mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:42:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158582 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : torek, 26.01.2010 : 22:28:28 »

Zdaj je pa res dovolj. Ob vsem sprenevedanju odgovornih služb so v tem mrazu hrti v Kranjski Gori še vedno tam, kjer so bili. Pravzaprav sta tam samo še dva hrta, dva pa sta menda čudežno izginila.

Začetek zgodbe teh hrtov je TUKAJ (07.09.2008), trenutno stanje pa TUKAJ (22.01.2010).
Podrobnosti najdete tudi v dnevniku aktivnosti društva Hrtji svet Zanemarjeni greyhoundi v Kranjski Gori (v meniju na levi izbirate po datumih objav).

Torej, ob vseh govorancah se za hrta stanje ne premakne niti za milimeter na bolje, zato pokažimo, kaj smo pripravljeni narediti. Pred nami je resen preizkus. Predvsem v smislu, kako resno jemljemo reševanje konkretnih, v nebo vpijočih in referenčnih primerov.

Takoj iščemo posameznike, ki so pripravljeni v prihodnjih dveh tednih:

- oditi v Kranjsko Goro in si ogledati ta dva hrta,
- ju nekaj minut posneti z mobitelom ali kamero (ne fotografije, temveč video) in ob tem zabeležiti točen datum in čas snemanja,
- naložiti posneti material na youtube ali ustrezen drug spletni naslov,
- poklicati policijo in podati prijavo, v kolikor imata psa zmrznjeno pitno vodo,
- o tem pozivu obvestiti vaše znance - znane in sicer medijsko izpostavljene Slovence, ki bi se bili pripravljeni priključiti tej akciji!


Vsekakor se pred odhodom v Kranjsko Goro javite na jana@mojpes.net za ustrezne napotke.

Upam, da se boste odzvali res v čim večjem številu in pokazali, da vam je za te (in vse druge pse) v resnici kaj mar.
To, kar pričakujemo od vas, ni nič takega, česar ne bi mogel storiti prav vsak prebivalec tako opevane in lepe podalpske dežele. Naj bo lepota naše Slovenije tudi v našem odnosu do tega problema in aktivne participacije pri njegovi rešitvi.

Akcija je trenutno ustavljena!
Jana; 29.1.2010 ob 15:10
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #1 : torek, 26.01.2010 : 22:37:41 »

Ta vikend je v Kr. Gori moški pokal v smučanju. Večina ljudi gre iz Kranjske Gore v Vitranc peš, pot tja in nazaj (če se ne motim) vodi mimo tega pesjaka.

Bi bil kdo pripravljen iti tja zbirat podpise? In opozarjat na problem? Tud medijev bo ogromno v Kr. Gori in mogoče bi kdo napravil ovinkec za dodatno zgodbo/prispevek.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2 : torek, 26.01.2010 : 22:40:10 »

Če se organizira zbiranje podpisov, lahko grem pomagat v soboto, rabim pa prevoz, ker ga nimam. In seveda točne napotke oz. navodila.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : torek, 26.01.2010 : 22:41:39 »

Tudi to, vendar ne samo to.

Jaz pozivam vse, ki ste si pripravljeni vzeti toliko časa, da se zapeljete v Kranjsko Goro na izlet, se sprehodite do teh dveh hrtov in se pri njiju pomudite nekaj minut, prijavite pomanjkanje vode, v kolikor bo ob teh nizkih temperaturah zmrznjena in to je vse. Poziv velja za vse dneve od ponedeljka do ponedeljka in za vse ure dneva, torej kadarkoli imate čas.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : torek, 26.01.2010 : 22:43:54 »

Še enkrat pozivam vse, ki imate med znanci katerega od znanih Slovencev in za katerega veste, da je ljubitelj živali, da nam pomagate za tole akcijo vzpostaviti stik.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #5 : torek, 26.01.2010 : 22:46:04 »

Ta vikend bo res tam ogromno folka, pomojem edinič v letu da gre v enem dnevu tam mimo toliko ljudi. Škoda, da mi ni prej kapnilo Undecided Upam, da se bo vseeno dalo kaj zorganizirat. Saj ni nujno ravno zbiranje podpisov - pač opozarjanje ljudi na problem, problematiko širše.
Jaz sem šla lani tam mimo, ampak psov nisem videla. Mogoče jih kam prestavijo za ta dva dni, da niso vsem na očeh oziroma sta sama od sebe v koči zaradi šundra.


Jana, žal ne poznam nikogar.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : torek, 26.01.2010 : 22:52:21 »

Zala_, morda lahko, cetudi psa za ta vikend dajo kam stran od oci, pri Hrtjem svetu pripravijo letak z "zgodovino" zgodbe in predstavitvijo trenutnega stanja ter splosne nemoci javnosti ob odlocitvah uradnih sluzb in usode teh dveh preostalih hrtov. V slo in eng. Pa nekdo to v KG deli ljudem. Samo na glas razmisljam. Tako bi ljudje spoznali poleg smucarskega raja se to plat kraja in celotne drzave.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7 : torek, 26.01.2010 : 23:01:20 »

Zala_, morda lahko, cetudi psa za ta vikend dajo kam stran od oci, pri Hrtjem svetu pripravijo letak z "zgodovino" zgodbe in predstavitvijo trenutnega stanja ter splosne nemoci javnosti ob odlocitvah uradnih sluzb in usode teh dveh preostalih hrtov. V slo in eng. Pa nekdo to v KG deli ljudem. Samo na glas razmisljam. Tako bi ljudje spoznali poleg smucarskega raja se to plat kraja in celotne drzave.

Če bi bila opcija tak letak in bi ga pripravili pravočasno, se pravi pred petkom, bi ga lahko stiskala v več izvodih in predala nekomu, ki gre npr. iz ali preko Lj. tja? Žal drugega trenutno ne morem...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #8 : torek, 26.01.2010 : 23:01:50 »

Ja, se strinjam. Saj pesjak je takoj tam, pa četudi prazen - lahko se sprinta slike njunih pogojev, zdravstvenega stanja, mnenj strokovnjakov, našega zakona in odločbe inšpektorja. Mogoče se je edino za pozanimat da ni tista pot še zasebno zemljišče, da ne bo kdo težil. Čeprav vsi hodijo mimo po njej.

Podpisi kakšne ''uradne veljave'' najbrž nimajo, je pa fino jih imet in pokazat, koliko ljudi je izkazalo podporo.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : torek, 26.01.2010 : 23:21:55 »

Jaz bom jutri poklicala nekaj ljudi  Cool. K en mafijc  Tongue.
Ideja je ta, da ne ostane pri fotkah, ampak pred očmi. Pejte, posnamite pse in se odpravite domov na kavč pod deko pred TV. Sem prepričana, da se bo porodilo mnogo idej, kako ju spravit od tam.
V glavo nam skačejo že dolgo. Naša Rita je bila v podobnem, težka manj kot 7kg, pod milim nebom, brez zavetja. Dajmo že enkrat postavit tiste reči, ki so napisane, v prakso. Če je treba zagotovit dobro počutje, potem naj bo temu tako.
Kdo bo naredil plakat za ta konec tedna?
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #10 : torek, 26.01.2010 : 23:26:55 »

Za kakršnokoli besedilo (v slovenščini) se javim za lekturo. Na teren grem naslednji teden.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #11 : torek, 26.01.2010 : 23:27:47 »

Če je kdo pripravljen iti z menoj (ki ima kaj, s čimer se da snemat) lahko jaz že jutri grem iz Ljubljane v Kranjsko goro, zabeležit stanje. Oz. če mi kdo posodi "mašino" in da točna navodila kam je treba?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : torek, 26.01.2010 : 23:34:02 »

Fino je, če greste v paru. Da en lahko nekaj hrane psu ponudi, drugi pa posname, kako z zobmi šklepeta, da komaj hrano vzame.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #13 : torek, 26.01.2010 : 23:47:39 »

Če je kdo pripravljen iti z menoj (ki ima kaj, s čimer se da snemat) lahko jaz že jutri grem iz Ljubljane v Kranjsko goro, zabeležit stanje. Oz. če mi kdo posodi "mašino" in da točna navodila kam je treba?

Ewa, jaz nimam prevoza, lahko pa dobim opremo za snemanje v roku dneva ali dveh. Te pokličem jutri.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #14 : torek, 26.01.2010 : 23:49:35 »

Ok. Problem je samo, ker mam jutri cel dan čas, v četrtek pa dva izpita ob totalno različnih urah in bi mela čas šele zvečer, ko je pa že tema. Potem pa ostanem brez avta.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines