mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:14:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158564 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #480 : nedelja, 31.01.2010 : 12:55:51 »

Za kaj takega je potrebna sprememba zakona. Piše namreč, da mora lastnik s svojimi podatki označiti bivališče (ki mora biti primerno glede na velikost itd. psa), priti enkrat dnevno do živali, ji počistiti, nahraniti in zamenjati vodo in to je to.
Logiran

Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #481 : nedelja, 31.01.2010 : 13:44:52 »

Živjo,

najprej se opravičujem, ker tako pozno odgovarjam. Ravnokar sem se vrnila od tam, sem nesla hrano in vodo ter nekaj priboljškov. Situacija ej res katastrofalna.
v službi imamo napisano ime inšpektorice, sporočim takoj jutri zjutraj. Na podlagi česa je ona zaključla, da bivalne razmere niso urgentne, kljub temu, da je notri kar nekaj snega, da so ogormne luknje tako v steni kot na tleh, da sta oba mladiča brez hrane in vode, ter jima ob božanju lahko prešteješ rebra....S strani VURSa konstantno slišiš take bedarije kot bi tekmovali kdo bo izpadel večji bedak in ignoriral večjo zlorabo, ampak ta izjava inšpektorice je ap višek nesramnosti, vedno bolj dvomim, ad se jima je sploh približala, saj je kar nekaj snega in dvomim, da se je gospe ljubilo gazit po snegu. Vem da ji je ime Suzana, za priimek ap sporočim jutri. Polona ti lahko na meil posredujem video  posnetke in jih ti obajviš, ker meni ne uspe? 
Jutri morata biti oba na toplem...

Prav tako se Robertu Maroltu, soebi ki ni vredna omembe, ni zdelo urgentno to, da na -15 stopinj v neizolirani uti, na razcefrani žici, 2 meseca star mladiček 24 ur/dan stoji na mrazu..odgovor, psi imajo dlako bojo že preživeli...sicer so izrekli temu lastniku naslednji dan po našem "teženj" ustno opombo, ki jo je ignoriral...in mladiček je bil še vedno zunaj, ponovno smo klicali inšpektorja, ti pa so poklicali lastnika...zdaj je mali v garaži, kljub temu,da so jim rekli da mora biti v hiši na toplem...

Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #482 : nedelja, 31.01.2010 : 13:46:44 »

Pajk, ti zdaj ne govoriš o tistih dveh hrtih iz začetke teme - ali pač?
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #483 : nedelja, 31.01.2010 : 13:47:40 »

Nočem biti utopična ampak zanima me, če kdo ve, ali drugod v EU tudi dovoljujejo, da so psi tako zaprti in na samem in če dovoljujejo takšne podrtije za bivališča. Hočem reči, če kdo ve za kakšno državo, ki ima to bolje urejeno - in, da se da pobuda za spremembo zakona po zgledu.
Tule je več kot 10 000 članova in bi morda lahko zbrali podpise.
Zdaj je toliko oči uprtih v to akcijo, da bi se morda dalo kaj narediti v to smer.
Če se dvigne minimum na višjo raven, bi bili potem na vrsti tisti, ki so zdaj nekje na sredi med zadovljivimi in minimalnimi pogoji.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #484 : nedelja, 31.01.2010 : 13:49:38 »

Prezgodaj poslala  Angry Pa hvala ti, da si naredila nekaj konkretnega.

Vprašam, če gre za ista psa zato, ker sem razumela, da hrta nista mladiča, ti zdaj izrecno omenjaš mladiče. No, da bo jasno, ne mlad ne star pes ne more bit v tem mrazu cele dneve in noči, itak.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #485 : nedelja, 31.01.2010 : 13:52:05 »

Cats, Pajk govori o drugem primeru.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #486 : nedelja, 31.01.2010 : 13:53:22 »

Cats, Pajk govori o drugem primeru.

Hvala, saj se mi je zdelo, da mora bit kaj drugega.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #487 : nedelja, 31.01.2010 : 14:00:11 »

Napiši ime in priimek uradne veterinarke kar tule. Naj se ve. Filmčka daj na youtube, pa z youtuba povezavo sem, pa bo delalo.

Cats, gre za druge pse, ne ta dva hrta, ker teh dveh hrtov trenutno ni, ker ju je bojda predsednica Društva za pomoč hrtom videla pri lastniku v njegovih notranjih pesjakih na toplem  Roll Eyes. Najbrž se bo slej kot prej odprla druga tema za vse take, ampak glede na to, kako obiskana je tale, najbrž ni nič hudega, da se pokaže tudi tistim, ki lahko kaj naredijo (novinarjem npr.) naravnost ogromno subtilnost VURS-a, s katero se hvali njihova direktorica.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #488 : nedelja, 31.01.2010 : 14:01:50 »

subtilnost Vursa... bruham
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #489 : nedelja, 31.01.2010 : 14:05:20 »

Citat
Citat: Smetka , Sobota, 30.01.2010 : 23:17:19
Zanima me še vedno, če VURS priznava razliko med čivavo in šarplanincem....

Mene pa zanima, kako si zakonodajni organ razlaga dotično dikcijo v zakonu. In če misli kdo od (aktivno) vpletenih (pristojne) to vprašat.

Točno to in še enih par vprašanj sem jim poslala v meilu. Čakam na odgovor. Roll Eyes
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #490 : nedelja, 31.01.2010 : 14:12:03 »

ampak ta izjava inšpektorice je ap višek nesramnosti, vedno bolj dvomim, ad se jima je sploh približala, saj je kar nekaj snega in dvomim, da se je gospe ljubilo gazit po snegu.
Ja a ne razumeš preproste kmečke logike in šparanja davkoplačevalskega denarja? Grin
Na konc ji pa še noben ne bo čaja skuhal Grin
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #491 : nedelja, 31.01.2010 : 14:22:22 »

Točno to in še enih par vprašanj sem jim poslala v meilu. Čakam na odgovor. Roll Eyes

Ewa, komu si to poslala?

Pripomba, da imamo telefon in naslov, je neumestna. Najbrz ni povsem resno pricakovanje, da bomo klicali in letali kot norci k njemu in se pustili res prijaviti za motenje posesti. Mi zelimo ze ves cas zadeve speljati po legalni poti in ena od njih je tudi ta, da se o razmerah, v katerih naj bi hrta sedaj bila, preprica nekdo, ki je ze v kontaktu z lastnikom in ki je "stranka v postopku" (ze dve ali vec let). Enako velja za drugo drustvo za pomoc hrtom. Ce pac od enega ne bo podatkov, ki bi potrjevali informacije, da sta hrta res pri lastniku, potem se pac pricakuje od drugega, da bo preveril. Ce je enim in drugim nemogoce to storiti, potem je najbrz bolje, da umaknejo iz imena drustva besedi "pomoc" in "hrti", ali pa dodajo k imenu besede "samo v tujini". In potem bomo ubrali kaksno drugo pot, da odkrijemo, kaj se s tema hrtoma zdaj dogaja.

S temle odgovarjam moksi - smiselno bi bilo, da prijavo o izginotju poda nekdo, ki je v primer vpleten. Ker tista oseba ve, v kakšnih pogojih so hrti živeli, kakšen pritisk so vršili in kako bi lahko lastnik odreagiral na pritisk - to bi bila recimo podlaga za prijavo - sum na nelegalno odstranitev psov.

Eno društvo se je že javilo, da ne misli več izvajat pritiska, kaj pa drugo?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #492 : nedelja, 31.01.2010 : 14:25:44 »

Pajk - če imata probleme z youtubom lahko filmčke jaz probam dat gor
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #493 : nedelja, 31.01.2010 : 14:30:11 »

Filmčka o psih v Notranjih Goricah:

http://www.youtube.com/watch?v=iZ-VFcnXAkY
http://www.youtube.com/watch?v=VZ4DkZuuRDM&feature=channel

Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #494 : nedelja, 31.01.2010 : 14:40:18 »

Pridna, na VURS. Na meil, ki je na spletni strani.
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines