mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 07:18:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 160878 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #525 : ponedeljek, 01.02.2010 : 09:24:32 »

Koliko članov pa ima ta klub? Človek bi pričakoval, da več ljudi kot en Capt.  Roll Eyes Roll Eyes pred dvema letoma ne bi moglo misliti, da je hrtom ok, pa že  to, da en Capt.  Roll Eyes  tako misli, je zame silno presenečenje. Bi bilo dobro vedet, koliko ljudi je v klubu, če klub tako misli.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #526 : ponedeljek, 01.02.2010 : 09:27:54 »

Heh, Capt. je okrajšava, s katero se velikokrat podpisujejo bivši pomorci (na obali imamo ogromno Captainov, pa baje da jih niti na kontinentu ne manjka).
Če se mi ljubi? Kakšno vprašanje... Cool
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #527 : ponedeljek, 01.02.2010 : 09:43:30 »

Poslala tole:

Spoštovani,

Zahvaljujem se vam za odgovor, vendar mi nekaj ni jasno: pred dvema letoma je Slovenski klub za hrte podal svoje mnenje v tem primeru, sedaj pa tega mnenja naenkrat ne more več podati - prosim, če mi lahko pojasnite, zakaj je sedaj prišlo do take radikalne spremembe, da ne morete več podati svojega mnenja.

Glede na to, da je pod spodaj navedenim odgovorom podpisan Slovenski klub za hrte, lahko utemeljeno pričakujem, da lahko predvsem omenjen klub in nenazadnje Kinološka zveza Slovenije podata strokovno mnenje, za katerega sem sicer zaprosila - konec koncev gre v prvem primeru za klub, ki ima prav gotovo obširno znanje o hrtih, v drugem primeru pa za krovno Slovensko organizacijo na področju kinologije.

V pričakovanju obrazložitve se vam vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.


Še to: do tega trenutka nisem prejela niti enega odgovora s strani veterinarskih ambulant, katerim sem poslala prošnjo za njihova strokovna mnenja.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #528 : ponedeljek, 01.02.2010 : 09:58:06 »

Še bolj ne razumem. Tale Capt. (a mi lahko nekdo razjasni, kaj bi pomenilo Capt.  Huh Huh Roll Eyes)

Sem jaz enkrat že pojasnila, pa sem bila izbrisana, ker sem se malo preveč jezila na tegale capt. - in sem ga tudi že osebno nap****** zaradi točno tega dopisa o hrtih.
"Capt." je v aviaciji oznaka funkcije "kapitan letala", ki pa nima s hrti ali katerimikoli drugimi psi prav nobene zveze in zunaj službe ne pomeni nikomur prav nič!  Roll Eyes Razen capt. D.M., ki se redno podpisuje s tem nazivom povsod - v razstavnih katalogih, v reviji njihovega društva in v vseh dopisih. ****. Roll Eyes
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #529 : ponedeljek, 01.02.2010 : 10:00:50 »

Pepsi, hvala, hvala. Sej zna biti, da bova zdaj obe izbrisani, ampak sem prav morala vprašat, ker me čedalje bolj zanima, kakšni ljudje vlečejo štrikce takrat, kadar tudi zaradi njihovih mnenj trpijo psi .
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #530 : ponedeljek, 01.02.2010 : 10:06:17 »

Smet - wannabe-ji polni kompleksov Wink.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #531 : ponedeljek, 01.02.2010 : 10:47:39 »

Ministrstvo ni zakonodajni organ, ampak spada pod izvršno vejo oblasti. Vurs je organ v sestavi ministrstva, torej spet izvršna veja. Zakonodajno oblast ima parlament, torej državni zbor. Državni zbor je pristojen za avtentično razlago zakona, izvršilna oblast pa izvršuje zakone in druge akte, ki jih sprejema državni zbor. Za izvrševanje sprejema podzakonske predpise in pravilnike (v okviru in na podlagi zakona).

Imaš prav. Razlaga ministrstva ni pravni akt, vendar navadno služijo te razlage za poenotenje dela v primerih, ko se ugotovi nekladje pri ravnanju na podlagi določenega akta. Jaz bi torej še vedno poskušala z ministrstvom, saj bi morala biti razlaga minsitrstva dovolj močno orodje. Ne glede na samostojnost inšpektorjev bi se ti namreč morali zavedati da bo v primeru, da se minsitrstvo ne strinja z njegovim ravnanjem, in da si akt razlaga na drugačen način, to isto ministrstvo (lahko) sprejelo spremembo akta in v tem aktu problem natančneje definiralo. Ti postopki so sicer dolgotrajni, kar vedo tudi ministrstva in se ne lotevajo spremembe vsakega akta takrat, ko pridejo do težave, pride pa do spremembe ob dovolj veliki kritični masi.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #532 : ponedeljek, 01.02.2010 : 10:49:23 »

Vem da sem sitna, ampak sem našla še tole - kot zanimivost

http://www.dobrojutro.net/novice/kronika/120844

Hrta sta overweight, zdaj to vemo tudi nepoučeni. In bolj zadovoljna v tisti fletni utici, kot pa na kavču.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #533 : ponedeljek, 01.02.2010 : 10:55:25 »

Oh joj, bolje, da ne bi brala jezen butnglavc trmoglavka bruham
Logiran
roni
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #534 : ponedeljek, 01.02.2010 : 10:58:01 »

če si en malček normalen NE moreč napisati ali reči kaj takega..... trmoglavka trmoglavka trmoglavka trmoglavka

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #535 : ponedeljek, 01.02.2010 : 11:00:48 »

jao, res.....pa tole o hrani iz hotela - ja d, kaj naj pes še pričakuje več? bruham
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #536 : ponedeljek, 01.02.2010 : 11:19:47 »

Z dovoljenjem Društva Hrtji svet dr. Senčarja objavljam njegovo pismo, ki je sicer objavljeno TUKAJ:

Spoštovani!

Kot sem vam obljubil, vam pošiljam moj pogled na problematiko kužkov v Kranjski Gori.

Veliki angleški hrt je pasma, ki nikakor ni primerna za bivanje na prostosti v mrzlem zimskem okolju, kot je to primer v Kranjski gori. Pasma je kratkodlaka, z malo podkožne maščobe in tako ne more brez hujših posledic za zdravje prenašati mrzlih zimskih temperatur. To, da sta kužka oblečena, da bi lažje kljubovala mrazu, ne pomaga in je kratko malo nesmiselno, oziroma se lastnik norčuje iz živali in to iz inteligentnih in ljudem izredno prijaznih kužkov, ki si že z zgodovino svoje pasme, lepoto in prečudovitimi lastnostmi glede sobivanja z ljudmi tega nikakor ne zaslužijo. Ogledal sem si fotografije in posnetka na You Tube in ne morem verjeti, da je to mogoče. Če so posnetki živali avtentični, ne verjamem, da bi lastnik v katerikoli veterinarski ambulanti lahko dobil potrdilo, da sta kužka zdrava. To bi bila degradacija stroke in veterinarske medicine. Kužek na posnetku komaj hodi, kar lahko opazi vsak laik, težave s sklepi zaradi mrazu, borelije in še verjetno marsikaj drugega. Na fotografijah so vidna velika poškodovana mesta na koži in še bi lahko našteval. Tudi pogled kužkov izraža vso tragiko situacije, žalosten je in deprimiran. preko fotografije se vidi, da kužek trpi.. Verjamem in upam, da je lastnik živali prelisičil veterinarskega inšpektorja z dokazili o zdravju živali. V Radovljici imate priznano Veterinarsko kliniko dr. Zlate Čop dr.vet.med, poskušajte pridobiti soglasje veterinarskega inšpektorja za pregled kužkov na tej ustanovi.

Lani sem bil v Ameriki in sem tudi detajlno spoznal z njihovo zakonodajo o zaščiti živali. Svetlobna leta so pred nami, tam bi kužke odvzeli nemudoma, lastnik pa bi pristal v zaporu in kaznovan bi bil z velikansko denarno kaznijo. Pri nas je Zakon o zaščiti živali s kasnejšimi pravilniki prinesel nekaj osnov, glede varstva živali, vendar dosti premalo za konkretno ukrepanje. V Ameriki je npr. presoja veterinarja člana ASPCA pristojna in verjemite mi, da bi ukrepal v tem primeru v Kranjski Gori.
Kratkodlake pasme, predvsem pa tiste z malo podkožne maščobe niso primerne za bivanje zunaj v tako ekstremnih pogojih, kot so temperature pod 0 stopinj Celzija. S tem se bo strinjal vsak kolega veterinar, ki se ukvarja z malimi živalmi in tudi vsak strokovnjak veterinarske ali medicinske stroke z znanjem fiziologije, patofiziologije in energetske oskrbe organizma. Pasme verjetno v zakonu in pravilniku nikoli ne bodo navedene, saj jih je preveč, mislim, da je že priznanih pasem preko 500. potem pa so tu še mešančki, prikupni kosmatinčki in nekateri so prav tako lahko slabo odlakani oziroma skoraj goli. Nemogoče bi bilo spisati pogoje za vsako žival posebej.
Vesel sem, da v društvu tako intenzivno skrbite za kužke. Brez pomoči ljubiteljev živali, so taki primeri obsojeni na neuspeh, na trpljenje in brezčutno izživljanje brezvestnih lastnikov nad živalmi. Verjamem, da boste uspeli v prizadevanju za rešitev teh dveh res prizadetih kužkov.
Upam, da sem vam odgovoril na vaše vprašanje, rad bi samo napisal, da sem podal svoje mnenje brez, da bi živali videl, čeprav zaupam, da so posnetki in filma resnični in prikazujejo realno stanje živali. Stanje pa je, še enkrat poudarjam, katastrofalno in res pomoči potrebno.

S spoštovanjem in lep pozdrav

Emil Senčar dr.vet.med.


Logiran

zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #537 : ponedeljek, 01.02.2010 : 11:30:08 »

Končno eden človek,ki mu dam kapo dol...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #538 : ponedeljek, 01.02.2010 : 11:32:45 »

Končno nekdo iz stroke, ki premore srce in pove svoje mnenje.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #539 : ponedeljek, 01.02.2010 : 11:52:09 »

Hvala dr. Senčarju za tole mnenje.

Jaz žal od nobenega ljubljanskega še nisem dobila odgovora.

Morda njegoiva ideja ni slaba. Izvedljiva pa v prevm trenutku, ko bosta ta reveža spet na stari lokaciji.
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines