mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 16:15:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 159720 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #210 : četrtek, 28.01.2010 : 23:18:25 »

lejca, se opravicujem, je ze pravi fajl namesto osnutka Wink

Skuiki, zapri osnutek in se enkrat klikni na letak2 Wink
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #211 : četrtek, 28.01.2010 : 23:20:04 »

Glede pogojev bivanja in nujne oskrbe psov je uradni veterinar od 27. 2. 2007 do 6. 1. 2010 opravil že 20 nenapovedanih pregledov in vse ugotovljene nepravilnosti, ki so bile ugotovljene v letu 2007, so bile odpravljene.
Se eno leto vec se vlece ...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #212 : četrtek, 28.01.2010 : 23:25:37 »

Skuiki, zapri osnutek in se enkrat klikni na letak2 Wink

Aha, res je, hvala Smiley

Vseeno menim, da bi morali v primeru, ko govorimo o neprilagojenosti hrtov na mraz in posledično bivanje v pesjaku, govoriti o fizioloških potrebah hrtov, saj s pridevnikom etološki ciljamo na vedenje in ne fizične značilnosti pasme.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #213 : četrtek, 28.01.2010 : 23:30:13 »

Skuiki, jaz to vidim takole: ta plakat bodo brali ljudje, ki so prišli tam pit in vpit Hop hop hop Wink Če napišeš preveč, bodo teženje vrgli na tla in šli naprej. Tisti, ki si bo želel zvedeti kaj več, bo našel tudi ta podatek, ki ga ti omenjaš.

Z drugimi besedami, nihče tam ne bo bral Sobotnje priloge, že Novice so prezahtevne - če me zastopiš. Wink

Logiran
anck
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #214 : četrtek, 28.01.2010 : 23:32:07 »

na facebook-u v skupini Pes- moj prijatelj sem našla izjavi ''hrta sta na varnem'' in pa (po vprašanjih npr:v kakšnem smislu?) '' to pomeni, da jih ni vec tam zaprtih... vec pa ne vem Wink''
Logiran
anck
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #215 : četrtek, 28.01.2010 : 23:33:47 »

sem pozabila dodati, da je to napisala uporabnica z nickom povezanim z imenom Maja, tako da sklepam da je tudi na tej strani pisala ista oseba Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #216 : četrtek, 28.01.2010 : 23:39:02 »

lejca, se opravicujem, je ze pravi fajl namesto osnutka Wink
Se zgodi. Sem opozorila, da ne bi slučajno kdo tega printal  sram
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #217 : četrtek, 28.01.2010 : 23:39:41 »

Skuiki, jaz to vidim takole: ta plakat bodo brali ljudje, ki so prišli tam pit in vpit Hop hop hop Wink Če napišeš preveč, bodo teženje vrgli na tla in šli naprej. Tisti, ki si bo želel zvedeti kaj več, bo našel tudi ta podatek, ki ga ti omenjaš.

Z drugimi besedami, nihče tam ne bo bral Sobotnje priloge, že Novice so prezahtevne - če me zastopiš. Wink


Hja, ampak letak poziva, da se obrnejo na VURS - in ker ga bodo, logično, jemali pri sestavi dopisa ali kontaktu v živo za vir informacij, je fino, če ne bodo nato pisali VURSovcem o etoloških potrebah hrtov, če mislijo fiziološke. Nekako namreč pričakujem, da na VURSu veterinarji to dvoje ločijo, če so že pri branju zakonodaje bolj površni  Wink

Evo, zdaj bom pa RES čisto tiho Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #218 : četrtek, 28.01.2010 : 23:42:09 »

Sej jaz tebe čist zastopim, le hočem povedat, da mimoidoči ne bodo brali v detajle (žal) (vsaj večinoma ne), tisti, ki bodo, se bodo že pozanimali.

Vsaj upam.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #219 : četrtek, 28.01.2010 : 23:46:15 »



Hkrati se nam zdi nujno omeniti, da smo danes prejeli odgovor Vursa glede tolmačenja slovenske zakonodaje (dopis v prilogi), ki nas je nemalo presenetil. Po njem naj ne bi bilo osnove za ukrepanje, ker Pravilnik ne določa pasemskih posebnosti, medtem ko pravno zavezujoč višji predpis, to je Zakon o zaščiti živali, nedvoumno govori o pasmi, katero je potrebno pri presoji upoštevati. Kako je možno, da je pravni red nenadoma drugačen in lahko dopolnilni predpis izniči določila Zakona? Sami smo povprašali pri neodvisnih pravnikih, ki so nam zatrdili, da je zakonsko nedvoumno omenjena tudi pasma. Hrt je torej hrt (in zakonsko zaščiten kot hrt) in ne zgolj pes, tako kot marsikatera druga, podnebnim razmeram ustrezno prilagojena, pasma. Mar Vurs res nima svoje pravne službe (odgovor je namreč prišel od veterinarja.)?

Vnaprej se vam toplo zahvaljujemo za vašo pomoč in verjamemo, da je Slovenija pravno urejena država, kjer se skrbi tudi za dobrobit živali in ukrepa temu primerno.  
Spoštovana gospa, strinjamo se, da je Slovenija pravna država, zato na VURS spoštujemo slovenski pravni red, to pa je tudi razlog, da ne moremo ukrepati proti nikomer, ki ni kršil veljavne zakonodaje. Vse kršitve, ki so sankcionirane morajo temeljiti na ugotovitvi dejstev oziroma na konkretnih kršitvah zakona. Glede odgovora veterinarja in vašega vprašanja o pravnikih vam spročamo, da morajo veterinarji na VURS  poznati zakonodajo, saj jo oni izvajajo oziroma kontrolirajo njeno izvajanje. Še enkrat vas bi radi spomnili, kar vam je že pojasnil g. ....., da zakon o zaščiti živali ne predpisuje posebnih pogojev za posamezno pasemsko vrsto, kot so naprimer hrti.



Ne predpisuje posebnih pogojev za posamezno pasemsko vrsto, kot so npr. hrti, pač pa predpisuje, da mora skrbnik živali le-tej zagotoviti:

– bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, PASMO, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;

– svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, PASMO, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;

Zanima me, kaj to potem pomeni. Če izhajam iz dejstva, da vemo (upam vsaj), kaj pomeni bivališče, hrana, voda, starost, gibanje ipd., potem sploh ne morem razumeti, da ne vemo, kaj pomeni "pasma". Res me zanima, zakaj ne vemo, kaj pomeni pasma. Ker to ni pretežko za razumet. SSKJ pravi, da je "pasma" tole:

pásma -e ž (a) navadno s prilastkom živali iste vrste, ki
se v določenih lastnostih razlikujejo od drugih živali iste
vrste: gojil je samo eno pasmo krav; križati različne pasme
konj; okrasna pasma golobov / čistokrvna pasma

♦ agr. osvežiti pasmo izboljšati jo s križanjem znotraj pasme;
prašič mesnate pasme prašič, ki se goji za pridobivanje mesa;
vet. jersey pasma pasma rdeče rjavega goveda, ki daje dosti
mleka z velikim odstotkom tolšče; jorkširska pasma pasma
belega prašiča, ki se uporablja zlasti za vzrejo bekonov; leghorn
pasma pasma lahke kokoši bele barve, ki se goji zaradi jajc;
lipicanska pasma pasma plemenitega (belega) konja za vožnjo
in jahanje

Ker predvidevam, da je zakonodajalec pismen, bi pričakovala, da je tudi tisti, ki ga izvaja. Zgoraj namreč piše, da je pasma: živali iste vrste, ki
se v določenih lastnostih razlikujejo od drugih živali iste vrste. V tem konkretnem primeru torej zakonodajalec očitno priznava, da obstajajo PSI, vendar je razlika med PSOM  hrtom in PSOM novofundlandcem. Zakonodajalec tudi pravi, če izpeljem iz vsega tega, da mora skrbnik zagotoviti tisto, kar nam je upam da jasno, torej bivališče, hrano, gibanje itd. tako, da je za žival ok (če je potreba slučajno, lahko tudi bolj zakompliciram, ni noben problem).

Naj mi nekdo razloži, da se motim in mi razloži tudi, kje, kako in v čem se motim. Če to ni mogoče, sprašujem vse, ki poznajo državno upravo, kako kaznovati odgovorne zaradi njihovega nerazumevanja besede "pasma" in posledičnega neizvajanja veljavne zakonodaje. Res prosim koga, če ve, kako se to naredi, ker ena od naših najbolj znanih odvetniških pisarn ni grozno poceni, pa si ta hip ne morem privoščiti njihove pravne pomoči.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #220 : četrtek, 28.01.2010 : 23:48:18 »

Skuiki, se povsem strinjam s tabo in je v letaku2 ze popravljeno skupaj z dvema drugima napakama. Ob pregledu in popravkih je uslo Wink
Lejca, bos popravila, prosim, v prvem letaku. Hvala.

Koncni letak 2

Ne vem, kaj naj si mislim ob teh objavah o "psih na varnem". Res upam, da kdo cim prej javi, kaj se dogaja.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #221 : četrtek, 28.01.2010 : 23:49:05 »

na facebook-u v skupini Pes- moj prijatelj sem našla izjavi ''hrta sta na varnem'' in pa (po vprašanjih npr:v kakšnem smislu?) '' to pomeni, da jih ni vec tam zaprtih... vec pa ne vem Wink''

Kako ju ni več tam? Kako pa vemo, da sta na varnem, če ju ni več tam? Kdo pa je ta teta, a se to kdo heca?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #222 : četrtek, 28.01.2010 : 23:53:47 »

Ok, sem sla poiskat na FB, kaj res tam pise, in nasla tole:

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/note.php?note_id=276440762113&comments

Se vedno ne vem, kaj naj si mislim.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #223 : četrtek, 28.01.2010 : 23:54:11 »

Na FB je res nekdo objavil, da jih ni vec tam. Ne pojasni kaj tocno to pomeni.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #224 : četrtek, 28.01.2010 : 23:55:41 »

Aha, je ze Jana dala link.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines