mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 13:02:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi  (Prebrano 22658 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #30 : torek, 25.11.2008 : 07:53:39 »

Nika2, si dobila moj meil? Dej me prosim ti pokliči, ker se jst spomnim vedno ob nekih nehumanih urah...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #31 : torek, 25.11.2008 : 23:57:30 »

Joj, oprosti, zadnji dnevi so bili nori, zato sem sele zdaj videla ta tvoj post in mail. Hvala ti se enkrat za vse. Te pa tudi kaj poklicem - sicer sem tudi jaz bolj naravnana na nehumane poznovecerne ure, a bom ze nasla pravi cas ...

LP
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #32 : nedelja, 17.05.2009 : 18:02:13 »

Zdravo,

tudi jaz imam  vprašanje za ostala društva, in sicer se nanaša na delovanje vursa:
- ali kdo ve, kolikšen je zakonsko določen rok v katerem ti mora vurs podati odgovor glede prijave o mučenju, zanemarjanju živali, če v prijavi zahtevaš odgovor o rešitvi primera?
- druga stvar: ali je možna pritožba na odločitev vursa - območne enote oz. lokalne enote vursa - glede neke podane prijave ?

Stvar je v tem, da so kriteriji nekaterih inšpektojrev po naših izkušnjah dosti nižji kot naši in da marsikdaj zaključijo, da v primeru ni nepravilnosti, medtem ko mi vidimo nepravilnosti, če pogledamo sam zakon. Tako da ne vem, kako si ga tolmačjo oni.

hvala za odgovore,

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 17.05.2009 : 18:06:54 »

Verjetno ti bo v pomoc tema http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,28726.0.html.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #34 : sobota, 12.12.2009 : 13:04:37 »

Si bom malo sposodila tole temo, da ne odpiram nove..

Ali katera ve, do katerega datuma je potrebno predložit in sprejet (oz. ali je to sploh potrebno) plan za prihodnje leto?
Se to lahko naredi npr. aprila za tekoče koledarsko leto ali je potrebno to narest v prejšnjem koledarskem letu (primer do konca 2009 predložiš plan za 2010)?

Hvala  Kiss
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #35 : sreda, 20.01.2010 : 09:36:03 »

Prisezem, da si rajs nabavim se pet mackov, kot, da bi imela taksnega zahtevnega papagaja.  Cool
Potrebujejo nekoga, ki se bo z njimi veliko ukvarjal, jim omogocil cim bolj naravno/normalno bivanje, prehrano. Jaz bi prepovedala njihovo prodajo na celi crti.  Angry

Se cisto strinjam z epono: ne si jih zelet! So velika obveznost za vec kot 20 let (pac odvisno od vrste), njihova oskrba zna biti draga (ce ti kaj zboli, pac ni dober vaski veterinar) in velika vecina njih je nesrecnih, ker so popolnoma neizživeti, cepijo v kletki, nihce se z njimi ne ukvarja..... Potem se zacnejo dret, pulit perje in slej ko prej menjajo lastnika ali pa umrejo. Sad Zalostno res! lp
Logiran

epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #36 : sreda, 20.01.2010 : 09:47:19 »

Sem dobila dva taka "fajn uničena papagaja": enega populjenega žakoja (dobila populjenega, lahko narediš vse pa ne bo nehal pulit) in eno amazono, ki cele dneve kriči. Začne se zjutraj ob prvem kančku svetlobe, konča zvečer, ko vgasneš luč. Žal ni vse tak luštno in enostavno, kot deluje. Da sedi na rami in se pogovarja s tabo... Lahko iz nule dobiš taki "Kljuk", da ne prideš tri dni k sebi. Lahko dobiš ročno hranjenega, ki nikoli ne bo govoril. Kaj šele, ko se začnejo "gonit", pa kolikor vem, se jih ne da sterilizirat in kastrirat... Ob opisih vsakega posameznega papagaja pa so itak ponavadi naštete samo lepe plati te zgodbe...

Ne kupovat papagajev iz trgovin (pa tudi drugje ne), le tako jih več ne bodo imeli...

Malemu res želim nekoga, ki mu bo nudil "vse" kar potrebuje, najraje družbo iste vrste...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : sreda, 20.01.2010 : 09:55:11 »

No, dejstvo pa je, da tega (in podobnih) papagajev nimaš kam in ne moreš vrnit v naravno okolje, a ne?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #38 : sreda, 20.01.2010 : 09:55:48 »

Kaj pa živalski vrt? Tam bi vsaj imel družbo Huh
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 20.01.2010 : 10:08:41 »

Ubožec  Sad pa še sam je


Upam, da se zanj najde nekdo, ki mu je jasno kaj vse potrebuje!
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #40 : sreda, 20.01.2010 : 13:58:46 »

Ja te ptiči znajo biti zelo komplicirani karakterji in seveda posledično popolnoma uničeni, če z njim narobe ravnaš.

Sama sem v svetu ptičev že od malih nog, želja je, da bi enkrat imela eno malo večjo papigo od mojih trenutnih nimf. Definitvno pa nekatere vrste niso enostavne in se je potrebno z njimi zelo veliko ukvarjati ter je zato potrebno močno premisliti, katerega in če sploh imeti. Živijo tudi do več kot 40 let. Ne moreš ga imeti zaprtega v malo večji kletki, taki ptiči potrebujejo veliko prostora za letenje.

Sama ne vidim prav nič napačnega, da se te papige vzrejajo pri rejcih. Nakup v trgovini je povsem nekaj drugega. Res da spadajo v naravo, ampak v Sloveniji to ni mogoče.

Da je samček so pa najbrž pogledati na veterini Wink.
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #41 : sreda, 20.01.2010 : 18:50:10 »

Jaz pa se ne strinjam niti z rejci. Ker ne verjamem v to, da je večina "posvojiteljev - kupcev" sposobna s papagajem ravnati na pravi način (kolikor je to sploh možno). Predvsem pa me že od vedno zanima, kateri rejec prodaja svoje ročno hranjene papige v (slovenske) trgovine.
Papagaji ne sodijo v kletko, voljero, dnevno sobo, trgovino (!!!) ampak v naravo - pa saj je logično, da ne mislim na slovenske gozdove, ampak kraje - naravo iz katere izvirajo... pa tudi tega ne mislim, da je zdaj tega dotičnega treba odnesti tja. S tem mislim, da jih ne smemo kupovati in jim tudi ne bo treba tako živeti, če jih ne bomo imeli.

Sem dni in noči visela nad tono literature, forumih o papagajih, člankov, se posvetovala z rejci, ljudmi, ki že imajo... še najbolj, ko sem iskala, kako ravnati s populjenim in "histeričnim" in se seznanila z vsemi težavami, ki nastopijo in me noben ne prepriča, da ni narobe kupit papagaja, pa če je od rejca ali pa iz bolhe...

Želim samo povedat, da naj tega ptička vzame nekdo, ki VE v kaj se spušča in kaj to pomeni (pa če je to novi ali stari lastnik). Ker večina jih žal ne ve.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #42 : sreda, 20.01.2010 : 19:26:21 »

Epona, tudi sama sem pri 15-ih imela enega uničenega papagaja, nimfico, si je tudi pulila perje. Te nismo kupili, našli smo jo na terasi, na oglase se ni javil nihče, pa je ostala. Najverjetnejša razlaga za njeno početje je bila menjava lastnika in okolja. Po skoraj dveh letih je nehala puliti perje in se je zelo navezala na mojo mamo. Poginila je pred tremi leti...
 
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #43 : četrtek, 21.01.2010 : 18:18:38 »

Ptiča ni več na spletni strani, tako, da gre tema lahko v arhiv.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #44 : četrtek, 21.01.2010 : 22:39:25 »

Me veseli, da se je načela tudi ta tema. Noben papagaj, niti skobčevka, ni za v kletko in/ali prosto po stanovanju (v bistvu je to kar vseeno). Tudi voljere so samo potuha in metanje peska v oči. Sploh pa ne brez družbe. Upam, da je to vsem aktivistom za pravice živali jasno. Upam, da je jasno tudi sranje, ki se dogaja zaradi uvoza teh ptic. Da splon ne načenjam naših prosto živečih vrst. In kač, plazilcev, kun ipd.

Yo - živali, ki živijo že xy let v ujetništvu so valda že uničene in nima smisla o tem debatirat. Vendar za vse ostale - ko se bi nehalo povpraševanje, bi se nehala tudi dobava. Ampak to je očitno utopično, ker večini ljudi (torej, bi rekla kar 99% tudi na tem forumu) to ni jasno. Lapajo tja v tri dni o svobodi mačk in psov, ampak papagaje in kače pa je kul imet doma. Ker mi vsi skupaj res ful vemo (sploh pa tisti, ki tako žival imajo), kaj res potrebuje in kaj jo žene.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Ravnanje z ostalimi hisnimi zivalmi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines