mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:10:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158607 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #465 : nedelja, 31.01.2010 : 10:08:36 »

A pa ima ta lastnik registrirano psarno?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #466 : nedelja, 31.01.2010 : 10:10:43 »

Sodeč po spletni strani Kluba vzrediteljev hrtov ne

****
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #467 : nedelja, 31.01.2010 : 10:11:37 »

Sodeč po spletni strani Kluba vzrediteljev hrtov ne

****

Pardon, Slovenskega kluba za hrte
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #468 : nedelja, 31.01.2010 : 10:46:52 »

Mislim pa sej če je res problem v tem da ga nihče od prijateljev-vzrediteljev ne obsoja..kot da jih je tak problem obvestit, kakšen odnos ima njihov kolega do psov..če se seveda ve v kateri krogih se giblje.
Sicer pa dvomim da še kdo ne ve, če se to že več let (odmevno) dogaja.
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #469 : nedelja, 31.01.2010 : 11:02:39 »

A se morate tukaj člani društev, zavetišč, lastniki hrtov kregat med sabo in si metat razne očitke v obraz, namesto, da bi se iskala rešitev s skupnimi močmi, kaj storiti, da do tega ne bi več prihajalo in da bi se nesrečnim psom zagotovila lepša prihodnost? Nočem komurkoli pametovati, samo.....
Če katero društvo ni česa storilo, kar mislite, da bi bilo dobro-sporočite jim, predlagajte... Če je kdo naredil napako, povejte, da se poskusi popraviti itd, samo za božjo voljo - ne kregajtmo se med sabo, saj nam je vendarle skupen cilj vsem enak. Ali pač?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #470 : nedelja, 31.01.2010 : 11:03:52 »

Ocitno, Smetka, si nesposobna in si zelis delati lastno promocijo s takimi vprasanji. Pot pod noge, pa gremo k lastniku. Vsak posebej.
Pa potiho pojdi, da ne bo slucajno kdo izvedel.


A ja, saj res. Kar je strašno zanimivo, je dejstvo, da gdč. predsednica Društva za pomoč hrtom razlaga, kak revež je, ker ji vsi očitajo samopromocijo, če želi pomagat psom, sama ima pa enake argumente pripravljene za druge.
Dol mi visi, kaj si gdč. misli. Zanima me samo, ali je videla hrte pri lastniku v njegovih notranjih prostorih ali ne.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #471 : nedelja, 31.01.2010 : 11:04:27 »

A se morate tukaj člani društev, zavetišč, lastniki hrtov kregat med sabo in si metat razne očitke v obraz, namesto, da bi se iskala rešitev s skupnimi močmi, kaj storiti, da do tega ne bi več prihajalo in da bi se nesrečnim psom zagotovila lepša prihodnost? Nočem komurkoli pametovati, samo.....
Če katero društvo ni česa storilo, kar mislite, da bi bilo dobro-sporočite jim, predlagajte... Če je kdo naredil napako, povejte, da se poskusi popraviti itd, samo za božjo voljo - ne kregajtmo se med sabo, saj nam je vendarle skupen cilj vsem enak. Ali pač?

S katerega planeta si pa ti? Torej - če imaš kak predlog za društva, na plano z njim.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #472 : nedelja, 31.01.2010 : 11:09:42 »

Pajk, katera inšpektorica?

Tole bi tudi res rada vedela. Zanima me, katera inšpektorica je presodila, da je tisto na fotki primerno bivališče za dva psa?
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #473 : nedelja, 31.01.2010 : 11:11:11 »

Skupne moči pri slovenskih društvih odpadejo.
Bi rekla celo, da se večini društev tele razmere, glede na to, kakšne standarde imajo sami, kar se pogojev za živali tiče, zdijo čisto ok. Tudi proti ketni in zunanjim mačkam nimajo nič za pripomnit.  
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #474 : nedelja, 31.01.2010 : 11:30:15 »

S katerega planeta si pa ti? Torej - če imaš kak predlog za društva, na plano z njim.

Sodelujem in pomagam po najboljših močeh. In ne rabiš biti nesramna, ok, ker ti nočem popolnoma nič. Tako kot nobenmu tle.
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #475 : nedelja, 31.01.2010 : 11:45:23 »

Še vedno mi ne uspe prebaviti tega (se ponavljam, ja):

"Tiskovni predstavnik Vursa Matjaž Emeršič nam je poslal tudi podrobna poročila o nenapovedanih obiskih inšpektorjev v pesjaku, prav tako veterinarsko poročilo o zdravstvenem stanju dveh psov in stališče predstavnika Slovenskega kluba za hrte, ki poudarja, da so "bivalne in rejne razmere v konkretnem primeru zadovoljive, psi pa so že prilagojeni tudi na hladnejše razmere". " Vir: http://24ur.com/novice/slovenija/umirata-na-obroke.html

Slovenskemu klubu za hrte sem naslovila vprašanje oz. prošnjo za obrazložitev uradnega stališča njihovega kluba.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #476 : nedelja, 31.01.2010 : 11:50:25 »

Skupne moči pri slovenskih društvih odpadejo.
  

Kako je to nekaterim zelo všeč. In kako je to voda na njihov mlin. In kako nekateri ne vidijo centi pred svojim nosom (ali še bolje - se zelo trudijo, da sodelovanja ne bi bilo, a ne?)
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #477 : nedelja, 31.01.2010 : 11:58:30 »

Sodelujem in pomagam po najboljših močeh. In ne rabiš biti nesramna, ok, ker ti nočem popolnoma nič. Tako kot nobenmu tle.

Pol pa povej/napiši/naredi kaj konstruktivnega. Pridige namreč ne rabimo.

Še vedno mi ne uspe prebaviti tega (se ponavljam, ja):

"Tiskovni predstavnik Vursa Matjaž Emeršič nam je poslal tudi podrobna poročila o nenapovedanih obiskih inšpektorjev v pesjaku, prav tako veterinarsko poročilo o zdravstvenem stanju dveh psov in stališče predstavnika Slovenskega kluba za hrte, ki poudarja, da so "bivalne in rejne razmere v konkretnem primeru zadovoljive, psi pa so že prilagojeni tudi na hladnejše razmere". " Vir: http://24ur.com/novice/slovenija/umirata-na-obroke.html

Slovenskemu klubu za hrte sem naslovila vprašanje oz. prošnjo za obrazložitev uradnega stališča njihovega kluba.

Super. Jaz jo bom pa na Društvo za pomoč hrtom, ker me zanima, kaj so do sedaj "iz ozadja" dejansko naredili, pa zanima me, ali je njihova predsednica res videla hrte pri lastniku v njegovih notranjih prostorih v zadnjih nekaj dneh.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #478 : nedelja, 31.01.2010 : 12:20:26 »

Da obe drustvi ne delata skupaj in s tem ne izkoristita vseh potencialnih "moci", je pac dejstvo.  
Zato, ker v treh letih na tem primeru ni prislo do nikakrsne resitve, ceprav se je ocitno veliko delalo, smo pac nekateri ubrali drugo pot - preko javnosti. Narejeno bi bilo kaj konkretnega, ce bi bila psa premaknjena v ustreznejso oskrbo, pa h komurkoli ze. Pa se to ni zgodilo, temvec sta bila psa se pred dnevi v okolju, kot ga prikazujejo filmi. Torej? Bomo pokleknili in zaceli jokat, ker nekateri prijateljujejo z drugimi in ne z nami, ker nas uradne struje ne razumejo in ker vzrediteljski srenji dol visi? Psa pa sta po treh letih se vedno tam? No, eni so to storili, drugi smo pac ubrali drugo pot. Tako kot jaz kritiziram delo drustev, ki ne znajo delat skupaj, tako lahko seveda drugi kritizirajo moj pristop k resevanju problema teh dveh hrtov in poziv javnosti. Kaj se je zgodilo? Hrta sta izginila, o njiju pa ve velik del slovenske javnosti. Nekdo ve, kje sta, vendar o tem poroca preko drugih, sam pa niti z besedo ne nakaze, da jih je v resnici videl.

Tudi jaz sprasujem, ali je predsednica Slovenskega društva za pomoč hrtom na lastne oci videla oba hrta pri lastniku, ali ne? To najbrz ni tako tezko povedati in najbrz beseda cloveka na taki funkciji vsaj nekaj velja? Ce ju je videla, potem bi najbrz lahko tudi smatrali, da zna kot eminentna clanica kluba, ki se ukvarja z resevanjem hrtov iz nemogocih razmer, oceniti primernost pogojev, v katerih sta bila hrta ob njenem obisku. In vsi bi bili mirni. Tudi slik ne bi vec tako tezko pricakovali in si jih zeleli.

Pripomba, da imamo telefon in naslov, je neumestna. Najbrz ni povsem resno pricakovanje, da bomo klicali in letali kot norci k njemu in se pustili res prijaviti za motenje posesti. Mi zelimo ze ves cas zadeve speljati po legalni poti in ena od njih je tudi ta, da se o razmerah, v katerih naj bi hrta sedaj bila, preprica nekdo, ki je ze v kontaktu z lastnikom in ki je "stranka v postopku" (ze dve ali vec let). Enako velja za drugo drustvo za pomoc hrtom. Ce pac od enega ne bo podatkov, ki bi potrjevali informacije, da sta hrta res pri lastniku, potem se pac pricakuje od drugega, da bo preveril. Ce je enim in drugim nemogoce to storiti, potem je najbrz bolje, da umaknejo iz imena drustva besedi "pomoc" in "hrti", ali pa dodajo k imenu besede "samo v tujini". In potem bomo ubrali kaksno drugo pot, da odkrijemo, kaj se s tema hrtoma zdaj dogaja.

Rnata, mnenje, na katero se sklicuje VURS, je ocitno tisto, ki ga je podal leta 2008 sedanji predsednik Kluba za hrte, ki je navedel, da je to njegovo osebno mnenje, podpisal pa se je kot "clan UO Kluba za hrte", kar je takrat bil. VURS opleta v nekaterih pisanjih z "mnenjem Kluba za hrte", v nekaterih pa z "mnenjem clana Upravnega odbora Kluba za hrte". Tukaj je bilo objavljeno in po zahtevkih izbrisano "mnenje clana Upravnega odbora Kluba za hrte", ne vem pa, ali je bilo kdaj spisano tudi kaksno mnenje s podpisom "predsednik Kluba za hrte" ali morda celo "v imenu Kluba za hrte ta pa ta oseba s to pa to funkcijo". V istem pisanju je bilo obljubljeno klubsko mnenje, ki naj bi ga spisali na sestanku UO, 23.12.2008. To znajo vedeti povedati na Klubu. Ce to, o cemer kar naprej pisari VURS, ni mnenje clanov Kluba, temvec osebno mnenje enega med njimi, potem ne vem, zakaj ostali ne skacejo do stropa in se dlje, ko VURS uporablja tudi njih kot "podpisnike" izjav, da je hrt prilagojen na hladnejse razmere in da je taksno bivanje za hrte odlicno. Bi, kot razlaga pisec, tudi vi raje ziveli v "pesjaku" v Kranjski Gori kot v vasem stanovanju? Tudi to je v pismu in tudi to najbrz spada pod tisto, kar pravi VURS o izjavah Kluba.
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #479 : nedelja, 31.01.2010 : 12:50:10 »

Vem, da teče beseda o čisto konkretnih psih vendar ali se ne bi moglo, kot mučenje živali definirati že dejstvo, da je/sta/so psi sredi gozda ali kjerkoli na samem, ne glede na to kakšen pesjak oziroma pogoje ima/ta/jo.
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines