mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:53:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 160029 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #720 : torek, 09.02.2010 : 18:31:16 »

Društvo HRTJI SVET Slovenije je zaprosilo za naslednja mnenja:

- Prejšnjo sredo smo Upravni odbor Slovenskega kluba za hrte povprašali po tem, ali nam lahko potrdijo, da je mnenje UO SKH o stanju hrtov iz Kranjske Gore skladno z mnenjem g. Marjanovića, ki ga v stikih z mediji navaja VURS in, ali so po njihovo to življenjski pogoji, ki jih priporočajo za nameščanje psov pasme greyhound in s katerimi skrbnik ne krši Zakona o zaščiti živali.
ODGOVORA ŠE NISMO PREJELI ...

- Prejšnjo sredo smo predsednico vzrejne komisije za hrte povprašali za njeno osebno mnenje o primernosti konkretnih bivalnih razmer za psa pasme veliki angleški hrt in njihovi skladnosti z Zakonom o zaščiti živali.
Prav tako smo prosili, da se o svojem mnenju izreče tudi celotna vzrejna komisija.
ODGOVORA ŠE NISMO PREJELI ...

- Ta ponedeljek smo gospoda Vidica kot v.d. predsednika zbora sodnikov športnih pasem in člana strokovne komisije pri KZS in torej obeh organov zaprosili za njihovo mnenje o primernosti življenjskih pogojev hrtov iz Kranjske Gore  in o njihovi skladnosti z določili Zakona o zaščiti živali in Pravilnika o zaščiti hišnih živali.
ODGOVORA ŠE NISMO PREJELI ...

- Prešnjo sredo smo sosednje društvo za pomoč hrtom zaprosili  tudi za javno pojasnilo o njihovi izjavi za Žurnal in mojpes.net v zvezi z izginotjem hrtov v Kranjski Gori.
ODGOVORA ŠE NISMO PREJELI ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #721 : torek, 09.02.2010 : 19:02:45 »

Oooo, shit, lahko pod tem potegnem crto, da vsem hrtasem preprosto dol visi za vse, za konkretne in vse ostale hrte? Kot jim je ocitno vsa leta do sedaj. Predsednik (prej samo clan UO) solira in vsem vec kot ocitno ustreza skrivanje za njegovim hrbtom.

Je ze kdo uspel priti do statuta?
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #722 : torek, 09.02.2010 : 20:46:38 »

Pozabila sem omeniti tudi to, da se je žal večina (vseh namreč nismo zaprosili!) rejcev hrtov zavila v molk, ko smo jih povprašali po njihovem mnenju  o primernosti bivalnih razmer za psa pasme veliki angleški hrt in o specifikah hrtov, ter njihovih fizioloških potrebah .  Sad

Vendarle nam je uspelo pridobiti eno mnenje rejca, ki pa ga na njihovo željo ne bomo javno objaviti.
Lahko pa namignem le to, da je v korist hrtoma iz Kranjske Gore in  s tem tudi vsem ostalim hrtom.

Torej, vsaj nekomu ni vseeno za ta dva reveža ...in še za katerega hrta, ki se bi ga morda lastnik spomnil postaviti v pesjak in pred vrata svojega doma.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #723 : torek, 09.02.2010 : 21:02:45 »

Podencica, vse lepo in prav in seveda tudi sama pozdravljam izjavo vzreditelja, ki jo omenjas, pa vendar ... kaj bi to pomagalo v primeru teh hrtov in kaj pomaga v morebitnih prihodnjih primerih, ce je izjava "inkognita"?
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #724 : torek, 09.02.2010 : 23:02:33 »

To je v modi vendar te dni. Bodimo tiho, pa bo pozabljeno. Izpostavljali se ne bomo, ker:
a) bi kdo utegnil pomisliti, da želimo malce reklame zase in
b) ne želimo imeti prav nikakršnih težav v življenju.

Če obstajajo vretenčarji, a so tudi kakšni mehkohrbteničarji? Imajo oni kak klub, kak fan klub?
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #725 : sreda, 10.02.2010 : 16:46:08 »

Veste kaj, na EuroDogShowu v Celju bi morali imeti eno stojnico s predstavitvijo slovenske kinološko-felinološke scene z naslovom Welcome To The Dark Side Of The Alps ali nekaj podobno zlobnega. Tudi kakšno temu primerno tekmovanje bi zraven pasalo...
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #726 : sreda, 10.02.2010 : 21:22:18 »

Še vedno nič od statuta? Od kakšnega člana kluba, karkoli? Nič, nobenega niti najmanjšega komentarja? Kot da nas je celih pet, ki nas brigajo tile hrti...
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #727 : sreda, 10.02.2010 : 21:41:12 »

Je čisto možno, da ga nimajo, drugače si ne razlagam da imajo na spletki pristopno izjavo a statuta nikjer - kako si razlagajo, da nekdo pristopi k nečemu brez repa in brez glave, mi pa ni jasno. Ampak to ni issue, ker meni itak marsikaj ni jasno, tko da... Roll Eyes
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #728 : sreda, 10.02.2010 : 21:52:45 »

Je čisto možno, da ga nimajo

statut = temeljni akt društva = ga morajo imeti po Zakonu o društvih. Ni pa nujno, da ga objavijo. Je pa delovanje društva javno  Smiley Torej...

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #729 : sreda, 10.02.2010 : 21:55:49 »

Ok, dodatno vprašanje: a je statut lahko tajen v smislu da imajo pravico da ga nečlanom ne pokažejo?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #730 : sreda, 10.02.2010 : 23:00:11 »

Hm, glede na to, da je delovanje (vsakega) društva javno (prvi ali mogoče drugi člen zakona), mislim da ne. Se bom pa pozanimala, kaj točno pomeni "javno delovanje".
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #731 : sreda, 10.02.2010 : 23:02:54 »

Ja, prosim. Če mora statut biti javnega značaja, bodo dobili moje pismo s povratnico.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #732 : sreda, 10.02.2010 : 23:03:51 »

Zdaj je se v sosednji aktualni temi zacel razstajati predsednisko-kinoloski sindrom  butnglavc
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #733 : četrtek, 11.02.2010 : 09:11:47 »

A s tole zgodbo tudi nikamor ne pridemo? Psa menda nista kar izginila.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #734 : četrtek, 11.02.2010 : 09:42:10 »

Samo mimogrede: capt. me je včeraj opazil od daleč na službenem parkirišču in tekel v avto, kolikor so ga nesle noge. Sem ga hotla samo čist nedolžno za statut vprašat, pa se je preventivno rajši hitro odpeljal.   bruham  Je videl, da imam poleg metle za sneg v avtu tudi lopato, pa da ga ne bi tepla mogoče.

Ampak če ne bo službe zamenjal, se bova še srečala... Evil
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines