mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:05:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158612 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #60 : sreda, 27.01.2010 : 21:58:02 »

Alba, saj s to idejo se jaz popolnoma strinjam. In tudi jaz ne smatram tega  poziva za kršenje, res pa je da nimam dovolj podatkov. Si pa predstavljam kaj bi "gospod" lahko uporabil oziroma s čim bi lahko šel v tožbo samo ne bom tukaj razpredala, da ne bo kdo dobil kakšne ideje.

Tudi snemati ali fotografirati privatno lastnino ni dovoljeno (po domače povedano) zato upoštevajte nasvet od Barbare10.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #61 : sreda, 27.01.2010 : 22:03:02 »

Danes ponoči bo vsaj -16 in dva psa crkujeta na obroke v Kranjski Gori. To je pravzaprav vse, kar bi moralo biti pomembno.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #62 : sreda, 27.01.2010 : 22:07:55 »

Sam res, mi in naši s(m)o na varnem, tale dva pa... Lips Sealed -16 sram dajmo!
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #63 : sreda, 27.01.2010 : 22:12:19 »

Smetka imaš prav. Sploh si ne morem predstavljati reveža kako ju mora zebsti.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #64 : sreda, 27.01.2010 : 22:25:12 »

Jaz imam v zavetišču v zunanjem zavarovanem in z dekami obloženem pesjaku le Minga in Zofo, nobenemu od njiju ne ustreza biti noter. Vsi ostali so na toplem - od 17 - 24 stopinj.
Sem danes vprašala svojega inšpektorja, kaj bi naredil, če bi v mojem zavetišču dobil ob pregledu v zunanjem z dekami zavarovanem pesjaku dva oblečena hrta z vodo in hrano. A rabim odgovor napisat? Al pa izraz na njegovem obrazu opisat, ko sem ga to vprašala?

Dejmo cvikat, kaj bo naredil lastnik, pa policija, pa sodišče, pa VURS, pa kak vzreditelj hrtov, pa ne vem še kdo vse. In dejmo to počet vsaj toliko časa, dokler ne bosta zmrznila. Pa še nekaj časa po tem bi bilo dobro cvikat, za vsak slučaj.

Imamo točno takšno sceno - vzrediteljsko, zavetiško, novinarsko, VURS-ovsko, kakršnokoli že, kot si jo zaslužimo. Kot si pač želimo, kot nam ustreza. Ker če nam ne bi (mislim seveda na večino), potem tega pač ne bi dopuščali.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #65 : sreda, 27.01.2010 : 22:52:10 »

Dejmo cvikat, kaj bo naredil lastnik, pa policija, pa sodišče, pa VURS, pa kak vzreditelj hrtov, pa ne vem še kdo vse. In dejmo to počet vsaj toliko časa, dokler ne bosta zmrznila. Pa še nekaj časa po tem bi bilo dobro cvikat, za vsak slučaj.

Imamo točno takšno sceno - vzrediteljsko, zavetiško, novinarsko, VURS-ovsko, kakršnokoli že, kot si jo zaslužimo. Kot si pač želimo, kot nam ustreza. Ker če nam ne bi (mislim seveda na večino), potem tega pač ne bi dopuščali.

Točno tako.
Ker se bojimo lastne sence, čuvamo samo svoj zapeček in toleriramo vse, kar je meter od našega praga.

In tocno tako.
Pričakuje se odgovorno ravnanje odraslih v vseh primerih in brez izjem - najprej pri reševanju tega problema, potem pri obisku Kranjske Gore:
Nas VSEH.
Vseh zaposlenih na VURSU (brez izjeme) v vlogi državljanov in oseb s škarjami v rokah.
Vseh policajev v vlogi državljanov in oseb s škarjami v rokah.
Vseh kinologov (vzrediteljev, tistih na KZS in vseh, ki se oklicujejo za kinologe kar tako) v vlogi državljanov in tistih, ki se ukvarjajo s psi.
Vseh veterinarjev v vlogi državljanov in oseb, ki jim mora biti jasno, kaj tak pes potrebuje.
Vseh ljubiteljev in "ljubiteljev" živali v vlogi državljanov in oseb, ki pravimo, da nam je mar.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #66 : sreda, 27.01.2010 : 23:06:40 »

Aja, no, pod odgovorno ravnanje ne mislim, da se obrnete stran.

Torej, kaj boste storili drzavljani, ki ste zaposleni na VURSU? Ne samo solani veterinarji, inspektorji in ljudje na polozajih, temvec tudi tajnice, racunovodje, racunalnicarji ... vsi po raznih sluzbah, sektorjih, oddelkih. Se strinjate s tem, da sta psa tam, in v takem, kot sta?

Kaj boste storili vsi policisti v tej državi? Kot državljani? Tudi v svojih vrstah imate pse. Se strinjate s tem, da sta psa tam, in v takem, kot sta?

Kaj boste storili kinologi v tej državi? Tiščali glavo v pesek? Društva? KZS? Kot posamezniki, ki prav ta trenutek crkljate svoje pse na kavcu. Se strinjate s tem, da sta psa tam, in v takem, kot sta?

Kaj boste storili vzreditelji? Klubi? Se strinjate s tem, da sta psa tam, in v takem, kot sta? Menda imate radi pse, zato vzrejate. Upam, da imate radi vse pse.

Kaj boste storili veterinarji? Se strinjate s tem, da sta psa tam, in v takem, kot sta? Pravite, da je to zanju ok? Da sta hrta na -16? Ok, nekaj topleje je med dekami, pa vendar ne tako, kot v vasi ambulanti.

Kaj boste storili ljubitelji in "ljubitelji"? Se strinjate s tem, da sta psa tam, in v takem, kot sta? Boste počakali, da se problem reši sam od sebe?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #67 : sreda, 27.01.2010 : 23:25:53 »

Samogovor? Ok, nadaljujem, zakaj so zgoraj samo nekatere skupine izpostavljene:

* VURS je odlocil, da je tako ok.
* Policist bo moral prit in kaj storit, ce ga kdo poklice zaradi zmrznjene vode.
* Kinologi bi se ze zdavnaj lahko zbudili iz vse prevec dolgega zimskega spanja. Problemov s psi za njih sploh ni, imajo samo probleme med seboj.
* Vzreditelj je dal mnenje, da je tako ok. Ostali so tiho.
* Veterinar je dal mnenje, da je tako ok.
* Ljubitelji in "ljubitelji" - zbudimo se ze vendar! Realnost je -16 v Kranjski Gori in ne +20 za vasim racunalnikom.
Logiran

Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #68 : sreda, 27.01.2010 : 23:30:08 »

Se da dobiti podatke od veterinarja, ki je psa pregledal? Da poizvedeti kakšne teste je naredil? Kdaj sta bila veterinarsko pregledana? Ker pes NI zdrav. Komaj se premika, zatrese na vsakem koraku, spotaknil se je in padel na glavo. Imam nekaj težav s filmčki ampak bojo v kratkem.

Še to. Po podatkih sta pes in psica ne? Je psica sterilizirana ali bodo še mladi? Sicer pa pes verjetno sploh ni sposoben skočit na njo, ker še pri uriniranju ne more dvignit noge.

VURS, inšpektorji, veterinarji, rejci, ljubitelji....kje je kdo?!?
Logiran
MajcY
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #69 : četrtek, 28.01.2010 : 00:07:15 »

jst lahko posljem tv gor...mam ekipo iz svet na kanalu A ... ce ste za...
Logiran
Miatka
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #70 : četrtek, 28.01.2010 : 00:52:03 »

Prosim, ja! Naj se uskladijo z ekipo Preverjenega.

Ne pozabit, treba je posneti in ukrepati se danes, če že nismo prepozni.
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #71 : četrtek, 28.01.2010 : 08:18:52 »

jst lahko posljem tv gor...mam ekipo iz svet na kanalu A ... ce ste za...
Nujno, lepo prosim, prosim.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #72 : četrtek, 28.01.2010 : 09:06:41 »

Ojej, mene zebe, pa sem v smučarskih občlačilih.

Ima kdo še kako idejo, poleg tega, da se posname in teži do onemoglosti?

Kaka ideja, kako psoma vseeno pomagati, dokler se ti naši organi ne ganejo?

Zrihtajte čimveč televizij, upanje umre zadnje.
Logiran
Nikkaa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #73 : četrtek, 28.01.2010 : 09:08:51 »

Pravilnik o zaščiti hišnih živali...  povezava... http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?stevilka=3340&urlid=200575

lp
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #74 : četrtek, 28.01.2010 : 09:16:36 »


Ima kdo še kako idejo, poleg tega, da se posname in teži do onemoglosti?

Kaka ideja, kako psoma vseeno pomagati, dokler se ti naši organi ne ganejo?

Ja, ena varianta je snemanje in obešanje videov na youtube, če sem prav razumela. Druga varianta, kako psoma dejansko, konkretno pomagati iz opisanega stanja pa zaradi neukrepanja raznoraznih organov, ki so plačani za nadzor in ukrepanje vodi v kaznivo dejanje.
Je sploh kdo iz Gorenjskega konca posnel psa po Janinem začetnem postu?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines