mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:39:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158566 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #615 : torek, 02.02.2010 : 17:33:49 »

Glavno vprašanje trenutno je, kje sta psa.

Po moji logiki sta možnosti samo dve:
1. lastnik ju je potamanil in prijavil izginotje
2. kak samooklican živaloljubec ju je "rešil"

Da bi ju lastnik odpeljal domov, je nemogoče (ker v tem primeru ne bi prijavljal izginotja - domov ju pač lahko pelje, če hoče).
Da bi ušla, je po vsem, kar je v temi napisano, ravno tako nemogoče (nista ravno mlada in spretna, ograja je zaklenjena - še vedno).
Da bi se kdo mučil spravit ju čez ograjo in potem izpustil, je po mojem malo verjetno (čeprav - sto ljudi, sto čudi).

Če drži prva možnost, se bojim, da za njiju nikoli več ne bomo slišali. (Pravzaprav - kaj pa policaji lahko naredijo? Lastnikovi prstni odtisi v "pesjaku" so itak normalni, vse sledi je zakril sneg. Če ju je odpeljal in nekje likvidiral + zakopal - kje sploh iskat? Tudi, če bi se po čudežu lotili zadeve, dvomim, da bi preiskava kaj odkrila).

Če drži druga možnost, se bosta pa psa prej ali slej nekje pojavila (veterine, sprehodi,...).
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #616 : torek, 02.02.2010 : 17:49:31 »

Jah, jst upam, da, če bi jst kar tako malo izginila, da ne bi kriminalisti rekli - ah, če so jo potamanjili itak nimamo kje iskat...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #617 : torek, 02.02.2010 : 18:02:21 »

Jah, jst upam, da, če bi jst kar tako malo izginila, da ne bi kriminalisti rekli - ah, če so jo potamanjili itak nimamo kje iskat...

odvisno kolk dobro bi te tisti ki be potamanjil skril Grin Grin Grin

CSI je žal samo serija Evil
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #618 : torek, 02.02.2010 : 18:10:39 »

To vem, ampak upam, da bi vsaj poskusili... Tako kot upam, da bodo vsaj poskusili odkrit tedva psa.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #619 : torek, 02.02.2010 : 18:14:58 »

Hehe, pridna, zate si pa res ne bi mislila, da živiš v oblakih...   Wink

Evo, recimo, da ju je pobasal v avto in peljal.... Hm. Kamorkoli. V kočevske gozdove, na ljubljansko Barje, nekam v rovte na Gorenjskem... Kako naj ju odkrijejo?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #620 : torek, 02.02.2010 : 18:24:04 »

A ne štejejo tudi posredni dokazi? Recimo puška, krvava sekira, strup... (ne vem, kako bi ju še lahko fental). In ko imaš potrjen sum (torej nekaj se je dogajalo), pogledaš njegove račune (da vidiš kdaj je recimo nazadnje tankal), pogledaš kilometre (upaš, da je povprečen človek in ob vsakem tanku resetira števec) in predvidiš, kam bi se lahko odpeljal. Tam (kjer predvidevaš, da bi lahko bili psi "odloženi") povprašaš ljudi, sosede, kogarkoli, če je kaj sumljivega videl, slišal, prosiš za informacije itd. Ne vem, meni se ne zdi to tako CSI.

Hehe, pridna, zate si pa res ne bi mislila, da živiš v oblakih...   Wink

A to pomeni, da tudi mene ne bi iskali? Tko resno vprašam.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #621 : torek, 02.02.2010 : 18:26:22 »

Mogoče nam pasjeljubcem pes pomeni več kot le  žival.
Jaz zase priznam , da me bolj gane v srce en pes ki zmrzuje zunaj na ketni ves zanemarjen kot en  pijan klošar v parku na mrazu z flašo v roki, ki žica za drobiž.( pa naj si kdor koli misli o meni kar hoče... mi prav dol visi)
V očeh zakona je pa sigurno več vreden klošar kot pa pes...

Če te nekdo provocira in spravi ob živce in ga kresneš na gobec, pokasiraš kazen, in imaš cele sitnosti na sodnijah... nekdo ki pa zatučka enega psa po letih znamerjanja in mučenja, pa  nič.

....tako nekako to gre


Evo, recimo, da ju je pobasal v avto in peljal.... Hm. Kamorkoli. V kočevske gozdove, na ljubljansko Barje, nekam v rovte na Gorenjskem... Kako naj ju odkrijejo?
Rovte so ful majhna vas med Logatcem in Žirmi Grin 100% bi se zvedelo tam vsak vsakega pozna Grin( malo heca Wink)

Če jih je nekdo XY res odpeljal in bo za njih skrbel tako kot je treba ... bo verjetno našel način  da bosta vsaj po določenem času nege in oskrbe neprepoznavna.  Ker sedaj po teh slikah , ki so na forumu sta v hudo klavrnem stanju.




Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #622 : torek, 02.02.2010 : 18:35:51 »

A to pomeni, da tudi mene ne bi iskali? Tko resno vprašam.

Hehe, ves, da bi te. So ja vceraj odprli slovenski FBI Tongue

Brez heca - vse skupaj so v glavnem bucnice. Nekdo ocitno ve, pa je izginil. Morda skupaj s hrti?
Ceprav dvomim, bo pa vendarle morda kaksen preiskovalec pobaral tudi ljudi, ki lahko povedo se njemu tisto, kar so nam. Morda bo kaksen novinar dovolj vztrajen, pa nasel izginule. Ljudi. Z ljudmi pa morda se hrte.
Kaksnega kopanja si v tem mrazu ravno ne predstavljam, tudi predstava pasjih trupel v domacem hladilniku je bolj stvar napete kriminalke. Prav cudasko bi bilo, da bi lastnik zdaj pospravil pse, ko je cela Slovenija sibala na njegov vrticek njegove pse gledat, prej pa jih je vec let razkazoval z najvecjim veseljem, pa so jih gledali samo posamezniki.

Ne vem, si pa res zelim, da bi se zadeva razpletla, da bi hrta le prisibala na plan, z njima pa tudi ozadje in akterji.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #623 : torek, 02.02.2010 : 18:41:58 »

Jaz se še vedno obešam na tole: psa sta pri lastniku. Tako sigurno je, saj to pravi predsednica hrtjega kluba (se mi ne ljubi iskati pravega naziva). In ona to piše v nedeljo. Dva dneva pred tem pa lastnik prijavi odtujitev/krajo/izginotje (nekaj pač) psov. Psa torej nista pri lastniku. Imamo uradno (baje, po pisanju medijev) prijavo in pisno izjavo predsednice hrtjega kluba. Torej - če obstaja uradna prijava, ki še visi nekje na neki PP, a se ne bi moral nekdo po službeni dolžnosti obregniti ali ob lažnega prijavitelja ali ob osebo, ki trdi nasprotno od prijavitelja samega? Lahko tretja oseba spomne na to pristojno PP?

Kar se drugih dveh hrtov tiče: tudi njuna usoda se da preveriti, saj je lastnik dolžan v osmih dnevih od pogina živali le-to odjaviti in navesti vzrok/način smrti na formularju (ne spomnem se natančno vseh naštetih vzrokov). Ja vem, tega najbrž ni naredil in je v tem primeru ponovno v prekršku.Vprašanje je, kdo to lahko preveri, ker nekdo pa sigurno to lahko preveri, porkamizerija.

Kaksnega kopanja si v tem mrazu ravno ne predstavljam, tudi predstava pasjih trupel v domacem hladilniku je bolj stvar napete kriminalke.
Ni potrebno kopati. Potreben in čisto zadosti bi bil en kapučin z zgoraj omenjeno gospo, ki ve da sta hrta pri lastniku. MNZ ima dovolj za kapučin, domnevam... Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #624 : torek, 02.02.2010 : 18:52:58 »

Hehe, moksa, seveda jaz nisem mislila na to, da bi kdo iz MNZ kje luknje kopal, temvec na kopanje v smislu, ki ga navajajo nekateri, kao da jih je lastnik pospravil.

Se pa vsekakor strinjam s teboj, da je informacij kar precej, MNZ pa ima pristojnosti, da vprasa, razisce, zahteva ...
Logiran

Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #625 : torek, 02.02.2010 : 18:57:36 »

Ok še sama bi nekaj dodala. Priznam, da se z vsakim primerom nekja novega naučim in zato se mi vsak predlog in kritika, če je konstruktivna, zdita uporabna za vse nas, ki to beremo. tut sama prebiram zakone in ob vsaki prijavi, ko opazim za kakšno kršitev gre, tudi povem za kakšen sum kršitve gre. Brez histerije. Verjamem, da se tu na forumu v vsaki moji besedi še kako opaziti čustveno noto kar pa še zdaleč ne pomeni, da je zato žival manj zlorabljena in slabših pogojih kot opisujem. Nikoli nisem izbirala in tudi nikoli ne bom izbirala lepih besed ko gre za opisovanje posameznikov/ic, ki na veliko ignorirajo zakone (inšpektorji v obeh primerih-hrtov in 3eh kužijev iz Notranje Gorice).

In kaj se zgodi, ko pustiš inšpektorjem, da te pokličejo nazaj isti dan...te ne pokličejo. Ponovno sem klicala inšpektorico, ki pa ni dosegljiva. Predvidevam, da je končala s službo, morda pa je naterenu. Nobenega obvestila nismo dobili kaj je do sedaj storila.



Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #626 : torek, 02.02.2010 : 19:04:45 »

Hehe, moksa, seveda jaz nisem mislila na to, da bi kdo iz MNZ kje luknje kopal, temvec na kopanje v smislu, ki ga navajajo nekateri, kao da jih je lastnik pospravil.

sram sramota, res sem tako razumela  Roll Eyes Naj se vidi, kje in kako najraje preživljam prosti čas... Azn

Logiran
fishy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 97


WWW
« Odgovor #627 : torek, 02.02.2010 : 19:06:08 »

Mogoče nam pasjeljubcem pes pomeni več kot le  žival.
Jaz zase priznam , da me bolj gane v srce en pes ki zmrzuje zunaj na ketni ves zanemarjen kot en  pijan klošar v parku na mrazu z flašo v roki, ki žica za drobiž.( pa naj si kdor koli misli o meni kar hoče... mi prav dol visi)
V očeh zakona je pa sigurno več vreden klošar kot pa pes...











Se strinjam! Angry
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #628 : torek, 02.02.2010 : 19:30:05 »

Mogoče nam pasjeljubcem pes pomeni več kot le  žival.
Jaz zase priznam , da me bolj gane v srce en pes ki zmrzuje zunaj na ketni ves zanemarjen kot en  pijan klošar v parku na mrazu z flašo v roki, ki žica za drobiž.( pa naj si kdor koli misli o meni kar hoče... mi prav dol visi)

Tudi jaz sem popolnoma enakega mnenja. Pa mi ni nič sram tega priznati.
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #629 : torek, 02.02.2010 : 19:47:21 »

hej,

bi šel kdo z mano danes nesti hrano v gozd? Če sem iskrena, me je kar malo strah, še zlasti sedaj, ko dotične osebe iščejo prijavitelja. Danes jima nismo nič nesli, ker smo predvidevali, da bosta že an toplem. Kdorkoli?
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines