mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:32:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158608 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #750 : petek, 12.02.2010 : 20:35:28 »

 Huh
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #751 : petek, 12.02.2010 : 20:38:23 »

Brez statuta ne moreš ustanoviti društva oz. kluba ...
Statut je temeljni akt vsakega društva ...in seveda ga morajo imeti tudi v SKH ... Cool

Morda so pa sprejemali kakšne spremembe statuta...
Vsekakor pa mora do potrditve spremembe statuta veljati kar star statut.
Prav tako ponavadi vse spremembe statuta uradno potrjujejo Upravne enote (pač po sedežu kluba ali društva).
Ampak, če prav razumem bodo spremembe statuta SKH pred tem očitno usklajevali še s KZS ...
Morda se pa motim? Lips Sealed

Mimogrede, mi nismo prejeli še nobenega odgovora. Roll Eyes
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #752 : petek, 12.02.2010 : 20:41:36 »

Mail lahko objavim, če gospoda nisem vprašala za dovoljenje?
Piše še, da je statut potrdile UE Ljubljana in tisto, kar sem navedla že prej.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #753 : petek, 12.02.2010 : 20:56:39 »

Torej, statut očitno je in če je potrjen na UE je tudi veljaven.
Ne vidim razloga, da bi se sedaj še nekaj usklajevalo ali pa meni zadeve niso najbolj jasne. Huh
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #754 : petek, 12.02.2010 : 21:20:20 »

Mogoče ga enostavno ne želi obelodaniti pa se izgovarja na KZS.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #755 : petek, 12.02.2010 : 21:25:43 »

Pomojem to zadnje, ja. Imet ga morajo, že ob ustanovitvi, je pogoj da se društvo sploh lahko ustanovi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #756 : petek, 12.02.2010 : 22:54:26 »

Kot je videti, so spisali nov statut in ga dali najprej na UE. Ker pa ne mores biti clan KZS, ce nimas usklajenega statuta s KZS, so ga dali se tja na usklajevanje.

A se sam meni zdi, da je tole obrnjena zgodba? Ker je statut ze veljaven za drzavo, lahko pa se zgodi, da ne bo veljaven za krovno organizacijo, torej KZS, ker bo recimo vseboval kaksno zadevo, ki se ne bo skladala z njihovim statutom. In tako bodo (recimo) naredili spremembe in se enkrat vlagali popravljen statut na UE? A ne bi bilo enostavneje najprej spisat statut, ga dati na KZS, da pove svoje popravke, ga uskladit s KZS in nesti na UE. Hm ..., aja, lahko se zgodi, da UE s takim statutom ne bi bil povsem zadovoljen Lips Sealed. Ups...
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #757 : petek, 12.02.2010 : 23:17:33 »

Četudi KZS njihov statut ne bo všeč in ga bodo zato spremenili, je še vedno UE tista, ki ga bo na koncu potrdila ali ne ..., ter klub pozvala k morebitnim spremembam, če bo potrebno ...
Ne vidim razloga, da bi klub najprej ne uskladil statuta z KZS in ga potem dal v potrditev na UE ... hm. Huh


Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #758 : sobota, 13.02.2010 : 08:22:11 »

Okej. Precej slučajno smo prišli do tega, da klub nima statuta oz. ga ima, ampak še ni usklajen z vesoljem. Torej, statuta ni; zanimal me je samo zato, da ugotovim, če noter piše, da se člani kluba ne smejo oglašat, ko jih kdo vpraša, ali je v tem klubu edino veličavno mnenje Capt. ali ima še kdo drug morda celo drugačnega.

V bistvu me še vedno zanima prav to - a je možno, da člani tega kluba mislijo, da je bilo za hrte v Kranjski Gori poskrbljeno tako, kot bi moralo biti?
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #759 : nedelja, 14.02.2010 : 10:51:05 »

Društvo HRTJI SVET Slovenije je:

V petek (12.2) smo zaprosili za mnenje Nadzornega odbora SKH o stanju hrtov v Kranjski Gori  in ali je le-to skladno z mnenjem predsednika SKH, ki ga v stikih z mediji navaja VURS.
ODGOVORA ŠE NISMO PREJELI ...

- V petek (12.2) smo za mnenje zaprosili predsednika UO KZS o primernosti konkretnih bivalnih razmer za psa pasme veliki angleški hrt v Kranjski Gori in njihovi skladnosti z Zakonom o zaščiti živali in Pravilnika o zaščiti hišnih živali.
ODGOVORA ŠE NISMO PREJELI ...
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #760 : nedelja, 14.02.2010 : 11:04:10 »

Menimo tudi , da so vsi ti pričakovani odgovori zelo pomembni za vse hrte, ki trenutno živijo v Sloveniji, saj se kaj takšnega kot se je zgodilo v primeru hrtov v Kranjski Gori ne sme nikoli več ponoviti.
Prav tako so ti odgovori pomembni za vse podobne pasme psov, ki ne prenašajo tako ekstremnih temperaturnih razlik in predvsem niso primerni za bivanje zunaj.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #761 : nedelja, 14.02.2010 : 21:24:05 »

Ewa, si dobila kakšen odgovor drugih članov kluba? Vprašam vseeno, čeprav slutim tvoj odgovor  Roll Eyes
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #762 : nedelja, 14.02.2010 : 21:34:35 »

Nič. Mogoče pa čez vikend nimajo interneta  Roll Eyes Sem prepričana, da bodo jutri vsi odgovorili  Cool
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #763 : nedelja, 14.02.2010 : 21:36:49 »

Aha.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #764 : ponedeljek, 15.02.2010 : 10:07:50 »

Vidim, da klub se ni uskladil podatkov s tekočim stanjem in je v nadzornem odboru, kot clanica, se vedno navedena Andreja Herceg.
Obvescam vas, da sem odstopila s tega polozaja in tudi nisem vec clanica kluba.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines