mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:07:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158701 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #240 : petek, 29.01.2010 : 08:30:54 »

... če so pse resnično nelegalno pobasali. Ker potem vse kar se je delalo v zadnjih letih, dneh, zgublja pomen. Tu ne gre le za življenja hrtov, temveč v veliki meri tudi za nikakvo delovanje odgovornih organov.
Točno to!
Kaj pa če jih je neljubeč lastnik osebno "umaknil"? Prazen pesjak še ni rešitev.
Kaj pa sedaj?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #241 : petek, 29.01.2010 : 08:31:35 »

če bo potrebno in če bo kdo iz lj printal letake jih lahko danes zvečer en paketk prevzamem v lj in nesem jutri sabo v KG da jih z nellchy razdeliva-če je možno mi to sporočite do 14ih
kasneje na mobi ****


Bom jaz, če želiš. Te pokličem.
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #242 : petek, 29.01.2010 : 08:37:27 »

Tale MajcY že ve, kje so hrti. So ji na Fb ponujali pomoč in se je lepo zahvalila in odgovorila, da bo javila če kaj potrebujejo, ko bo kaj več znanega..  butnglavc
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #243 : petek, 29.01.2010 : 08:40:24 »

Mi je malo mimo sebe citirat, ampak če je slučajno kdo spregledal, pa ve... Meni se zdi zelo pomembno tole razčistit, ker je očitno ključnega pomena za ta dva psa.

Ne predpisuje posebnih pogojev za posamezno pasemsko vrsto, kot so npr. hrti, pač pa predpisuje, da mora skrbnik živali le-tej zagotoviti:

– bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, PASMO, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;

– svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, PASMO, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;

Zanima me, kaj to potem pomeni. Če izhajam iz dejstva, da vemo (upam vsaj), kaj pomeni bivališče, hrana, voda, starost, gibanje ipd., potem sploh ne morem razumeti, da ne vemo, kaj pomeni "pasma". Res me zanima, zakaj ne vemo, kaj pomeni pasma. Ker to ni pretežko za razumet. SSKJ pravi, da je "pasma" tole:

pásma -e ž (a) navadno s prilastkom živali iste vrste, ki
se v določenih lastnostih razlikujejo od drugih živali iste
vrste: gojil je samo eno pasmo krav; križati različne pasme
konj; okrasna pasma golobov / čistokrvna pasma

♦ agr. osvežiti pasmo izboljšati jo s križanjem znotraj pasme;
prašič mesnate pasme prašič, ki se goji za pridobivanje mesa;
vet. jersey pasma pasma rdeče rjavega goveda, ki daje dosti
mleka z velikim odstotkom tolšče; jorkširska pasma pasma
belega prašiča, ki se uporablja zlasti za vzrejo bekonov; leghorn
pasma pasma lahke kokoši bele barve, ki se goji zaradi jajc;
lipicanska pasma pasma plemenitega (belega) konja za vožnjo
in jahanje

Ker predvidevam, da je zakonodajalec pismen, bi pričakovala, da je tudi tisti, ki ga izvaja. Zgoraj namreč piše, da je pasma: živali iste vrste, ki
se v določenih lastnostih razlikujejo od drugih živali iste vrste. V tem konkretnem primeru torej zakonodajalec očitno priznava, da obstajajo PSI, vendar je razlika med PSOM  hrtom in PSOM novofundlandcem. Zakonodajalec tudi pravi, če izpeljem iz vsega tega, da mora skrbnik zagotoviti tisto, kar nam je upam da jasno, torej bivališče, hrano, gibanje itd. tako, da je za žival ok (če je potreba slučajno, lahko tudi bolj zakompliciram, ni noben problem).

Naj mi nekdo razloži, da se motim in mi razloži tudi, kje, kako in v čem se motim. Če to ni mogoče, sprašujem vse, ki poznajo državno upravo, kako kaznovati odgovorne zaradi njihovega nerazumevanja besede "pasma" in posledičnega neizvajanja veljavne zakonodaje. Res prosim koga, če ve, kako se to naredi, ker ena od naših najbolj znanih odvetniških pisarn ni grozno poceni, pa si ta hip ne morem privoščiti njihove pravne pomoči.

Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #244 : petek, 29.01.2010 : 08:40:56 »

A bo šel kdo preverit, če sta psa še tam?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #245 : petek, 29.01.2010 : 08:42:41 »

Tole je tekst, ki sem ga zgodaj zjutraj prejela od tistega, ki je zahteval tudi izbris:

Oprosti ker sem te nadlegovala.  Tudi jaz sem izvedela, da naj bi bili psi na varnem. Res pa je da sem toliko vajena forumov in sem preko prebrala že marsikatero forumsko raco. Zato temu, da sta na varnem ne verjamem. Po zdravi kmečki pameti jih je nemogoče odpeljat od tam, sploh v takem snegu. Snega je v Kranjski veliko.Da prideš do psov pa je precej peš hoje. Pes praktično ne more več hoditi. Kako bo potem prišel ven iz pesjaka in gazil okrog.
Zato sem te prosila, da izbrišeš tisti post preden bo prišlo do nepotrebnega cirkusa.  Psi so po moje še vedno gor. Premraženi lačni in polni ran. In zadeva z njima se bo še vlekla.
Letaki so pa super.


Obe z MajchY se nehajta sprenevedati!

Ne vem, kaj je res in ne vem, kje so psi, zato prosim, ce ima kdo moznost preveriti, da to stori. Sama bom nekaj ur v informacijskem mrku, zato upam, da me bo pricakala informacija, da so hrti v Kranjski Gori, tam, kjer morajo biti.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #246 : petek, 29.01.2010 : 08:46:36 »

Danes ju gre pogledati punca (gospa, gospodična - ne vem) iz sosednjega foruma. Ko bo tam kaj javljeno, sporočim. Več žal trenutno ne morem storiti.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #247 : petek, 29.01.2010 : 08:47:28 »

Če nista in če je ideja v tem, da se ju nezakonito odpelje, a mi lahko prosim kdorkoli, ki bi se mu utegnilo to svitati, razloži, zakaj se ju ni nezakonito odpeljalo že februarja 2007? Če je to edina možna pot, zakaj sta torej dve zimi preživela tam, kjer sta pač jo? Zakaj se je to/če se je/ zgodilo zdaj, ko je nekdo bil pripravljen organizirano poskušat spravit ju od tam na vse mogoče zakonsko razpoložljive načine?
Zakaj se sploh trudimo videt gozd in ne le dreves, zakaj potem plačujem DNK analize, prijavljam lažne "najditelje", se trudim, da lastniki prevzamejo odgovornost za svoje živali? Koliko psov je bilo to noč "odpeljanih na varno" in se je za njih našel prostor? Morda le ta dva?
Mislim, v čem je fora?
Logiran

zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #248 : petek, 29.01.2010 : 08:49:40 »

Medve z Polo sva mislili danes okoli 14. ure gor. Če bo šla ta punca prej naj javi.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #249 : petek, 29.01.2010 : 08:52:52 »

Če je to nov način reševanja promlematike mučenja živali v Republiki Sloveniji, pa raznih VURSov sploh ne rabimo Grin Brezzveze so plačani, glede na to da jim tam kjer bi morali biti ni in folk krade pse, da jih spravi iz nemogočih pogojev.

Je pa seveda še druga varianta da sta psa "na varnem" po zaslugi lastnika, uradno ukradena, v resnici pa bogve kje. Na ta način si opere roke. Bi blo fajn spremljat kaj se bo v kakih smeteh pojavilo, glede na to da je v sneg malo težje jame kopat.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #250 : petek, 29.01.2010 : 08:54:19 »

Čeprav to da bi jih lastnik skril, ubil, se mi zdi še manj verjetno. če je mirno prenašal vse te zadeve do zdaj, ne vem zakaj bi zdaj popustil itak očitno misli, da je bog.

Zmago, sem ji poslala ZS, da javi pred drugo uro.
Logiran
Nikkaa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #251 : petek, 29.01.2010 : 09:08:38 »

Na 24 ur objavljen prispevek... "Umirata na obroke"...

lp
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #252 : petek, 29.01.2010 : 09:12:58 »

Spet jst  Smiley.


Citat: Smetka , Četrtek, 28.01.2010 : 23:46:15
Ne predpisuje posebnih pogojev za posamezno pasemsko vrsto, kot so npr. hrti, pač pa predpisuje, da mora skrbnik živali le-tej zagotoviti:

– bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, PASMO, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;

– svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, PASMO, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;

Zanima me, kaj to potem pomeni. Če izhajam iz dejstva, da vemo (upam vsaj), kaj pomeni bivališče, hrana, voda, starost, gibanje ipd., potem sploh ne morem razumeti, da ne vemo, kaj pomeni "pasma". Res me zanima, zakaj ne vemo, kaj pomeni pasma. Ker to ni pretežko za razumet. SSKJ pravi, da je "pasma" tole:

pásma -e ž (a) navadno s prilastkom živali iste vrste, ki
se v določenih lastnostih razlikujejo od drugih živali iste
vrste: gojil je samo eno pasmo krav; križati različne pasme
konj; okrasna pasma golobov / čistokrvna pasma

♦ agr. osvežiti pasmo izboljšati jo s križanjem znotraj pasme;
prašič mesnate pasme prašič, ki se goji za pridobivanje mesa;
vet. jersey pasma pasma rdeče rjavega goveda, ki daje dosti
mleka z velikim odstotkom tolšče; jorkširska pasma pasma
belega prašiča, ki se uporablja zlasti za vzrejo bekonov; leghorn
pasma pasma lahke kokoši bele barve, ki se goji zaradi jajc;
lipicanska pasma pasma plemenitega (belega) konja za vožnjo
in jahanje

Ker predvidevam, da je zakonodajalec pismen, bi pričakovala, da je tudi tisti, ki ga izvaja. Zgoraj namreč piše, da je pasma: živali iste vrste, ki
se v določenih lastnostih razlikujejo od drugih živali iste vrste. V tem konkretnem primeru torej zakonodajalec očitno priznava, da obstajajo PSI, vendar je razlika med PSOM  hrtom in PSOM novofundlandcem. Zakonodajalec tudi pravi, če izpeljem iz vsega tega, da mora skrbnik zagotoviti tisto, kar nam je upam da jasno, torej bivališče, hrano, gibanje itd. tako, da je za žival ok (če je potreba slučajno, lahko tudi bolj zakompliciram, ni noben problem).

Naj mi nekdo razloži, da se motim in mi razloži tudi, kje, kako in v čem se motim. Če to ni mogoče, sprašujem vse, ki poznajo državno upravo, kako kaznovati odgovorne zaradi njihovega nerazumevanja besede "pasma" in posledičnega neizvajanja veljavne zakonodaje. Res prosim koga, če ve, kako se to naredi, ker ena od naših najbolj znanih odvetniških pisarn ni grozno poceni, pa si ta hip ne morem privoščiti njihove pravne pomoči.


Če tole okoli pasem prav zastopim, bi uradni veterinar, ki bi prav v teh konkretnih bivalnih razmerah dobil dve čivavi, dva kitajska gola psa, dva pinča, dva mopsa, ...., vse oblečene v plašček, jasno da - presodil, da je vse ok in da po zakonu ne more ukrepati?
Logiran

zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #253 : petek, 29.01.2010 : 09:30:11 »

Smetka, kaj pa če ti pomagamo zbrati denar za najboljšo odvetniško pisarno? Mislim, da so psi tega vredni.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #254 : petek, 29.01.2010 : 09:34:10 »

Aha, torej če jaz prav zastopim oni ne morejo ukrepati, ker v zakonu ni navedeno čisto točno tako?
Zares so omejeni na ta zakon, ne glede na vse? Mislim katastrofa, pa odkod so prilezli pisci zakonov in tisti ki naj bi jih vršili.

Če bom jaz pozabila cepit psa bo tik tak nekdo na vratih. Moj prispevek zglednega državljana cca. 30€ ni padel v državni proračun. Če se mi psi zunaj tresejo od mraza, pa imajo uradno zagotovljene vse pogoje in še pametno se delam zraven, pa ni panike.
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines