mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:11:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158562 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #570 : torek, 02.02.2010 : 09:36:54 »

Fant je bil danes pri inšpektorici, naredila sta uradni zapisnik. Danes gresta skupaj s Polono pogledat, če sta psa čipirana. V primeru, da nista ju bodo odpeljali. V petek ni mogla preveriti, če sta čipirana, ker je mašina za preverjanje pomrznila. Inšpektorica naj bi se zelo trudila in s tem primerom ukvarjala cel petek in ponedeljek. vprašanje kako bi se zgodba odvila, če nebi vztrajno težili in klicali. Morda se res trudi in želi vse po uradnih poteh in verjamem, da obstajajo še bolj zlorabljene živali, a zamerim ji,da se ji pogoji bivanja niso zdeli kritični. Že to, da ji je mašina za preverjanje čipiranje pomrznila pove marsikaj. Tako je danes poudarila, da si želi, da sta psa odvzeta a da situacija ni tako kritična, saj obstajajo še hujši primeri. Kaj jima ne bi smeli nosti hrane teh 5 dni, da bo lahko potrdila da sta podhranjena? Kakorkoli že, upam da bosta že danes na toplem.
dokumentacija se bo predala policiji.

To je še en primer, ki kaže da samo z vstrajnostjo in teženjem lahko marsikaj dosežemo!!!

Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #571 : torek, 02.02.2010 : 09:38:20 »

No, lahko bi ju tudi samo spustil ali pa sta pobegnila (tako domneva tudi lastnik). Jst si ne bi upala kar tako nekaj domnevat brez vsakršnih argumentov...

To pa je bizarnost v situaciji: lastnik domneva, da sta psa pobegnila, ampak ta Nina pa ve, da sta pri njemu. Adijo pamet butnglavc
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #572 : torek, 02.02.2010 : 09:39:49 »

Hm..., enako, kot sta MaycY in ocitno se nekdo vedela ze v petek, da "sta na varnem".
Logiran

Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #573 : torek, 02.02.2010 : 09:40:39 »

Sklepala sem po izjavah ljudi ( da ju ni več tam, da sta na toplem itd.) ampak verjetno res prehitro, glede na neujemanje informacij.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #574 : torek, 02.02.2010 : 09:41:21 »

Kaj lahko v tem primeru sploh naredimo?
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #575 : torek, 02.02.2010 : 09:41:57 »

Saj ne veš več, komu bi kaj verjel..... Upam le, da sta psa ok in na toplem.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #576 : torek, 02.02.2010 : 09:52:21 »

Morda se res trudi in želi vse po uradnih poteh in verjamem, da obstajajo še bolj zlorabljene živali, a zamerim ji,da se ji pogoji bivanja niso zdeli kritični.

Kako to misliš, da ji zameriš? Ali ima stanje psov sploh kakršnokoli vezo s tem, kako se ti počutiš oziroma kaj čutiš do vet. inšp.? V bistvu ne rabim odgovora.

Že to, da ji je mašina za preverjanje čipiranje pomrznila pove marsikaj.

Kaj pa to pomeni? Meni namreč to pomeni samo, da je tehnika zatajila. Kaj pa tebi (ali drugim) to pove?

Kaj jima ne bi smeli nosti hrane teh 5 dni, da bo lahko potrdila da sta podhranjena?

Točno tako! Sicer mislim, da je 5 dni (sploh, če ste jima dajali pametno in ne v prevelikih količinah glede na to, da naj bi bila podhranjena = imata močno skrčen želodec) premalo, da bi se poznalo, ampak ja - če želiš, da inšp. vidi kako je vse zanemarjeno ipd, psom ne smeš nositi hrane, dek, menjati vode, čistiti pesjakov,... Kaj ni jasno tukaj?

To je še en primer, ki kaže da samo z vstrajnostjo in teženjem lahko marsikaj dosežemo!!!

Se strinjam, rezultate prinese predvsem vztrajnost, znanje, izkušnje in potem teženje. Nikakor ne pavšalno obsojanje, kričanje in histeriranje na vse strani.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #577 : torek, 02.02.2010 : 10:04:30 »

Samo malo. Jaz sem si šla nekaj strani nazaj prebrati nekatere poste in NŽ je pismo Jani poslala v nedeljo, 31.01.2010 in v tem pismu piše, da sta psa pri lastniku.
Po pisanju žurnala pa je EK prijavo o izginotju podal v petek, 29.01.2010.
Je v petek oziroma pred petkom nekdo vzel psa iz "pesjaka" in ju kasneje izročil lastniku ter ju tako odmaknil z vidnega mesta?
Da osvežim spomin s citatom iz objavljenega pisma NŽ:

Psa sta pri lastniku. Umik izpred oči javnosti ni privi v vseh letih. Bilo jih je kar nekaj. Tudi lani sta bila umaknjena na podoben način. Ko so se pritiski polegli sta bila nastanjena na staro lokacijo. Zato sem vas že v začetku akcije pteko e-pošte opozarjala, da z akcijo na očeh javnosti ne prideš daleč.

Pričakujem, da se bodo policisti pogovorili z obema.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #578 : torek, 02.02.2010 : 10:05:02 »

Citat
(eni butalci vklopimo možgane šele po kavi Tongue)

ob prvi šalci kave sem se prebijala skozi vse poste vseh strani.

sem že pri drugi šalci Lips Sealed turške kave... ne lih švoh...pa mi še vedno ni nič jasno Undecided

Kaj je sedaj s temi psi?
A tam jih ni več? A so jih ukradli? a jih je lastnik skril? kdo.... društvo hrtov.....
Kr en  humanitatrc?..... kje so sedaj psi?... en kup enih informacij ...in na koncu še vedno se ne ve nič?

A lahko nekdo napiše en kratek povzetek, kaj se je zgodilo... kje so psi in kaj nasplošno se sploh dogaja.....

Hvala
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #579 : torek, 02.02.2010 : 10:11:42 »

damayanti, sej si ravnokar sama napisala povzetek Wink

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #580 : torek, 02.02.2010 : 10:13:38 »

Kaj .... to je to Huh....po 39 straneh vseh postov Sad

Nobenemu nič jasno?

Sem pa že mislila, da sem tak kofee đanki, da mi tud turška več ne prime Tongue
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #581 : torek, 02.02.2010 : 10:14:43 »

Za une nas, ki jim tudi kave ne privoščijo v službi  Grin :

- psa zanemarjana že vsaj dve leti
- konec januarja sprožena akcija pritiska na VURS in medije
- akcija 29.1. ustavljena, ker so se (tudi v tej temi) začele pojavljati informacije, da psov ni več tam
- kmalu ugotovoljeno, da psov res ni več tam
- maycY in še nekaj njih trdi, da so psi na varnem
- mi tavamo v temi
- danes Jana objavi novico, da je lastnik prijavil izginotje
- mi spet (še vedno?) tavamo v temi
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #582 : torek, 02.02.2010 : 10:16:10 »

Aja - in refrešamo temo vsakih 5 min, če se bo mogoč oglasil kdo, ki kaj ve  Grin
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #583 : torek, 02.02.2010 : 10:19:21 »

 Grin točno tako pridna. Predvsem is želimo iz teme...
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #584 : torek, 02.02.2010 : 10:19:36 »

Pa še ena stvar me muči: v vsaki strokovni objavi je vedno navedeno, da prispevek izraža stališča avtorja in ne institucije, ki jo zastopa. Zakaj v tem primeru nek član društva poda uradno stališče društva, čeprav gre, kot je razvidno, izključno za njegovo osebno mnenje. In zakaj društvo ne ukrapa, ko takšna izjava postane uradni dokaz v primeru? Je to torej stalna praksa društva(-ev), da predsednik zlorabi člane društva in društvo za dajanje večje teže svojim stališčem? Huh
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines