te pasme)?
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #27 : petek, 05.02.2010 : 13:09:08 »

Ela je naš prvi lagoto, ja .. drugače pa imamo še coton de tulearko  Smiley
Na razstavah sem pa prepričana da jo boš kdaj videla, ker bom kar intenzivno razstavljala, no vsaj plan je takšen  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #28 : petek, 05.02.2010 : 15:30:22 »

O super! Smiley Smiley
Potem jo pa res moram spoznat! Cheesy  Sporočita ko bosta izbrali prvo razstavo, da bom vedela kdaj vaju poiskat. Wink
Logiran
maja.xe
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #29 : sobota, 06.02.2010 : 12:40:52 »

Prijateljičina skoraj 7mesečna lagotika Liza:

(klik na sliko za večjo velikost)

     

Tukaj je bila pa 3 mesece stara:



Je res super psička.  Cheesy



Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Lagotto romagnolo - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines