mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 06:13:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi  (Prebrano 22684 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #15 : petek, 27.06.2008 : 00:38:08 »

  Na doppsu se itak noben ne javi....

Na doppsu je sluzba od 7ih do 16ih.In potem gredo domov. Sicer pa je zdaj cas popisov in so veliko na terenu, kamor stacionarca ne jemljejo. Poslji jim meil.

Glede njihovih nasvetov - imajo primerno izobrazbo za to kar delajo in zal se zival v naravi pusti, ker je vrana z zlomljenim krilom mogoce lahek (in mogoce edini) plen za omagano kanjo, ki ji povrne moci, da prezivi. To je pac narava. Ce lahko to upostevas, je pa tvoja izbira.

Verjetno si ze govorila z azilom glede oskrbe, a ne?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #16 : petek, 27.06.2008 : 09:34:12 »

Ja sej... pri meni pa službe za ptiče sploh ni! (čeprav se je parim uspelo uštulit  Undecided).
Nimam problemov s tem, da je žival živali pač hrana, ne. Problem imam s tem, da se s tem problemom ukvarjam jaz.
Sej sama oskrba pravzaprav sploh ni problem, jih je že nekaj ušlo tej naravni poti, ma so "skrivne" kapacitete hudo omejene. Imamo pri nas tudi take, ki znajo poskrbet tudi za to, ne morejo pa poskrbet za "celo jato", ker je ni kam dat. Bojda je Škocjanksi zatok kao rezervat in predvidevam, da na ta račun kapne tudi kašen €. Meni oz. nam pa za vet stroške in stroške prevoza za oskrbo ptic pač ne. Pa najbrž tudi ni fora, da popokam galeba in ga zabrišem "čez ograjo" v rezervat... kar nekam.
Kakorkoli, ja, seveda sem tokrat poslala mail in kar bo pa bo.

Drugače smo pa pri nas poskrbeli tudi že za kašno Aro (hja... celo jaz, ki s ptiči sploh ne znam  Tongue), kameleona, zajce, kačo (hja tudi s kačami ne znam, pa sem celo pitona iskala okoli, ki pa je bil k sreči že varno nazaj doma  Roll Eyes ).  Se k sreči med nami najde tudi kdo, ki ga zanimajo tudi druge hišne zverke, pa nekako gre. Res pa ni fajn, če se znajdeš z živaljo za katero nimaš ne znanja ne pogojev za karkoli.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #17 : torek, 01.07.2008 : 00:41:16 »

odgovarjam na prvotno vprašanje.

na dzzž lj kliče tu in tam kdo, ki bi oddajal kakšno tako žival. zapišemo v kartoteke in svetujemo, da tudi sam/a oddaja (povemo kako to narest), ker pač se posvojitelji na nas obračajo predvsem za pse in mačke. spomnim se še pred leti, ko je bila kdaj kakšna mala papiga ali kaj takega v novicah, da je telefon skoraj pregorel. ker dobiš pač zastonj nekaj, kar je sicer treba kupit!

kliče tu in tam kdo, da je našel papigo. svetujemo, kako iskat lastnike glede na ne/obročkanost in zapišemo podatke najditelja tudi mi.

bila je nekoč najdena hrčica, najditelj jo je obdržal: http://www.dzzz.si/modules/novice/article.php?storyid=28

bila je nekoč podedovana kunka, od babice, ki je umrla in jo zapustila vnukinjama. živalica je šla na evtanazijo, pa se je vmes ''nekaj zalomilo'' in posledično so tapete v moji predsobi še danes malo polepšane do višine, kamor se stegne taka zverinica. bila je oddana v nov dom.

bili so poskusi ljudi, ki se grejo napol vzrejo takih in drugačnih terarijskih živali, da bi, kadar jih imajo preveč, pa jim jih ne rata oddat/prodat, jih preko nas oddajali. načeloma pa svoje dejavnosti niso mislili opustiti. če so dobili ne telefon mene, je sledil hladen tuš in srečno, nasvidenje.

bile so pa tudi čudne informacije, ki so rezultirale v takih objavah: http://www.dzzz.si/modules/novice/article.php?storyid=145
posledično so nam grozili s tožbo, neki neimenovani ljudje, ki so se kot kaže morali zelo dobro prepoznati v opisu.  Roll Eyes zato verjamem, da tole opozorilo ni bilo brez veze.

evo, iz glave toliko ta hip. zna bit, da sem kaj pozabila.

Sprasujem zato, ker opazam (dobivam klice, maile), da je ljudem pravzaprav povsem vseeno za te vrste zivali, sploh jih ne jemljejo resno v smislu, da tudi one potrebujejo primerno oskrbo. Ce kdo misli, da so macke drugorazredna bitja, potem so te male zivali tretjerazredna. Sad Tudi glede na odziv v tej temi, bi rekla, da je tako.

upam, da sem s tem nekoliko oprala ime našega društva.  Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : torek, 01.07.2008 : 07:17:23 »

Hvala Sara. Mimogrede, dobrodosla po dolgem casu. Wink

Sleepy, kako je z galebi? lp
Logiran

sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #19 : torek, 01.07.2008 : 21:41:05 »

hoj! hvala za dobrodošlico, ampak me najbrž prav veliko ne bo tod okoli... so dnevi nekam kratki zadnje čase.  Smiley
še nekaj sem našla, kar se navezuje na tvoje vprašanje: http://www.dzzz.si/modules/novice/article.php?storyid=148
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #20 : sreda, 02.07.2008 : 10:45:27 »

Sleepy, kako je z galebi? lp

U bistvu.....  Undecided ne vem. Sem poslala mail "ptičarjem", klical me potem ni več noben, tako da upam, da je ok.

Jaz mam počasi dovolj teh nesorazmerij med dolžnostmi, odgovornostmi in "subvencijami".

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #21 : sreda, 02.07.2008 : 14:52:48 »

Morda se en nepozaben klic na telefon DZZZ LJ - klicala je punca iz Hrvaske in razlozila, da je na njihov balkon priletel slovenski golob (obrockan)  Smiley smo narocili, da poklice na DOPPS in sporoci natanco kdaj/kam je priletel, kako je izgledal in kaj pise na obrocku.

Lp, Maja
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #22 : sobota, 15.11.2008 : 17:47:30 »

Da ne bom odpirala nove teme, vprasam kar tukaj:
ali obstaja kaksna baza podatkov, kjer lahko preverim, ali doloceno drustvo ima status drustva, ki deluje v javnem interesu oz. (ker ga je nekoc imelo), ce je svoj status 'podaljsevalo' v skladu z zakonom?

Zanima me tudi aktualen seznam upravicencev do namenitve dela dohodnine za donacije. Ta seznam je namrec star in niti pod razno 'up to date':


KLIK
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #23 : sreda, 19.11.2008 : 16:41:06 »

Zgoraj omenjeni problem sem nekako resila .. no, vi bistvu ga niti nisem, ker mi niti na pristojnem ministrstvu niso znali pojasniti, ali je status dolocenega drustva se aktiven ali ne (zaradi spreminjanja zakonodaje ...). V glavnem, so mi kar svetovali, naj drustvo zaprosi za status SE ENKRAT. Sad Sad

Glede tega imam spet vprasanje za tista drustva, ki ze iamjo status, da delujejo v javnem interesu.
Moje vprasanje je:
 - V kaksni obliki morajo biti dokazila 'o rezultatih svojega delovanja' (citiram zakon)?
A mora imeti drustvo npr. potrdilo sole, da je na njej izvajalo kaksne delavnice, ipd.? Kaj pa, ce gre za dobrodelno akcijo zbiranja pomoci - kdo naj bi izdal potrdilo, da je drustvo res pomagalo v tej akciji?

   
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #24 : četrtek, 20.11.2008 : 20:04:15 »

Nika2, ali se lahko slišiva? Je preveč za pisat... Do kdaj pa rabiš?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #25 : četrtek, 20.11.2008 : 21:22:15 »

Nika2, ali se lahko slišiva? Je preveč za pisat... Do kdaj pa rabiš?

Hvala ti, ker si se javila. Saj v bistvu ne vem, do kdaj rabim ... rada bi izvedela cimprej, da zacnemo zbirat dokumentacijo skupaj. Gotovo je za leto 2008 prepozno, da bi se drustvo uvrstilo med upravicence tistih 0,5 % dohodnine kot donacij, ker ocitno niti statusa o delovanju v javnem interesu nima vec. Ker si ga je pridobilo v letu 2000 se na podlagi starega zakona, po katerem bi status moralo cez 5 let podaljsat. Ker pa so bile v drustvu na vladarskem stolcku rahlo zgubljene osebe, so status pozabile podaljsati, oz. niso niti vedele, da ga morajo. Za crknit.
Kakorkoli ze, dokumentacijo bomo torej oddajali v zacetku 2009, to bi bilo najbrz smotrno.

Ce imas kak predlog v zvezi z dokumentacijo in dokazili, pa se priporocam Wink
Seveda se lahko slisiva, moj tel. je 041 864 555, lahko pa mi na mail posvojitev@yahoo.com posljes tvojo tel. st., pa te poklicem jaz.

Hvala ti in LP

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #26 : četrtek, 20.11.2008 : 21:23:28 »

Register društev vodijo upravne enote: torej DZZŽ LJ na UE Ljubljana. Tam imajo zaveden tudi status društva.

Celovita podpora upravljavcem podatkov
V sklopu rešitve je Genis poskrbel za optimizacijo dela in enostavno obvladovanje vpisov v register ali evidenco. Z izdelavo novega registra je Genis omogočil tudi povezovanje z ostalimi evidencami upravnih notranjih zadev ter uvajanje sodobnih elektronskih storitev. Ob tem je zagotovil avtomatsko izmenjavo podatkov z drugimi registri (RPE, RSP, MR, CRP) ter posredovanje podatkov upravljavcu Poslovnega registra Slovenije AJPES-u ter drugim uporabnikom.

Rešitev pristojnim ministrstvom in upravnim enotam omogoča vrsto postopkov:
enoten dostop do registra društev za evidentiranje statuta društva v javnem interesu   
pregled in objavo podatkov o društvih, političnih strankah in ustanovah na svetovnem spletu
elektronsko izpisovanje tipskih upravnih odločb in potrdil iz registrov oziroma evidenc
spremljanje statističnih podatkov
pregled nad dogodki in vsebino podatkov registrov in evidenc

Pridobitve sodobne informacijske rešitve
Genis je upravljavcem in uporabnikom podatkov o društvih, političnih strankah in ustanovah omogočil opustitev ročno vodenih registrskih knjig in evidenc ter ročno vodenih zbirk listin ter prihranek časa in finančnih sredstev. Z odpravo ročnega dela, poenostavitvijo postopkov ter izmenjavo elektronskih informacij je namreč ustvaril pogoje za večjo učinkovitost zaposlenih pri izpisovanju odločb in potrdil iz uradnih evidenc ter pridobivanju in posredovanju podatkov.

vir: http://www.genis.si/


Se ti se javim.

Lp,
Petra
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #27 : četrtek, 20.11.2008 : 21:27:53 »

Uf, si hitra Smiley

Ves kaj je hec - da sem v bistvu jaz preverila na nasi upravni enoti kako je s statusom, in so mi tam rekli, da je aktiven.  Hecno, na ministrstvu pa so kasneje trdili, da ni in ne more biti, ker drustvo ni vlozilo prosnje za podaljsanje. Ej, se sami med sabo se ne morejo zmenit ... in ocitno nimajo usklajenih evidenc.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #28 : četrtek, 20.11.2008 : 21:37:48 »

V bistvu se kar pripravi na klicarjenje, prevezovanje, podajanje napacnih info... Traaaajaaaa in piiiiiliiii zivce. Ful, Ker so vsi (ok, vecina) nesposobni. Sej je bila tudi pri nas cela zurka zaradi vpisa na seznam upravicencev in do zadnjega nismo vedeli kaj in kako in ce sploh bo. Poleg tega, da ti podajajo napacne informacije, pa so se zatezeni in arogantni.

Bom jst probala malo poizvedet, pa ti javim, kdo je dolzen kaj in kdo ima bolj azurne podatke in zakaj tisti, ki ima napacne, nima pravih.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #29 : petek, 21.11.2008 : 19:47:20 »

Hvala Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines